Bayern Monachium

4

FC Koeln

1

• Drużyna Koeln momentami walczyła bardzo ambitnie i gdyby nie dwie świetne interwencje Manuela Neuera, Bayern mógłby mieć kłopoty. Później Bayern zrobił jednak to, co do niego należało. Motorami napędowymi gospodarzy byli Franck Ribery i Arjen Robben. Robert Lewandowski mimo gola nie zagrał dziś najlepiej, ale kilka ciekawych akcji przeprowadził Sławomir Peszko. Paweł Olkowski grał na nietypowej dla siebie pozycji (lewa obrona), raz nie upilnował Robbena, lecz generalnie spisał się bez zarzutu. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Ani minuty nie zdecydował się doliczyć arbiter - koniec meczu!

• Mizerny strzał jednego z graczy Koeln z dystansu. Cieszą się jedynie kibice, bo piłka wylądowała na trybunach.

• Świetny drybling Ribery'ego z lewej strony, ale Francuzowi zabrakło teraz wykończenia. Golkiper gości zacznie z piątego metra.

• Piłkę w polu karnym otrzymał teraz Lewandowski, lecz jeden z rywali wybił mu piłkę spod nóg dobrym wślizgiem.

• Znów próbował Robben! Holender uderzył bardzo precyzyjnie, ale dość lekko. W efekcie dobrze interweniował Horn.

• Okazję na swojego gola miał teraz Goetze, lecz po dośrodkowaniu z prawej strony jego uderzenie głową było niedokładne. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Teraz Horn zagrał bardzo ryzykowanie i omal nie stracił piłki na rzecz jednego z rywali. Ostatecznie obyło się bez koncekwencji.

• Kolejna świetna szansa Robbena, który oddał szybki i precyzyjny strzał lewą nogą. Bardzo dobrze spisał się teraz Horn, parując piłkę do boku!

• Ostatnia roszada w Koeln. Za Anthony'ego Ujaha na boisko wchodzi Deyverson. Oznacza to, że na pewno nie zobaczymy dziś Adama Matuszczyka, a Paweł Olkowski i Sławomir Peszko rozegrają całe spotkanie.

• Zmiana w Bayernie - Rode zastępuje Schweinsteigera.

• Fatalnie zagapił się teraz jeden ze stoperów Koeln, stracił piłkę na rzecz Robbena, ale po chwili wybił ją wślizgiem.

• Znakomita kontra Bayernu, Ribery zagrywa na lewą stronę do Robbena, a ten dogrywa do Lewandowskiego. Polak znajdował się metr przed pustą bramką i nie mógł tego zmarnować!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! LEWANDOWSKI!

• Teraz Halfar dał się poznać z dobrej strony - znakomicie wpadł w pole karne i uderzył tuż przy słupku, lecz Neuer znów był na posterunku!

• Z rzutu wolnego Horna próbował zaskoczyć Robben, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Halfar szybko zapisał się w notesie arbitra. Faulował Robbena i został za to ukarany żółtą kartką.

• Druga zmiana w Koeln. Zamiast Vogta na murawie pojawia się Daniel Halfar.

• Teraz Olkowski dobrze odebrał piłkę Robbenowi, później Peszko zagrał do Ujaha, ale po chwili stracił piłkę Risse.

• Dobrze w obronie spisał się teraz Peszko, wślizgiem wybijając piłkę na rzut rożny.

• Pep Guardiola decyduje się na pierwszą zmianę. Xabi Alonso zastępuje Thomasa Muellera.

• Akcja Ribery'ego lewą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, a tam na długim słupku na piłkę czekał już Arjen Robben. Holender z łatwością uciekł teraz Olkowskiemu i z bliska umieścił futbolówkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! ROBBEN!

• Olkowski wybił piłkę wprost pod nogi Schweinsteigera, ale kapitan Bayernu także zagrał bardzo niedokładnie. Od bramki zacznie Horn.

• Kolejna kontra Koeln. Tym razem to Ujah dogrywał do Peszki, Polak zszedł ze skrzydła do środka boiska, lecz zbyt długo zwlekał z decyzją o strzale i ten został zablokowany.

• Bardzo mocno uderzał teraz Alaba, lecz do celu brakło mu bardzo dużo.

• Teraz kontra Bayernu! Prawą stroną popędził Robben, znalazł się w sytuacji sam na sam z Hornem, ale próbował dogrywać do jednego z kolegów. Holender zrobił to zbyt lekko i Brecko uratował sytuację wślizgiem.

• Neuer znów ratuje Bayern! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Risse, ten natychmiast uderzył z woleja, ale bramkarz reprezentacji Niemiec znów bezbłędny!

• Ależ szansa Koeln! Znakomicie lewą stroną boiska popędził Peszko, dośrodkował w pole karne, gdzie na drugiego gola miał szansę Ujah. Do najwyższego wysiłku zmuszonyy Neuer!

• Strzał z dystansu Boatenga można szybko zapomnieć. Bardzo słabo i bardzo niecelnie.

• Szansa dla Bayernu! Rafinha ofiarnie odzyskał piłkę z prawej strony boiska, dośrodkował w pole karne, gdzie niepilnowany był Mueller. Niemiec uderzył jednak niecelnie.

• Przewrócił się teraz w polu karnym Ribery, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Jak pokazały powtórki, bardzo słusznie. To była czysta interwencja Brecki.

• Dobre dośrodkowanie Brecki z prawej strony boiska, w polu karnym byli Ujah i Peszko, lecz poradził sobie Boateng. Piłkę znów ma Bayern.

• Mueller próbował z ostrego kąta zaskoczyć Horna, ale posłał piłkę zdecydowanie zbyt wysoko. Od bramki golkiper Koeln.

• Risse faulował teraz Lewandowskiego, lecz rzut wolny nie przyniósł żadnego zagrożenia.

• Kolejna akcja Ribery'ego lewą stroną boiska. Tym razem Francuz wywalczył rzut rożny.

• Z łatwością grał teraz obrońcę Ribery, wpadł z piłką w pole karne i zagrał przed bramkę Horna, ale golkiper Koeln popisał się czujną i bardzo ważną interwencją.

• Upiekło się teraz Boatengowi. Niemiec zagrywał piłkę ręką, lecz nie zauważył tego arbiter. Bayern na razie bez zmian.

• W przerwie mamy jedną zmianę w zespole Koeln. Niewidocznego Yuyę Osako zastępuje Marcel Risse.

• Gramy!

• Oba zespoły są już na boisku. Zaraz zaczniemy drugą połowę.

• Pierwsze dziesięć minut meczu wyglądało dokładnie tak, jak chciało 75 tysięcy widzów na stadionie w Monachium. Szybkie akcje Bayernu raz za razem stwarzały zagrożenie pod bramką Horna, a podopieczni Pepa Guardioli szybko strzelili dwa gole. Później nieco spuścili z tonu, za co w samej końcówce niespodziewanie zostali ukarani. Gol dla Koeln sprawił, że w drugiej połowie powinno być jeszcze bardzo ciekawie. Bądźcie z nami!

• Koniec pierwszej połowy!

• Będą jeszcze emocje na Allianz Arena! Z prawej strony boiska dośrodkowywał Lehmann, Ujah wygrał pojedynek główkowy ze źle ustawionym Alabą i pokonał Neuera.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA KOELN! UJAH!

• Peszko dobrze przejął piłkę od Robbena, później ta trafiła z lewej na prawą stronę, a Brecko wywalczył rzut rożny.

• Paweł Olkowski w pojedynku z Robbenem. Dobry wślizg Polaka sprawił, że Bayern zacznie od autu.

• Ujah faulował teraz na własnej połowie Schwinsteigera. Napastnik gości nie może się pogodzić z tą decyzją, ale jest ona w pełni słuszna. Bayern znów spokojnie rozgrywa piłkę.

• Ribery i Rafinha zabawili się w polu karnym, efektem kolejny rzut rożny dla Bayernu.

• Goetze podawał teraz do Lewandowskiego, a Polak przewrócił się przed polem karnym. Wydaje się, że arbiter powinien odgwizdać faul na "Lewym", ale jego gwizdek milczał.

• Teraz po prawej stronie boiska znalazł się Vogt i wywalczył rzut rożny dla Koeln.

• Olkowski znalazł się teraz na lewej stronie, lecz szybko stracił piłkę. Próbował ją jeszcze odzyskać Peszko, Bayern nie dał się jednak zaskoczyć.

• Kolejny raz piłkę w polu karnym miał Lewandowski, ale przy Polaku natychmiast znalazło się kilku rywali. Efektem kolejne rzuty rożne.

• Zabawił się teraz z obrońcami Robben, wpadł w pole karne i dośrodkował przed bramkę, ale Lewandowski główkował niecelnie. Polak był co prawda lekko popychany przez Breckę, ale o karnym nie może być mowy.

• Niedokładne zagranie Peszki. Polak próbował dograć futbolówkę do Vogta, ale podawał zbyt mocno i piłka wylądowała na aucie.

• Na razie Bayern utrzymuje się przy piłce przez 73% czasu. Gospodarze oddali sześć strzałów, tylko jedno uderzenie obserwowaliśmy na razie ze strony Koeln.

• Bayern wyszedł teraz z kontrą, Robben zagrał prostopadłą piłkę do Lewandowskiego, ale Polak znów nie potrafił pokonać Horna. Bramkarz Koeln odbił futbolówkę - wydaje się, że nasz reprezentant mógł w tej sytuacji podawać do Ribery'ego.

• Fatalny przerzut w wykonaniu Alaby i od bramki zacznie Horn. Bayern w ostatnich minutach nieco spuścił z tonu.

• Powalczył teraz Peszko. Najpierw był faulowany, ale po chwili stracił piłkę na rzecz Boatenga, nie dając rady dwóm rywalom.

• Z prawej strony boiska dośrodkowywał teraz Mueller, lecz Horn z łatwością łapie piłkę.

• Mocno uderzał Hector, ale trafił w mur, a konkretnie w Thomasa Muellera. Niebezpieczeństwo pod bramką "Bawarczyków" zażegnane.

• Będzie ciekawie! Ujah poradził sobie z Badstuberem, Boateng wybił piłkę wślizgiem, a potem złapał ją Neuer. Arbiter słusznie dyktuje rzut wolny pośredni dla Koeln w polu karnym Bayernu.

• Olkowski niespodziewanie ustawiony dziś po lewej stronie boiska. Polak stara się wychodzić do akcji ofensywnych, ale na razie niewiele z tego wychodzi.

• Po zagraniu Robbena piłka dość przypadkowo trafiła do Lewandowskiego. Polak próbował uderzenia piętą, ale zrobił to zbyt wolno i obrońcy gości zdążyli do niego doskoczyć.

• Chóralne śpiewy kibiców Bayernu nie ustają od samego początku spotkania. Znakomita atmosfera panuje dzisiaj na Allianz Arena.

• W ofensywie faulował jednego z rywali Peszko. Bayern zaczyna konstruować kolejną akcję.

• Strzału z pierwszej piłki próbował teraz Schweinsteiger. Kapitan Bayernu uderzył sprzed pola karnego, ale do celu brakowało mu sporo.

• Kolejna akcja Ribery'ego lewą stroną boiska, Brecko powstrzymuje go wślizgiem. Będzie kolejny rzut rożny.

• Co nie udało się Lewandowskiemu, udało się Ribery'emu. Bayern bawi się z rywalami - Francuz na pełnym luzie oddał precyzyjny strzał tuż przy słupku mimo próby przeszkadzania mu przez dwójkę rywali. Wygląda na to, że będzie kolejny pogrom.

• GOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! RIBERY!

• Blisko gola Lewandowski! Znakomite prostopadłe podanie od jednego z partnerów otrzymał teraz Polak, znalazł się w sytuacji sam na sam z Hornem, lecz lepszy okazał się bramkarz gości.

• Ribery i Alaba popędzili teraz lewą stroną boiska. Francuz zagrał do swojego kolegi, ten zatańczył z piłką w polu karnym, ale stracił ją na rzecz obrońców Koeln.

• Kolejna szansa dla Bayernu, tym razem Robben dośrodkowywał z rzutu wolnego, lecz było to dośrodkowanie bardzo niedokładne.

• Próba odpowiedzi ze strony Koeln. Na przebój poszedł teraz Ujah, minął jednego rywala, lecz dobrze asekurował wszystko Rafinha i piłka wylądowała w rękach Neuera.

• To powinno być 2:0! Kolejne ofensywne wejście Alaby lewą strona zakończyło się bardzo dobrym dośrodkowaniem, ale Robben nie zdołał z bliska pokonać Horna. Świetna interwencja bramkarza Koeln!

• Wymarzony początek Bayernu! Z rzutu rożnego dośrodkowywał Arjen Robben, w polu karnym najwyżej wyskoczył Schweinsteiger i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! SCHWEINSTEIGER!

• Po akcji Alaby do interwencji zmuszony Horn. Było blisko gola samobójczego.

• Bayern wywalczył sobie już pierwszy rzut rożny. Dośrodkowywał Ribery, efektem jeszcze jeden korner.

• Od środka rozpoczęli grający w niebiesko-żółtych stronach goście. Bayern na czerwono-granatowo.

• Zaczynamy!

• Sędziowie wyprowadzają właśnie obie drużyny na boisko, a kibice prezentują piękną oprawę -drzewo genealogiczne Bayernu, upamiętniające największe sukcesy klubu.

• Stadion w Monachium wypełniony niemal do ostatniego miejsca. Mistrzowie Niemiec obchodzą dziś specjalny jubileusz - 115-lecie powstania klubu.

• W bezpośrednich pojedynkach obu drużyn częściej górą był rzecz jasna Bayern, który wygrał trzy ostatnie mecze z Koeln. Wcześniej ten mecze układały się jednak różnie. Dziś każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo ekipy Pepa Guardioli, będzie sporą niespodzianką.

• Drużyna gości nie wygrała natomiast żadnego z ostatnich czterech pojedynków w Bundeslidze, notując w tym czasie trzy remisy i przegrywając z Borussią Moenchengladbach.

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania są rzecz jasna mistrzowie Niemiec i liderzy tabeli, czyli piłkarze Bayernu. Bawarczycy w ostatnich trzech meczach ligowych zdobyli aż 16 goli, nie tracąc przy tym żadnego. Czy dziś po raz kolejny urządzą sobie strzelaninę?

• Rezerwowi Koeln: Thomas Kessler, Daniel Halfar, Adam Matuszczyk, Mergim Mavraj, Kazuki Nagasawa, Marcel Risse, Deyverson

• Rezerwowi Bayernu: Pepe Reina, Xabi Alonso, Juan Bernat, Dante, Claudio Pizarro, Sebastian Rode, Mitchell Weiser

• Po lewej stronie widzicie już podstawowe składy obu zespołów. W tym meczu będziemy mieli sporo polskich akcentów. W ataku Bayernu jest bowiem Robert Lewandowski, a w Koeln na skrzydłach zagrają Sławomir Peszko i Paweł Olkowski. W drużynie gości na ławce rezerwowych jest ponadto Adam Matuszczyk.

• Na inaugurację 23. kolejki niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium podejmie na własnym boisku FC Koeln. Pierwszy gwizdek arbitra w tym spotkaniu już za pół godziny. Na relację na żywo zaprasza Ekstraklasa.net!