Bayern Monachium

4

SC Paderborn

0

• Ani na moment nie podlegało dyskusji to, kto wygra dzisiejszą potyczkę na Allianz Arenie. Choć w drugiej połowie Bayern rozgrywał swoje akcje w tempie spacerowym, to i tak wysoko ograł Paderborn, a swój udział w efektownej wygranej Bawarczyków miał Robert Lewandowski, który w pierwszej połowie popisał się znakomitym wolejem zza pola karnego. Wkrótce na naszej stronie pojawi się szerszy opis meczu w Monachium. Zamykamy już naszą relację LIVE, za uwagę serdecznie dziękuje Przemysław Drewniak.

• Koniec meczu! Bayern Monachium rozbija beniaminka z Paderborn 4:0.

• Rozkręcił się Robben w końcówce. Pomocnik Bayernu uderzał zza pola karnego, a piłka po rykoszecie omal nie wpadła "za kołnierz" bramkarzowi Paderborn. Kruse w ostatniej chwili zdążył z interwencją.

• Mogliśmy mieć powtórkę z rozrywki. Robben do Muellera, ale tym razem strzał reprezentanta Niemiec broni Kruse.

• Niewiele dzisiaj wychodziło Arjenowi Robbenowi, ale teraz Holender przeprowadził dynamiczną akcję prawą flanką, a na krótki słupek świetnie zbiegł Thomas Mueller, który po podaniu Holendra uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości.

• CZTERY! DO SIATKI TRAFIA THOMAS MUELLER!

• Kolejna okazja Goetze, który strzelił z woleja zza pola karnego, ale zamiast w bramkę trafił w bandy reklamowe.

• Bayern grał w drugiej połowie przeciętnie, ale i tak zdołał strzelić kolejnego gola. Zobaczymy czy podopieczni Guardioli zdobędą się jeszcze na coś więcej.

• Na ostatnie 10 minut Guardiola wpuszcza na boisko młodego Pierre'a Hoejbjerga, który zastąpił Xabiego Alonso.

• Akcję prawą stroną przeprowadził Robben, dograł w pole karne do Muellera, którego strzał zdołał odbić Kruse. Do piłki doszedł jednak Goetze, który wykorzystał złe ustawienie obrońców i z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie Bawarczyków.

• 3:0! MARIO GOETZE PO RAZ DRUGI!!

• Na ostatnią zmianę decyduje się z kolei trener Paderborn. Marvin Ducksch pojawił się na boisku w miejsce Lukasa Ruppa.

• Robert Lewandowski, który strzelił dziś swoją drugą oficjalną bramkę w barwach Bayernu, zakończył już swój udział w tym meczu. Polskiego napastnika zmieni Juan Bernat.

• Coraz groźniej kontrują podopieczni Andre Breitenreitera. Może ewentualny gol dla Paderborn pobudziłby mistrzów Niemiec?

• I kolejna okazja Paderborn! W roli głównej znów Koc, który dał bardzo dobrą zmianę. Turecki pomocnik gości z ostrego kąta mocno uderzył na bramkę Bayernu i Neuer z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny.

• Znając przywiązanie do detali, jakie cechuje Pepa Guardiola, w najbliższych dniach piłkarze Bayernu nie otrzymają od swojego trenera taryfy ulgowej. W drugiej połowie w ich poczynaniach brakuje zaangażowania i dokładności.

• Szansa dla gości! Wprowadzony na boisko w przerwie Suleyman Koc zwiódł w polu karnym Alabę, wypracowując sobie znakomitą pozycję do oddania strzału, ale w decydującym momencie zabrakło mu dokładności. Turek uderzył wysoko nad bramką.

• Lahm dośrodkowywał do Muellera, ale zrobił to zbyt mocno i piłka opuściła boisko.

• Druga zmiana w ekipie Paderborn. Za Oualiego wchodzi Mario Vrancić.

• Ponarzekaliśmy trochę na gospodarzy, a oni szybko się przebudzili. Ładna akcja Bayernu, po której Alaba znalazł się w polu karnym, posłał piłkę przed bramkę, ale żaden z partnerów nie zdołał skierować jej do siatki.

• I znów fatalnie Robben. Tym razem Holender posłał piłkę w trybuny. Piłkarze Bayernu ewidentnie za bardzo się rozluźnili i nie dążą już tak zaciekle do zdobywania kolejnych bramek.

• Ależ kontra Paderborn! Stoppelkamp przedarł się lewym skrzydłem, posłał w pole karne Bayernu ostrą, nieprzyjemną piłkę między obrońców a bramkarza. W porę zareagował jednak Dante, który wybił ją na rzut rożny.

• Piłkarze Bayernu myślami są już chyba przy Oktoberfeście... A szczególnie Robben, który przed chwilą skiksował przed polem karnym rywali. Komu jak komu, ale jemu to nie wypada...

• Dwójkowa akcja Alaby i Muellera kończy się rzutem rożnym dla Bayernu.

• Z dużym spokojem rozgrywają swoje akcje piłkarze Bayernu. W ostatnich minutach dobrze jednak bronią zawodnicy Paderborn.

• Od początku drugiej połowy w natarciu Bayern. Przed chwilą w polu karnym strzelał lewą nogą Lewandowski, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• A w zespole gości prawego obrońcę Michaela Heinlotha zastpił Turek Suleyman Koc.

• Obaj szkoleniowcy przeprowadzili w przerwie po jednej zmianie. W szeregach gospodarzy, którzy przeszli na grę trójką obrońców, Rafinha zastąpił Jerome'a Boatenga.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Na murawie Allianz Areny koncert dała przed chwilą bawarska orkiestra. Teraz czekamy na spektakl w wykonaniu piłkarzy obu zespołów, którzy już pojawiają się na murawie.

• Bayern zdecydowanie przeważa i zasłużenie prowadzi Paderborn 2:0. Prowadzenie Bawarczyków mogło być jednak zdecydowanie wyższe i niewiele wskazuje na to, by po przerwie podopieczni Guardioli nie strzelili beniaminkowi kolejnych goli.

• Koniec pierwszej połowy.

• Znów próbowali wyjść z kontrą goście, ale kompletne nieporozumienie Wemmera i Oualiego wykorzystali obrońcy Bayernu i przechwycili futbolówkę.

• Ileż okazji zmarnuje dziś jeszcze Goetze! Po akcji i podaniu Robbena napastnik Bayernu uderzył płasko w kierunku długiego słupka, ale piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców i o centymetry minęła słupek.

• W pole karne na głowę Lewandowskiego próbował dośrodkować Robben, ale Polak był na spalonym.

• Świetna kontra piłkarzy Paderborn, którzy szybkimi podaniami po ziemi szybko przeszli z obrony do ataku, ale złe dośrodkowanie Michaela Heinlotha zepsuło ich starania.

• Robben! Kolejna próba Holendra, znów nieznacznie obok.

• Mueller świetnie podał teraz do Lewandowskiego, który miał przed sobą tylko bramkarza, ale nie potrafił zabrać się z piłką i ta padła łupem obrońców.

• Bayern - PaderbornBayern - Paderborn

• Wszyscy chcą dziś wpisać się na listę strzelców. Obrońcami przed polem karnym zakręcił teraz Robben, oddał groźny strzał lewą nogą, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki Krusego.

• "Wunderbar"! Tak z trafienia na 2:0 cieszyli się Lewandowski i koledzy.

• Znów bliski gola Goetze! Po rzucie rożnym w polu karnym Paderborn doszło do małego zamieszania, które mógł wykorzystać strzelec pierwszej bramki dla Bayernu. Oddał jednak zbyt niedokładny strzał i piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Nieco zwolnili teraz tempo piłkarze Bayernu, którzy spokojnie kontrolują ten mecz. Goście cofnęli się głęboko na własną połowę, przez co zawodnikom Guardioli trudniej o płynne akcje w ofensywie.

• Niespodziewana szansa dla Paderborn! Błąd popełnili obrońcy Bayernu, którzy pozwolili Idirowi Oualiemu na dojście do prostopadłej piłki, pomocnik gości wyszedł sam na sam, ale zabrakło mu wykończenia. Oddał słaby strzał, który bez problemu złapał Neuer.

• Goetze na skrzydło do Alaby, ten zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale piłka po rękach Kruse wyszła na aut.

• Chyba zbyt odważnie podeszli do tego meczu goście. W ostatnich minutach Bayern niemal nie daje im powąchać piłki, co chwile tworząc zamieszanie w szesnastce beniaminka.

• Lewandowski otrzymał piłkę na linii pola karnego, zrobił z nią dwa kroki w kierunku bramki i mocno uderzył, ale zrobił to minimalnie za wysoko. Ależ Polak ma dziś ochotę na strzelanie goli!

• Powtórki telewizyjne pokazują, że w akcji bramkowej Lewandowski znajdował się na minimalnym spalonym, którego nie zauważył arbiter liniowy.

• Lewandowski show! Robert znów kapitalnie zwiódł rywala w polu karnym, ale jego strzał z bliskiej odległości wybronili na spółkę bramkarz i obrońca Paderborn.

• Przepiękny gol Roberta Lewandowskiego! Po podaniu Lahma polski napastnik znakomicie przyjął sobie piłkę i zza pola karnego huknął z woleja nie do obrony. Wow!

• LEEEEWYYYYY!!!!! ALEŻ HUKNĄŁ!!!!!

• I znów bliscy trafienia piłkarze Guardioli! Po dynamicznej akcji Muellera Alaba zagrał w pole karne do Goetze, ale ten oddał zbyt płaski strzał, który zdołał wybronić Kruse.

• Mnożą się błędy w obronie gości. Lahm świetnym podaniem wyłożył w polu karnym piłkę Alabie, ale ten skiksował i strzał w bezpiecznej odległości minął bramkę Paderborn.

• A teraz szczęścia dwa razy próbował Lewandowski. Pierwsze uderzenie Polaka okazało się jednak bardzo niecelne, a drugie zbyt słabe, by zaskoczyć Lukasa Kruse.

• Piękna akcja gospodarzy! Robben prostopadle podał do wchodzącego w pole karne Muellera, ten efektownie wycofał piętą do pozostawionego bez krycia Goetze, który strzałem z pierwszej piłki w długi róg uzyskał prowadzenie dla Bayernu.

• GOOOOOOL, MARIO GOETZE!!!

• Teraz przycisnął Bayern, ale dobrze ustawieni w bazie goście póki co rozbijają ataki mistrzów Niemiec.

• Paderborn w natarciu! Dośrodkowanie Jensa Wemmera, próba strzału z przewrotki Eliasa Kachungi, ale piłka wędruje wysoko nad bramką Neuera.

• Ależ odważny początek ze strony gości. Podopieczni Andre Breitenreitera podeszli wysoko na połowę Bayernu, przechwycili piłkę, ale dośrodkowanie Daniela Brucknera było bardzo niedokładne.

• I rozpoczęli od środka gospodarze!

• Rezerwowi Paderborn: Daniel Luck, Mario Vrancić, Stefan Kutschke, Florian Hartherz, Suleyman Koc, Marvin Duksch, Mark Vucinović.

• Podopieczni Josepa Guardioli przystępują do tego meczu mocno osłabieni. Z powodu kontuzji w kadrze Bawarczyków nie znaleźli się m.in. Javi Martinez, Thiago Alcantara, Arjen Robben, Bastian Schweinsteiger czy Franck Ribery.

• Rezerwowi Bayernu: Pepe Reina, Rafinha, Xherdan Shaqiri, Claudio Pizarro, Juan Bernat, Pierre-Emil Hoejbjerg, Gianluca Gaudino.

• Obok dodaliśmy już wyjściowe składy, w jakich mecz na Allianz Arenie rozpoczną obie drużyny. Naszą uwagę zwraca przede wszystkim obecność Roberta Lewandowskiego, który wraca do jedenastki po tym, jak na ławce rezerwowych rozpoczynał ostatnie ligowe spotkanie Bayernu (0:0 z HSV Hamburg).

• Jeszcze niedawno mecz Bayernu Monachium z SC Paderborn określany byłby jako spotkanie kolosa z piłkarskim kopciuszkiem. Dziś pojedynek obu zespołów śmiało może nosić miano hitu 5. kolejki Bundesligi, bowiem mistrzom Niemiec przyjdzie się zmierzyć z sensacyjnym liderem. Czy beniaminek będzie w stanie postawić się wielkiemu rywalowi? Przekonajcie się, śledząc naszą relację LIVE!