Bayern Monachium 1 - 1 Schalke 04 Gelsenkirchen

Bayern Monachium

1

Schalke 04 Gelsenkirchen

1

• Bayern ponownie traci punkty w lidze, ale trzeba przyznać, że i Schalke powinno czuć niedosyt, bowiem przez 73 minuty grało z przewagą jednego zawodnika. Ostatecznie w drugiej połowie, po bramkach z rzutów rożnych Robbena i Hoewedesa, mamy w Monachium sprawiedliwy podział punktów.

• Lewandowski świetnym przyjęciem zwiódł Matipa, ale jeszcze naciskany przez Kameruńczyka uderzył z 16 metrów bardzo niecelnie!

• Rode w miejsce Weisera w ekipie Bayernu.

• Barnetta zmienia Boatenga w ekipie gości.

• Żółta kartka dla Schweinsteigera.

• Meyer w pojedynku z Benatią starał się wymusić rzut wolny na skraju pola karnego. Sędzia nie dał się na to nabrać.

• Bernat chciał indywidualnie zakończyć atak Bayernu, ale z kilkunastu metrów uderzył bardzo niecelnie!

• Żółta kartka dla Weisera.

• Robben dostał dobre podanie za linię obrony, ale jednak Holender był na małym spalonym.

• Zmiana w Schalke. Schodzi Sam, schodzi Sane.

• Kwadrans do końca tego meczu. Jakie Schalke teraz zobaczymy? Czy znów zespół Di Matteo będzie się tylko bronił, czy może jednak powalczy o trzy punkty?

• Niemalże kopia akcji bramkowej, tylko po drugiej stronie boiska! Do dośrodkowania Sidneya Sama świetnie wyskoczył Hoewedes i pięknym strzałem głową doprowadził do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Benedikt Hoewedes!

• Meyer w walce z Weiserem wywalczył rzut rożny dla gości.

• Schalke zostało ukarane za swój minimalizm. Goście nie próbowali zrobić nic, żeby wygrać to spotkanie grając w przewadze, to teraz muszą odrabiać straty.

• Co się odwlecze to nie uciecze! Robben wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego i głową uderzył w długi róg bramki Wellenreuthera, który nie miał nic do powiedzenia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Arjen Robben!

• Nieuznana bramka dla Bayernu!!! Jakimś cudem z niemalże zerowego kąta wpakował piłkę do siatki Lewandowski (z pomocą Uchidy), ale zdaniem sędziego piłka opuściła wcześniej plac gry i jest tylko korner!

• Żółta kartka dla Benatii za uderzenie ręką rywala w walce o piłkę.

• Długa piłka w wykonaniu Alonso w pole karne Schalke, ale tam z drobnymi problemami łapie ją golkiper gości.

• Bardzo bierne jest Schalke, które przecież gra w przewadze. Zespół Di Matteo nawet nie próbuje powalczyć o zwycięstwo.

• Rozpędzony Robben wpadł z piłką w pole karne, ale jego mocny strzał z kilkunastu metrów dobrze broni Wellenreuther!

• Na spalonym złapany Uchida i mamy zapowiadaną zmianę. Lewandowski za Muellera.

• Do zmiany już jest przygotowany Robert Lewandowski.

• Po rzucie rożnym dla Bayernu sędzia odgwizdał faul w ofensywie Dante. Piłka dla Schalke.

• Żółta kartka dla Hoewedesa.

• Wznawiamy grę!

• Wracamy na murawę Allianz Areny! Będzie zmiana bramkarza w Schalke, zapewne wymuszona. Wellenreuther za Giefera.

• Bayern rozpoczął nieźle, odważnie, ale szybko jednak kontra Schalke i czerwona kartka dla Boatenga sprawiła, że to spotkanie zupełnie się zmieniło. Gospodarze i tak zostali uratowani przez Neuera, który obronił rzut karny Choupo-Motinga, ale niemalże przez cały mecz muszą grać w osłabieniu. Na razie na Allianz Arena obserwujemy przez to piłkarskie szachy.

• Koniec pierwszej połowy!

• Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Piłka w pole karne do Muellera, ten starał się dokładnie dograć ją przed bramkę, ale ponownie zabrakło precyzji piłkarzowi Bayernu.

• Weiser odważnie włączył się do akcji ofensywnej, wpadł z piłką w pole karne, ale zupełnie pogubił się przy próbie dośrodkowania.

• Robben!!! Piękny techniczny strzał z dystansu Holendra dość wyraźnie minął bramkę Giefera.

• Mueller dostał piłkę na 16. metrze od bramki Schalke, ale został dobrze zablokowany przez gości.

• Niezły strzał z dystansu Boatenga pewnie broni Manuel Neuer.

• Bayern rozgrywa piłkę nawet pomimo gry w dziesiątkę, ale na razie wygląda to bardzo niemrawo. Weiser dośrodkowuje piłkę prosto w ręce Giefera.

• Jeszcze jeden spalony, tym razem na nim Boateng.

• Ofsajd za ofsajdem. Najpierw Robben, potem Sam.

• W tym momencie Bayern wygląda na drużynę nieco bezradną. Schalke z kolei gra z Bawarczykami jak równy z równym.

• Zmiana w Bayernie! Schodzi Goetze, a zastępuje go Dante!

• Kolejna długa piłka za linię obrony do Choupo-Motinga, ale ten tym razem złapany na spalonym.

• Bernat przedarł się z piłką w pole karne, ale jego zagranie przed bramkę nie znalazło adresata.

• Sidney Sam nieźle uderzył z dystansu, ale rozgrzany Neuer zdołał odbić piłkę w bok!

• Nieprawdopodobne!!! Choupo Moting uderza płasko prosto w ręce Neuera!

• Czerwona kartka dla Boatenga, który był ostatnim obrońcą Bayernu! Gospodarze w dziesiątkę!

• Rzut karny dla Schalke!!! Jerome Boateng sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Maxima Choupo Motinga.

• Na spalonym został złapany Juan Bernat, choć chyba pomylił się sędzia asystent w tej sytuacji.

• Długa piłka w pole karne Schalke w kierunku rozpędzonego Muellera. Reprezentanta Niemiec zdołał jednak uprzedzić Giefer.

• Schweinsteiger uderza jednak z rzutu wolnego dobry metr ponad poprzeczką bramki Schalke!

• Szarżujący Goetze był faulowany przez Neustaedtera około 22 metrów od bramki Giefera. Szansa dla gospodarzy.

• Robben przewrócił się w starciu z rywalem na skraju pola karnego, ale sędzia nie odgwizdał faulu, co wywołało wściekłość Holendra.

• Teraz Meyer zdecydował się na strzał z dystansu, ale odbita piłka nie zaskoczyła Manuela Neuera, który pewnie złapał piłkę.

• Znowu zepsuł świetną szansę Goetze! Bohater finału Mundialu dostał świetnie podanie za linię obrony od Schweinsteigera i starał się głową zgrać piłkę do lepiej ustawionego Muellera, ale zagrał bardzo niedokładnie!

• Jeszcze jeden korner i Xabi Alonso doskonale dośrodkował piłkę na nogę osamotnionego Goetze! Ten jednak fatalnie skiksował!

• Bardzo słabe płaskie dośrodkowanie Goetze. Defensywa Schalke bez trudu sobie z nim poradziła.

• Przyciskają gospodarze. Tym razem to Matip musiał się ratować wybiciem piłki na rzut rożny.

• Robben zdołał zacentrować na głowę wbiegającego Schweinsteigera, ale ten uderzył dobry metr obok bramki Schalke!

• Podanie w pole karne Schalke, gdzie Hoewedes wybija piłkę na rzut rożny.

• Sporo nerwowości na razie w poczynaniach Bayernu. Goście z kolei atakują dość wysokim pressingiem.

• Fuchs zdołał wrzucić piłkę z autu w pole karne, ale tam nie opanował jej Choupo Moting.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Sędzią spotkania jest Bastian Dankert.

• W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, na Veltins Arenie w Gelsenkirchen, padł remis 1:1. Gole zdobywali Robert Lewandowski i Benedikt Hoewedes.

• W obu drużynach mamy bardzo wielu nieobecnych. W Schalke nie zagrają kontuzjowani Ralf Fahrmann, Kaan Ayhan, Sead Kolasinac, Dennis Aogo, Marco Hoeger, Leon Goretzka, Julian Draxler, Jefferson Farfan, Chinedu Obasi, a Klaas Jan Huntelaar został zawieszony aż na sześć spotkań za czerwoną kartkę w meczu z Hannoverem. W Bayernie grać nie mogą Javi Martinez, Philipp Lahm, Rafinha, Thiago Alcantara oraz Franck Ribery. Wszyscy zmagają się z rozmaitymi urazami.

• Rezerwowi Schalke: Timon Wellenreuther, Dennis Aogo, Kaan Ayhan, Leroy Sane, Marcel Sobottka, Tranquillo Barnetta, Felix Platte.

• Rezerwowi Bayernu: Pepe Reina, Holger Badstuber, Dante, Gianluca Gaudino, Robert Lewandowski, Claudio Pizarro, Sebastian Rode.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Robert Lewandowski tylko na ławce rezerwowych!

• Schalke 04 rozpoczęło z kolei piłkarską wiosnę od skromnego zwycięstwa nad Hannoverem 96 1:0 po bramce Marco Hoegera. Zespół Roberto Di Matteo w tabeli Bundesligi jest czwarty i do dzisiejszego rywala traci już 15 punktów.

• Zdecydowany faworyt dzisiejszego spotkania, Bayern Monachium, jest aktualnym liderem Bundesligi z przewagą ośmiu punktów nad drugim VFL Wolfsburg. Podopieczni Guardioli zaliczyli jednak prawdziwy wiosenny falstart, bowiem w piątek ulegli wspomnianym Wilkom aż 1:4, ponosząc pierwszą ligową porażkę w tym sezonie. Nie ulega wątpliwości, że Bawarczycy będą starali zrehabilitować się za tamto niepowodzenie.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi, w którym Bayern Monachium zmierzy się z Schalke 04 Gelsenkirchen!

• RELACJA SMS

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści "bayern" na numer 72355 (koszt 2,46 zł). W trakcie meczu dostaniesz informacje o składzie, o zmianach wyniku oraz podsumowanie spotkania.