Borussia Dortmund 0 - 2 Bayer Leverkusen

Borussia Dortmund

0

Bayer Leverkusen

2

• Trudno oprzeć się wrażeniu, że bramka w pierwszych sekundach ustawiła mecz. W drugiej połowie Borussia grała już co prawda nieco lepiej, ale brakowało typowego egzekutora. W końcówce dwukrotnie swój zespół przed stratą gola uratował Leno, a zabójcza kontra przypieczętowała zasłużonego zwycięstwo gości. Jurgen Klopp ma nad czym myśleć, a za uwagę dziękuje już dziś Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Bayer wywozi z Dortmundu trzy punkty!

• Fatalna strata Dura, przejmuje futbolówkę Bellarabi, znakomicie dogrywa w pole karne do Kisslinga, a ten pewnym strzałem zapewnia Bayerowi trzy punkty!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERU! KISSLING!

• Ależ błąd obrońców Bayeru, którzy w polu karnym zostawili Aubameyanga kompletnie samego! Hofmann dograł do niego piłkę z rzutu wolnego, lecz strzał z ostrego kąta broni Leno!

• Sędzia nie pozwolił Kehlowi na szybkie rozegranie rzutu wolnego, Klopp znów daje upust emocjom.

• Ostro faulowany Mkhitaryan, Klopp szaleje przy linii bocznej.

• Cztery minuty doliczył do tego spotkania niemiecki arbiter.

• Leży na boisku Boenisch, goście grają już na czas. Do piłki bardzo wolno podchodzi również Leno.

• Świetne dośrodkowanie Hofmanna z rzutu wolnego, ogromne zamieszanie w polu karnym Bayeru, ale Leno broni strzał Immobile!

• Ofiarnie powalczył Kehl, dograł do Immobile, którego fauluje Toprak.

• Teraz zaatakowała Borussia, ale w ostatniej chwili z interwencją zdążył Toprak. Piłka przechodzi od jednej do drugiej bramki, będziemy tu mieli jeszcze sporo emocji.

• Kontrę wyprowadzili goście, lecz Brandt dokonał złego wyboru i mimo przewagi liczebnej Bayeru obrońcy Borussii przejęli piłkę.

• Leno! Aubameyang wywalczył rzut rożny, po dośrodkowaniu głową uderzał Ginter, a golkiper Bayeru popisał się fenomenalną interwencją! To jemu koledzy zawdzięczają to, że nadal prowadzą!

• Kontra Bayeru, Brandt traci jednak piłkę na rzecz Sokratisa. Słabe tempo tego spotkania mamy w drugiej połowie.

• Ostatnia zmiana w drużynie "Aptekarzy". Z boiska schodzi Calhanoglu, zastępuje go Papadopoulos. Roger Schmidt stawia na defensywę i utrzymanie korzystnego wyniku.

• Dośrodkowanie Calhanoglu z rzutu wolnego ląduje w rękach Langeraka. Z akcją rusza Borussia.

• Nie dał się sędzia nabrać Grosskreutzowi, który starał się wymusić faul Jedvaja.

• Mamy również drugą zmianę w Bayerze. Schodzi Son, zamiast niego wchodzi młody Julian Brandt.

• ... a Kevin Grosskreutz wchodzi zamiast Jojicia.

• Dwie zmiany w Borussii. Hofmann zastępuje Reusa...

• Piłka ląduje w bramce po strzale Kiesslinga, ale wcześniej Son znajdował się na spalonym, więc obrońcy Borussii odpuścili krycie Niemca.

• Ryzykowne wyjście Langeraka, który wybija piłkę głową na linii pola karnego! Piłka trafiła do graczy Bayeru, który mogli zachować się lepiej.

• Mhhitaryan świetnie w tłoku mija rywali po lewej stronie i dogrywa do Jojicia, któremu przy przyjęciu piłka jednak odskoczyła, co natychmiast wykorzystał Toprak.

• Borussia ma inicjatywę, ale zbyt często gra niedokładnie. Gra toczy się teraz głównie w środku pola.

• Ostry faul Jojicia na Castro i zasłużona żółta kartka dla Serba. Gorąco zrobiło się na boisku, bo we wszystko wmieszał się jeszcze Immobile.

• Dobra akcja Mkhitaryana i Immobile lewą stroną, Włoch dogrywa piłkę przed bramkę Leno, ale tam nie ma żadnego z jego kolegów! Futbolówkę wybija Boenisch.

• Mamy pierwszą zmianę w drużynie gości, zmęczonego Rolfesa zastępuje Stefan Reinartz.

• Tym razem BVB zaatakowało prawą stroną, Jojić wywalczył rzut rożny, ale po dośrodkowaniu Reusa i sporym zamieszaniu obrońcy Bayeru wybili ostatecznie piłkę.

• Coraz większą przewagę zyskuje Borussia. Czy przyniesie to gospodarzom zmianę rezultatu?

• Urwał się prawą stroną Aubameyang, znakomicie dośrodkował w pole karne, a tam w ostatniej chwili wślizgiem sytuację uratował Jedvaj. Gdyby nie to, Immobile wpakowałby pewnie piłkę do siatki!

• Kiessling zgrał piłkę głową do zupełnie niepilnowanego w polu karnym Sona, ale Koreańczyk źle przyjął sobie piłkę i jego strzał zablokował Piszczek!

• Niepewnie gra dzisiaj Matthias GInter, tym razem wybija piłkę na aut.

• Omer Toprak ukarany żółtą kartką za faul na Immobile. Powtórki pokazały jednak, że Turek trafił w piłkę.

• Znów z kontrą wyszli goście, lecz Son zamiast dograć do lepiej ustawionych partnerów zbyt długo holował piłkę i zabrał mu ją Mkhitaryan.

• Dobra interwencja Boenischa, który zaczyna kontrę Bayeru. Bellarami urwał się prawą stroną, ale jego dośrodkowanie do Calhanoglu dobrym wślizgiem zablokował Sokratis i piłkę złapał Langerak.

• Spahić dobrze przyblokował Jojicia (choć najpierw ie trafił w piłkę), znów od bramki golkiper gości.

• Niedokładne wybicie Leno i aut dla Borussii. Oba zespoły na razie bez żadnych zmian.

• Gramy!

• Jako pierwsi na murawę wrócili goście, Borussia już także na boisku.

• Wracamy na Signal Iduna Park, piłkarze obu drużyn za chwilę powrócą na boisko.

• Zaskakujący przebieg ma spotkanie w Dortmundzie. Bayer w ciągu zaledwie kilku sekund wyszedł na prowadzenie, a dalsze minuty pokazały, że jest to prowadzenie całkowicie zasłużone. Znakomicie rozrzuca piłki Calhanoglu, dobry mecz rozgrywa Boenisch. Jurgen Klopp wścieka się na swoich piłkarzy, niewidoczny jest Reus, a kolejne straty notuje Immobile. Czy w przerwie szkoleniowiec Borussii zdoła odmienić oblicze swojego zespołu?

• Koniec pierwszej połowy!

• Znakomite dogranie Calhanoglu do Sona, ale sędzia uznał, że Koreańczyk faulował Sokratisa. Powtórki pokazały, że się mylił.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafia wprost w ręce Leno. Arbiter doliczył do pierwszej połowy jedną minutę.

• Za celowe zagranie ręką żółtą kartką ukarany został Tin Jedvaj.

• Czysty wślizg jednego z obrońców Bayeru powstrzymuje Mkhitaryana.

• Groźna kontra Borussii, ale Mkhitaryan za mocno dogrywa na prawą stronę do Aubameyanga i ten mimo starać nie zdołał opanować piłki.

• Kolejna próba z dystansu Jojicia, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Piszczek zagrywa między nogami jednego z rywali, ale drugi z obrońców Bayeru dobrze zaasekurował swojego kolegę.

• Mimo tłoku Reus zdołał dograć piłkę do Jojicia, jednak strzał Serba został zablokowany.

• Szkoleniowiec Borussii w długiej dyskusji z Reusem. Kapitan BVB zebrał od Kloppa sporą burę.

• Za daleko wypuścił sobie piłkę Immobile i wyszedł z nią za linię końcową. Niezadowolony z gry swojej drużyny jest Klopp.

• Kiessling przepchnął Gintera, przed szansą nieoczekiwanie stanął Boenisch, lecz nie trafił czysto w piłkę!

• Kolejna błyskawiczna akcja Bayeru, zablokowane uderzenie Jedvaja, a po rzucie rożny, piłkę wybija Reus.

• Fatalne zachowanie Spahicia i Sona, którzy we własnym polu karnym nie trafiali czysto w piłkę, ale gracze Borussii nie potrafili tego wykorzystać.

• Mkhitaryan coraz aktywniejszy na lewej stronie, po dograniu piętą Aubameyanga Ormianin wywalczył rzut rożny.

• Błyskawiczna kontra Bayeru, piłkę znów rozrzucił Calhanoglu, a Piszczek na boku boiska faulował Bellarabiego.

• Dobrze zapowiadała się akcja Borussii gdy Immobile dograł do Mkhitaryana. Podanie Ormianina do Reusa zostało zablokowane, ale Durm wywalczył jeszcze rzut rożny.

• Szybki rajd Aubameyaga lewą stroną, ale dobrze interweniuje Spahić.

• Redaktorze? Gra w pierwszym składzie Langeraka jest efektem decyzji Kloppa czy jakiegoś urazu Weidenfellera?

Jest to decyzja Jurgena Kloppa, Weindenfeller jest gotowy do gry.

• Trafienie Bellarabiego było najszybszym golem w historii Bundesligi!

• Szaleje w tym meczu Calhanoglu. Teraz starał się zagrać piętą do Kiesslinga, lecz nie odniosło to skutku.

• Zdecydowanie na zbyt wiele pozwalają rywalom obrońcy Borussii. Kontra Bayeru prawą stroną, podłączył się do akcji Jedvaj, dograł piłkę do Sona, lecz Koreańczykowi odskoczyła piłka.

• Calhanoglu! Bardzo mocny strzał Turka z rzutu wolnego, lecz piłka przelatuje obok słupka. Metr w prawo i Langerak nie miałby szans!

• Bardzo aktywny w ofensywie Boenisch, dogrywa do Kiesslinga, którego fauluje Sokratis. Będzie kolejna dobra szansa dla "Aptekarzy".

• Fatalne zachowanie Spahicia, który stracił piłkę przed własną bramką na rzecz Immobile! Włoch wygonił się jednak do boku i nie zdołał dograć w pole karne do Reusa. Powinien zachować się dużo lepiej!

• Naciskany przez trzech rywali Piszczek źle zagrywa do Kehla, kontra Leverkusen, Calhanoglu wychodził sam na sam, ale był na spalonym!

• Złe zagranie Durma w kierunku niewidocznego na razie Immobile. Piłka ląduje w rękach Leno.

• Rajd Jojicia, lecz faulował jednego z rywali Serb i z tej akcji nic nie wyszło.

• Kiessling! Znakomite dośrodkowanie Calhanoglu z rzutu wolnego trafia na głowę Niemca, ten uderza jednak obok słupka!

• Bardzo dobrze pressingiem gra w tym meczu Bayer. Teraz faulował Kehl Calhanoglu i będzie rzut wolny dla gości.

• Indywidualny rajd Sona prawą stroną boiska, dogranie Koreańczyka do Gonzalo Castro było jednak niedokładne.

• Znakomicie do akcji podłączył się Łukasz Piszczek. Po podaniu od Aubameyanga Polak zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale wślizgiem zablokował to uderzenie Spahić.

• Dobry przechwyt Kisslinga, ale dogranie Niemca w kierunku Sona zostało przecięte przez obrońców Borussii.

• Odpowiedź Borussii! Z rzutu wolnego dośrodkowuje Marco Reus, na piłkę nabiegał Ginter, a jeden z obrońców Leverkusen omal nie wpakował piłki do własnej bramki. Dobrze obronił ten strzał Leno.

• Osiem sekund zajęło Bayerowi zdobycie bramki! Szybkie rozegranie, po czterech podaniach piłka trafiła do Bellarabiego, który założył siatkę Ginterowi i wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Langeraka! Asystę przy tym golu zaliczył natomiast Sebastian Boenisch.

• Karim Bellarabi zdobył najszybszą bramkę w BundeslidzeKarim Bellarabi zdobył najszybszą bramkę w Bundeslidze

• CO ZA POCZĄTEK, GOL DLA LEVERKUSEN! BELLARABI!

• Zaczynamy!

• Za nami losowanie i przywitanie kapitanów - Rolfesa i Reusa.

• Arbiter wyprowadza właśnie piłkarzy obu drużyn na murawę. Piękna oprawa kibiców Borussii.

• Stadion Borussii jak zawsze wypełniony po brzegi, na murawie przed meczem powiewają flagi klubu z Dortmundu.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Deniz Aytekin. Na liniach pomagać mu będą Benjamin Brand i Marco Achmueller.

• Wydarzeniem jest z pewnością powrót do gry Marco Reusa. Wszyscy są ciekawi, jak największa obecnie gwiazda Borussii będzie prezentowała się po kontuzji.

• W zeszłym sezonie na Signal Iduna Park goście wygrali 1:0 po bramce Sona. Czy koreański skrzydłowy znów ucieszy kibiców z Dortmundu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• O ile postawa Bayeru w ataku Rogera Schmidta z pewnością nie martwi, to w meczu z Kopenhagą sporo pozostawiała do życzenia gra "Aptekarzy" w destrukcji. Duńczycy nie do końca to wykorzystali, ale Borussia będzie zapewne bezlitosna.

• Obie drużyny bardzo dobrze rozpoczęły ten sezon. Pewnie wygrywały w 1/32 finału Pucharu Niemiec, Borussia w dobrym stylu pokonała Bayern Monachium w meczu o Superpuchar Niemiec, a Bayer we wtorek znacznie przybliżył się do Ligi Mistrzów, wygrywając na wyjeździe z Kopenhagą 3:2.

• Rezerwowi Bayeru: Dario Kresić, Stefan Reinartz, Josi[ Drmić, Levin Oztunali, Kyriakos Papadopoulos, Wendell, Juliar Brandt

• Rezerwowi Borussii: Roman Weidenfeller, Neven Subotić, Sven Bender, Jonas Hofmann, Kevin Grosskreutz, Mitsuru Maruoka, Khaled Narey

• W pierwszych jedenastkach obu drużyn mamy polskie akcenty. W drużynie Borussii od pierwszej minuty wystąpi Łukasz Piszczek, w obronie Bayeru znalazło się miejsce dla Sebastiana Boenischa. Powoli wracającego po kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego nie ma jeszcze w kadrze meczowej gospodarzy.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, które możecie zobaczyć po lewej stronie.

• Zapraszamy na najciekawiej zapowiadające się spotkanie inauguracyjnej kolejki Bundesligi, w której wicemistrz Niemiec, Borussia Dortmund, podejmie na własnym boisku czwartą drużynę poprzedniego sezonu, Bayer Leverkusen. Początek meczu na Signal Iduna Park o 18:30.