Borussia Dortmund 1 - 0 Borussia Moenchengladbach

1

Borussia Moenchengladbach

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• Radość Juergena Kloppa po ostatnim gwizdku sędziego jest uzasadniona. To zwycięstwo - dopiero trzecie w tej rundzie - pozwoliło zrównać się punktami z Werderem Brema i zepchnąć ten zespól do strefy spadkowej. Goście pozostali na trzecim miejscu i tak będzie przez niecałe dwa tygodnie ze względu na przerwę reprezentacyjną.

• Dwa ostatnie zrywy gości. Dośrodkowanie niewidocznego do tej pory Thorgena Hazarda przecięta przez Nevena Suboticia i sędzia kończy mecz! BVB przerywa serię sześciu spotkań bez zwycięstwa, pokonując u siebie imienniczkę z Moenchengladbach po kuriozalnym golu samobójczym Christopha Kramera.

• Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi odskoczyła piłka na 8. metrze od bramki BM'G. Kapitalnym podaniem, choć powinna to być asysta, popisał się Henrik Mkhitaryan!

• Trzy minuty doliczone przez Feliksa Brycha.

• Kevin Grosskreutz strzela z prawego narożnika pola karnego tuż obok dalszego słupka!

• Ciro Immobile upomniany "tylko" żółtą kartką dla ostry faul na Alvaro Dominguezie.

• 80 667 widzów na trybunie Signal-Iduna Park. Obiekt ten liczy 80 720 krzesełek. Prawie komplet.

• Żegnany owacją na stojąco Marco Reus schodzi z boiska. Na ostatnie minutki pojawia się Ciro Immobile.

• Przycisnęli goście. Neven Subotić wybija piłkę na oślep, na uwolnienie. Ta szybko - jak bumerang - wraca w okolice "16".

• Źrebaki" próbowały wykorzystać krótko trwającą przewagę, ale nie była w stanie. Wakat na środku obrony uzupełnił Sebastian Kehl, który rozgrywa dzisiaj 300. mecz w Bundeslidze.

• Matthias Ginter zastępuje Sokratisa Papasthathopoulosa (nie mógł mieć dłuższego nazwiska?!).

• Grek upomniany żółta kartką. Na dodatek jego uraz zdaje się być poważny - wyraźnie kulejąc opuszcza murawę w asyście sztabu medycznego.

• Niepotrzebnie zaostrzyło się to spotkanie. Andre Hahn uciekł skoszony równo z trawą przez Sokratisa, który potrzebuje pomocy medycznej.

• Faul taktyczny Erika Durma - przytrzymywał za koszulkę Ibrahimę Traore.

• Kwartet obrony BM'G rozgrywa piłkę na 25-30. metrze od własnej bramki. Nie ma przy nich Christopha Kramera, ale jest pressing. Marco Reus wpada z piłką w pole karne i przewraca się! Zdaniem sędziego nie ma podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• W drugiej połowie zdecydowanie rzadziej Łukasz Piszczek znajduje się na połowie Moenchengladbach. Jest to skutkiem "pilnowania" wyniku - trzy punkty są niezbędne BVB by lekko odbić się od dna.

• Ibrahima Traore wchodzi za Patricka Herrmanna.

• Pierwsza akcja rezerwowego Dortmundu - objechał w "16" gości trzech rywali, ale nie miał "z czego" uderzyć!

• ... i zmienia on Shinji Kagawę.

• BVB ponownie spokojnie rozgrywa piłkę. A do wejścia na murawę szykuje się Kevin Grosskreutz...

• Shinji Kagawa powstrzymany na lewej stronie przez Juliana Korba. Japończyk zwlekał aż piłka do niego trafi.

• Tłok w polu karnym gospodarzy. Max Kruse nie zdołał trafić w piłkę. BVB z duszą na ramieniu uratowało się w tej sytuacji.

• SAMOBÓJ CHRISTOPHA KRAMERA

• Spóźnione wejście Christopha Kramera w nogę Erika Durma skutkuje upomnieniem żółtą kartką.

• Druga zmiana w BM'G: Thorgen Hazard wchodzi na murawę w miejsce Raffaela Araujo.

• Patrick Herrmann chciał sam zakończyć akcję strzałem. W kulminacyjnym momencie poślizgnął się.

• Goście jakby im podcięto skrzydła próbują coś zdziałać w ofensywie. Bezskutecznie.

• Marco Reus obija poprzeczkę! Huknął jak z armaty z 18. metra!

• Jak żyję, to czegoś takiego nie widziałem. Goście spokojnie rozgrywali sobie piłkę przed własnym polem karnym i podanie do Christopha Kramera, który z 30. metra chciał zagrać do bramkarza. Wyszedł z tego lob, którego nikt by się nie powstydził. No, może poza pomocnikiem BM'G!

• CO ZA SAMOBÓJ, CHRISTOPH KRAMER!

• Znowu w polu karnym znalazł się Marco Reus, ale lekko nastraszony przez Yanna Sommera nie ruszył do piłki. Szwajcarski bramkarz wznawia grę z "piątki".

• Andre Hahn notuje kolejny dobry powrót do defensywy, przerywając atak BVB. Na krótko.

• Zdaniem sędziego Felixa Brycha Christoph Kramer faulował w walce o piłkę. Na twarzy reprezentanta Niemiec pojawiło się zdziwienie.

• Erik Durm zapędził się lewą flanką i wywalczył rzut z autu. Gospodarze spokojnie wymieniają podania, podczas gdy goście za nią biegając tracąc siły.

• Atak Moenchengladbach za połowę z kontrą. Strata piłki i Źrebaki znowu zepchnięte tuż przed swoje pole karne.

• Henrik Mkhitaryan nie zdołał opanować piłki przed polem karnym gości. Wysoki pressing pozwala jednak szybko odzyskać piłkę.

• Seria dwóch rzutów rożnych dla BVB. W narożniku Marco Reus.

• M'Gladbach zaczyna drugie trzy kwadranse.

• Oscar Wendt od początku drugiej odsłony za Havarda Nordveita, który ma na koncie żółtą kartkę.

• Wracamy na drugą połowę na Signal-Iduna Park. W ekipie gości jedna zmiana.

• BVB BMG

• Po kornerze nic się nie wydarzyło, więc sędzia kończy pierwszą połowę. Przeważająca Borussia Dortmund bezbramkowo remisuje imienniczką z Moenchengladbach.

• "Spadający liść" Pierre'a-Emericka Aubameyanga leciał w stronę okienka bramki gości! Yann Sommer pofrunął i sparował piłkę na rzut rożny!

• Marco Reus trochę słabo zagrywa z rzutu wolnego. Yann Sommer, który prawdopodobnie zagra przeciwko Polsce w meczu towarzyskim, pewnie chwyta piłkę. Szybko wznawia grę, ale nie zorientował się w sytuacji Rafael.

• Miękkie zagranie Shinji Kagawy. Górą obrońcy gości.

• "Neuer" w wykonaniu Yanna Sommera przerwał atak BVB. Do piłki zmierzał co sił w nogach Pierre-Emerick Aubameyang. Po chwili reprezentant Gabonu strzela i piłka po bloku wychodzi na rzut rożny.

• Henrik Mkhitaryan strzela zewnętrzną częścią stopy, w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, tuż nad poprzeczką! Juergen Kloppp lekko nie dowierza jak to nie wpadło!

• Centra z prawej strony Łukasza Piszczka i obrona BM'G ratuje się wybiciem poza linię końcową. Po dośrodkowaniu z narożnika Yann Sommer pewnie chwyta piłkę.

• Marco Reus zwlekał z uderzeniem z 20 metrów i ostatecznie zablokował go Martin Stranzl.

• Pierre-Emerick Aubameyang nie kontroluje swojego ustawienia. Trzeci czy czwarty raz został złapany na pozycji spalonej.

• Miękka centra z narożnika piłkarza BVB i Yann Sommer pewnie piąstkuje. Kontra Źrebaków przerwana przez Svena Bendera tuż za linią środkową

• Patrick Herrmann wrócił za Henrikiem Mkhitaryanem. Przerwany zgodnie z przepisami atak Ormianina.

• Ale okazja Łukasza Piszczka! Znalazł się w polu karnym i dostaje piłkę na prawą nogę, ale źle złożył się do uderzenia! Futbolówka poleciała nad spojeniem z kilku metrów!

• Pierre-Emerick Aubameyang został obsłużony podaniem z głębi pola, lesz na jego nieszczęście poślizgnął się. A po chwili Shinji Kagawa został zablokowany.

• Max Kruse czyhał na błąd Nevena Suboticia. Serb przedłużył piłkę po centrze z prawej strony Andre Hana i zagrożenie zażegnane.

• Obie strony nie przebierają w środkach by przerywać akcję przeciwnika. W juniorskim stylu wybijają piłkę poza linię boczną. Tak jak przed chwilą uczynił Sebastian Kehl.

• Udany powrót do defensywy Andre Hahna, który powstrzymał Henrika Mkhitaryana. Aut dla BVB w pobliżu pola karnego.

• Prostopadłe podanie Marco Reusa w stronę Pierre'a-Emericka Aubameyanga przechwycone przez obrońcę gości.

• Kontra gości zakończona zupełnie nieudanym dośrodkowaniem Alvaro Domingueza z lewej strony . Roman Weidenfeller z "piątki".

• Pierre-Emerick Aubameyang kieruje piłkę do siatki BMG po centrze Łukasza Piszczka! Jednak w momencie podania był na spalonym, więc GOL NIEUZNANY!

• Marco Reus strzela bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz spokojnie broni Yann Sommer.

• Havard Nordveit upomniany żółtą kartką za faul.

• Wysoki pressing Borussii Dortmund na 30. metrze od bramki BMG. Większość akcji przechodzi lewą stroną "na" Juliana Korba.

• Neven Subotić ofiarnie powstrzymuje szarżującego Patricka Hermanna. Gdyby nie on, to goście wyszliby trzech na Romana Weidenfellera!

• Yann Sommer paruje piłkę na słupek po uderzeniu zza pola karnego Marco Reusa. Udany przechwyt zanotował Henrik Mkhitaryan, który miałby asystę!

• Pojedynek na lewej stronie Andre Hahna z Erikiem Durmem wygrany przez obrońcę BVB.

• Bardzo dobre prostopadłe Łukasza Piszczka do wychodzącego na czystą pozycję Pierre'a-Emericka Aubameyanga, ale krok do przodu Martina Stranzla zadecydował o podniesieniu chorągiewki - spalony.

• Henrik Mkhitaryan zagrywa podcinką na urywającego się na lewej stronie Marco Reusa. Podanie przeciął głową Julian Korb, który wybija piłkę na rzut rożny. Po nim kontra Źrebaków zastopowana przez Łukasza Piszczka.

• Zagranie z głębi pola do Pierre'a-Emericka Aubameyanga niedokładne. Piłkę przejmuje Yann Sommer.

• Dośrodkowanie, a dokładniej przerzut, z lewego skrzydła Alvaro Domingueza w "16" gospodarzy. Obrona radzi sobie z pressingiem rywala.

• Marco Reus wpada w pole karne po ograniu Juliana Korba i strzela z ostrego kąta tuż obok dalszego słupka! Ależ byłoby to otwarcie spotkania!

• Gwizdek sędziego i pierwszą połowę czas zacząć!

• Obie drużyny z trójką sędziowską oraz dziecięcą eskortą wychodzą na murawę.

• Przenosimy się na stadion w Dortmundzie. Rozbrzmiewa znane chyba każdemu kibicowi You'll never walk alone.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Felix Brych. Na liniach są Robert Kempter oraz Thorsten Schiffner, natomiast technicznym - Christian Dietz.

• Ostatnie 5 spotkań na Signal-Iduna Park to cztery zwycięstwa BVB bez straty bramki, ale ta seria została przerwana brutalnie w poprzednim sezonie - Źrebaki wygrały 2:1 (gole: Jojić dla BVB - Rafael i Kruse dla BM'G)..

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn: Pierre-Emerick Aubameyang (3 gole) i Max Kruse (5).

• Sytuacja BVB nie jest godna pozazdroszczenia - zaledwie 7 punktów po dziesięciu spotkaniach (m.in. pięć porażek z rzędu) powoduje zamykanie tabeli. Wicemistrzowie Niemiec tracą po dwa "oczka do VfB Stuttgart i wcześniej wspomnianego Hamburgera SV. Tuż nad kreską jest Werder (10 punktów), który wczoraj wygrał drugi mecz w sezonie (na dodatek, z rzędu ze Stuttgartem).

• Goście przed tym spotkaniem tracą trzy punkty do VfL Wolfsburg (do 85. minuty "Wilki" prowadzą 2:0 z Hamburgerem SV) i 7 do lidera, Bayernu Monachium. O punkt wyprzedza bardzo dobrze spisujący się Hannover (czwarty) i o trzy "oczka" Hoffenheim oraz Bayer Leverkusen.

• Natomiast w kadrze BM'G nie ma jedynie Granita Xhaki (pomocnik, 9/1).

• W ekipie gospodarzy na pewno dzisiaj nie zagrają kontuzjowani Mats Hummels (obrońca, 6 spotkań/0 bramek), Jakub Błaszczykowski (pomocnik, 0/0), Nuri Sahin (pomocnik, 0/0) oraz Ji (napastnik, 0/0).

• Rezerwowi Borussii Dortmund: Ginter, Großkreutz, Guendogan, Immobile, Langerak (Br), Ramos, Schmelzer.

• Zanim poznamy wyjściowe składy obu drużyn, zobaczmy kogo Juergen Klopp oraz Lucien Favre mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Borussii M'Gladbach: Brouwers, Hazard, Heimeroth (Br), Hrgota, Johnson, Traore, Wendt.

• A na relację NA ŻYWO ze spotkania kończącego 11. kolejkę spotkań zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

• Obie Borussie zaskakują w tym sezonie jak nie wiadomo kto. Gospodarze nie mogą przełożyć dyspozycji z Ligi Mistrzów na krajowe podwórko i sensacyjnie okupują ostatnie miejsce w tabeli Bundesligi. Z kolei "Źrebaki" z M'Gladbach zagalopowały się na najniższy stopień podium!