Borussia Dortmund 3 - 0 Schalke 04 Gelsenkirchen

Borussia Dortmund

3

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

• Choć bramki padały dziś tylko w ostatnim kwadransie, to kibice Borussii z pewnością są bardzo zadowoleni z postawy swojej drużyny. Gospodarze w pełni zasłużenie wygrali 3:0 i wreszcie pokazali, na co ich stać. Gdyby byli skuteczniejsi, mogłoby to się skończyć prawdziwym pogromem. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Borussia pokonuje Schalke 3:0!

• Błaszczykowski znów próbuje rajdu, dogrywa piłkę do Hummelsa, ale ten nie zdołał opanować futbolówki.

• Dwie minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Teraz na lewej stronie pokazał się Błaszczykowski, najpierw w dryblingu odebrano mu piłkę mimo minięcia kilku rywali, później Polak nie zdołał oddać czystego strzału.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Sahin, który cieszy się przy linii razem z Kloppem. Na samą końcówkę na boisku pojawia się Sebastian Kehl.

• Fatalne zachowanie Wellenreuthera, który po zagraniu od jednego z obrońców na dwa razy przyjmował sobie piłkę, a doskakujący do niego Reus trafił do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOL DLA BORUSSII! REUS!

• Bawi się już Borussia, próba koronkowej akcji w polu karnym, lecz Reus złapany na spalonym.

• Z boiska schodzi teraz Ilkay Gundogan, zamiast niego na boisku pojawia się Sven Bender.

• Ogromna wrzawa na Signal Iduna Park. Wydaje się, że kibice Borussii świętują już w pełni zasłużone zwycięstwo.

• Borussia idzie za ciosem! Akcja gospodarzy prawą stroną, Gundogan dogrywa piłkę w pole karne, a tam na wślizgu do siatki pakuje ją Mkhitaryan. 60 sekund, które wstrząsnęło Schalke!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA BORUSSII! MKHITARYAN!

• Borussia dopina swego! Po rykoszecie piłka dość szczęśliwie trafia do Aubameyanga, a po chwili gracz Borussii cieszy się razem z Reusem, zakładając... maskę Batmana. W pełni zasłużone prowadzenie gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BORUSSII! AUBAMEYANG!

• Na boisku pojawia się Jakub Błaszczykowski! Polak zastępuje Shinjiego Kagawę.

• Teraz żółtą kartką ukarany Marcel Schmelzer.

• Reus zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale Wellenreuter znów nie dał się zaskoczyć.

• Hoeger nieprzepisowo powstrzymywał teraz Kagawę tuż przed polem karnym. Zasłużona żółta kartka.

• Kontra Borussii, Kagawa chciał wypuścić Reusa w sytuację sam na sam, lecz znakomicie spisał się Hoewedes, interweniując wślizgiem.

• Najpierw błąd popełnił Schmelzer, później nie potrafił wykorzystać tego Hoeger, który zagrał bardzo niecelnie.

• Znakomite zagranie Uchidy w kierunku Huntelaara, ale czujny był Weidenfeller! Golkiper Borussii znakomicie wychodzi z bramki i łapie piłkę.

• Mkhitaryan uderza mocno, celnie sprzed pola karnego, ale wprost w środek bramki. Bez problemu broni Wellenreuther.

• Próba prostopadłego podania do Aubameyanga zablokowana przez Neustaedtera - obrońca Schalke popisał się dobrym wślizgiem.

• Hoeger zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale piłkę odbił jeden z obrońców Borussii. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Już 24 strzały oddali na bramkę Schalke piłkarze Borussii. Goście wciąż tylko z dwoma uderzeniami.

• Znakomite zagrania Gundogana w kierunku Kagawy, ten przyjął sobie piłkę, ale Wellenreuther znakomicie skrócił kąt i dobrze interweniował!

• Teraz miał szansę Mkhitatryan, lecz Wellenreuthher w drugiej połowie spisuje się bezbłędnie! Kolejna dobra interwencja golkipera Schalke.

• Mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Przy akompaniamencie gwizdów boisko opuszcza Kevin-Prince Boateng, a zastępuje go Tranquillo Barnetta.

• Szybka akcja Borussii na jeden kontakt na prawej stronie boiska, skończyło się to strzałem, lecz został on zablokowany.

• Z rzutu wolnego wyszedł rzut rożny, po nim strzelał Aubameyang, lecz było to uderzenie bardzo niecelne.

• Po raz kolejny gracze Schalke nie radzą sobie z Reusem. Teraz faulował go Aogo i oszczędził go sędzia - spokojnie mógł wyciągnąć żółtą kartkę.

• Kąśliwy strzał Gundogana, piłka skozłowała przed bramką Schalke, ale minęła słupek.

• Znakomita szansa Reusa, który łatwo minął Hoewedesa i znalazł się w sytuacji sam na sam z Wellenreutherem! Golkiper Schalke okazał się lepszy w w tym pojedynku, a później piłkę wybił Neustaedter.

• Schmelzer dośrodkowywał z rzutu wolnego, Kirch próbował strzału przewrotką, ale był bardzo daleki od celu.

• Akcja Kircha prawą stroną, najpierw założył siatkę jednemu z rywali, lecz później dośrodkowanie wyraźnie mu nie wyszło.

• Kolejna szansa Reusa, Niemiec próbował strzelać z dość ostrego kąta, ale piłka po rykoszecie wyszła tylko na rzut rożny.

• Sporo chaosu i fauli mamy na początku drugiej połowy. Na razie brakuje klarownych sytuacji podbramkowych.

• Po dośrodkowaniu Kircha Borussia domaga się odgwizdania zagrania ręką. Ten wskazuje tylko na rzut rożny, choć powtórki pokazały, że ręka rzeczywiście była.

• Spokojnie rozgrywa teraz piłkę Borussia, a przy próbie przyspieszenia na spalonym złapany Reus.

• Wydawało się, że w dobrej sytuacji znajdzie się Reus, ale Niemiec faulował Nastasicia podczas walki o piłkę.

• Od środka rozpoczęła Borussia. Obie drużyny na razie bez żadnych zmian.

• Gramy!

• Wracajmy już do Dortmundu - obie drużyny wychodzą właśnie na boisko.

• Choć na Signal Iduna Park nie mieliśmy na razie ani jednego gola, to z pewnością nie możemy narzekać na nudę. piłkarze Borussii byli w pierwszej połowie zdecydowanie lepsi od rywali, ale zabrakło im skuteczności. Gdyby lepiej nastawiali celowniki, to ekipa Juergena Kloppa prowadziłaby nawet nie jedną, a kilkoma bramkami. Na razie mamy jednak remis i druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie - bądźcie z nami za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Borussia miała jeszcze jeden rzut wolny, ale złapał piłkę Wellenreuther.

• Minutę doliczył arbiter do pierwszej połowy.

• Zaostrzyła się gra i mamy pierwszą żółtą kartkę. Hoewedes wszedł w nogi Reusa.

• Teraz kolejne faule popełniają gracze Schalke. Wszystko dzieje się jednak dość daleko od bramki.

• Borussia Dortmund - Schalke Gelsenkirchen

• Teraz wychodził z bramki Wellenreuther i przewrócił się w starciu z Aubameyangiem. Sędzia uznał, że golkiper Schalke był faulowany.

• Już 13 strzałów oddali na bramkę Schalke piłkarze Borussii. Rywale odpowiedzieli tylko dwoma próbami.

• Reus! Świetne prostopadłe zagranie do Niemca ze strony Kagawy, Niemiec wyprzedza Hoewedesa, Neustaedtera, wpada w pole karne schodząc do środka, ale uderza tuż obok słupka!

• Kolejna szansa dla Borussii! Po raz kolejny źle wychodził Wellenreuther, Reus huknął z woleja, lecz po głowie Neustaedtera piłka trafiła jedynie w poprzeczkę! Dobijać mógł jeszcze Aubameyang, ale brakło mu precyzji. Klopp tylko łapie się za głowę!

• Mocne strzelenie piłki przez Kagawę w kierunku Aubameyanga, lecz ten nie ruszył do piłki. Po chwili sam Kagawa znalazł się w dobrej sytuacji, Japończyk nie zdecydował się jednak na strzał, a jego podanie do Reusa zostało przecięte.

• Próba kontry w wykonaniu Schalke, Huntelaar zagrał do Boatenga, lecz ten został natychmiast powstrzymany.

• Fatalne dośrodkowanie Boatenga, od bramki zacznie Weidenfeller.

• Teraz w ofensywie znalazło się Schalke. Goście wywalczyli kolejny rzut rożny.

• Mamy przerwę w grze. W stronę Fuchsa poleciała chyba z trybun jakaś petarda i zawodnik Schalke nie może wykonać rzutu rożnego.

• Kolejne znakomite szanse dla gospodarzy. Najpierw Reus huknął z dystansu, a golkiper Schalke sparował piłkę na rzut rożny, a po chwili po dośrodkowaniu z kornera Wellenreuther wyłapał strzał Sahina!

• Jak to nie wpadło! To była zdecydowanie najlepsza szansa dla Borussii, piłkarze gospodarzy minęli już nawet Wellenreuthera, gdy Reus dograł do Aubameyanga, lecz ten ostatni trafił w stojącego przed bramką Nastasicia!

• Po dośrodkowaniu z lewej strony Gundogana swoją szansę miał Mats Hummels, lecz uderzył nad bramką.

• Wślizg Hoegera wydawał się czysty, ale arbiter odgwizdał faul na Mkhitaryanie. Będzie szansa dla Borussii z rzutu wolnego.

• Podanie do Choupo-Motinga było teraz zdecydowanie zbyt mocne. Schalke ma spore problemy z wyprowadzeniem piłki na połowę rywali.

• Kolejna szansa Borussii. Tym razem na klatkę piersiową przyjął sobie piłkę Mkhitaryan, oddał natychmiastowy strzał, ale trafił wprost w Wellenreuthera.

• Znów niepewnie Wellenreuther! Po pomyłce Neustaedtera w dobrej sytuacji znalazł się Kagawa, golkiper Schalke niepewnie wychodził z bramki, ale Japończykowi znów brakło celności!

• Reus! Kolejna szansa dla Borussi. Najpierw Kirch dobrze zagrał na prawą stronę do Aubameyanga, ten zagrał do Mkhitaryana, a po dośrodkowaniu tego ostatniego piłkę otrzymał Marco Reus. Niemiec podjął decyzję o strzału z woleja z pierwszej piłki, lecz futbolówka minęła bramkę!

• Teraz golkiper Schalke zupełnie niepotrzebnie wychodził z bramki, przez co w dobrej sytuacji znalazł się Aubameyang. Na szczęście dla bramkarza gości z interwencją zdążył jeden z jego kolegów z obrony i skończyło się na kornerze.

• Dośrodkowanie Schmelzera było słabe, ale piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Nuriego Sahina. Jego strzał był lekki i bez problemu złapał piłkę Wellenreuther.

• Boateng! Po zgraniu piłki głową od jednego z kolegów Boateng zdecydował się na trudne uderzenie z pierwszej piłki sprzed pola karnego. Strzelił mocno, lecz piłka przeleciała obok słupka.

• Uchida sprytnie wywalczył rzut rożny na prawej stronie, odbijając piłkę o nogę Schmelzera.

• Borussia przejmuje inicjatywę. Teraz z prawej strony w pole karne dośrodkowywał Mkhitaryan, ale Kagawa nie zdołał oddać czystego strzału, źle trafiając w piłkę.

• Ależ szansa dla Borussii! Po świetnym prostopadłym podaniu Aubameyang znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Schalke, ale Wellenreuther znakomicie wyczekał i odbił nogą strzał rywala! Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Niezłe dośrodkowania w pole karne Fuchsa i Hoegera, ale ostatecznie piłka ląduje w rękach dobrze interweniującego Weidenfellera.

• Pierwsza akcja Schalke lewą stroną boiska, goście będą mieli pierwszy rzut rożny.

• Od środka rozpoczęli grający w niebiesko-białych strojach goście. Borussia także w tradycyjnych, żółto-czarnych trykotach.

• Zaczynamy!

• Piłkarze są już na boisku, wypuścili w powietrze kolory w barwach klubowych, a na trybunach nie ustają śpiewy.

• Przenosimy się już do Dortmundu - piłkarze obu drużyn czekają w tunelu. Trybuny w Dortmundzie wypełnione rzecz jasna do ostatniego miejsca.

• Żółto-czarni wydostali się już ze strefy spadkowej, ale jeszcze zdecydowanie za wcześnie żeby myśleć o walce o puchary, choć po trzech zwycięstwach z rzędu nastroje w klubie znacznie się poprawiły.

• Dortmund i Gelsenkirchen dzieli 35 kilometrów, a w tabeli oba kluby 8 pozycji, najwięcej od 2011 roku, kiedy to Borussia pewnie zmierzała po mistrzostwo, a pogrążone w kryzysie Schalke zajmowało 11. pozycję. Teraz to podopieczni Roberto Di Matteo spisują się znacznie lepiej i znajdują się 4. pozycji, dającej prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Do 3. Borussii Moenchengladbach tracą raptem 2 punkty, ale po piętach depczą im Augsburg i Bayer Leverkusen.

• Obie ekipy wciąż walczą w Champions League, jednak obie przegrały w pierwszym meczu 1/8 finału. W gorszej sytuacji jest Schalke, które uległo u siebie Realowi 0:2 i chyba nawet najwierniejsi fani nie wierzą w odrobienie strat na Bernabeu. Piłkarze Kloppa ulegli we wtorek w Turynie Juventusowi 1:2 i sprawa awansu wydaje się otwarta. Ten mecz jednak dużo ich kosztował, przede wszystkim stracili Łukasza Piszczka i Sokratisa Papastathopoulosa.

• To będą już 146. derby Zagłębia Ruhry, w których lepszy bilans mają Koenigsblauen: 58 zwycięstw, 38 remisów, 49 porażek. Swą przewagę zawdzięczają meczom sprzed ery Bundesligi, bo w ramach tych rozgrywek mamy idealny remis: po 30 zwycięstw i 25 remisów. W ostatnich latach Schalke znalazło jednak sposób na grę w Dortmundzie, gdzie przegrali zaledwie 2 z 15 ostatnich meczów.

• Rezerwowi Schalke: Christian Wetklo, Kaan Ayhan, Tranquilo Barnetta, Max Meyer, Felix Platte, Sidney Sam, Marcel Sobottka

• Rezerwowi Borussii: Mitchell Langerak, Sven Bender, Jakub Błaszczykowski, Matthias Ginter, Ciro Immobile, Sebastian Kehl, Jeremy Dudziak

• A oto co powiedział Roberto Di Matteo:

Derby to zawsze coś wyjątkowego, drużyna, fani i działacze żyją nimi już od kilku dni. Mimo że to moje pierwsze Revierderby, wiem czego się ode mnie oczekuje, jako piłkarz Lazio miałem bardzo dobry rekord w derbach Rzymu. Rywale z pewnością będą bardzo zmotywowani, obie ekipy będą grały z pełnym zaangażowaniem, ale będziemy także przygotowani pod względem taktycznym.
  • Przed meczem oddajmy głos obu trenerom. Na początek Juergen Klopp:

Schalke nie zostawi nam zbyt wiele miejsca, taki mają styl, że starają się grać pewnie w obronie przez 90 minut. Musimy sobie z tym poradzić i być cały czas maksymalnie skupieni. To bardzo ważny mecz, który na dodatek przychodzi w ważnym dla nas czasie
  • Znamy już podstawowe składy obu zespołów, które możecie zobaczyć po lewej stronie. Niestety, od pierwszej minuty nie zobaczymy żadnego Polaka - Jakub Błaszczykowski zaczyna mecz na ławce rezerwowych, Łukasz Piszczek pauzuje z powodu kontuzji.

• Już za pół godziny rozpocznie się największy hit 23. kolejki niemieckiej Bundesligi, czyli słynne Rivierderby! Borussia Dortmund na własnym boisku podejmie Schalke 04 Gelsenkirchen. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Ekstraklasa.net!