Borussia Dortmund 1 - 0 TSG 1899 Hoffenheim

Borussia Dortmund

1

TSG 1899 Hoffenheim

0

• Bardzo ciężko musiała zapracować Borussia na to zasłużone zwycięstwo, ale najważniejsze, że trzy punkty wędrują na konto BVB, która wyskakuje przynajmniej do jutra ze strefy spadkowej. To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Ostatnia akcja Hoffenheim nie przynosi efektu i koniec! Trzy punkty zostają w Dortmundzie!

• I jeszcze Immobile zastępuje najlepszego gracza tego meczu, Aubameyanga.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu. Tymczasem Ginter zmienia Gundogana wśród gospodarzy.

• Salihović z rzutu wolnego uderza wysoko nad bramką!

• Polański ogląda żółtą kartkę.

• Goście domagali się teraz rzutu karnego za ewidentny faul Suboticia! Żółtą kartkę ogląda jednak Salihović za protesty, a sędzia jedenastki nie dyktuje!

• Grosskreutz zmienia Ramosa.

• Kolejna szansa dla Borussii. Po akcji Aubameyanga w bardzo dobrej sytuacji Gundogan z powietrza posyła piłkę ponad bramką!

• Sule teraz znakomicie zatrzymał w polu karnym Gundogana.

• Rozpędzony Aubameyang starał się dograć przed bramkę do Ramosa, ale Kolumbijczyka świetnie zablokował Sule.

• ... a Elyounoussi Rudego.

• Salihović zmienia Schweglera...

• Aubameyang świetnie 'wpuścił' w pole karne Mchitarjana, ale ten płaskim strzałem z ostrego kąta nie zdołał zmieścić piłki w siatce!

• Teraz Baumann musiał się wykazać zdecydowanie bardziej! Bramkarz Hoffenheim sparował na słupek potężny strzał Aubameyanga!

• Kombinacyjna akcja BVB zakończona uderzeniem lewą nogą Piszczka z 18 metrów. Baumann pewnie łapie piłkę.

• Aubameyang zdobywa drugą nieuznaną bramkę! Tym razem techniczny strzał Gabończyka nie miał żadnego znaczenia, bowiem piłkarz BVB był na minimalnym spalonym.

• Pomocnik BVB wraca na plac gry.

• Kehl teraz potrzebuje pomocy medycznej po jednym z boiskowych starć.

• Kehl miał szczęście, że po jego bardzo ostrym faulu na Rudym nie wyleciał z drugą żółtą kartką z boiska, a tak śmiało mogło się zdarzyć.

• Sytuacja z nieuznanym golem dla BVB.

• Baumann łapie piłkę po centrze Schmelzera.

• Żółta kartka dla Schweglera.

• Kontra Hoffenheim została zaprzepaszczona przez Firmino, który zagrał zbyt indywidualnie i stracił piłkę.

• Hummels! Piękny strzał głową Niemca po rzucie rożnym kapitalnie broni Baumann!

• Szybka akcja Borussii, Aubameyang zagrywa w pole karne do Ramosa, który został rozpaczliwie zablokowany przez rywali.

• Kapitalne prostopadłe podanie do rozpędzonego Aubameyanga, ale ten przegrywa pojedynek z Baumannem!

• Uderzenie z dystansu Gundogana poszybowało teraz daleko od bramki przeciwnika.

• Płaskie wstrzelenie piłki w pole karne przez Becka nie dotarło do żadnego z graczy gości.

• Mozolna akcja w ataku pozycyjnym Borussii kończy się zablokowanym dośrodkowaniem Łukasza Piszczka.

• Katastrofalny błąd arbitra! Po świetnie rozegranym rzucie rożnym do siatki trafia głową Aubameyang, ale sędzia sygnalizuje spalonego, choć do tego brakowało około półtora metra!

• Mchitarjan otrzymał piłkę w polu karnym, ale dwukrotnie został zablokowany przez Bicakcicia. Uderzenie Schmelzera również zostało zablokowane i jest tylko rzut rożny.

• Ostro upomniany przez sędziego Mchitarjan, który zbyt gwałtownie protestował po jednej z decyzji pana Zwayera.

• Niewiele zabrakło!!! Piękny strzał Rudego fantastycznie wybija głową na rzut rożny Hummels!

• Piszczek faulował rozpędzonego Schweglera tuż przed własną szesnastką. Szansa dla Hoffenheim.

• Wznawiamy grę.

• Zmiana w przerwie w ekipie gości. Modeste za Schipplocka.

• Koniec pierwszej połowy! Na Signal Iduna Park nie dzieje się praktycznie nic, ale na szczęście dla gospodarzy potrafili oni stworzyć jedną jedyną akcję, która skończyła się golem Ilkaya Gundogana. Poza tym nie oglądaliśmy ani żadnej ciekawszej akcji, ani groźnego strzału. Oby po przerwie było lepiej.

• Koreańczyk Kim nieszczęśliwie zderzył się głową z kolegą z drużyny krótka przerwa w grze.

• Piszczek włączył się do akcji ofensywnej i zagrał przed pole karne do Bendera, który przepuścił ją do... obrońcy Hoffenheim.

• Rzut rożny i niezbyt udane dośrodkowanie Mchitarjana kończy się zablokowanym strzałem Schmelzera z narożnika pola karnego.

• Schipplock bez zastanowienia huknął z dystansu, jednak posłał piłkę dość wyraźnie obok bramki!

• Żółta kartka dla Adriana Ramosa.

• Chciałoby się coś napisać, ale naprawdę obie drużyny przez ostatnich kilka minut nie stworzyły nic ciekawego.

• Pół godziny gry za nami. Mamy wprawdzie gola, ale poza tym na murawie dzieje się bardzo niewiele.

• Teraz z kolei ogląda kartkę Sule, który ostro potraktował Ramosa.

• Żółta kartka dla Kehla za faul na Vollandzie.

• Rzut wolny i długa piłka w pole karne w kierunku Sule, ale ten fauluje swojego rywala w ofensywie.

• Ciekawe, jak ta bramka wpłynie na to widowisko. Borussia już w tym sezonie potrafiła trwonić nawet dwubramkową przewagę, więc na razie na pewno nie można niczego wykluczyć.

• Świetne dośrodkowanie rozpędzonego Aubameyanga z prawego skrzydła, Baumann nie trafia w piłkę, a akcję zamyka celnym szczupakiem Gundogan! Borussia na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Ilkay Gundogan!

• Zagranie za linię obrony do Ramosa, jednak dobrą interwencją przed własną szesnastką popisuje się Baumann i wyjaśnia sytuację.

• Rzut wolny dla Hoffenheim. Firmino uderza jednak prosto w mur gospodarzy.

• Dziesięć minut meczu za nami i na razie bez sytuacji bramkowych dla którejkolwiek ze stron.

• Dośrodkowanie z prawej strony pola karnego Aubameyanga pada łupem Baumanna.

• Piszczek nie opanował teraz piłki przy linii końcowej w akcji ofensywnej BVB. Prosta strata Polaka.

• Rzut rożny dla Hoffenheim nie przyniósł zagrożenia dla bramki Langeraka.

• Polański kapitalnie zatrzymał w polu karnym szarżującego Aubameyanga, który już składał się do strzału!

• Pierwszy celny strzał z dystansu Schmelzera, jednak w sam środek bramki i Baumann pewnie łapie piłkę.

• Rozpoczynamy mecz!

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Z kolei poniżej ławki rezerwowych:

• Hoffenheim: Grahl, Abraham, Elyounoussi, Modeste, Salihović, Strobl, Zuber.

• BVB: Weidenfeller, Durm, Grosskreutz, Ginter, Sahin, Kagawa, Immobile.
  • Hoffenheim z kolei zadomowił się w górnej połowie tabeli. Popularni Wieśniacy są obecnie na siódmym miejscu z dorobkiem 20 punktów i do czwartego Augsburga tracą zaledwie jeden punkt.

• To spotkanie otwiera czternastą kolejkę Bundesligi i jest niezwykle istotne dla Borussii, dla której początek ligowego sezonu jest absolutną katastrofą. Zespół Juergena Kloppa po 13 kolejkach jest w tabeli ostatni, bowiem zebrał zaledwie 11 punktów. Jeśli dziś BVB nie sięgnie po komplet punktów, to walka o utrzymanie może stać się w Dortmundzie prawdziwym celem żółto-czarnych w tym sezonie.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu niemieckiej Bundesligi, w którym Borussia Dortmund zmierzy się z Hoffenheim.