3

FC Koeln

2

• Zapraszam na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal! Za uwagę serdecznie dziękuje Marcin Trzyna, miłego wieczoru!

• Eintracht Frankfurt był w tym spotkaniu lepszy i zasłużenie sięgnął po komplet punktów. Kolonia nie zagrała słabego meczu, ale podopieczni Petera Stoegera byli zbyt nieporadni w akcjach ofensywnych.

• Koniec spotkania! Eintracht Frankfurt pokonał na własnym stadionie FC Koeln 3:2!

• Ostatnia zmiana w zespole "Orłów". Schodzi z boiska strzelec dwóch goli, Alexander Meier, a na boisku melduje się Alexander Madlung.

• Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Kolejna defensywna zmiana w zespole Eintrachtu. Amerykanin Timothy Chandler zastępuje Medejovicia.

• Thomas Schaaf nerwowo spogląda na zegar umieszczony na stadionie. Trener Eintrachtu zapewne chciałby już, żeby Wolfgang Stark zakończył dzisiejsze spotkanie.

• Stefan Aigner zastępuje zmęczonego Harisa Seferovicia. Szwajcara żegnają gromkie brawa.

• Panie redaktorze jak się dziś spisują Polscy piłkarze?

Paweł Olkowski dobrze spisuje się w defensywie. Dziś gra jako prawy obrońca, więc jest mniej aktywny w akcjach ofensywnych. Były zawodnik Górnika miał jednak udział przy bramce na 2:2, gdy podawał do Vogta, który następnie dogrywał do strzelca bramki, Jonasa Hectora. Natomiast Sławomir Peszko na razie z jedną udaną akcją, lecz jego zagranie dobrze w polu karnym odczytał jeden z obrońców Eintrachtu.

• Sławomir Peszko przyjął piłkę w polu karnym i dogrywał piłkę do lepiej ustawionego kolegi z drużyny. Obrońca przewidział zagranie Polaka i przeciął podanie.

• Ostatnia zmiana w zespole Petera Stoegera. Boisko opuścił Simon Zoller, a w Bundeslidze zadebiutuje Kazuki Nagasawa.

• Futbolówka dośrodkowana z rzutu wolnego odbiła się od Kevina Wimmera i wpadła do bramki Kolonii. Ależ pech "Kozłów"!

• GOOOOOOOOOOL! ALEŻ ZAMIESZANIE, SAMOBÓJ WIMMERA!

• Paweł Olkowski był bardzo bliski zdobycia bramki! Polak oddał jednak niecelny strzał na bramkę Felixa Wiedwalda. Dodatkowo wcześniej arbiter odgwizdał pozycję spaloną Polaka.

• Niezłe dośrodkowanie w pole karne "Kozłów" Ignjovskiego, jednak znów dobrze spisała się defensywa gości.

• Sławek Peszko spróbował indywidualnej akcji, dobiegł do linii końcowej i dośrodkował w pole karne gospodarzy. Zambrano wybił piłkę przed siebie i bardzo niecelny strzał z dystansu oddał Matthias Lehmann.

• Ujah trochę źle przyjął futbolówkę i Bastian Oczipka wybija piłkę na rzut rożny.

• Paweł Olkowski włączył się w ofensywną akcję swojego zespołu, dośrodkowanie byłego piłkarza Górnika Zabrze zostało zablokowane.

• Nigeryjczyk Anthony Ujah zmienia zmęczonego Osako.

• Aleksandar Ignjovski dośrodkował w pole karne, świetnie pokazał się Inui, lecz jego strzał z główki okazał się niecelny.

• Haris Seferović urwał się jednemu z obrońców i stanął oko w oko z golkiperem Kolonii. Szwajcar oddał strzał na bramkę Horna, lecz ten wygrywa pojedynek z 22-letnim napastnikiem.

• Dogranie z lewego skrzydła na głowę Alexandra Meiera. Z lekkimi problemami, ale ostatecznie piłkę łapie Timo Horn.

• Paweł Olkowski podał do Kevina Vogta, ten dalekim podaniem na kilkadziesiąt metrów uruchomił Jonasa Hectora. Hector przyjął futbolówkę i przymierzył obok bezradnie interweniującego golkipera Eintrachtu. 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:2 PO GOLU HECTORA!

• Risse fenomenalnie dośrodkował na 11. metr do Osako. Japończyk głową strzela nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wiedwalda.

• Sławomir Peszko zastępuje niewidocznego w tym meczu Daniela Halfara.

• Kevin Vogt ostro potraktował Makoto Hasebe. Żółta kartka dla piłkarza Koeln.

• Haris Seferović próbował efektownie zagrywać do Meiera, jednak dobrze piłkę wybił Paweł Olkowski.

• Szwajcar ukarany żółtą kartką za niepotrzebny faul.

• Simon Zoller zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Felix Wiedwald pewnie łapie futbolówkę.

• Haris Seferović dośrodkował w pole karne do Alexandra Meiera, ten strzałem z główki pokonuje Timo Horna! 2:1 dla gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOL! MEIER NA 2:1 DLA EINTRACHTU!

• Strzał z rzutu wolnego Marcela Risse. Piłkę bez problemu złapał Felix Wiedwald.

• Yuya Osako próbował dryblować w polu karnym gospodarzy, lecz akcja straciła tempo i po chwili defensorzy wybili piłkę na połowę gości.

• Haris Seferović był bliski przejęcia futbolówki przed polem karnym Kolonii, jednak dobrze w tej sytuacji spisał się Wimmer, który zażegnał niebezpieczeństwo.

• Czas na drugą część gry! Od środka boiska rozpoczynają gospodarze.

• Wolfgang Stark odgwizduje zakończenie pierwszej części spotkania! Na Commerzbank-Arena Eintracht remisuje do przerwy z Kolonią 1:1.

• Haris Seferović zagrywa do Alexandra Meiera, ten strzela głową i pokonuje Timo Horna! Kevin Wimmer nie upilnował Meiera i mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOL! MEIER NA 1:1!

• Po interwencji Kevina Vogta rzut rożny dla gospodarzy.

• Oprawa kibiców Eintrachtu Frankfurt z początku spotkania! Oprawa kibiców Eintrachtu

• Haris Seferović dogrywa ze skrzydła w pole karne gości, lecz dobrze ustawiony był w tej sytuacji Timo Horn, który pewnie łapie zagrywaną futbolówkę.

• Piłka trafia w rękę Kevina Vogta. Rzut wolny dla Eintrachtu, jednak piłka po jego rozegraniu trafia w mur.

• Eintracht coraz bardziej naciska na defensywę gości. Piłkarzom Thomasa Schaafa brakuje precyzji i nieco szczęścia.

• Ależ mocny strzał oddał na bramkę Kolonii Takashi Inui! Gdyby nie Hector stojący na linii, byłby gol dla Eintrachtu. "Orły" będą wykonywać tylko rzut rożny.

• Inui zagrywa miękko w pole karne, piłka po strzale z główki Meiera ląduje obok bramki strzeżonej przez Timo Horna.

• Makoto Hasebe faulowany przez Hectora. Rzut wolny dla gospodarzy z około 35 metrów od bramki Kolonii.

• Takashi Inui już składał się do strzału w polu karnym gości, lecz świetną interwencją popisał się Maroh, który daleko wyegzekwował futbolówkę.

• Aleksandar Ignjovski wywalcza wyrzut z autu na wysokości pola karnego Kolonii.

• Piłkarze Kolonii rozgrywają piłkę na własnej połowie. Dopiero Dominic Maroh dalekim podaniem wybija piłkę, jednak w ofensywie faulował Yuya Osako i od rzutu wolnego rozpoczną "Orły".

• Rzut wolny dla Eintrachtu Frankfurt daleko od bramki Kolonii. Dośrodkowaną piłkę pewnie wybija Timo Horn.

• Timo Horn zagrał dalekie podanie do Zollera, jednak ten nie opanował futbolówki, która w konsekwencji wyszła na aut.

• Warto odnotować, że to pierwszy gol strzelony przez Kolonię od ponad miesiąca! Ostatnią bramkę "Kozły" zdobyły 30. sierpnia w meczu przeciwko Stuttgartowi (2:0).

• Takashi Inui! Japończyk już leżąc strzelał na bramkę Horna, ale golkiper Kolonii wyłapał ten strzał. Eintracht miał bardzo dwie dobre okazje w przeciągu kilkudziesięciu sekund!

• Groźnie pod bramką Kolonii! Haris Seferović strzelał z dystansu, dobrze obronił Horn!

• Kevin Vogt idealnie zagrał w pole karne do Marcela Risse. Ten ze stoickim spokojem strzelił obok bramkarza i Kolonia prowadzi z Eintrachtem 1:0!

• GOOOOOOOOOOL DLA KOLONII! RISSE!

• Olkowski ładnie minął rywala na skrzydle, dograł w pole karne, jednak znów dobrze w defensywie piłkarze Thomasa Schaafa.

• Świetne zagranie Vogta do Simona Zollera na wolne pole. Napastnik Kolonii jednak za bardzo wypuścił sobie piłkę i z interwencją zdążył golkiper Eintrachtu.

• Kevin Wimmer skutecznie w obronie, jednak Eintracht rozpocznie z kolejnego rzutu rożnego.

• Kontra Kolonii, lecz świetnie z bramki wyszedł Felix Wiedwald. Interwencja w stylu Manuela Neuera z Bayernu Monachium.

• Marcel Risse wybija piłkę i będziemy mieć drugi korner dla gospodarzy.

• Rzut rożny dla Eintrachtu Frankfurt. Do piłki podchodzi Inui.

• Marcel Risse wycofał piłkę do Halfara, ten zdecydował się na strzał, jednak piłka po uderzeniu piłkarza Kolonii pewnie ląduje w rękach golkipera gospodarzy.

• Dośrodkowanie Pawła Olkowskiego w pole karne Eintrachtu, jednak piłkę szybko wybili defensorzy.

• Początek meczu! Rozpoczęli piłkarze Kolonii!

• Eintracht Frankfurt zagra dziś w czarno-czerwonych strojach, natomiast Kolonia w dość nietypowych, niebiesko-żółtych trykotach.

• Piłkarze obu ekip wychodzą na boisko. Trwa przywitanie kapitanów.

• Pozostało kilkanaście minut do rozpoczęcia rozgrzewki, piłkarze jeszcze chwilę temu byli na rozgrewce! Rozgrzewka Eintracht - Koln

• Kibice Kolonii będą wspierać swoich zawodników na stadionie Eintrachtu Frankfurt!Kibice Kolonii

• Ostatnie mecze pomiędzy tymi zespołami w Bundeslidze rozgrywane były w sezonie 2010/2011. Wówczas dwukrotnie lepsza okazała się Kolonia, która w rundzie jesiennej wygrała 1:0, natomiast w rundzie rewanżowej ograła na wyjeździe frankfurtczyków 2:0. W tym sezonie drużyna z Eintrachtu spadła z Bundesligi zajmując przedostatnie miejsce w tabeli.

• Obok przedstawione są wyjściowe składy obu drużyn, natomiast na ławkach rezerwowych znajdują się:

Eintracht: Timo Hildebrand, Lucas Piazon, Martin Lanig, Alexander Madlung, Stefan Aigner, Timothy Chandler oraz David Kinsombi.

FC Koeln: Thomas Kessler, Miso Brećko, Adam Matuszczyk, Sławomir Peszko, Mergim Mavraj, Anthony Ujah oraz Kazuki Nagasawa.

• Paweł Olkowski w meczu przeciwko Bayernowi Monachium zagrał na boku pomocy, jednak dziś najprawdopodobniej zagra na prawej obronie. Na prawym skrzydle ustawiony będzie Marcel Risse.

• Dziś w podstawowym składzie Kolonii zobaczymy Pawła Olkowskiego. Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk rozpoczynają spotkanie na ławce rezerwowych beniaminka Bundesligi.

• Natomiast Eintracht Frankfurt z dorobkiem 9 punktów zajmuje 7. lokatę w tabeli. W ostatniej kolejce Eintracht wygrał na wyjeździe z Hamburgiem 2:1, a na listę strzelców wpisali się Haris Seferović, który z dorobkiem 3 goli jest najskuteczniejszym piłkarzem "Orłów" oraz Lucas Piazon, który jest wypożyczony z londyńskiej Chelsea.

• Kolonia przegrała dwa ostatnie ligowe spotkania, a w tabeli plasuje się na 13. pozycji z dorobkiem 6 punktów. „Kozły” w ostatniej kolejce uległy Bayernowi Monachium 0:2, a w barwach Kolonii wystąpili od pierwszej minuty Adam Matuszczyk i Paweł Olkowski.

• Za równą godzinę rozpocznie się spotkanie pomiędzy Eintrachtem Frankfurt i Kolonią. Już teraz zapraszamy na śledzenie relacji tekstowej z tego pojedynku!