FC Augsburg

0

Bayern Monachium

4

• Bayern wygrał to spotkanie zasłużenie, Augsburg zaś zasłużenie przegrał. Gospodarze liczyli, że czekając na rywala przed własnym polem karnym, uda się urwać choćby punkt. Nic z tych rzeczy. Goście konsekwentni i w przeciągu 60 sekund rozmontowali cały zespół Augsburga. Świetna postawa podopiecznych Josepa Guardioli.

• Sędzia dwie sekundy przed czasem zakończył męczarnie Augsburga.

• Ta sytuacja podsumowuje całą grę Augsburga! Dwóch na samego Neuera i akcja kończy się... podaniem do rąk golkipera gości

• Nie ma już o czym pisać. Bayern podaje głównie na swojej połowie, a gospodarze stoją i się patrzą.

• Przyjezdnym wciąż mało. W zamieszaniu w polu karnym bliski gola był Lewandowski. Zablokowany jednak jego strzał.

• 24 strzały Bayernu! I 5 gospodarzy...

• Blisko było drugiego gola Roberta! Strzelił lewą nogą z półobrotu! Drobny rykoszet i tylko korner.

• Obie ekipy powoli wyczekują już końca spotkania. Bayern zrobił swoje (i wiele więcej). Augsburg zaś zrobił wszystko, by przegrać. I to się udało.

• Druga zmiana u "Bawarczyków". Poza placem gry już Xabi Alonso, za niego na ostatni kwadrans Mario Goetze.

• I ostatnia zmiana tego meczu. Za zdecydowanie MVP tego spotkania, Arjena Robbena, pojawia się Thomas Mueller.

• Augsburg próbuje, ale to już są bardziej pobożne życzenia...

• ...chwilę później Altintopa zastąpił Kohr.

• W między czasie dwie zmiany: najpierw za Wernera pojawił się Esswein...

• Guardiola daje pograć zmiennikom: Hojbjerg w miejsce Schweinsteigera.

• Podbiegł wzdłuż pola karnego Holender i płasko uderzył kontrującą piłkę. To już istny pogrom!

• 0:4!!! Odszczekujemy!!! Mamy kanonadę! Znowu Arjen Robben!

• Podciągnął z futbolówką Lewandowski i uderzył po krótkim słupku tuż przy ziemi. Piłka zahaczyła jeszcze słupek i zatrzepotała w siatce!

• 0:3!! W końcu gol Roberta Lewandowskiego!!!

• Robben próbował "dowinąć" lewą nogą przy dalszym słupku. Tym razem chybił.

• Bayern umiejętnie teraz uspokoił tempo meczu. Gospodarzom odechciało się wszystkiego.

• Reakcja szkoleniowca gospodarzy: Sascha Moelders pojawia się w miejsce Nikoli Djurdjicia.

• Cóż za miażdżące dwie minuty przyjezdnych! Rozmontowali Augsburg w tempie błyskawicznym. Tak się, niestety, kończy granie na 0:0... Nie da się taką taktyką pokonać lidera. Kara surowa za takie granie.

• Strzał Holendra z lewej nogi zmieścił się idealnie przy dalszym słupku i po odbiciu od niego, piłka grzęźnie w siatce! Jest już po meczu!

• Mamy już 0:2!!! Arjen Robben!!!

• Dośrodkowanie Ribery'ego z boku boiska po rzucie wolnym. Najwyżej w powietrze wyskoczył Mehdi Benatia i idealnie zmieścił futbolówkę w bramce! Zasłużony gol "Bawarczyków"!

• BENATIA!!! 0:1!!!

• Zupełnie nie widać, że mamy do czynienia z meczem 3. z 1. drużyną w tabeli. Widać z kolei, że Augsburg zajmuje lokatę na pudle trochę na wyrost.

• Augsburg całkowicie się cofnął

• Stuprocentowa okazja Francuza! Znalazł się oko w oko z Maningerem z boku pola karnego, lecz uderzył obok bramki! Co za pudło!

• RIBERY!!!!!!!!!!!!!

• Bayern coraz groźniejszy! Tym razem dobra akcja czwórki: Lewandowski, Robben, Schweinsteiger i Ribbery, zakończona płaskim strzałem tego ostatniego.

• Dobrze w drugą część meczu wszedł cały Bayern i sam Robert Lewandowski.

• Jak Alonso tego nie trafił! Hiszpan stał całkowicie sam na 7. metrze, lecz za lekko głową uderzył w kierunku bramki. Manninger świetnie interweniuje!

• Strzał Lewandowskiego zablokowany. Mamy korner.

• Augsburg atakuje po raz trzeci po przerwie! I czyni to kolejny raz groźnie. Mimo to, akcja nie kończy się strzałem na bramkę.

• Dobra akcja gospodarzy w kontrze, lecz wszystko skończyło się w polu karnym gości.

• Ribery centrował, Lewandowski głową strzelał. Ale Polak był w trudnej sytuacji, by zdobyć gola.

• Zadumany Robert Lewandowski. Ale ma powody do myślenia. Póki co, on sam i jego partnerzy, nie stworzyli mu wiele sytuacji (dokładnie miał tylko jedną). Zaczynamy grę po przerwie. Od środka boiska Augsburg.

• FC Augsburg - Bayern MonachiumFC Augsburg - Bayern Monachium

• Czas na przerwę. A co powiedzieć o tym spotkaniu? Kanonady bramek w tym meczu raczej nie zobaczymy. Chcielibyśmy jednak odszczekiwać te słowa w drugiej połowie.

• Cóż za rajd poza pole karnego Manuela Neuera! Wyszedł na 40 metr i wślizgiem wygarnął piłkę rywalowi. To było coś!

• Życzmy sobie lepszego spotkania po przerwie. Chociaż gorzej już chyba być nie może, także wątpliwości, co do spełnienia życzenia, nie mamy...

• Rajd Robbena i wymiana piłki z Ribbery'm. Holender sygnalizował w między czasie rękę któregoś z obrońców Augsburga. Sędzia jednak niewzruszony i rzutu karnego nie dyktuje.

• Anemiczne uderzenie Bobadilli. Piłka ledwo doleciała do... muru.

• Rzut wolny dla gospodarzy już ze znacznie bliższej odległości. Mniej więcej 20 metrów do bramki.

• Stały fragment gry i szansa na centrę z rzutu wolnego dla Augsburga.

• Posiadanie: 74-26 %* Strzały: 10-3*

* - na korzyść Bayernu

• Świetnie mocny strzał z boku pola karnego Robbena broni Manninger! Huknął Holender ile sił! Brawa jednak dla bramkarza gości!

• Oglądając Bayern, musieliśmy liczyć się z tym, że będzie to Barcelona bis. Szkoda jednak, że widać to aż tak bardzo. Momentami bardzo nudne rozgrywanie "Bawarczyków".

• Bilans Lewandowskiego w Bayernie: 22 mecze, 9 goli, 7 asyst. Czy to dobry bilans? Pojęcie względne w tym przypadku.

• Bayern sprawia trochę wrażenie drużyny, która wie, że gol to tylko kwestia czasu.

• Lewandowski!!! To musiał być gol! Reprezentant Polski stał sam na 11. metrze, lecz jego strzał z woleja w ostatniej chwili zablokował Klavan!

• Altintop chciał zrobić tak zwany "zakos", jednak było to bardzo widoczne

• Szansa na kontrę dla Augsburga, ale braki techniczne dały się we znaki i szybko było po akcji.

• To w końcu mogła być bramka! Świetnie klatką piersiową do wbiegającego w pole karne Robbena zgrał piłkę Lewandowski. Holender jednak fatalnie przyjął i nie oddał nawet strzału.

• Rzut wolny dla gości z boku boiska, po faulu, którego nie było

• Mało klarownych sytuacji, jak na razie. W zasadzie to żadna. Najgroźniej było po strzale Arjena Robbena w 8. minucie.

• W końcu Robert Lewandowski! Skutecznie odzyskał piłkę na połowie rywala.

• To, co mówiliśmy, potwierdza się w liczbach: posiadanie na korzyść Bayernu w stosunku 76 do 24 %.

• Miejsce w tabeli Augsburga jest dość złudne. W najgorszym bowiem razie, gospodarze mogą dzisiaj spaść aż na 7. lokatę w tabeli.

• Po razy pierwszy goście stracili piłkę w strefie obronnej, lecz nic z tego nie urodziło się dla Augsburga.

• Neuer często operuje dzisiaj przed polem karnym. To chyba już trzecie udane wyjście golkipera reprezentacji Niemiec

• Lewandowskiego, póki co, w ogóle nie widać na boisku...

• Poza naprawdę nielicznymi wyjątkami, Bayern ciągle utrzymuje się przy piłce. Nie wydaje się, by takie "czekanie" wyszło gospodarzom na dobre...

• Faulowany w środkowej strefie boiska Halil Atlintop

• Znowu Robben! Podoba akcja skrzydłowego Bayernu zakończona strzałem, który znowu minimalnie minął bramkę. Tym razem rzut rożny.

• Ależ przymierzył zza pola karnego Holender! Futbolówka leciała przy murawie i tylko minimalnie minęła lewy słupek bramki Aleksa Manningera!

• ROBBEN!!!

• Tym razem gości. Główkował Raul Bobadilla, ale Neuer chwyta piłkę bez problemów.

• Po udanym dryblingu centruje Bernat, lecz wprost w golkipera Augsburga.

• Zatem to już 18 meczów ligowych bez porażki podopiecznych Guardioli

• Ciekawostka. Ostatnia porażka ligowa Bayernu to... właśnie na SGL Arena w Augsburgu, w kwietniu br.

• Bayern cały czas w posiadaniu piłki. Gospodarze czekają na rywala i liczą na kontry. Tym razem korner dla "Bawarczyków" po indywidualnej akcji Robbena.

• Rzut wolny z boku boiska. Dośrodkowanie Xabiego Alonso, po którym niecelnie główkuje Schweinsteiger.

• Od razu dłuższa piłka pod pole karne gości i wysoki pressing Augsburga. Gospodarze chyba nie mają zamiaru oddać kompletu punktów.

• No to zaczynamy!

• Piłkarze obu ekip już na murawie. Za kilka chwil zaczynamy - jakkolwiek to brzmi - mecz na szczycie 15. serii spotkań w Niemczech!

• Dzisiaj z kolei oczy zwrócone na Roberta Lewandowskiego, który nie trafił do siatki rywala od czterech spotkań. Ostatni gol "Lewy" zdobył w Manchesterze - w przegranym 2:3 meczu Ligi Mistrzów.

• Warto przypomnieć, iż w kwietniu br. to właśnie Augsburg przerwał serię 53 meczów bez porażki Bayernu! Jedynego gola w spotkaniu strzelił wówczas Sascha Moelders.

• W Bayernie dzisiaj poza kadrą Claudio Pizarro, nie zagrają też Pepe Reina, Tom Starke, David Alaba, Holger Badstuber, Javi Martinez, Philipp Lahm i Thiago Alcantara.

• Podchodzimy do meczu pewni siebie, nie jako pewny przegrany

mówi szkoleniowiec Augsburga.

• Rezerwowi Augsburga: Gelios, Esswein, De Jong, Kohr, Thommy, Caiuby, Mölders.

• Rezerwowi Bayernu: Zingerle – Dante, Shaqiri, Götze, Müller, Weiser, Hojbjerg.

• Bayern Monachium pewnie zmierza w tym sezonie po zdobycie kolejnego mistrzowskiego tytułu. Bawarczycy są liderami tabeli, a nad swoimi dzisiejszymi rywalami mają aż dziewięć punktów przewagi.

• Chociaż zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia są piłkarze Bayernu, nie oznacza to, że gospodarze mają poddać się bez walki. W ostatnim czasie piłkarze FC Augsburg radzą sobie znakomicie i dość niespodziewanie znajduje się na 3. miejscu, mając na koncie 24 punkty. Warto także zaznaczyć, że od czterech meczów nie zaznali jeszcze smaku porażki.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu FC Augsburg - Bayern Monachium!