Hamburger SV

1

Bayer Leverkusen

0

• HSV wygrywa po raz pierwszy na własnym obiekcie od siedmiu miesięcy!!! Ogromna radość na Imtech-Arena. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Sebastian Chmielak, Miłego Wieczoru!

• Ostatni gwizdek Meyera, koniec meczu!!! HSV po ciężkim boju pokonuje 1:0 Bayer Leverkusen. Mecz obfitował w dużą ilość żółtych kartek i rzutów wolnych.

• Rzut rożny gości ląduje w rękawicach Drobnego.

• Słupek!!!!! Bayer mógł wyrównać, Bellarabi minął kilku zawodników,a le nie trafił w bramkę!!!

• Artjoms Rudnevs wychodził w sytuacji sam na sam, el Łotysz za długo zwlekał i stracił piłkę.

• Kacar za Holtby`ego na ostatnie sekundy.

• Z rzutu wolnego zagrywali teraz goście, ale dośrodkowanie Calhanoglu nie sprawiło problemów defensorom HSV.

• 4 minuty arbiter doliczył.

• Zawodnik gospodarzy uderzył w taki sposób piłkę z rzutu wolnego, że odbiła się od muru, futbolówka wyszła za boisko,. HS zacznie od rzutu rożnego.

• Ostrzolek kapitalnie wypatrzony przez jednego z gospodarzy. Niemca powalił Toprak pod polem karnym. Żółta kartka.

• Ostrzolek zagrywał do Arslana. Zawodnik gospodarzy walczył do końca o odebranie piłki zawodnikom Bayeru, ale z opresji wyszli goście.

• Boisko opuszcza kontuzjowany Bender, a w jego miejsce pojawi się Oztunali.

• Na boisku leży Bender, potrzebny sztab medyczny.

• Karim Bellarabi przedzierał się prawą stroną pola karnego, ale futbolówka Niemcowi uciekła.. od bramki zacznie Drobny.

• Donati zagrał w pole karne, ale Bellarabi pogubił się w polu karnym... i stracił piłkę.

• Na boisku zobaczymy Rudnevsa, który pojawi się w miejsce Lasoggi.

• Dużo chaosu na boisku, Leverkusen nie potrafi zdominować rywala, słabiutki mecz.

• Od dobrych kilkunastu minut żadna ze stronie oddała żadnego strzału.

• Dobra akcja gości, piłka trafiła an lewo do Wendella, Brazylijczyk podał do Brandta, ale dośrodkowanie Niemca wybija Djourou.

• Florian Meyer dał się nabrać, Lasogga upadł jak rażony piorunem po popchnięciu Spahicia, rzut wolny dla gospodarzy.

• Do końca niecałe 20. minut, czy gości będzie stać na wyrównanie?

• Josip Drmić za Kiesslinga.

• Brandt w miejsce Heung-Min Sona na ostatnie dwadzieścia minut.

• Diekmeier o mały włos by nie zaskoczył Leno, jego dośrodkowanie minimalnie minęło bramkę gości.

• W drugiej połowie dłużej przy piłce utrzymują się goście, ale jak na razie nic z tego nie wynika. Gospodarze bardzo umiejętnie wytracają piłkarzy Bayeru z rytmu.

• Son otrzymał piłkę przed polem karnym, ale za długo zwlekał ze strzałem i stracił piłkę.

• Dużo znowu przewinień na boisku, dawno takiej kopaniny nie widziałem....

• Pierwsza roszada w dzisiejszym spotkaniu, za Rafaela van der Vaarta pojawi się Tolgay Arslan.

• Na boisku do tej pory były 44. faule!!!

• Calhanoglu dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się od któregoś z piłkarzy i z trudem piłkę łapie Drobny.

• Ależ szansa, piłka trafiła do Heiko Westermanna,a le Niemiec źle główkował, od bramki zacznie Leno.

• Ostrzolek faulowany przez Sona około 30. metrów od bramki Leno.

• Goście nie potrafili zagrozić bramce Drobnego po stałym fragmencie gry.

• Calhanoglu otrzymał piłkę po lewej stronie boiska od Sona. Turek próbował dośrodkować w pole karne, ale jego zagranie zostało wybite na rzut rozny przez defensora HSV.

• Tym razem przebijał się Calhanoglu, strzał turka zablokowany przez defensorów gospodarzy.

• Son przejął piłkę próbował uruchomić podaniem Kiesslinga, ale stracił piłkę.

• Dużo walki na boisku, ale gospodarzom to nie przeszkadza, dla nich liczą się punkty.

• Nicolai Müller fauluje przerywając groźną kontrę, żółta kartka!

• Gospodarze czekają od siedmiu miesięcy na zwycięstwo na własnym stadionie!

• Calhanoglu zagrywał w pole karne, piłka po drodze otarła się od defensorów gospodarzy, piłkę łapie Drobny.

• Stefan Kiessling podał an lewo do Bellarabiego, ale grę przerywa gwizdek arbitra, nadal gorąca atmosfera na boisku.

• Obie ekipy przystąpiły do drugiej części be z zmian.

• Rzut wolny dla gości, dośrodkowanie Calhanoglu wybijają gospodarze.

• Zaczynamy druga część spotkania!!!!

• Wracamy na Imtech-Arena!!! Czy tym razem spotkanie będzie obfitowało w więcej sytuacji podbramkowych?

• Koniec pierwszej, bardzo gorącej połowy, niestety nie widzieliśmy zbyt dużo piłki, było więcej kopania po nogach niż futbolu. Oby drugie 45. minut było lepsze, bo w przeciwnym wypadku posypią się czerwone kartki.

• Diekmeier i Donati ukarani żółtymi kartonikami.

• Bijatyka na boisku, co się dzieje arbiter nie panuje nad emocjami piłkarzy!!!!!

• Drobny złapał piłkę za polem karnym. Głupota bramkarza gospodarzy, żółta kartka.

• Trwa doliczony czas gry, ale nie wiemy ile czasu jest doliczone.

• Rafael van der Vaart zagrywał piłkę, ale futbolówkę odbił Leno.

• Kolejne przewinienie , tym razem pod narożnikiem boiska na połowie Bayeru. Rozpoczną gospodarze.

• Kolejny faul, bardzo ostra gra.

• Arbiter spotkania przywołał kapitanów obydwu drużyn, aby uspokoili zachowanie swoich kolegów.

• Meyer ukarał Behramiego żółtą kartką.

• Kolejne przepychanki an boisku, to musi się skończyć kartkami!!!

• Matthias Ostrzolek zagrywał piłkę z lewej strony boiska, futbolówka zatrzymała się na ręce Donatiego, kolejny rzut wolny.

• Donati chciał założyć "siatkę" Westermanmowi, goście szybko tracą piłkę.

• Co ciekawe HSV dziś zdobyło dopiero trzecią bramkę na własnym obiekcie w tym sezonie.

• Calhanoglu dośrodkował w pole karne, ale tym razem Lasogga wybił piłkę.

• Hakan Calhanoglu ostro potraktowany przez van der Vaarta, żółta kartka dla Holendra.

• Rzut wolny dla gości z lewej strony boiska, wrzutka Rafaela van der Vaarta wybita przez defensorów gości, ale piłka wraca do gospodarzy.

• Karim Bellarabi faulował w odwecie za stratę piłki.

• Karim Bellarabi próbował się przedzierać prawą strona,a le otoczony przez czterech graczy szybko stracił piłkę.

• Środkiem przebijali się gospodarze, ale Donati wyjaśnił całą sytuację.

• Po 30 minutach na boisku było już 17 fauli.

• Emir Spahić ukarany żółtym kartonikiem, za przepychankę.

• Ależ zamieszanie, przepychanka piłkarzy HSV i Bayeru.

• Rzut wolny dla Bayeru. Mocną pike w pole karne zagrywał Calhanoglu, ale zagranie Turka nie trafiło do żadnego z kolegów.

• Rafael van der Vaart strzelił w środek bramki, 1:0 dla gospodarzy!!!!

• Leno ukarany za faul na Jansenie.

• Pp konsultacji z arbitrem bocznym, Florian Meyer wskazuje na 11. metr.

• Marcell Jansen otrzymał podanie od zawodnika gospodarzy, lobnął bramkarza gości, a Leno staranował Jansena, czekamy na decyzję arbitra, będzie rzut karny?

• Patrząc na przebieg spotkania, aż trudno uwierzyć, ze HSV zajmuje dopiero 16 pozycję...

• Calhanoglu, Son oraz Bender wymienili kilak podań przed polem karnym gospodarzy. Bender zagrał na prawo do Karima Bellarabiego ale dośrodkowanie Niemca zostało zablokowane.

• Dłużej przy futbolówce utrzymuje się zespół z Leverkusen, ale nie przekłada się to na okazje strzeleckie

• Dziwne od autu rozpoczęli gospodarze, po chwili nakładka zawodnika gospodarzy, strasznie dużo przewinień.

• Marcell Jansen faulowany po lewej stronie boiska, przewinił Donati.

• Jak na razie bez żadnej 100-procentowej sytuacji, ale za to widzimy dużo fauli.

• Rzut wolny dla gości, Calhanogu podał do Sona, ale Koreańczyk sprzed pola karnego po ziemi uderzył, nie trafił w światło bramki.

• Ciekawa sytuacja ,zawodnik gospodarzy- Dennis Diekmeier prosi o zmianę buta, ponieważ w jednym ze starć obuwie uległo uszkodzeniu.

• Bernd Leno nie potrzebnie bawił się z piką pod własną bramką, na szczęście dla zawodnika Bayeru był on faulowany przez piłkarza gospodarzy.

• Posiadanie piki 53% do 47% na korzyść gospodarzy.

• Rzut wolny dla gości, pika zagrywana z lewej strony boiska przez Hakana Calhanoglu ląduje w rękawicach Drobnego.

• Gospodarze sprawiają lepsze wrażenie w początkowych minutach.

• Lewą stroną po raz kolejny atakowali gospodarze, MarcelJansen z Lassogą ładnie pograli ze sobą na lewym skrzydle. Jansen wrzucił w pole karne, a tam z problemami defensorzy Bayeru wybili piłkę na aut w okolicy pola karnego.

• Pierwsza ciekawa akcja w dzisiejszym meczu. Lewą stroną przedzierał się Jansen, potem prostopadłym podaniem próbowano uruchomić Lassogę, ale szybciej do piłki dopadł bramkarz gości.

• Pierwsza żółta kartka, ukarany został Lewis Holtby

• Jak na razie na boisku sporo niedokładności, żadna z drużyn nie jest wstanie długo utrzymać się przy piłce

• Kyriakos Papadopoulos faulował w polu karnym gospodarzy, do rzutu wolnego rozpoczną piłkarze HSV.

• Valon Behrami ostro potraktował jednego z zawodników gości, kolejny stały fragment gry dla Bayeru.

• Z bólu zwija się Lars Bender, od rzutu wolnego z okolic środka boiska rozpoczną piłkarze Bayeru.

• Od razu do ataku ruszyli goście, ale piłkę bez problemu łapie Jaroslav Drobny

• Od środka rozpoczynają goście, pierwszy gwizdek arbitra, zaczynamy.

• Przywitanie kapitanów obydwu drużyn, Bender po stronie gości oraz van der Vaart po stronie HSV.

• Już za kilka minut pierwszy gwizdek Floriana Meyera!!!

• HSV - Bayer

• . W pojedynkach pomiędzy obydwiema ekipami jest blisko remisu: Hamburg odniósł łącznie 26 wygranych na poziomie Bundesligi, 25 razy wygrywała ekipa Leverkusen, a 19 razy obie drużyny dzieliły się punktami.

• Joe Zinnbauer, opiekun HSV, nie może natomiast skorzystać z Rene Adlera, Slobodana Rajkovicia, Maximiliana Beistera i Petra Jiraczka.

• Goście w Hamburgu zagrają bez kontuzjowanych Simona Rolfesa, Stefana Reinartza i Gonzalo Castro, a także bez zawieszonego za kartkę Tina Jedvaja.

• OBSADA SĘDZIOWSKA:

• Sędzia główny: Florian Meyer
    • Sędzia asystent 1: Christoph BornhorsT
    • Sędzia asystent 2: Holger HenscheL
    • Sędzia techniczny: Thorsten Schriever
  • Drużyna z Leverkusen przez cały październik przeszła natomiast bez porażki i obecnie jest piąta w tabeli z jednym punktem straty do drugiej Borussii Mönchengladbach.

• Dla hamburczyków była to druga porażka z rzędu, bo przed tygodniem w lidze ulegli na wyjeździe Hercie Berlin 0:3. Ogółem z ostatnich dziesięciu spotkań piłkarze HSV wygrali tylko jedno (1:0 z Borussią Dortmund), trzy zremisowali, a resztę przegrali. Owocem bardzo słabej dyspozycji jest szesnasta pozycja w tabeli.