2

Borussia Dortmund

2

• 15 000 kibiców nie mogło narzekać na brak emocji. A za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Gospodarze nie załamali się po stracie bramki do szatni i po zmianie stron grali jakby był bezbramkowy remis. To podejście można uznać za sukces, dwie strzelone bramki dały cenny punkt. Jednak trzeba przyznać, że Wolfgang Stark nie uznał dwóch bramek gości, ale jedna była zdobyta zgodnie z przepisami!

• KONIEC SPOTKANIA! Beniaminek z Paderborn wyszarpał Borussii Dortmund punkt mimo że do przerwy przegrywał dwiema bramkami!

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Adrian Ramos za Henrika Mkhitaryana.

• Mahir Saglik jeszcze upomniany żółtą kartką.

• GOL SAGLIKA

• Pierre-Emerick Aubameyang upomniany żółtą kartką za faul na bramkarzu.

• GOL, MAHIR SAGLIK STRZELA W PIERWSZYM KONTAKCIE Z PIŁKĄ!

• Mahir Saglik zmienia Floriana Hartherza.

• Składna akcja Borussii. Milos Jojić był na biernym spalonym i stojący za nim (na czystej pozycji!) Kevin Grosskreutz kieruje piłkę do siatki! Wolfgang Stark gola jednak nie uznał!

• Przeciągnięte dośrodkowanie Ilkaya Gundogana z rzutu wolnego. Lukas Kruse łapie piłkę.

• Łukasz Piszczek udanie zaasekurował w polu karnym Nevena Suboticia i przerwał akcję Moritza Stoppelkampa. BVB z "piątki".

• Florian Hartherz przytrzymywał Henrika Mkhitaryana za koszulkę na lewej stronie boiska. Faul taktyczny został zakwalifikowany przez sędziego na nadające się do pokazania żółtej kartki.

• Ilkay Gundogan bliski gola piętką. Jednak będzie tylko rzut rożny, po którym radzą sobie gospodarze.

• Roman Weidenfeller niepewnie paruje piłkę po strzale zza pola karnego.

• Niewidoczny do tej pory Kevin Grosskreutz mógł wpisać się na listę strzelców! Kontra BVB, po której Pierre-Emerick Aubameyang zagrywa do rezerwowego, a ten bez przyjęcia posyła kontrującą piłkę tuż obok dalszego słupka!

• Sebastian Kehl strzela zza pola karnego bardzo niecelnie. Nerwowo zrobiło się w szeregach gości. Sytuacja zmieniła się znacznie po straconej bramce i kontuzji Marco Reusa.

• Mieliśmy blisko trzyminutową przerwę w grze spowodowaną urazem Marco Reusa po ostrym wejściu Marvina Bakalorza. Wstępnie wygląda to na uraz kostki i reprezentanta Niemiec zastępuje Milos Jojić.

• Marvin Bakalorz przesadził z agresją w walce o piłkę. Jego temperament ostudził arbiter pokazując żółtą kartkę.

• I GOL LUKASA RUPPA

• GOL DO SZATNI MARCO REUSA...

• Środkowy pomocnik gospodarzy ograł 'na zamach' Matthiasa Gintera i plasowanym uderzeniem przy lewym słupku strzela kontaktowego gola, a swojego premierowego na boiskach Bundesligi!

• GOL, LUKAS RUPP!

• Marco Reus dostał dobrą piłkę w polu karnym od Łukasza Piszczka. Ten pierwszy był wytrącony z równowagi, ale goście mają rzut rożny. Beniaminek z problemami ruszył z kontrą.

• Kevin Grosskreutz melduje się na murawie. Opuszczą ją Shinji Kagawa.

• Pierre-Emerick Aubameyang chciał sam zakończyć kontrę BVB! Ograł z dziecinną łatwością obrońcę i strzelił w stronę bliższego słupka. Lukas Kruse paruje piłkę na rzut rożny!

• Marco Reus centruje z lewej strony niemal z linii końcowej bardzo źle i Lukas Kruse z "piątki".

• Kontra za kontrę, atak za atak... strata za stratą. Brakuje cierpliwości przy ostatnim podaniu. 4-5 akcji mogło, a właściwie powinno, zakończyć się strzałem.

• Za głębokie dośrodkowanie z prawej flanki Łukasza Piszczka. Lukas Kruse łapie piłkę.

• Moritz Stoppelkamp na spalonym.

• Fabian Hartherz ruszył na obie i pierwszy raz w tym meczu znalazł się na wysokości pola karnego gości! Centra jednak okazała się nieudana.

• Wysoki pressing trzech piłkarzy gospodarzy na bramkarzu BVB! Centrostrzał Suleymana Koca z prawej strony ląduje na poprzeczce i wychodzi poza boisko!

• Suleyman Koc strzela z narożnika pola karnego 2 metry od bramki BVB.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Elias Kachunga zastępuje niewidocznego w pierwszych trzech kwadransach Idira Oualiego.

• Wracamy do Paderborn. Trener gospodarzy szykuje zmianę.

• Przewaga gości nie podlega żadnej dyskusji, choć byłoby ciekawiej gdyby Suleyman Koc wykorzystał stuprocentową okazję do wyrównania. Jak wiemy, niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić, co pokazał w doliczonym czasie Marco Reus. Ta bramka mogła przybić beniaminka. Czy tak się stało? Niebawem się przekonamy.

• Koniec pierwszej połowy. Borussia Dortmund prowadzi na Benteler-Arena z Paderborn 2:0 po golach Pierre'a-Emericka Aubameyanga i Marco Reusa.

• Podanie w "uliczkę" Pierre'a-Emericka Aubameyanga do Marco Reusa, któy w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem strzela Lukasowi Kruse między nogami. Klasyczny gol do szatni!

• GOL, MARCO REUS!

• Wolfgang Stark dolicza jedną minutę.

• Pierre-Emerick Aubayemang pojawił się na prawym skrzydle i centruje w pole karne za głęboko. Kolejna udana interwencje Lukasa Kruse.

• Marco Reus za mocno zacentrował z rzutu wolnego. Lukas Kruse pewnie chwyta piłkę.

• Suleyman Koc chciał bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczyć Romana Weidenfellera. Piłka po strzale z ok. 20 metrów mija w nieznacznej odległości prawy słupek BVB!

• Pierre-Emerick Aubameyanhg strzela z ostrego kąta w boczną siatkę! Dodatkowo ucierpiał Lukas Kruse.

• Fabian Hartherz musiał wybiciem poza linię końcową ratować sytuację w polu karnym gospodarzy po błędzie Michaela Heinlotha.

• Łukasz Piszczek górą w pojedynku z Suleymanem Kocem na lewej stronie. W ostatnich minutach mnoży się niedokładność w obu "jedenastkach".

• Poirytowany Mario Vrancić, który zdaniem sędziego faulował w środku pola. "Nowy" kapitan Paderbornu nie może pogodzić się z decyzją arbitra.

• Michael Heinloth zmienia kontuzjowanego Uwe Hünemeiera.

• Henrik Mkhitaryan na spalonym.

• Przez moment gospodarze grali w "10", bowiem murawę musiał opuścić Uwe Hünemeier. Szykuje się zmiana w ekipie beniaminka.

• Idir Ouali chciał "uruchomić" Suleymana Koca by ten wyszedł jeden na jednego z bramkarzem BVB. Zagranie zupełnie nieudane.

• Cios za cios. Suleyman Koc ostro bije piłkę z rzutu wolnego w "16" gości i Christian Strohdiek pada na murawę. Nie ma rzutu karnego.

• Piłka po strzale Henrika Mkhitaryana znajduje się w siatce Paderbornu! Jednak Ormianin w momencie zagrania Marco Reusa był na spalonym.

• Dośrodkowanie z lewej strony Moritza Stoppelkampa i Rafa w walce o górną piłkę fauluje Erika Durma.

• Prostopadłe podanie Marco Reusa między obrońcami do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który z 12 metrów strzela obok prawego słupka! Niewiele brakowało by drugi raz wpisał się na listę strzelców!

• Goście spokojnie rozgrywają piłkę. Szybko strzelona bramka dodaje pewności piłkarzom Juergena Kloppa.

• Nieudane zagranie w "ciemno" Suleymana Koca i ostatecznie grę z "piątki" wznawia bramkarz.

• 36% Posiadanie piłki 64%

• To powinien być gol dający remis! Marvin Bakalorz zagrał kapitalną piłkę na wolne pole do Suleymana Koca, ale ten w sytuacji sam na sam z wychodzącym z bramki Romana Weidenfellera trafia wprost w niego!

• Kolejna dwójkowa akcja Ormianina z Japończykiem. Shinji Kagawa został skutecznie powstrzymany przed "16".

• GOL PIERRE'A-EMERICKA AUBAMEYANGA

• Kolejny atak gości. Henrik Mkhitaryan wpada z piłką w pole karne gospodarzy i chciał efektownie wycofać do Shinji Kagawy, ale zaplątał się z piłką co wykorzystali obrońcy SCP.

• Erik Durm idealnie znalazł się w roli lewoskrzydłowego i z linii końcowej dośrodkował w pole karne między linią obrony a bramkarzem! Reprezentant Gabonu dokłada tylko nogę i otwiera wynik spotkania!

• GOL, PIERRE-EREMICK AUBAMEYANG!!!

• Lewą stroną próbował przedzierać się Moritz Stoppelkamp, ale w momencie zagrania z głębi pola był na spalonym.

• Suleyman Koc uprzedzony w "16" gości przez wychodzącego z bramki Romana Weidenfellera.

• Zgranie głową Łukasza Piszczka w pole karne gospodarzy, ale skutecznie blokowany Pierre-Emerick Aubameyang nie zdołał opanować piłki. Po chwili kolejny atak BVB prawą flanką przerwany.

• BVB rozgrywa piłkę na połowie lokalnego rywala. Piłkarze Andre Breitenreitera od dłuższego biegają za nią.

• Aut dla Paderborn na wysokości pola karnego BVB. Piłkę wrzuca Rafa, ale ta szybko znajduje się w posiadaniu obrońców Borussii.

• Florian Hartherz wślizgiem przed własnym polem karnym powstrzymuje atak Henrika Mkhitaryana prawą stroną.

• Od razu akcja gości przynosi rzut rożny. Bez powodzenia i Lukas Kruse wznawia grę.

• Lekki falstart Pierre'e-Emericka Aubameyanga. Po drugim gwizdku sędziego Wolfganga Starka i na Benteler-Arena zaczęły się pierwsze ligowe Derby Westfalii w Paderborn! A w tle We will rock you zespoły Queen.

• Mike Pickel i Raafael Soltyn są dzisiaj arbitrami liniowymi. Sędzią technicznym jest za to Christoph Dingert.

• Obie "jedenastki" już na murawie. Za moment losowanie stron.

• Obie drużyny zagrały ze sobą tylko raz. Spotkanie towarzyskie miało miejsce 19 lipca 2009 r. Górą była Borussia Dortmund, która wygrała 2:0

• Natomiast przed przerwą reprezentacyjną BVB wygrało na wyjeździe z imienniczką z Moenchengladbach 1:0. Jedynego gola w tym meczu strzelił z ponad 40 metrów (lobem), Christoph Kramer. Sęk w tym, że jest od zawodnikiem "Źrebaków". Gola można zobaczyć TUTAJ

• Po 11 kolejkach gospodarze radzą sobie w najwyższej klasie rozgrywek całkiem nieźle. z 15 punktami na koncie są na dziewiątej pozycji (po 4 zwycięstwa i porażki, 3 remisy, bilans bramek 16:16); tyle samo mają 7. Augsburg, 8. FSV Mainz i 10. FC Koeln.

• W kadrze gości nie ma jednak Jakuba Błaszczykowskiego, który wraca po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami (więcej TUTAJ)

• Rezerwowi Borussii Dortmund: Großkreutz, Immobile, Jojić, Langerak (Br), Ramos, Schmelzer, Stanković.

• Zanim poznamy wyjściowe składy obu drużyn zobaczmy, kogo Andre Breitenreiter oraz Juergen Klopp mają w obwodzie. Zacznijmy od gospodarzy, czyli rezerwowi SC Paderborn: Heiloth, Kachunga, Kutschke, Luck (Br), Mehia, Saglik, Ziegler.

• Tomasz Górski, witam serdecznie i zapraszam na śledzenie relacji NA ŻYWO.

• Po przerwie na mecze reprezentacji wraca Bundesliga. Za pół godziny beniaminek z Paderborn podejmie przed własną publicznością wicemistrza Niemiec, będącego na... 15. miejscu w tabeli, Borussię Dortmund.