Schalke 04 Gelsenkirchen 2 - 1 Borussia Dortmund

2

Borussia Dortmund

1

• Dziękujemy już Państwu za uwagę, zapraszamy oczywiście na kolejne relacje LIVE. Miłego wieczoru!

• Schalke na początku spotkania wypracowało sobie dwubramkową przewagę i mimo straty jednego gola nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa. W końcówce gospodarze nieco za bardzo cofnęli na własną połowę, z czego jednak Borussia skorzystać nie potrafiła.

• Koniec spotkania w Gelsenkirchen! Schalke wygrywa w 84. Revierderby z Borussią Dortmund 2:1!

• Adrian Ramos popędził teraz do końcowej linii boiska, wrzucił piłkę w pole karne, ale pewnie wyłapał ją Faehrmann.

• Ależ to powinna być bramka! Z nieudanej pułapki ofsajdowej próbował skorzystać Huntelaar, Zawodnik Schalke04 ruszył na bramkę Dortmundu, ograł Subotić'a i oddał strzał, ale fantastyczną interwencją popisał się Roman Weidenfeller ratując swój zespół przed definitywną już porażką.

• Próba kontry Schalke, które najpierw przerodziło się w atak pozycyjny, a chwilę później w kontrę Borussii po tym jak piłkę stracił Huntelaar. Jednak zespół gości także szybko stracił piłkę.

• Peter Gagelmann dolicza co najmniej cztery minuty do drugiej części spotkania.

• Wrzutka piłki Piszczka na pole karne Schalke, futbolówkę zgrywa Adrian Ramos, ale niedokładnie i Faehrmann uprzedza Bendera w walce o piłkę.

• Joel Matip, czyli strzelec pierwszego gola w tym spotkaniu, właśnie został ukarany żółtą kartką.

• Fantastyczne podanie Kagawy w pole karne rywali do Adriana Ramosa, ten jednak źle przyjmuje piłkę i futbolówkę mógł złapać Ralf Faehrmann.

• Sven Bender pokusił się o strzał z dalszej odległości, ale futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki Schalke.

• Komplet zmian wykorzystany w ekinie z Dortmundu. Sokratis pojawia się w miejsce Matsa Hummelsa.

• Zmiana także w zespole Schalke04. na boisku pojawia się Kaan Ayhan, a z niego schodzi Marco Hoeger.

• Rzut wolny dla Borussii wykonany przez Kagawę, zakotłowało się w polu karnym Schalke, ale fatalne uderzenie piłkarza Dortmundu kończy całą akcję.

• Teraz wreszcie przycisnęła Borussia. Schalke cofnęło się całą drużyną.

• Obserwujemy także drugą zmianę w barwach Schalke04. Christian Fuchs pojawia się w miejsce Kevina-Prince'a Boatenga.

• Druga zmiana w barwach Borussii Dortmund. Za Kevina Grosskreutza, na placu gry pojawia się Milos Jojić.

• Druga połowa spotkania niestety mało interesująca. Nie dość że mamy dużo chaosu w poczynaniach obu zespołów to jeszcze jest coraz mniej sytuacji bramkowych pod jedną jak i pod drugą bramką.

• Schalke Gelsenkirchen - Borussia Dortmund

• Teraz wydawało się kontrowersja na Veltins Arena. Na linii pola karnego Schalke04 padał Adrian Ramos. Jak jednak pokazały powtórki sędzia podjął właściwą decyzję nie używając gwizdka w tej sytuacji.

• Uderzenie z rzutu wolnego Pierre-Emericka Aubameyanga i fantastyczna interwencja Ralfa Faehrmanna.

• Matthias Ginter próbował szczęścia strzałem z dystansu, piłka po jego uderzeniu otarła się jeszcze o zawodnika Schalke04 i wyszła poza linię końcową boiska.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. W barwach Borussii fatalnego w pierwszej połowie Ciro Immobile zastępuje Shinji Kagawa.

• Próba kontry Dortmundu, Immobile zagrywa do Aubameyanga, tego jednak uprzedził Roman Neustaedter i chwilę później mieliśmy rzut rożny dla Borussii.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Neven Subotić ukarany po tym jak odskoczyła mu piłka od nogi i musiał faulować rywala, aby ten nie wyszedł z szybką kontrą.

• Teraz mogła paść trzecia bramka dla Schalke04. Łatwo ograny Łukasz Piszczek, piłka zagrana przed pole karne Borussii, ale Matip źle trafił w piłkę.

• Teraz Immobile o mało co nie zaskoczył bramkarza Schalke! Włoch przyjął piłkę przed polem karnym rywali i oddał zaskakujący strzał. Piłkę końcami palców na rzut rożny wybił Ralf Faehrmann.

• Początek drugiej połowy tak samo chaotyczny, jak końcówka pierwszej połowy meczu.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Oba zespoły bez zmian. A więc czekamy na emocje.

• Na drugą połowę spotkania zapraszamy już za kilka minut!

• Mimo, że byliśmy świadkami aż trzech bramek, spotkanie nieco zawodzi. Po bramce dla Dortmundu tempo meczu znacznie spadło, oba zespoły zamurowały dostęp do własnej bramki. Schalke04 zupełnie nie kwapiło się do akcji ofensywnych, natomiast Borussia nie potrafiła przedrzeć się przez szyki obronne rywala.

• Koniec pierwszej połowy spotkania w Gelsenkirchen! Schalke prowadzi z Borussią w Derbach Zagłębia Ruhry 2:1!

• Sędzia Peter Gagalmann dolicza co najmniej jedną minutę do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu.

• Fatalne zgranie Immobile, na kontrę dla Schalke04, która jednak przerodziła się w akcję pozycyjną. Zakończył ją Huntelaar niedokładnie przyjmując piłkę.

• Teraz Łukasz Piszczek wreszcie podłączył się do akcji ofensywnej Borussii. Polak próbował dograć w pole karne rywali, ale zagranie przeciął Faehrmann.

• Piłkarze obu zespołów rozgrywają piłkę głównie w środku pola.

• Od zdobycia bramki przez Borussię gra zdecydowanie się uspokoiła. Schalke04 muruje dostępu do własnej bramki i goście nie potrafią się przedrzeć pod ich pole karne. Natomiast Schalke nie kwapi się do ofensywnych akcji.

• Na trybunach Veltins Areny jest Joachim Loew, czego oczywiście można się było spodziewać. Trener reprezentacji Niemiec zapewne wypatruje kandydatów do gry w kadrze na mecz eliminacji mistrzostw Europy z Polską.

• Adrian Ramos pociągnął prawą stroną boiska, zagrał wzdłuż pola karnego Schalke, gdzie znalazł się Aubameyang i wpakował piłkę do siatki rywala dając kontakt Borussii w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ależ odpowiedź Borussii! Pierre-Emerick Aubameyang!!!!

• Dośrodkowanie z prawej strony Aogo dokładnie na głowę Huntelaar'a, jego strzał fantastycznie obronił Weidenfeller, ale piłkarze Borussii nie potrafili wybić piłkę z własnego pola karnego, dopadł do niej Maxim Choupo-Moting i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie Schalke!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! 2:0 dla Schalke04, a tym razem do bramki trafia Maxim Choupo-Moting !!!!!

• Kombinacyjna akcja gospodarzy, Hoeger przytomnie zagrał w pole karne Borussii, ale nikt z jego kolegów nie zdołał dojść do tego podania.

• Prostopadła piłka kierowana do Huntelaara, ale na przedpolu bardzo czujny Weidenfeller, który przytomnie wyszedł przed własne pole karne i wyjaśnił całą sytuację dalekim wykopem.

• Teraz próba groźnego uderzenia z woleja Kevina Grosskreutza. Strzał jeszcze zablokował Uchida i piłka wyszła na rzut rożny.

• Borussia próbuje koronkowo rozgrywać swoją akcję. Po prawej stronie piłkę wymieniają Bender i Grosskreutz, ale za chwilę ją stracili.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Dannisa Aogo, fantastycznie w górę wyszedł Joel Matip i zupełnie niepilnowany strzałem głową daje prowadzenie swojej drużynie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Joel Matip daje prowadzenie Schalke04 w Revierderby!

• W odpowiedzi Maxim Choupo-Moting zdecydował się na strzał z ostrego kąta, piłkę wypiąstkował Weidenfeller, a dobitka odbiła się od gracza Borussii i wyszła poza końcową linię.

• Teraz z dalszej odległości strzału próbował Pierre-Emerick Aubameyang, ale pewną interwencją popisał się w tej sytuacji Ralf Faehrmann.

• Maxim Choupo-Moting popędził lewą stroną boiska, wrzucił piłkę na pole karne, gdzie był Klass-Jan Huntelaar, ale obrońcy Dortmundu zdołali wybić piłkę poza obręb pola karnego.

• Borussia Dortmund przesunęła swój pressing wreszcie na połowę rywala i odebrała piłkę. Jeden z graczy gości posłał piłkę w kierunku Adriana Ramosa, ale snajper Borussii nie zdołał dojść do piłki.

• Piszczek został już opatrzony i wraca na murawę!

• Pierwsza okazja Schalke na zdobycie bramki. Sidney Sam próbował strzału zza pola karnego, ale pewnie broni Roman Weidenfeller.

• Pierwsze starcie główkowe Łukasza Piszczka z zawodnikiem Schalke04 i od razu rozbity łuk brwiowy Polaka! To tylko pokazuje, z jaką determinacją to spotkanie rozpoczęły oba zespoły.

• Pierwszy gwizdek sędziego w Derbach Zagłębia Ruhry! Zaczynamy zabawę z niemiecką Bundesligą!

• Borussia zagra dzisiaj w żółto-czarnych strojach, natomiast Schalke04 na niebiesko-biało.

• Sędzią głównym tego spotkania będzie uznany w Niemczech Peter Gagalmann!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę Veltins Areny! Za moment początek tego wielkiego spotkania!

• Ławka rezerwowych Schalke04: Wietklo (Br.), Ayhan, Barnetta, Clemens, Fuchs, Obasi, Sobottka.

• Ławka rezerwowych Borussii: Langerak (Br.), Gyau, Jojić, Kagawa, Maruoka, Sokratis, Schmelzer.

• Schalke natomiast aktualnie zajmuje trzynastą pozycję w ligowej tabeli. W pięciu spotkaniach podopieczni Jensa Kellera zgromadzili zaledwie pięć punktów pierwsze zwycięstwo notując dopiero w ubiegłą środę z Werderem (3:0). Wcześniej Schalke zremisowało z Frankfurtem (2:2), oraz Bayernem (1:1), oraz przegrało z Borussią Monchengladbach (1:4) i Hannoverem96 (1:2)

• W tabeli Bundesligi także Borussia plasuje się wyżej. Podopieczni Jurgena Kloppa aktualnie plasują się na ósmej pozycji z dorobkiem siedmiu punktów. Zespół z Dortmundu w tym sezonie wygrał z Freiburgiem (3:1) i z Augsburgiem (3:2, zremisował w zeszłą środę ze Stuttgartem (2:2), natomiast przegrał tydzień temu z Mainz (0:2), oraz na samym początku sezonu z Bayerem Leverkusen (0:2).

• Bilans bramkowy także jest dzisiaj na korzyść gości z Dortmundu i wynosi 129:119.

• Jakuba Błaszczykowskiego nadal nie ma w meczowej osiemnastce z powodu słabej formy po nie tak dawnej jeszcze kontuzji. Robert Lewandowski natomiast jak doskonale wiemy strzela już bramki dla Bayernu Monachium, a dzisiaj jest w pierwszym składzie Bawarczyków na wyjazdowe spotkania z FC Koln.

• Pierwszy raz od kilku sezonów w Revierderby zobaczyli zaledwie jednego Polaka. Będzie to Łukasz Piszczek, który od początku spotkania dysponuje bardzo wysoką formą i jest zdecydowanie pewniakiem na prawą stronę obrony w zespole Jurgena Kloppa.

• Bilans dotychczasowych Derbów Zagłębia Ruhry jest bardzo wyrównany. Na 84. spotkania 30. razy triumfowała Borussia Dortmund, zaledwie jedno zwycięstwo mniej zanotował dzisiejszy gospodarz - Schalke! Jak łatwo policzyć 25. razy doszło do remisu w starciu obu ekip.

• Już za nieco ponad kwadrans rozpoczną się wielkie 84. Revierderby pomiędzy Schalke04 Gelsenkirchen, a Borussią Dortmund! Na to niezwykle ekscytujące spotkanie zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!