Schalke 04 Gelsenkirchen 1 - 0 Borussia Moenchengladbach

Schalke 04 Gelsenkirchen

1

Borussia Moenchengladbach

0

• Koniec meczu w Gelsenkirchen! Gol jubilata Tranquillo Barnetty zadecydował o arcyważnym zwycięstwie Schalke 04 nad Borussią Mönchengladbach! Nieporadna ofensywa gości była dziś bezradna w obliczu świetnie dysponowanej obrony Schalke - to dzięki fenomenalnej postawie tyłów, wliczając młodego bramkarza Timona Wellenreuthera gospodarze inkasują trzy punkty. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE!

• Niemal na sam koniec meczu w Gelsenkirchen żółta kartka dla Dennisa Aogo (Schalke).

• Ekscytująca końcówka meczu na Veltins-Arena potrwa jeszcze dwie minuty - tak zadecydował sędzia Wolfgang Stark.

• Solowa akcja Traore lewą stroną boiska kończy się stratą piłki - wszystko wskazuje na to, że do ostatniego gwizdka arbitra obejrzymy już tylko i wyłącznie desperackie próby zdobycia wyrównującej bramki przez Borussię.

• Ależ ten Raffael jest dzisiaj nieporadny! Ryzykowne wybicie Fuchsa z narożnika boiska skończyło się przejęciem piłki przez Borussię i szybkim wstrzeleniem jej w pole karne Schalke. Nieszczęsny Brazylijczyk kompletnie zaplątał się między obrońcami gospodarzy i uderzył daleko obok bramki!

• Na ostatnie minuty tego meczu Schalke stawia na defensywę - Dennis Aogo zmienia strzelca jedynej bramki w dzisiejszym spotkaniu, Tranquillo Barnettę.

• Wrzutka wszędobylskiego Traore precyzyjna jak z automatu, nadciągający Raffael w ułamku sekundy wyprzedzony przez młodego bramkarza Schalke!

• Po kornerze dla Schalke niecelnie strzelał Nastasić, sędzia Stark i tak odgwizduje faul jednego z zawodników gospodarzy przy okazji przepychanki w obrębie pola karnego.

• Siedmiu wspaniałych w polu karnym Schalke przy okazji rzutu wolnego wykonywanego przez Ibrahimę Traore, do zagrania rezerwowego Borussii pierwszy wyskoczył jednak Timon Wellenreuther.

• Jęk zawodu kibiców z Mönchengladbach po tym, jak Granit Xhaka zmarnował rzut wolny ze znacznej odległości i huknął w sam środek muru złożonego z piłkarzy Schalke.

• Na ławkę rezerwowych powędrował Patrick Hermann (Borussia), bojowe zadanie przed Branimirem Hrgotą.

• Mecz w Gelsenkirchen nabiera rumieńców, a jednym z głównych podejrzanych w tej sprawie jest nie kto inny, jak Kevin-Prince Boateng! Gwiazdor Schalke właśnie strącił futbolówkę głową kilka metrów nad bramką Borussii!

• Jest zmiana w ekipie Schalke - Maxim Choupo-Moting ustępuje miejsca Leroyowi Sané.

• Co wyrabia Joël Matip?! Stoper gospodarzy w tak niefortunny sposób główkował we własnym polu karnym, że prawie... przelobował własnego bramkarza! Piłkę na rzut rożny odprowadził jeszcze Uchida!

• Szalone kilkanaście sekund Kevina-Prince Boatenga! Najpierw kompletnie niepotrzebny lob z kilkudziesięciu minut ląduje w rękach Sommera, chwilę potem podanie w tempo od Choupo-Motinga przecięte w fenomenalnym stylu przez nadciągającego z odsieczą Xhakę!

• Frustracja ruchliwego Traore po tym, jak piłka wychodzi na aut zanim zdążył ją zagarnąć do siebie. Mamy nieodparte wrażenie, że jeśli ktoś ma odwrócić losy tego meczu, to właśnie Gwinejczyk!

• Zaledwie kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko Traore już nęka obronę Schalke! Strzał z ostrego kąta instynktownie odbija Wellenreuther, piłkę sprzed pustej bramki poza pole karne wybija Nastasić!

• Pierwsza roszada trenera Borussii - Lucien Favre sięga po Ibrahimę Traore, z boiska schodzi niemal bezużyteczny Max Kruse.

• Dośrodkowanie Thorgana Hazarda w przysłowiowe maliny. Chciałoby się powiedzieć, że Belg dzisiaj zawodzi, ale nie jest osamotniony - ofensywa Borussii jest dzisiaj w kiepskiej formie.

• Gwizdek sędziego milczy po tym, jak Nastasić niemal siłą powalił Raffaela w polu karnym! Wcześniejsze podanie Jantschkego było palce lizać, ale na Serba nie ma dzisiaj siły!

• Roztrzepana obrona Borussii pozwoliła Högerowi na wygarnięcie piłki i odegranie do Boatenga, na szczęście dla gości gwiazdor Schalke nie zrobił użytku z podania swojego kapitana.

• Kruse nadepnięty przez Höwedesa, kapitan Schalke potraktowany przez arbitra z litością i nie ogląda żółtej kartki.

• Hazard krąży wokół pola karnego Schalke jak jastrząb, ze strony Belga zabrakło najważniejszego - dośrodkowania w kierunku któregoś z kolegów z zespołu.

• Zaczynamy drugą połowę na Veltins-Arena! Jakby ktoś dopiero zaczął śledzić mecz z nami, telegraficzny skrót: odwołany alarm bombowy, świetna centra Boatenga, bramka Barnetty w 250. meczu w Bundeslidze i prowadzenie Schalke! A teraz gramy - czas na drugie 45 minut!

• Na przerwę z prowadzeniem schodzą piłkarze Schalke, jednak trzeba przyznać, że wynik jest trochę mylący - jedna sprawna akcja z udziałem Kevina-Prince Boatenga i Tranquillo Barnetty dała gospodarzom prowadzenie, którego bronili niemal przez resztę pierwszych 45 minut. Borussia nie odpuściła po utracie gola, co nie zmienia faktu, że większość mozolnych ataków skrzydłami nie było w stanie sforsować pięcioosobowej obrony dowodzonej przez Roberto Di Matteo. Do zobaczenia za niecały kwadrans!

• Kilkanaście sekund po upływie regulaminowych 45 minut sędzia Wolfgang Stark zaprasza piłkarzy obu drużyn na przerwę! Schalke prowadzi 1:0 z Borussią Mönchengladbach po golu obchodzącego jubileusz 250. meczu w Bundeslidze Tranquillo Barnetty!

• Co to był za rajd! Barnetta urwał się spóźnionemu Hazardowi i wpadły w pole karne, gdyby nie ofiarny wślizg Wendta. Bez Szweda pojedynek sam na sam z bramkarzem Borussii byłby murowany!

• Wendt w samotnym rajdzie między obrońcami Schalke, po ograniu dwóch piłkarzy rywala zatrzymał się dopiero na Matipie. Rozegrany w mgnieniu oka kontratak gospodarzy zepsuty przez niedokładne dogranie Choupo-Motinga.

• Wreszcie jakaś okazja dla Schalke! Z rzutu rożnego na głowę Joëla Matipa dogrywał szczęśliwy jubilat Barnetta, główka Kameruńczyka pofrunęła nad bramką strzeżoną przez Sommera!

• Jantschke wykłada piłkę Raffaelowi - Brazylijczyk przytomnie wybiegł do podania kapitana Borussii i z pierwszej piłki huknął dobre kilka metrów od bramki Schalke!

• Kiks Barnetty na własnej połowie prowokuje groźną kontrę Borussii, Xhaka holował piłkę kilkanaście metrów, zanim zdecydował się oddać ją na prawe skrzydło do Krusego - napastnikowi gości zabrakło pomysłu na rozegranie i futbolówka wróciła do gospodarzy.

• Kolejne zepsute dośrodkowanie Borussii zapiszemy na konto Maxa Krusego. Nie będzie ani krzty przesady w stwierdzeniu, że goście z każdą minutą poczynają sobie coraz odważniej. Schalke stawia na spokojne neutralizowanie ataków rywala na własnej połowie.

• Na murawie dzieje się niewiele, kibice mogą co najwyżej liczyć na mało przyjemne dla oka migawki takie, jak faul Wendta na połowie Schalke po jednym z jego dynamicznych wypadów.

• Trochę niepotrzebnej brazyliany w polu karnym Borussii kończy się fatalnym pudłem Kirchhoffa z dalszej odległości.

• Faul Domingueza na Boatengu przerywa okupację połowy gospodarzy przez Borussię. Podopieczni Luciena Favre'a usiłują bombardować obronę Schalke ze skrzydeł - jak na razie bezskutecznie.

• Tak blisko gola dla Borussii! Dokłądna centra wybita w ostatniej chwili przez Höwedesa - gdyby nie obrońca Schalke, Max Kruse wbiłby piłkę do pustej bramki!

• Wellenreuther wystawiony na ciężką próbę przez bombę Granita Xhaki z dystansu! Młody golkiper Schalke radzi sobie z zaskakującym uderzeniem z problemami!

• Borussia desperacko rusza do odrabiania strat, lecz zazwyczaj kończy się tak, jak teraz - Raffael nie daje rady dwóm obrońcom gospodarzy i traci piłkę tuż pod polem karnym.

• Wszystko zaczęło się od fatalnej straty Wendta - piłka jak po sznurku trafiła na prawą flankę do Kevina Prince-Boatenga, skrzydłowy Schalke dograł na bliski słupek, gdzie już czyhał Tranquillo Barnetta. Szwajcar wpakował futbolówkę do siatki bez większych problemów!

• GOOOOOOL! 1:0 DLA SCHALKE! TRANQUILLO BARNETTA UCZCIŁ BRAMKĄ SWÓJ 250. MECZ W BUNDESLIDZE!

• Odrobina ping-ponga w polu karnym Schalke, piłka odbija się od trochę zaskoczonego Raffaela i ląduje w rękach młodziutkiego Timona Wellenreuthera. Młody bramkarz z Gelsenkirchen dopiero co debiutował w rozgrywkach Bundesligi w ostatnim meczu przeciwko Bayernowi.

• Niespodziewana wrzutka Choupo-Moutinga z prawego skrzydła trochę rozgrzała publiczność na Veltins-Arenie, jednak w polu karnym nie było nikogo, żeby wykończyć centrę Kameruńczyka.

• Wślizg Wendta na Uchidzie był czyściutki - gwizdek Wolfganga Starka milczy i Schalke ma jedynie rzut z autu na wysokości pola karnego przyjezdnych.

• Czujny Matip przerywa podanie z głębi pola w kierunku Krusego. Sam początek meczu póki co nie wyłonił wyraźnego faworyta - oba zespoły atakują na zmianę.

• Dobry przebój Choupo-Motinga na lewej flance, płaskie wstrzelenie piłki w pole karne kończy się fiaskiem - futbolówkę przejmuje stoper Borussii.

• Kruse spróbował strzału sprzed pola karnego, mocna bomba napastnika gości odbija się od obrońców Schalke 04 jak od ściany.

• Z małym poślizgiem, ale zaczynamy mecz Schalke 04 z Borussią Mönchengladbach! Pierwszy gwizdek Wolfganga Starka i ruszamy!

• Powoli zbliżamy się do początku arcyciekawego meczu w Gelsenkirchen. Piłkarze obu jedenastek czekają na sygnał do wyjścia na murawę w tym gustownym tunelu:

• Nico van Kerckhoven typuje dzisiaj wynik 3:1. Jeśli już zapraszają byłych obrońców Schalke 04 do zabawy w jasnowidza, to trochę szkoda, że nie pomyśleli o naszym Tomaszu Hajcie... Ale jakoś sobie poradzimy - piszcie swoje typy w zakładce Komentarze!

• Tylko nie myślcie sobie, że pozwolimy Wam się nudzić! W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek Wolfganga Starka zapraszamy do lektury zapowiedzi dzisiejszego meczu autorstwa Wiktora Bąka.

• To nie koniec telenoweli z alarmem bombowym - organizatorzy spotkania zdecydowali, że mecz rozpocznie się z dziesięciominutowym opóźnieniem.

• Na liście nieobecności w ekipie Luciena Favre'a znajduje się jedynie André Hahn. Trener Borussii zafundował za to swojemu składowi rotację i dlatego na ławce rezerwowych usiądzie dzisiaj między innymi mistrz świata Christoph Kramer.

• Nie chcielibyśmy być dzisiaj w skórze Roberto di Matteo - szkoleniowiec Schalke 04 nie może skorzystać dzisiaj z kilku kluczowych piłkarzy. Do przewlekle kontuzjowanych Juliana Draxlera, Seada Kolašinaca i Jeffersona Farfána dołączył pauzujący za kartki Klaas-Jan Huntelaar.

• A to ławka rezerwowych Borussii Mönchengladbach: Janis Blaswich, Mahmoud Dahoud, Ibrahima Traoré, Fabian Johnson, Julian Korb, Christoph Kramer, Branimir Hrgota.

• Rezerwowi Schalke 04 to dzisiaj: Christian Wetklo, Kaan Ayhan, Felix Platte, Roman Neustädter, Leroy Sané i Max Meyer.

• Mało brakowało, a dzisiejszy mecz w ogóle by się nie odbył. Przed godziną dziennik Hertener Allgemeine poinformował o... alarmie bombowym na Veltins-Arena. Całe szczęście, skończyło się na strachu i przeszukaniu kilku samochodów na stadionowym parkingu.

• Serdecznie witamy wszystkich miłośników Bundesligi! Już za około pół godziny na murawę Veltins-Arena wybiegnie dwóch murowanych kandydatów do awansu do Ligi Mistrzów. Po cennym remisie w Monachium piłkarze Schalke 04 stawią czoła innemu pretendentowi do ligowego podium - Borussii Mönchengladbach. Jak na hit przystało, sędzią dzisiejszego spotkania będzie Wolfgang Stark - pierwszy gwizdek punktualnie o 20:30, a my zapraszamy na relację LIVE z tego meczu!