TSG 1899 Hoffenheim 0 - 2 Bayern Monachium

0

Bayern Monachium

2

• My już dziękujemy Państwu za uwagę, zapraszamy oczywiście na kolejne relacje! Miłej soboty!

• Koniec spotkania! Bayern po dość nudnym meczu pewnie i co ważne zasłużenie pokonuje na wyjeździe TSG 1899 Hoffenheim 2:0.

• Z lewej strony w pole karne Hoffenheim wpadł Thomas Mueller, cciał dograć do Mario Gotze, ale tor lotu piłki przeciął Andreas Beck pakując piłkę do własnej bramki.

• GOOOOL! Niespodziewanie Bayern podwyższa prowadzenie po bardzo dziwnym samobójczym trafieniu Andreasa Becka!

• Sędzia do podstawowego czasu gry dolicza co najmniej trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. A więc Robert Lewandowski nie zdobędzie dzisiaj bramki. Zastępuje go Claudio Pizarro.

• Robert Lewandowski był teraz bliski podwyższenia prowadzenia! Polak będąc w pole karne oddał strzał na bramkę Hoffenheim, który jednak został zablokowany przez jednego z obrońców Hoffenheim. Piłka trafiła ponownie pod nogi "Lewego", który ponowił próbę i tym razem po rykoszecie piłka o centymetry minęła słupek bramki gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w barwach Hoffenheim. Za Jeremyego Toljana na boisku pojavia się Sven Schipplock.

• Sebastian Rudy uderza z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie mija bramkę Manuela Neuera!

• Tuż przed polem karnym Bayernu ostro faulował Rafinha. Sędzia jednak oszczędził go nie pokazując drugiej żółtej kartki, co do czego można mieć duże wątpliwości.

• Hoffenheim jest dzisiaj bezradne. Kevin Volland pokusił się o indywidualną akcję, zawodnik gospodarzy popędził lewą stroną boiska, wrzucił futbolówkę w pole karne Bayernu, ale tam czujny był Manuel Neuer, który pewnie wyłapał to dośrodkowanie.

• Druga połowa spotkania na Wirsol Rhein-Neckar-Arena można powiedzieć że nie zachwyca. Goście grają nieco ospale, widać że porażka z FC Porto w Lidze Mistrzów nie była jedynie przypadkiem.

• I kolejna żółta kartka w tym meczu. Tym razem za ostry faul ukarany zostaje Kevin Volland.

• ... oraz za Eugena Polanskiego na boisku melduje się Adam Szalai.

• Mamy dwie zmiany w zespole Hoffenheim. Za Anthonyego Modeste'a na boisku pojawia się Stevven Zuber...

• Żółta kartka tym razem dla zawodnika gospodarzy. Tym razem ukarany nią kapitan Hoffenheim - Andreas Beck.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany zawodnik Bayernu Monachium - Rafinha.

• Ależ była okazja dla Bayernu na podwyższenie prowadzenia! Na bramkę gospodarzy popędził Thiago Alcantara. Hiszpan oddał strzał, który zdołał obronić golkiper Hoffenheim, do futbolówki dopadł jeszcze Thomas Mueller, ale jego uderzenie w fantastycznym stylu również zdołał wybronić Oliver Baumann!

• A teraz Thiago Alcantara pojawił się w miejsce Gianluci Gaudino.

• Na początku drugiej połowy mieliśmy do czynienia z pierwszą zmianą w szeregach Bayernu Moachium. Jerome Boateng pojawił się w miejsce Juana Bernata.

• Po małym trzęsieniu ziemi na starcie teraz Bayern nieco spuścił z tonu, ale to nie oznacza, że gospodarze mogą się rozluźnić. Hoffenheim nadal jest w opałach!

• Ledwo rozpoczęła się druga połowa spotkania, a Bayern już miał znakomitą okazję na podwyższenie rezultatu. Piłka trafiła w polu karnym gospodarzy do Roberta Lewandowskiego, Polak uderzył w stronę bramki rywali, futbolówka jeszcze po odbiciu się od poprzeczki wyszła poza plac gry.

• A więc zaczynamy drugą połowę spotkania! Obie drużyny jak na razie bez zmian.

• Ponownie pojawiają się na murawie piłkarze obu drużyn, a to znak że już za moment rozpocznie się druga połowa spotkania Hoffenheim-Bayern!

• Koniec pierwszej części spotkania. Bayern prowadzi do przerwy na wyjeździe z Hoffenheim 1:0 po bramce Sebastiana Rode. Na drugą część meczu zapraszamy już za kilkanaście minut!

• Po bramce dla Bayernu wreszcie zaczęli w piłkę grać zawodnicy Hoffenheim, gospodarze zaatakowali i coraz groźniej jest pod bramką Bawarczyków.

• Piłka w polu karnym Hoffenheim trafiła do Roberta Lewandowskiego, Polak oddał strzał na bramkę gospodarzy, który jednak fantastycznie obronił Oliver Baumann. Futbolówka jednak ponownie trafiła pod nogi "Lewego", który oddał ją jeszcze do Sebastiana Rode, który mocnym strzałem prawą nogą dał prowadzenie Bayernowi!

• GOOOOOOOOOL!!!!! Sebastian Rode daje prowadzenie Bayernowi!

• Zapowiadała się dobra kontra gospodarzy, z piłką popędził Roberto Firmino, zawodnik Hoffenheim chciał zagrać prostopadłą piłkę, ale przeszkodził mu w tym sędzia, który swoim ciałem zatrzymał podanie zawodnika gospodarzy.

• Ależ fantastyczna szansa Hoffenheim! Po fatalnym kiksie Dantego sam na sam z Manuelem Neuerem wyszedł Anthony Modeste, ale zawodnik gospodarzy trafił wprost w bramkarza Bayernu!

• Na razie gospodarze tego spotkania bardzo umiejętnie bronią we własnym polu karnym. Bawarczycy swobodnie rozgrywają piłkę w środku pola, jednak w nie potrafią się przedrzeć w "szesnastkę" Hoffenheim.

• Kolejna żółta kartka dla gracza gości. Tym razem ukarany nią Brazylijczyk Dante.

• Żółtą kartkę otrzymuje także Thomas Mueller za faul w środku pola.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany nią za faul przy linii bocznej boiska zawodnik gospodarzy - Sebastian Rudy.

• Mitchell Weiser teraz fantastycznie dośrodkował w pole karne gości, gdzie znalazł się Robert Lewandowski, a Polak po uderzeniu piłki głową był bardzo bliski zdobycia bramki w tym meczu!

• Mocna i ostra wrzutka Mitchella Weisera w pole karne Hoffenheim, piłkę jednak w ostatniej chwili poza pole karne wybił jeden z obrońców gości uprzedzając Lewandowskiego.

• Hoffenheim nieco oddaliło grę od własnego pola karnego, teraz to oni próbują przejąć inicjatywę, ale jak na razie udaje im się to jedynie na własnej połowie boiska. Za linią środkową już tracą szybko piłkę.

• Juan Bernat dośrodkował w pole karne gospodarzy, gdzie był Robert Lewandowski, jednak Polak źle przyjął sobie piłkę i musiał oddać ją za pole karne. Cała akcja spaliła na panewce.

• Początek meczu taki do jakiego zdołali nas już przyzwyczaić podopieczni Pepa Guardioli. Goście długo utrzymują się przy piłce, ale jak na razie nie potrafią stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia gola.

• Mitchell Weiser popędził prawą stroną boiska i postanowił dośrodkować w pole karne Hoffenheim, ale zrobił to tak niedokładnie, że żaden z jego kolegów nie zdołał dopaść do tej piłki.

• Pierwsza ofensywna akcja w tym meczu Bayernu, piłka trafiła na skrzydło do Gaudino, ten spróbował wrzucił futbolówkę na pole karne gospodarzy, ale ta nie dotarła do żadnego z graczy Bayernu.

• Zaczynamy mecz 29. kolejki Bundesligi pomiędzy Hoffenheim, a Bayernem! Liczymy na emocjonujące widowisko!

• Oba zespoły wyszły już na murawę Wirsol Rhein-Neckar-Arena. Za moment początek tego spotkania!

• Dodajmy jeszcze, że Bayern w środku tygodnia rozgrywał mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, w którym to nieoczekiwanie uległ gładko na wyjeździe drużynie FC Porto 1:3.

• Ławka rezerwowych Hoffenheim: Grehl (Br.), Abraham, Elyounoussi, Salihović, Schipplock, Szalai, Zuber.

• Ławka rezerwowych Bayernu: Reina (Br.), Thiago, Xabi Alonso, J.Boateng, Kurt, Pizarro.

• W poprzedniej kolejce rozgrywek Bundesligi Bayern rozbił na Alianz Arenie drużynę Eintrachtu Frankfurt 3:0, a dwie bramki w tym meczu zdobył Robert Lewandowski. Hoffenheim natomiast w zeszły weekend uległo na wyjeździe drużynie FC Koln 2:3, a jedną z bramek dla popularnych "Wieśniaków" z rzutu karnego zdobył Eugen Polanski.

• Bawarczycy są oczywiście bezkonkurencyjnym liderem Bundesligi z aż dziesięcioma punktami przewagi nad drugim w tabeli VfL Wolfsburg. Hoffenheim natomiast zajmuje aktualnie siódmą pozycję w ligowej tabeli i ma duże szanse na awans do kwalifikacji Ligi Europejskiej.

• Rozgrywki niemieckiej Bundesligi powoli wchodzą w decydująca fazę. W 29. kolejce rozgrywek obrońca tytułu mistrzowskiego i lider aktualnego sezonu w Niemczech czyli Bayern Monachium będzie podejmować na wyjeździe drużynę Eugena Polanskiego - TSG 1899 Hoffenheim! Na to ciekawie zapowiadające się spotkanie zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!