TSG 1899 Hoffenheim 1 - 2 Bayern Monachium

2

• Koniec meczu.

• dośrodkowanie z rzutu rożnego. W polu karnym Bayernu był nawet Baumann, ale nic z tego nie wyszło

• Kaderabek zablokowany na prawym skrzydle. Rzut rożny, gospodarze rzucają się do ataku

• To co nie udało się kilka sekund wcześniej ma miejsce teraz! Costa urwał się prawym skrzydłem i dograł w stronę Roberta Lewandowskiego, który świetnie ułożył nogę i wpakował piłkę obok Baumanna!

• GOOOOOOLLLLLL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Faul Polanskiego, żółta kartka dla pomocnika gospodarzy

• Pięć minut dolicza Pan Stieler.

• Lewandowski! Götze dograł do Polaka, a bohaterem Baumann, szybkie rozpoczęcie z kornera, znów Lewandowski i broni Baumann, piłka wyleciała w powietrze i trafiła na głowę Müller, który oddał strzał w spojenie! Ależ szczęście Hoffenheim!

• Vidal faulowany i gracze gospodarzy nie mogą się pogodzić z tym, brzydko robi sie nam na Rhein-Neckar-Arena, ciągle jakieś spięcia.

• Żółtą kartkę otrzymuje Rafinha.

• Lewandowski uderzył zza pola karnego. Piłka trafiła w Muellera, który chwilę później opanował futbolówkę i uderzył do siatki. Niemiec odbił jednak piłkę ręką. Gol nie został uznany.

• Uth miał sporo miejsca przed polem karnym rywali! Groźny strzał. Piłka minęła jednak bramkę Manuela Neuera.

• Dobre dośrodkowanie Alonso. Mueller wygrał walkę o pozycję, ale uderzył głową bardzo niecelnie. Baumann tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

• Żółtą kartkę otrzymuje Kim Jin-su.

• Thiago szukał długim podaniem Roberta Lewandowskiego. Zagrał jednak niedokładnie. Jeden z obrońców przerwał akcję Bawarczyków

• Żółtą kartkę otrzymuje Thomas Müller.

• Eugen Polanski nie wykorzystał rzutu karnego!

• Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Jérôme Boateng

• Rudy uderzył w mur i ręką odbija Boateng! Rzut Karny!

• Jerome Boateng ukarany za taktyczny faul na Vollandzie.

• Götze poszedł prawą stroną i po ziemi wbił piłkę w pole karne, tam zza pleców Schära wyskoczył Lewandowski, który sytuacyjnie oddał strzał lewą nogą, intuicyjnie broni Baumann.

• Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Kevin Kurányi, na boisku pojawia się Mark Uth.

• Vidal do Muellera! Ten miał dużo miejsca przed polem karnym! Uderzył jednak bardzo słabo! Baumann nie popełnił błędu

• Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Philipp Lahm, na boisku pojawia się Robert Lewandowski.

• Thiago do Müllera, a ten na 16. metr do Vidala, techniczny strzał i poprzeczka!!

• Nieudane dośrodkowanie Costy z rzutu rożnego. Brazylijczyk kopnął piłkę zdecydowanie za mocno.

• Alonso popisał się świetnym podaniem z głębi pola, ale Götze nie zdołał opanować futbolówki i ta w rękawicach Baumanna.

• Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Jonathan Schmid, na boisku pojawia się Sebastian Rudy.

• Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Arjen Robben, na boisku pojawia się Thiago Alcántara.

• Müller pograł z Costą, ale we dwoje dużo nie dadzą rady zrobić. Szykuje się zmiana w ekipie Bayernu.

• Mueller ruszył lewym skrzydłem. Wydawało się, że minie Schaera, ale defensor wyszedł z całej sytuacji obronną ręką. Świetna interwencja obrońcy.

• Świetny rajd Lahma, kapitan Bawarczyków zakręcił jednym, drugim i trzecim zawodnikiem Hoffenheim i odegrał w kierunku Costy, który szukał swojej lepszej lewej nogi i uderzył tylko w boczną siatkę.

• Alaba uderzył prosto w mur. Chwilę później piłka znalazła się w polu karnym Bayernu. Długie wybicie Manuela Neuera.

• Polański błyskawicznie zagrał z rzutu wolnego i zaskoczył defensywę Bayernu, piłka trafiła pod nogi Zubera, który odwrócił się i uderzył, strzał znów zablokowany.

• Strata Vidala w okolicach koła środkowego. Szybka piłka do Vollanda! Napastnik bez zastanowienia oddał strzał, ale został zablokowany. Będzie rzut rożny.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Hoffenheim remisuje z Bayernem 1:1. Na listę strzelców wpisali się Kevin Volland i Thomas Mueller. Wracamy po przerwie, zostańcie z nami!

• Koniec pierwszej części spotkania!

• Arbiter dolicza minute do pierwszej polowy.

• Kapitalne dośrodkowanie Douglasa Costy z lewej strony. Mueller zostal jednak uprzedzony przez obrońcę.

• Niedokładne podanie Götze w stronę Robbena, który i tak był na spalonym.

• Po strzale Costy, Baumann odbił piłkę, która trafiła na kolano Muellera i po chwili znalazła się za linią. To już 3. gol Niemca w tym sezonie ligowym.

• GOOOOOOLLLLLL!!! THOMAS MULLER!!!

• Bardzo niedokładne podanie w stronę Vollanda. Napastnik ambitnie ruszył do futbolówki, ale nic z tego nie wyszło.

• Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Mehdi Benatia, na boisku pojawia się Rafinha.

• Benatia ucierpiał w jednym ze starć. Konieczna jest interwencja służb medycznych. Krótka przerwa w grze.

• Thomas Mueller oddał ładny strzał głową po centrze Lahma, ale Baumann popisał się najwyższej klasy paradą.

• Philipp Lahm usiłował wbiec w pole karne, ale został czysto powstrzymany i stracił piłkę.

• Lahm przewrócił się przed polem karnym i domagał się odgwizdania rzutu wolnego

• Bayern próbuje minąć podaniem pierwszą linię, aby szybciej przedostać się pod bramkę bramkarza Hoffenheim, ale jak narazie słabo to wychodzi.

• Kaderabek zdecydował się na wrzutkę z prawej strony. Został jednak zablokowany przez Douglasa Costę. Rzut z autu na wysokości pola karnego

• Alaba szukał w polu karnym Muellera. Zagrał jednak zdecydowanie za mocno. W momencie podania został przewrócony przez rywala, ale sędzia nie zareagował.

• Zuber przewrócił Boatenga. Na razie nie jest to wielkie widowisko, sędzia musi często używać gwizdka. Hoffenheim czeka teraz na możliwość wyprowadzenia szybkiej kontry

• Ponad 75 procent posiadania piłki mają podopieczni Guardioli.

• Mueller znalazl sie w polu karnym rywali. Dośrodkował do zamykającego akcję Goetzego, ale ten nieczysto trafił w futbolówkę.

• Ostre dośrodkowanie z rzutu roznego i niecelny strzał Kuranyi'a. Od bramki Neuer.

• Costa znalazł sie w polu karnym gospodarzy i zamiast dogrywać do wbiegającego Vidala, zdecydował się na strzał. Trafił tylko w boczna siatke.

• Teraz Robben zabrał ciężar na swoje plecy i zszedł do środka, strzał holendra zablokowany przez Schära.

• To była pierwsza okazja dla Bayernu, obrońcom uciekł Douglas Costa i strzałem z ostrego kąta nie zdołał pokonać Baumanna.

• Niedokładnie wrzucał teraz Schwegler. Neuer wznowi grę od bramki.

• Zuber nieprzepisowo zatrzymany 30 metrów od bramki Neuera. Sędzia znów przerwał grę.

• Wysoki pressing zakładają od początku gospodarze, którzy nastawili się na otwarty futbol przeciwko Bayernowi.

• Douglas Costa zacentrował z lewego skrzydła. Dobrze ustawiony Kim Jin-Su zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

• Rzut rożny dla Bayernu i szybkie oddalenie zagrożenia spod bramki gospodarzy.

• Na spalonym złapany Costa, który wykazuje się dużą aktywnością na początku tego spotkania.

• Hoffenheim ustawione teraz całym zespołem na własnej połowie. Podopieczni Josepa Guardioli w ataku pozycyjnym.

• Bayern rusza do odrabiania strat. Akcja mistrzów przerwana przez sędziego, Arjen Robben złapany na spalonym

• Kevin Volland przejął piłkę po niecelnym podaniu Alaby i nie wahając się długo, pokonał wybiegającego z bramki Neuera. Jest to najszybsza, zdobyta bramka w Bundeslidze!

• GOOOOOOLLLLLL!!! 7 SEKUNDA MECZU!!! KEVIN VOLLAND!!!

• Zaczynamy!

• Minuta ciszy upamiętniająca prezydenta VfB Stuttgart.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za chwile zaczynamy!

• Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich, Dante, Juan Bernat, Rafinha, Sebastian Rode, Thiago Alcantara, Robert Lewandowski.

• Rezerwowi Hoffenheim: Jens Grahl, Ermin Bicakcić, Tobias Strobl, Jeremy Toljan, Sebastian Rudy, Philipp Ochs, Mark Uth.

• Po lewej stronie sa dostępne jedenastki obu klubów. Za chwile dodamy do nich ławki rezerwowych.

• W szeregach Hoffenheim zabraknie dzisiaj dwójki pomocników – Kaia Herlinga i Jiloana Hamada. Z kolei wśród gości nieobecni będą między innymi Holger Badstuber, Jan Kirchoff, Javi Martinez i Franck Ribery.

• Co ciekawe, Hoffenheim w starciach z Bayernem, w odróżnieniu od innych ekip, nie broni się całym zespołem i nie odlicza czasu do końcowego gwizdka. Stara się zaatakować, gra wysokim pressingiem. Jednak nie przynosi to zbyt dużych korzyści „Wieśniakom” w rywalizacji z Bayernem. Na czternaście spotkań między tymi drużynami, dziesięciokrotnie górą byli Bawarczycy, cztery razy padł remis, a ani razu nie wygrali dzisiejsi gospodarze. Po raz ostatni Hoffenheim podzieliło się punktami z Bayernem 29 marca 2014 roku na Allianz Arena w Monachium. Było wówczas 3:3. Poprzednie starcie z wiosny minionego sezonu wygrał team pod batutą Pepa Guardioli 2:0.

• To nie jest udany początek sezonu dla „Wieśniaków”. Dwa tygodnie temu odpadli z Pucharu Niemiec z TSV 1860 Monachium, a w pierwszej kolejce Bundesligi przegrali na wyjeździe z Bayerem Leverkusen, choć ten mecz miał dla nich miłe złego początki. Od piątej minuty prowadzili po trafieniu Zubera. Jednak tuż przed przerwą wyrównał Kiessling, a w 71 minucie szalę zwycięstwa na korzyść „Aptekarzy” przechylił Brandt. Dzisiejszego popołudnia podopiecznym trenera Markusa Gisdola będzie ciężko się przełamać.

• Nie ma co ukrywać, że mistrz Niemiec jest zdecydowanym faworytem tej potyczki. Jednak z pewnością będzie to trudniejszy sprawdzian formy dla drużyny dowodzonej przez Pepa Guradiolę. HSV było mało wymagającym przeciwnikiem. Świadczy o tym nie tylko wynik, ale także mała ilość stworzonych sytuacji podbramkowych przez hamburczyków, przeżywających w ostatnich latach spory kryzys. Ponadto zespół z północy Niemiec najzwyczajniej w świecie „leży” Bayernowi. Na pięć ostatnich pojedynków, Bawarczycy wygrali cztery, a jeden zakończył się podziałem punktów.

• Witamy bardzo serdecznie i zapraszamy na relacje live z drugiej kolejki Bundesligi gdzie to na Rhein-Neckar-Arena miejscowy TSG 1899 Hoffenheim podejmie obecnego mistrza Niemiec, Bayern Monachium.