4

Bayern Monachium

1

• To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Dzięki tej wygranej Wolfsburg zmniejsza stratę do Bayernu w tabeli do ośmiu punktów. Co więcej, była to także pierwsza porażka zespołu Guardioli w tym sezonie ligowym.

• Wolfsburg rozbił dzisiaj Bayern w proch i pył! W tym wysokim zwycięstwie gospodarzy nie było ani trochę przypadku, bowiem podopieczni Dietera Heckinga dali prawdziwy popis gry z kontrataku, co przyniosło im aż cztery gole, czyli dokładnie tyle, ile Bayern stracił przez całą rundę jesienną!

• Koniec meczu!!!

• Jeszcze żółta kartka dla Luiza Gustavo.

• Dwie minuty doliczone do tego spotkania. Z rzutu rożnego dla gospodarzy nie było zagrożenia dla bramki Neuera.

• Na Wolkswagen Arena trwa już prawdziwe święto. Gospodarze godnie uczczą pamięć zmarłego kolegi, Juniora Malandy.

• Ostatnia zmiana w Wolfsburgu. Hunt za Caligiuriego.

• Kolejna szansa dla Bayernu! Po przypadkowym wstrzeleniu piłki przed bramkę przez Bernata, fatalnie pudłuje Claudio Pizarro!

• Schodzi z boiska strzelec dwóch goli, Bas Dost, a w jego miejsce na murawie melduje się Bendtner.

• Podanie w pole karne do Juana Bernata, ale ten był jednak na spalonym. Gra przerwana.

• Robben wychodzi sam na sam z Benaglio, ale to bramkarz Wolfsburga wygrywa ten pojedynek!

• Schaefer zmienia Perisicia.

• Naldo teraz chyba zagrał piłkę ręką we własnej szesnastce, ale sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego.

• Po dośrodkowaniu Bernata obrońcy Wilków spokojnie wyjaśnili sytuację, a akcja kończy się jeszcze faulem Alonso.

• Bayern traci dziś tyle samo goli, co we wszystkich 17 meczach rundy jesiennej Bundesligi! Co za mecz Wilków!

• Kolejny piękny gol dla Wolfsburga! Kontratak, długa piłka do De Bruyne, który ścigał się z Dante i już w polu karnym zakręcił Brazylijczykiem, po czym huknął pod poprzeczkę bramki Neuera! 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! KEVIN DE BRUYNE!!!

• Potężny strzał z rzutu wolnego Robbena kapitalnie broni Diego Benaglio! Było blisko gola kontaktowego!

• Z kolei Goetze zmienił Muellera.

• Zmiany w Bayernie. Schodzi Robert Lewandowski, wchodzi Claudio Pizarro.

• Naldo teraz skosił Lewandowskiego około 23 metrów od bramki Wolfsburga. Pizarro i Goetze już przygotowani do gry.

• Kolejna próba z dystansu! Tym razem huknął płasko Luiz Gustavo, ale nieznacznie obok bramki swojej byłej drużyny!

• Składna kontra Wolfsburga kończy się uderzeniem z 20 metrów Arnolda, które pewnie broni Neuer!

• Mueller został zablokowany przy próbie uderzenia z dystansu. Poza jednym dużym błędem przy bramce Bernata, defensywa Wolfsburga spisuje się dziś naprawdę nieźle.

• Vieirinha z prawej strony boiska dośrodkował piłkę idealnie na głowę Dosta, ale ten uderzył w sam środek bramki, prosto w ręce Neuera!

• Rzut rożny dla Bayernu. Po centrze Alonso drobne zamieszanie we własnym polu karnym wyjaśniają gospodarze.

• Bayern jakby odżył, ale kolejna akcja Bawarczyków kończy się bardzo niedokładnym dośrodkowaniem Alaby.

• Indywidualna akcja Lewandowskiego zakończona niecelnym uderzeniem z narożnika pola karnego. Piłka poszybowała w trybuny.

• Ależ pudło Arnolda! Po dośrodkowaniu Perisicia z lewego skrzydła, Dost zgrał piłkę głową przed bramkę, gdzie koszmarnie spudłował Arnold!!!

• Błyskawiczna odpowiedź Bayernu! Bernat wpadł w pole karne i niemal stracił piłkę, ale po koszmarnym nieporozumieniu Naldo i Benaglio mógł wpakować ją do pustej bramki! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Juan Bernat!!!

• Kolejny koszmar w obronie Bayernu. Długa piłka na czystą pozycję do De Bruyne, który płaskim strzałem wygrywa pojedynek sam na sam z Neuerem! 3:0 dla Wolfsburga!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Kevin De Bruyne!!!

• Robben! Holender prawą stroną wpadł w pole karne i uderzył z powietrza, jednak bardzo niedokładnie.

• Zmiana w Bayernie. Weiser za Rode

• Szansa!!! Po dobrym płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła, Caligiuri w dogodnej sytuacji fatalnie skiksował w polu karnym Bayernu!!!

• Żółta kartka dla Schweinsteigera.

• Z kornerem dla Bayernu gospodarze jednak bardzo dobrze sobie poradzili w defensywie.

• Bernat już zdołał wywalczyć rzut rożny dla gości. Czyżby Bayern rzucał się do ataku od pierwszych sekund drugiej połowy?

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Ależ rozpoczyna się nam ta wiosna w Bundeslidze! Wolfsburg absolutnie zasłużenie prowadzi do przerwy z mizernym Bayernem 2:0 po dwóch bramkach Basa Dosta, z których ta druga była absolutnie przecudowna! Goście są bezradni, zarówno w odbiorze piłki, jak i konstruowaniu akcji ofensywnych, a Robert Lewandowski wyróżnił się tylko 'asystą' przy drugiej bramce dla Wilków.

• Koniec pierwszej połowy!

• CO! ZA! GOL!!! Po dalekiej wrzutce z rzutu wolnego w pole karne Bayernu, Lewandowski wybił piłkę przed szesnastkę, gdzie dopadł do niej Bas Dost i przecudownym uderzeniem z woleja trafił w samo okienko bramki Neuera!!! 2:0 dla gospodarzy!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! BAS DOOOOOOST!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Perisić zablokowany przy próbie dośrodkowania piłki z lewego skrzydła. Druga centra Chorwata pada już łupem Neuera.

• ... oraz Arnold, który utrudniał wykonaniu rzutu wolnego.

• Ukarany Alonso...

• Zaogniło się na murawie! Alonso już po zatrzymaniu gry odepchnął swojego rywala. Będą kartki.

• Nieprawdopodobne! W kontrataku Caligiuri zagrał idealnie w pole karne do Dosta, który chyba przestraszył się wychodzącego Neuera i uderzył z pierwszej piłki bardzo nieczysto i niecelnie!

• Robben pociągnął 20 metrów z piłką i zagrał na lewą stronę do Muellera, który nie potrafił celnie dośrodkować w pole karne rywala.

• De Bruyne faulowany w środku pola przez Boatenga, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia. Belg to jeden z lepszych aktorów tego widowiska.

• Bernat odważnie wszedł w pole karne i oddał płaski strzał w kierunku bramki Wolfsburga, jednak Benaglio ponownie nie miał większych problemów ze skuteczną interwencją.

• Indywidualna akcja De Bruyne w kontrataku gospodarzy zakończona bardzo niecelnym strzałem z dystansu Belga.

• Wreszcie akcja Bayernu zakończona celnym strzałem na bramkę Benaglio. Z około 20 metrów mocno i płasko uderzył Alaba, ale Szwajcar spokojnie złapał piłkę.

• Lewandowski został wślizgiem powstrzymany w polu karnym przez Naldo. Twarda, ale czysta interwencja Brazylijczyka.

• W kontrze Wolfsburga poszybowała długa piłka na lewe skrzydło do De Bruyne, ale ostrego dośrodkowania nie przeciął żaden z gospodarzy!

• Ćwierć meczu za nami i na razie Bayern nie jest w stanie złapać swojego rytmu. Mecz przebiega według scenariusza gospodarzy.

• Dłuższą chwilę rozgrywali piłkę gospodarze pod polem karnym Bayernu, ale akcja zakończyła się zablokowanym strzałem z dystansu Vieirinhi.

• Na spalonym znalazł się Robert Lewandowski.

• Akcja Wolfsburga po dłuższej przerwie. Perisić jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki, a ostatecznie zagrywał w pole karne 'do nikogo'.

• Mogło być 1:1! Po kornerze wykonanym przez Alonso do piłki dopadł Schweinsteiger, ale jego strzał został wyblokowany przez Vieirinhę.

• Teraz to Lewandowski dostał piłkę w szesnastce, ale zablokował go Knoche i piłka wyleciała na rzut rożny.

• Robben ładnie poradził sobie z Rodriguezem i wbiegł w pole karne, gdzie zatrzymał go Naldo.

• Płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła Mullera pada łupem Benaglio.

• Schweinsteiger uderzył z rzutu wolnego nad murem, ale jednak zbyt lekko i Benaglio pewnie złapał piłkę.

• Lewandowski faulowany przed polem karnym przez Naldo. Szansa z rzutu wolnego dla gości.

• 1:0 dla Wolfsburga! Błyskawiczna kontra gospodarzy, zaskoczona defensywa Bayernu i De Bruyne wykłada piłkę Dostowi, który płaskim strzałem zapewnia Wilkom prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! BAS DOST!

• Nieporozumienie Vieirinhi z Benaglio, ale na szczęście gospodarzy Szwajcar zdołał zapobiec bramce samobójczej.

• Zaczynamy mecz! Zaczynamy rundę wiosenną w Bundeslidze!

• Była jednak także przejmująca minuta ciszy, a teraz czas na wielkie piłkarskie widowisko.

• Kibice zdecydowali się jednak na 'minutę braw' i przygotowali oprawę zadedykowaną Malandzie, pod hasłem 'Na zawsze w naszych sercach'.

• Tuż przed meczem przyszedł czas na wspomnienie młodego belgijskiego piłkarza Wolfsburga, Juniora Malandy, który 10 stycznia zginął w wypadku samochodowym. Minuta ciszy.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Sędzią tego spotkania jest Tobias Welz, a kapitanami Bastian Schweinsteiger (Bayern) i Diego Benaglio (Wolfsburg).

• W Bayernie z kolei sporo braków spowodowanych kontuzjami. Z tego powodu nie zagrają dziś tacy piłkarze, jak Thiago, Javi Martinez, Philipp Lahm, Rafinha czy Franck Ribery.

• W Wolfsburgu tuż przed tym meczem zaszły zmiany kadrowe. Do HSV Hamburg odszedł Ivica Olić, a w jego miejsce z Chelsea lada dzień ma przyjść Andre Schurrle.

• W pierwszym meczu Bayern okazał się lepszy od Wolfsburga, zwyciężając 2:1 po bramkach Muellera i Robbena.

• Rezerwowi Bayernu: Pepe Reina, Mehdi Benatia, Gianluca Gaudino, Holger Badstuber, Mario Goetze, Claudio Pizarro, Mitchell Weiser.

• Rezerwowi Wolfsburga: Max Grun, Timm Klose, Marcel Schafer, Aaron Hunt, Paul Seguin, Nicklas Bendtner, Sebastian Jung.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W ataku Bayernu oczywiście jest Robert Lewandowski!

• Sytuacja w klasyfikacji Bundesligi sprawia, że rundę wiosenną w Niemczech rozpoczynamy od prawdziwego hitu. Wolfsburg jest bowiem obecnie bezapelacyjnie drugą siłą ligi. Wprawdzie zespół Dietera Heckinga ma 34 punkty i traci aż 11 do Bayernu, to jednak nad trzecim Bayerem Leverkusen ma aż sześć oczek przewagi. Dzisiejszy mecz Wilków pokaże, czy będą w stanie one jeszcze przynajmniej próbować nawiązać walkę z liderem, czy może będą musiały się skupić tylko na obronie drugiej lokaty, a Bayern samotnie popędzi po swój kolejny tytuł.

• Za nami dopiero połowa sezonu w lidze niemieckiej, ale wiele wskazuje na to, że walka o mistrzostwo Niemiec jest już rozstrzygnięta. Bayern Monachium nie ma bowiem sobie równych. Podopieczni Pepa Guardioli w 17 meczach wygrywali 14 razy i trzykrotnie remisowali, zdobywając łącznie 45 punktów. Bawarczycy mają aż jedenaście punktów nad drugim w tabeli Wolfsburgiem.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki Bundesligi, w którym VFL Wolfsburg zmierzy się z Bayernem Monachium!