VfL Wolfsburg 3 - 0 Schalke 04 Gelsenkirchen

VfL Wolfsburg

3

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

• Rzadko zdarzają się tak jednostronne mecze, no może poza tymi z udziałem Bayernu Monachium. Ale dzisiaj wyszły "jedenastki" o zbliżonym potencjale, jednak mądrość i dyscyplina taktyczna połączona ze znakomitymi skrzydłami (głównie prawym) dały VfL pewne zwycięstwo i komplet punktów. Schalke niewiele mogło wskórać - grał o jedno-dwa tempa wolniej, a akcje były łatwe do odczytania.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• Felix Brych chciał oszczędzić gościom większej kompromitacji i zakończył mecz bez doliczania dodatkowych minut. VfL Wolfsburg bez trudu ograł Schalke 3:0 po golach Basa Dosta, Ricardo Rodrigueza z rzutu karnego i Timma Klose.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Po chwili nastąpiło dalekie zagranie do Maximiliana Arnolda, którego faulował Joel Matip.

• I ostatnia zmiana w VfL. Maximilian Arnold wchodzi na ostatnie minuty za Maxa Kruse.

• Znowu brakuje decydującego podania w akcjach Schalke. Nawet obrońcy gospodarzy nie musieli zbytnio natrudzić się by odeprzeć atak.

• Sędzia dopatrzył się faulu Veirinhi w ofensywie. Jeżeli faktycznie był, to bardzo "naciągany". Kibice skandują VfL!, VfL!, VfL! powoli świętując zdobycie trzech punktów.

• Nikt z zawodników Królewskoniebieskich nie sięgnął piłki po dobrym dośrodkowaniu Johannesa Geisa. Schalke próbuje, ale nie potrafi wykorzystać swoich sytuacji.

• Owacyjne brawa żegnają Basa Dosta. Na murawie pojawia się w jego miejsce Niclas Bendtner.

• 30 000 - tylu kibiców ogląda to spotkanie z trybun Volkswagen Arena.

• Daniel Caligiuri kończy swój występ w dzisiejszym meczu. Zastępuje go Andre Schürrle

• Piłkę po dośrodkowaniu RIcardo Rodrigueza pewnie chwyta bramkarza Schalke. Po chwili Klaas-Jan Huntelaar nie wykorzystał dogodnej okazji, strzelając z kilkunastu metrów obok bramki.

• Max Meyer wchodzi za Juliana Draxlera. To ostatnia zmiana w ekipie gości.

• Dennis Aogo ukarany "żółtkiem" za faul.

• Ricardo Rodriguez pewnie wykorzystuje rzut karny...

... a Timm Klose dośrodkowanie z rzutu rożnego

• Druga zmiana w Schalke. Leon Goretzka wchodzi za Leroya Sane.

• Jeszcze raz Klaas-Jan Huntelaar zagrywa nie w tempo i do nikogo. Koen Casteels z "piątki".

• Ponownie Naldo w roli głównej - wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Franco Di Santo. Piłka wyszła poza linię końcową. Po centrze z narożnika Klaas-Jan Huntelaar uderzył posłał piłkę nad poprzeczką.

• Klaas- Jan Huntelaar chciał z rywalem na plecach obrócić się w polu karnym i uderzyć na bramkę Koena Casteelsa. Na ten manewr nie dał się nabrać Naldo.

• Szwajcar niedawno wrócił na murawę i to w jakim stylu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ricardo Rodrigueza Timm Klose wyrósł jak spod ziemi i uderzeniem głową podwyższył prowadzenie!

• GOL, TIMM KLOSE!!!

• Andre Breitenreiter reaguje natychmiast. Wprowadza Franco Di Santo za Maxima Choupo-Motinga

• Bramkarz rzucił się w swoją prawą stroną, piłka została skierowana w przeciwny róg bramki Schalke.

• RICARDO RODRIGUEZ PEWNIE Z "JEDENASTKI"!!!

• Rzut rożny dla VfL po składnej akcji. Płaskie rozegranie i faulowany zawodnik gospodarzy w polu karnym. Rzut karny!

• Klaas-Jan Huntelaar wcielił się w prawoskrzydłowego i dobrze dośrodkował w "16"... do nikogo. Na wszelki wypadek Naldo wybił piłkę "na uwolnienie".

• Po oskrzydlającej akcji Saschy Riethera i dobrej wrzutce w pole karne Bas Dost strzela głową obok bliższego słupka!

• Przeciągnięte dośrodkowanie Ricardo Rodrigueza. Nikt z jego partnerów nie miał szans by zamknąć akcję.

• Timm Klose ucierpiał w tym starciu. W asyście medyka i wyraźnie kulejąc opuszcza murawę.

• Sascha Riether upomniany za faul.

• Bierna postawa w ataku VfL spowodowała, że Daniel Caligiuri nie miał komu podać. Efektem jest strata piłki przed polem karnym.

• Luiz Gustavo musiał ratować sytuację po błędzie kolegi z zespołu. Brazylijczyk zostaje ukarany żółtą kartką.

• Julian Draxler, który był ustawiony na lewej stronie, zobaczył wysuniętego przed bramkę Koena Casteelsa i spróbował go przelobować. Piłka wylądowała na górnej siatce. Dobry pomysł i niewiele pomylił się reprezentant Niemiec!

• Fantastyczne uderzenie "fałszem" Johannesa Geisa mogło dać remis! Piłka nabrała takiej rotacji, że "uciekała" od Koena Casteelsa. Na jego szczęście minęła też lewy słupek bramki gospodarzy!

• Jednak nie będzie zmiany od początku drugiej połowy, która właśnie została rozpoczęta. W składzie VfL też nie ma nowego zawodnika

• I wracamy na Volkswagen Arena. Obie drużyny wychodzą na murawie, w ekipie gości intensywnie rozgrzewał się Junior Caicara.

• VfL Wolfsburg - Schalke. Garść statystyk

• 60% Posiadanie piłki 40%
    • 3/1 Strzały celne/niecelne 1/2
    • 0 Rzuty rożne 2
    • 1 Spalone 0
    • 8 Faule 5
  • Jak się okazało, Schalke nie zdołało wyrównać w pierwszej połowie. Przespane pierwsze 15-20 minut spowodowało, że Wilki zasłużenie prowadzą. Zawodnicy Dietera Heckinga grają dojrzałą piłkę a Schalke momentami przypominało bezradną grupę. Szkoda sytuacji Leroya Sane, który powinien szybciej decydować się na strzał.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Felix Brych kończy pierwszą odsłonę. VfL prowadzi po golu Basa Dosta z Schalke

• Uderzenie Johannesa Geisa z dystansu można jedynie odnotować. Piłka zamiast polecieć po cięciwie poszybowała po łuku.

• VfL mądrze oddala grę od własnego pola karnego. Schalke coraz śmielej atakuje, ale w decydującym momencie brakuje kluczowego podania czy strzału.

• Sascha Riether sprawdził przygotowania motoryczne Ralfa Fährmanna! Zagrał zbyt lekko do swojego bramkarza i niewiele brakowało, by piłkę przejął Max Kruse!

• Bas Dost pogubił się w dryblingu na 20. metrze. Nie miał z kim rozegrać akcję i stracił piłkę.

• Odpowiedź Schalke przynosi jedynie rzut rożny. Nie było zagrożenia.

• Nie idzie prawą stroną, to można spróbować lewą. Daniel Caligiuri zapędził się tą stroną i dośrodkował niemal z linii końcowej w pole karne na bliższy słupek. Ralf Fährmann chwyta piłkę.

• Tym razem Veirinha zagrał płasko i z problemami radzą sobie obrońcy Schalke. Do piłki znajdującej się za polem karnym dopadł Josuha Guilavogui, ale sfaulował Johannesa Geisa.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Nagłe przyspieszenie dzięki podaniu na skrzydło do Christiana Träscha, którego dośrodkowanie było za głębokie

• Uderzenie Juliana Draxlera z lewej strony pola karnego nie mógł zaskoczyć Koena Casteelsa. Belg pewnie interweniuje.

• Klaas-Jan Huntelaar został obsłużony kapitalnym podaniem przez Maxima Choupo-Motinga. Holender przeniósł piłkę nad poprzeczką. Goście powoli wchodzą w mecz i jest coraz groźniej pod bramką VfL

• Jeszcze raz Leroy Sane i tylko rzut rożny dla Schalke! Będący w polu karnym Bas Dost wyjaśnia sytuację.

• Bas Dost na spalonym.

• Leroy Sane marnuje "setkę"! Oskrzydlająca akcja Seada Kolasinac, po której wykłada piłkę przed pole karne do Leroya Sane! Ten zamiast strzału chciał sobie ułożyć piłkę i jego płaskie uderzenie zostało zablokowane. Za bardzo zwlekał z finalizacją akcji - dogodna okazja zmarnowana!

• Veirinha strzelił z ponad 20 metrów wysoko nad poprzeczką. Ralf Fährmann wznawia grę z "piątki".

• Gospodarze idą za ciosem. W ataku przesadził Josuha Guilavogui, który przewinił w akcji ofensywnej.

• Gol Basa Dosta otwierający wynik spotkania

• Po długiej wymianie podań piłka w końcu trafiła do wolnego na prawym skrzydle Christian Träscha, który dośrodkował idealnie w pole karne do Basa Dosta, który uderzeniem z woleja pokonał Ralfa Fährmanna!

• GOOOL, BAS DOST!!!

• 65 Posiadanie piłki (%) 35 Przewaga gospodarzy jest ogromna, Schalke rzadko przekracza linię środkową.

• Vierinha znowu podłączył się do przodu, lecz bez trudu ograł go Sead Kolasinac. Bośniak zdołał jeszcze wywalczyć aut na wysokości własnego pola karnego.

• Naldo uprzedził na lewej stronie rozpędzonego Leroya Sane, który nie mogąc pogodzić się z tą sytuacją, sfaulował Brazylijczyka.

• Maxim Choupo-Moting faulował na lewej stronie Daniela Caligiuri'ego. Po chwili ten chciał zagrać w pole karne do dobrze ustawionego Basa Dosta, ale podanie przeciął Roman Neustädter

• Kolejna akcja ofensywna gości zatrzymana tuż za linia środkową.

• Dennis Aogo fauluje w środku pola. Z rzutu wolnego zagrał Ricardo Rodriguez wprost na głowę Basa Dosta, który uderzając potylicą skierował piłkę w stronę dalszego słupka! Tę sprzed linii bramkowej wybił wyciągnięty jak struna Ralf Fährmann!

• Ralf Fährmann na raty łapie piłkę po strzale Luiza Gustavo zza "16".

• Veirinha popędził prawą stroną i dośrodkował w pole karne do wbiegającego Maxa Kruse, ale umiejętnie z rytmu wybił go Sasha Riteher.

• Górna piłka adresowana na walkę do Klaasa-Jana Huntelaara przed linię pola karnego była - nomen omen - z góry skazana na porażkę. Od Holendra wyżej wyskoczył Naldo.

• Ciężar gry szybko przeniósł się z okolic "16" gospodarzy pod pole karne Schalke. Zawodnicy Dietera Heckinga zyskali aut, ale obrońcy gości poradzili sobie bez problemu.

• ... goście i to oni zaczynają mecz po gwizdku Felixa Brycha!

• Obie drużyny już na murawie. Za moment losowanie stron, po którym pierwszą połowę rozpoczną...

• Natomiast VfL najpierw pokonał u siebie Eintracht Frankfurt 2:1, a w poprzedniej serii spotkań zremisował z FC Köln. Cztery oczka i bilans bramek 3:2 daje wicemistrzom Niemiec szóstą lokatę.

• Zarówno Wilki jak i Królewskoniebiescy mają na koncie 4 punkty po dwóch kolejkach. Goście wygrali najpierw w Bremie z Werderem aż 3:0 i niespodziewanie zremisowali u siebie z Darmstadt 1:1 (prawdopodobnie do kadry beniaminka dołączy polski bramkarz, Łukasz Załuska) Zawodnicy Andre Breitenreitera zajmują czwartą lokatę.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Marcina Juszczyka Wolfsburg - Schalke LIVE! Czas na piątkowy hit w Bundeslidze