Werder Brema 0 - 3 Schalke 04 Gelsenkirchen

Werder Brema

0

Schalke 04 Gelsenkirchen

3

• To już wszystko z naszej strony na temat tego meczu, ale od razu zapraszamy na hit: Borussia Dortmund - Borussia Moenchengladbach! Transmisję rozpoczniemy już za ok. pół godziny, do zobaczenia!

• Koniec! Schalke nie mogło sobie wymarzyć lepszego startu sezonu!

• Matip zaskoczył swego bramkarza tym, że w ostatniej chwili uchylił się przed piłką, jednak Fahrmann popisał się refleksem i złapał piłkę

• Gracze Werderu już nie wierzą i atakują na alibi, bo przecież nie mogą jeszcze zejść z murawy

• Rożny dla Werderu zakończył się kontrą dla rywali. Sane w ekspresowym tempie przebiegł z piłką pół boiska i dograł do Huntelaara. Holender nie zwykł marnować takich sytuacji!

• GOOOOOOOOOL! Huntelaar dobija rywali!

• Najpierw ostatnia zmiana w meczu, Galvez za Bargfrede

• Garcia szukał Ujaha w polu karnym, dobrą interwencją popisał się Aogo, ktory wybił piłkę na róg

• Ostatnia zmiana w Schalke, Sane zastępuje Goretzkę

• Kolejna kartka dla gości, tym razem ukarany Marco Hoeger

• Johansson próbuje zaskoczyć bramkarza Schalke płaskim strzałem, ten jednak pewnie go chwyta

• Wiewald zabawił się w Neuera i znalazł się aż na połowie rywala! Neuerem nie jest, zagrał niecelnie, ale na jego szczęście Riether nie trafił do pustej bramki z 60 metrów

• Aogo taktycznie fauluje rywala i ogląda za to zasłużoną żółtą kartkę

• Junuzović próbował z rzutu wolnego, trafił jednak w mur, z rzutu rożnego także nic nie wyszło

• Huntelaar znalazł się w sytuacji sam na sam z Wiewaldem, jednak był na spalonym a i tak nie wykorzystał tej szansy

• Vestergaard głową uderza prosto w Fahrmanna

• Robin Dutt wie, że nie ma już na co czekać i dokonuje kolejnej zmiany. Grillitsch pojawia się na boisku w miejsce Fritza

• Jakby na zaprzeczenie mych słów goście przeprowadzili świetną akcję. Joel Matip znów świetnie wyprowadził piłkę i dograł do Choupo-Motinga, który bez problemu posłał piłkę do siatki koło lewego słupka!

• GOOOOOOOOOOOOL! Choupo-Moting podwyższa na 2:0!

• Schalke nie sprawia dziś najlepszego wrażenia. Ich jedyny pomysł na grę to gra na utrzymanie się przy piłce i dowiezienie tego wyniku do końca

• Mamy też zmianę w Schalke. Przy gwizdach kibiców murawę opuszcza były gracz Werderu Franco di Santo, a zmienia go Marco Hoeger

• Mamy pierwszą zmianę w Werderze. Johansson wchodzi za Oztunalego

• Bartels minął Matipa i w sytuacji oko w oko z Fahrmannem uderzył tuż obok słupka!

• Gebre Selassie podłączył się do ataku i dośrodkował w kierunku Ujaha. W polu karnym rządzi jednak Joel Matip

• Próba kombinacyjnego rozegrania kompletnie się ekipie z Bremy nie udała

• Werder od razu próbował odpowiedzieć, strzał Fritza zablokowany i będzie korner dla gospodarzy

• Draxler idealnie wyłożył piłkę Huntelaarowi, ten dobrze się z nią zabrał i uderzył wprost w bramkarza!

• Goretzka podjął rękawice w konkursie na najgorszy strzał dnia i również fatalnie chybił

• Bartels spróbował szczęścia z dystansu, szczęścia jednak nie znalazł i jego strzał minął bramkę o kilka metrów

• Geis za głęboko dośrodkował z wolnego, Wiedwald nie miał problemów z wychwyceniem tej wrzutki

• I wracamy już na murawę, sędzia dał znak, gra wznowiona!

• Sędzia kończy pierwszą połowę bez choćby jednej doliczonej minuty!

• Kapitan Bremeńczyków, Clemens Fritz, zdecydował się na strzał z dystansu i minimalnie chybił. Fahrmann miał sporo szczęścia!

• Goście z Gelsenkirchen od razu ruszyli z kontrą, ale Julian Draxler za szybko wybiegł na pozycję i został złapany na spalonym. Szkoda bo mogło być bardzo groźnie

• Junuzović za daleko dośrodkowuje z wolnego, koledzy nie mieli szans dojść do tego zagrania

• Ależ kuriozalna bramka! Gebre Selassie wpadł na piłkę zagraną przez Matipa i z 16 metrów pokonał własnego bramkarza!

• GOOOOOL! Gebre Selassie trafia do własnej siatki!

• Junuzovic uderzał zza pola karnego prawą nogą, ale na posterunku Faehrmann.

• Chwilę wcześniej to Werder miał okazję. Bargfrede mógł być w sytuacji 1 na 1, ale przeszkodził mu obrońca Schalke przeszkodził.

• Draxler uderzył zza pola karnego, piłka zaliczyła rykoszet i spokojnie złapał ją Widewald.

• Werder teraz miał okazję. Gerbre-Selassie dograł piłkę z prawej strony w pole karne do Junozvic, a ten strzelił minimalnie obok słupka.

• Aogo dośrodkował w pole karne, zamykający akcję Chuopo-Moting zgrał piłkę głową do środka pola karnego, tam stał Goretzka, uderzył z główki i Widewald sparował futbolówkę na rzut rożny końcami palców.

• Centra z głębi pola w wykonaniu gracza Werderu, ale Faerhmann skutecznie wypiąstkował piłkę poza pole karne.

• Geis uderzył z lewej nogi z sytuacyjnej piłki z 20 metrów i Widewald broni na raty.

• Okazja do Schalke. Choupo-Moting dogrywał z prawej strony na piąty metr do Huntelaara, ale przeszkodził mu w oddaniu strzału Gebre-Selassie i rzut różny dla gości.

• Riether dośrodkowywał z prawego skrzydła, ale Lukmiya wybił piłkę na rzut rożny.

• Spore zamieszanie w polu karnym Schalke, ale Junuzović faulował w ataku.

• W międzyczasie mielismy zmianę. Nastasić nie może jednak kontynuować gry i zmienia go Neustader.

• Nic z tego wolnego jednak nie wynikło.

• Junuzović strzelił piłkę w pole karne, ale została ona wybita. Następnie Gebre-Selassie faulowany przy linii bocznej na wysokości pola karnego i rzut wolny z dobrej pozycji.

• Powoli zaczyna nam się rozkręcać mecz.

• Nastasić poza boiskiem, ale będzie mógł grać dalej.

• Oztunali groźnie przedzierał się przy linii końcowej w polu karnym Schalke, chciał dogrywać wzdłuż bramki, ale piłka znalazła się rękach Fahrmanna

• Johannes Geis uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, z ok. 25 metrów, na bramkę Widewalda, a piłka przeleciała niewiele nad poprzeczką.

• Huntelaar świetnie zagrał do di Santo, Argentyńczyk minął jednego obrońcę Werderu, chciał oddać strzał z szesnastki, ale przeszkodził mu Lukimya i rzut rożny dla Górników.

• Choupo-Moting uderzył z dystansu, ale futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie z lewej strony Bargfrede, ale nikt nie przejął piłki z jego drużyny w polu karnym Schalke.

• Zza pola karnego uderzał po ziemi Junuzović, ale mocno niecelnie.

• Piłka po dośrodkowaniu Geisa, wybita przez defensora Werderu.

• Pierwszy atak Schalke i goście wywalczyli rzut rożny.

• Mecz rozpoczęli gospodarze - Werder Brema! Pierwszy gwizdek arbitra Daniela Sieberta!

• Przywitanie zawodników i sędziów, za chwile losowanie.

• Obie drużyny wychodzą na boisko!

• Przed tygodniem obie drużyny awansowały do dalszej rundy w Pucharze Niemiec. Werder po dogrywce ograł 2:0 Wurzburger Kickers, a Schalke rozbiło MSV Duisburg 5:0.

• Już za chwilę początek 93 meczu w ramach Bundesligi między Werderem i Schalke.

• Nustader
  • Wyjściowe składy są już widoczne po lewej stronie. Za chwilę ławka rezerwowych Schalke.

• Michael Zetterer (BR)
  • W przerwie letniej Schalke wzmocnili: pomocnik młodzieżowej reprezentacji Niemiec Johannes Geis (FSV Mainz), brazylijski defensor Junior Caicara (Ludogorec Razgrad), argentyński napastnik Franco di Santo (Werder Brema). Oprócz tego, z wypożyczenia do Olympiakosu Pireus wrócił Felipe Santana.

• Dopiero szóste miejsce na koniec sezonu 2014/2015 wszyscy w Gelsenkirchen przyjęli z rozczarowaniem. Latem za pracę podziękowano Roberto di Matteo, który nie tylko nie zdołał się zakwalifikować z "Górnikami" do Champions League, ale styl jego zespołu, mocno irytował kibiców. Liczyła się przede wszystkim defensywa. Schalke niejednokrotnie szczęśliwie wygrywało różnicą jednej bramki, drżąc o wynik do końca. Włocha zastąpił Andre Breitenreiter - twórca sukcesów Paderborn, z którym utrzymać się jednak nie zdołał w poprzednich rozgrywkach.

• Trener Werderu Brema Wiktor Skrypnyk, kiedy obejmował zespół, był z nim nad strefą spadkową. Jednak dzięki fantastycznej wiośnie, jak już wspomnieliśmy finiszował na dziesiątym miejscu, co uznano za sukces. Teraz działacze Werderu powtórzenie tego wyniku, przy aktualnej sytuacji finansowej klubu, wzięliby w ciemno.

• Jeszcze kilka lat temu Werder był czołowym zespołem z Niemczech i bił się o lokaty uprawniające do gry w Lidze Mistrzów. Dziś nastały chude lata. W Bremie oszczędzają na wszystkim, a każde euro oglądają z dwóch stron. W letnim okienku transferowym nadrzędnym celem dyrektora Werderu było utrzymanie składu z poprzedniego sezonu. Ta sztuka się udała, poza dwoma wyjątkami. Napastnik Fabian Selke przeniósł się do RB Lipsk, a inni gracz formacji ataku Franco di Santo do Schalke. Ponadto odeszli jeszcze - obrońca Sebastian Prodl (Watford) i bramkarz Keon Caastels (Vfl Wolfsburg), ale on był tylko wypożyczony z ekip wicemistrza Niemiec. Nowy atak Werderu w miejsce di Santo i Selke mają stworzyć Anthony Ujah z Aronem Johannssonem. Pierwszy przybył z FC Koeln, a drugi z AZ Alkmaar. Miejsce miedzy słupkami po Caastelsie ma należeć do Felixa Wiedwalda, który przyszedł za darmo z Eintrachtu Frankfurkt.

• W poprzednim sezonie Bundesligi Schalke 04 uplasowało się na szóstej pozycji, dającej prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy bez kwalifikacji. Z kolei Werder finiszował na dziesiątym miejscu.

• Witamy w to świąteczne popołudnie i zapraszamy na relację tekstową ze spotkania 1.kolejki Bundesligi pomiędzy Werderem Brema i Schalke 04 Gelsenkirchen! Pierwszy gwizdek na Weserstadion w Bremie o godzinie 15:30.