Werder lepszy od Bayeru w ćwierćfinale Pucharu Niemiec [ZDJĘCIA]

Tomasz J. Górski
Werder Brema pokonał na wyjeździe Bayer Leverkusen 3:1 i awansował do półfinału Pucharu Niemiec. To gospodarze pierwsi objęli prowadzenie, ale szyki wyraźnie pokrzyżowała im czerwona kartka Wendella, po której goście odwrócili całkowicie losy meczu.

Bez wątpienia faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy nie tylko pewnie zmierzają do gry w Lidze Mistrzów, ale też bez wysiłku eliminowali kolejnych rywali w Pucharze Niemiec. A grając przeciwko zespołowi balansującemu na linii utrzymania, nikt nie spodziewał się sensacji w postaci odpadnięcia „Aptekarzy” z rozgrywek.

Tym bardziej, że już po 22. minutach Bayer prowadził. W polu karnym najbardziej nieszczelnej defensywy w Bundeslidze Alejandro Galvez zahaczył Stefana Kiesslinga i sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał Javier Hernandez. Piłkarze Viktora Skripnika zdołali wyrównać po dziewięciu minutach. Po zagraniu Fina Bartelsa do siatki trafił Santiago Garcia. Bayer próbował prowadzić grę, ale narażał się na kontrę. Na kilka minut przez zakończeniem pierwszej odsłony wyszedł z nią Bartels, którego w polu karnym sfaulował Wendell. Brazylijczyk (rywal Sebastiana Boenischa do gry na lewej obronie) obejrzał czerwoną kartkę, a z jedenastu metrów nie pomylił się Claudio Pizarro.

Po zmianie stron gospodarze, mimo gry w osłabieniu, dążyli do wyrównania. Werder zaś mądrze bronił się i w 83. minucie znowu przeprowadził skuteczna kontrę. Indywidualną akcję przez całe boisko przeprowadził  Levin Oztunali, którego strzał zablokował Jonathan Tah, ale dobitka Floriana Grillitscha okazała się skuteczna.

Werder jako pierwszy awansował do półfinału Pucharu Niemiec. Niedługo pozna kolejnego rywala.

Bayer Leverkusen - Werder Brema 1:3 (1:2)