Inter lepszy od Romy w hicie Serie A (ZDJĘCIA)

Igor, mgs
W hicie 32. kolejki Serie A Inter Mediolan na własnym stadionie pokonał Romę 2:1 po golach Mauro Icardiego i Hernanesa.

Sobotnie spotkanie na San Siro było zapowiadane jako hit 32. kolejki Seria A. Inter z nadziejami na puchary, natomiast Roma musi walczyć z rywalem zza miedzy o wicemistrzostwo kraju i tym samym bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. W 15 minucie indywidualną akcją popisał się Hernanes i mocnym, precyzyjnym strzałem pokonał De Sanctisa. Inter mógł szybko stracić prowadzenie, jednak piłka po strzale Ibarbo trafiła w słupek. Jeden, jak i drugi zespół szanował piłkę, mozolnie kreował sytuacje podbramkowe, ale pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Nerazzurrich.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy nie potrafili jednak przełożyć optycznej przewagi na drugą bramkę. Po początkowej dominacji Interu, do głosu zaczęli dochodzić goście z wiecznego miasta. W 58 minucie szansę na wyrównanie miał Florenzi, jednak jego strzał przeleciał tuż nad poprzeczką. Co nie udało się Włochowi, udało się Nainggolanowi. Belg fantastycznym strzałem z pierwszej piłki, między nogami obrońcy gospodarzy dał wyrównanie rzymianom. Kolejne minuty to akcje cios za cios. Najpierw Morgan De Sanctis fantastycznie obronił strzał Guarina, chwilę później Samir Handanović popisał się refleksem przy strzale Pjanicia. Kiedy wszyscy byli przygotowani na podział punktów, akcję meczu przeprowadziła dwójka Lucas Podolski – Mauro Icardi. Niemiec, polskiego pochodzenia, który wszedł na boisko chwilę wcześniej zagrał w pole karne do Icardiego, a ten pewnym, mocnym strzałem pokonał bramkarza Romy i zapewnił tym samym 3 punkty gospodarzom. Inter przynajmniej awansował na 7 miejsce, które zachowa przynajmniej do niedzieli, i dalej liczy się w walce o Ligę Europy.