Inter Mediolan

0

AC Milan

0

• KONIEC MECZU! Remis w 214. derbach Mediolanu. Podział punktów z pewnością nikogo nie zadowala, ale jest to sprawiedliwy wynik. Po obiecującej pierwszej części spotkania, w drugiej połowie obydwa kluby mocno rozczarowały. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk.

• Akcja pod drugą bramką, tym razem to gospodarze próbują dośrodkowania w pole karne - nieskutecznie.

• Rzut rożny dla Milanu... nadal 0:0.

• Dobry strzał głową De Jonga w kierunku bliższego słupka świetnie broni Samir Handanović!

• Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

• Mauro Icardi! Świetnie przyjął piłkę Argentyńczyk, ale nie potrafił wykończyć akcji strzałem z woleja.

• Ostrożna gra obydwu zespołów, nikt nie kwapi się już do zdecydowanych ataków.

• W ostatnich minutach spotkania lekką przewagę zyskali goście, ale nie przekłada się to na bramki.

• Dobry strzał z dystansu jednego z zawodników Milanu, ale skutecznie interweniował Handanović.

• Posypały się kary indywidualne. Kolejny żółty kartonik, tym razem dla Hernanesa.

• Również kartka dla D'Ambrosio.

• Brzydkie wejście Abate i żółta kartka dla Włocha.

• Cerci zmienia Poliego.

• Znów groźnie w polu karnym Milanu, ale ponownie zagrożenie zażegnali obrońcy Diavolo.

• Diego Lopez! Kapitalna parada po strzale z dystansu Jesusa, Hiszpan sparował piłkę na rzut rożny!

• Inter Mediolan - AC MilanInter Mediolan - AC Milan

• Ależ zamieszanie w polu karnym! Paletta ratuje zespół wybijając piłkę z piątego metra!

• Rzut rożny dla Interu, miażdżąca przewaga Nerazzurich pod bramką rywala.

• Mateo Kovacić schodzi z boiska, w jego miejsce Shaqiri.

• Piłkarze po chwili kłótni wznawiają grę, za chwilę na boisku pojawi się Shaqiri.

• Destro wchodzi w miejsce Suso.

• Bramka została anulowana! Paletta chwilę wcześniej był faulowany przez rywala, co wychwycił sędzia bramkowy. Duże zamieszanie, chwila przerwy w grze!

• Gol samobójczy! Phillipe Mexes kieruje piłkę do własnej bramki po niefortunnej interwencji...

• Paletta w miejsce Alexa.

• Chwila przerwy w grze, na boisku leży Alex.

• Strata Mexesa, okazja do kontrataku dla gospodarzy. Dobre zagranie Palacio w pole karne pada łupem czujnego Lopeza.

• Wciąż w obronie widzimy Rossonerich. Goście nie potrafią wyprowadzić skutecznego ataku.

• Joel Obi zmienia zmęczonego Gnoukouriego.

• Nieudany strzał Vidica po rzucie rożnym.

• Chwila przerwy w grze, na boisku z urazem leży Gnoukouri.

• Zablokowany strzał Hernanesa, Nerazzurri domagają się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia słusznie nie widział żadnego faulu piłkarzy Milanu.

• Niezły strzał Kovacica z dystansu mija bramkę w niewielkiej odległości.

• Sytuacja z pierwszej połowy spotkania, w której padła nieuznana bramka dla Milanu.

• Walka w środku pola zabija tempo tego spotkania. Żaden z zespołów nie kwapi się do ataku, czy zobaczymy dziś bramki na San Siro?

• Słabo wyglądają stałe fragmenty gry w wykonaniu zespołu gospodarzy.

• DIEGO LOPEZ! Palacio dostaje świetne podanie od Icardiego, wychodzi na czystą pozycję i oddaje strzał z ostrego kąta, ale kapitalne wyjście Hiszpana pozwala mu skutecznie interweniować i uratować Milan przed stratą gola!

• Fatalne wykonanie rzutu rożnego przez gospodarzy, piłka przefrunęła przez całą szerokość boiska.

• Hernanes domaga się odgwizdania faulu, ale sędzia słusznie nie zauważył przewinienia w wejściu piłkarza Milanu.

• Nieudane dośrodkowanie w pole karne Milanu, zbyt mocne podanie ze skrzydła.

• Obrazek z pierwszej połowy, twarda walka o piłkę.

• Znów chwila spokoju w grze, trwa walka o opanowanie środka pola.

• Curva Nord "płonie."

• Ależ pech gospodarzy! Świetny szybki kontratak Interu, piłka trafia na skrzydło, a chwilę później do Icardiego, który wpakował ją do siatki - był jednak na spalonym!

• Przewaga Milanu, dobrze powstrzymany został jednak Bonaventura.

• Suso zatrzymany na skrzydle, aut dla Rossonerich.

• Nieudany strzał z dystansu Giacomo Bonaventury.

• Kontrast do pierwszej połowy meczu: tym razem to Milan agresywnie rozpoczyna grę atakując bramkę rywala.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania na Stadio San Siro!

• Najwięcej kontaktów z piłką w pierwszej połowie meczu.

• Wracamy na San Siro. Za chwilę początek drugiej połowy, póki co rezerwowi zawodnicy rozgrzewają się na murawie.

• Najsłabiej w pierwszej połowie spisali się Jack Bonaventura i Rodrigo Palacio. Plusami można z czystym sumieniem nagrodzić Suso i Hernanesa.

• Barbara Berlusconi i Erick Thohir.

• Pierwsze czterdzieści pięć minut nieco rozczarowało. Po obiecującym początku Inter zwolnił tempo i cofnął się do środka boiska. Do głosu doszli goście, którzy jednak nie potrafili osiągnąć zdecydowanej przewagi. Najlepsze okazje do strzelenia gola miał Suso. Hiszpan to jeden z jaśniejszych punktów tego meczu. Należy również poddać analizie sytuację Nigela de Jonga, po której padła bramka dla Milanu. Możliwe, że sędzia podjął jednak złą decyzję, ale o tym będziemy mogli dyskutować po zobaczeniu kilku powtórek wideo. Póki co należy mieć nadzieję na dobrą, ofensywą drugą część spotkania, w której padnie kilka bramek.

• Koniec pierwszej części meczu. Bezbramkowy remis na San Siro, ale nie możemy narzekać na brak emocji w tym spotkaniu.

• Minuta doliczona do podstawowego czasu gry.

• Korner dla Milanu nie przynosi efektu bramkowego. Gra została przerwana, bo w jednym ze starć ucierpiał Poli.

• Faul D'Ambrosio, goście utrzymuję się przy piłce na połowie rywala.

• Skuteczna interwencja Mexesa, który głową wybija piłkę z własnej szesnastki.

• To mogło skończyć się fatalnie! Diego Lopez zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, ale w ostatniej chwili zdołał uprzedzić Icardiego.

• Nieudane wykonanie stałego fragmentu gry. Handanović za chwilę wprowadzi piłkę do gry długim wykopem.

• Vidić wybija piłkę poza linię końcową boiska po dośrodkowaniu Abate.

• Ranocchia zatrzymał Meneza. Piłkę odzyskali Nerazzurri.

• Krótki komentarz ode mnie na Twitterze.

• Chwila spokoju w grze, akcje toczą się w środkowej części boiska.

• Brzydki faul Juana Jesusa, który został ukarany żółtą kartką.

• Podobnych akcji próbują goście - ponownie Menez szukał kolegów w polu karnym schodząc do środka boiska, ale na posterunku stał Handanović.

• Kontratak przerywa Nigel de Jong. Faulem, za co Holender obejrzał żółtą kartkę.

• Bardzo dobra akcja Rossonerich, płaskie podanie w pole karne, ale skuteczna interwencja obrońców Interu zatrzymuje atak. Nerazzurri ruszają z kontratakiem.

• Pół godziny gry za nami, obraz gry diametralnie się zmienił. Przewaga Interu stopniała, rozpoczęła się "bokserska" wymiana ciosów.

• Goo... nie ma! Świetne dośrodkowanie Suso, przedłużenie piłki w kierunku dalszego słupka gdzie stał De Jong, który był na spalonym. Piłka zdaje się przekroczyła linię bramki, ale Holender był na spalonym więc ani ten strzał, ani dobitka Alexa nie otworzyły wyniku spotkania. Słuszna decyzja arbitra.

• Okazja do dośrodkowania w pole karne. W bocznej strefie boiska, na wysokości szesnastki Interu faulowany był Abate. Żółta kartka dla Medela.

• Strzał Hernanesa. Brazylijczyk przenosi piłkę ponad poprzeczką bramki.

• Chwila przerwy w grze, Luca Banti musi uporać się z przepychającymi się zawodnikami i prawidłowo ustawić mur.

• Niebezpieczna okazja do oddania strzału dla gospodarzy, uderzenie jednego z zawodników Interu ręką zablokował Antonelli. Rzut wolny, około 25 metrów od bramki Milanu.

• Świetna akcja skrzydłem D'Ambrosio, który wchodzi w pole karne, ale jego podanie przerywa dobrym wejściem Mexes.

• Mauro Icardi póki co nie pokazał się z dobrej strony. Argentyńczyk nie potrafi odnaleźć się w polu karnym.

• Szybkie, krótkie rozegranie i strata. Grę wznowi Handanović.

• Bonaventura zatrzymany faulem, rzut wolny dla Milanu.

• Znak czasu.

• SUSO! Raz jeszcze Hiszpan schodzi do środka boiska i oddaje mocny strzał zza pola karnego, ponownie broni Handanović!

• Piękny obrazek z San Siro.

• SUSO! Dobra próba Hiszpana, jednak wprost w środek bramki Interu.

• Gra przeniosła się do środka pola, Milan powoli wychodzi spod pressingu.

• Po kwadransie gry tempo nieco zwolniło, ale wciąż przewagę na boisku mają gospodarze.

• Jeremy Menez! Francuz świetną, dynamiczną akcją rozerwał obronę Interu, ale nikt nie "zamykał" jego płaskiego podania wzdłuż pola karnego.

• Niezły strzał z dystansu Mateo Kovacica, ale wynik meczu pozostaje niezmienny.

• Nie wygląda to dobrze z perspektywy podopiecznych Filippo Inzaghiego. Jeśli szybko nie odpowiedzą Interowi mogą przez cały mecz grać tylko w defensywie.

• Diego Lopez!!! Mocny, trudny strzał z dystansu Hernanesa, ale Diego Lopez kapitalną interwencją sparował piłkę poza linię końcową boiska! Tylko rzut rożny dla Interu.

• Strata Interu na połowie rywala, ale bardzo szybko naprawiają swój błąd gospodarze. Diavolo zostali kompletnie stłamszeni na własnej połowie.

• Wciąż Nerazzurri utrzymują się przy piłce pod bramką Milanu, kilka wrzutów z autu, szybkie wejście Palacio w pole karne i skuteczna interwencja Mexesa, który wybił piłkę z własnej szesnastki.

• Juan Jesus poradził sobie z Menezem. Najlepszy snajper Milanu nie zdołał przedostać się w okolice pola karnego rywala.

• Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Milanu, pierwszy rzut rożny w tym meczu.

• Poprzednie spotkanie zakończyło się remisem. Ten wynik dziś nie zadowoliłby nikogo. Obydwa zespoły walczą o grę w Lidze Europy, którą może zapewnić zajęcie nawet siódmego miejsca w tabeli, jeśli Napoli zdoła awansować i wygrać finał w Warszawie.

• Wciąż wysoki pressing gospodarzy, Milan nieco zagubiony, szuka szansy do wyprowadzenia szybkiego ataku.

• Lepiej w pierwszych minutach wygląda Inter, który zyskał niewielką przewagę. Mexes naciskany pod linią końcową boiska nabił rywala, grę wznowi Lopez.

• Gnoukouri centruje piłkę w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie sięgnął głową piłki.

• Naciskają gospodarze, ale dobra interwencja Mexesa zatrzymuje szarżę Nerazzurrich.

• Spokojny początek spotkania. Obydwa zespoły ostrożnie wchodzą w mecz, by nie narazić się na szybką stratę bramki.

• Raz jeszcze oprawy obydwu zespołów.

• Zaczynamy! Ze środka gospodarze, Inter Mediolan!

• Cytując klasyk: siadamy głęboko w fotelach i zapinamy pasy! Piłkarze wychodzą na murawę, za chwile rozpoczną się 214. Derby Mediolanu!

• Z każdą chwilą jest coraz ciekawiej. Za chwilę początek spotkania!

• Legendy!

• Luca Banti to arbiter dobrze znany piłkarzom Interu. Nerazzurri przegrali tylko jedno z ostatnich pięciu spotkań, w których Włoch był sędziom głównym.

• Zapraszamy do typowania wyniku meczu w komentarzach!

• Curva Sud.

• Trybuny powoli się zapełniają! Curva Nord.

• Absencja Fredy'ego Guarina wbrew pozorom może dobrze wpłynąć na Inter. Nerazzurri z Guarinem w składzie zdobywali zaledwie 1.4 punktu na mecz, bez niego zaś było nieco lepiej - 1.7.

• Najwięcej goli na San Siro w tym sezonie:

• Mauro Icardi (Inter), Jeremy Menez (Milan) - 10
    • Fredy Guarin (Inter), Pablo Osvaldo (Inter) - 4
    • Rodrigo Palacio (Inter), Albin Ekdal (Cagliari) - 3
  • Assane Gnoukouri - 18-latek rzucony na głęboką wodę. Warto zwrócić na niego uwagę, utalentowany pomocnik Interu po raz pierwszy znalazł się w wyjściowej jedenastce Nerazzurrich.

• Nowoczesna szatnia Interu na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

• Rossoneri zwarci i gotowi!

• Najlepsza jedenastka w historii Derbów Mediolanu - legendy dwóch zwaśnionych klubów w jednym zestawieniu. KLIK!

• Ultrasi Milanu przygotowali oprawę na dzisiejsze spotkanie. Mała zapowiedź - zdjęcie sprzed godziny.

• Kibicowska mapa Włoch z podziałem na fanów Milanu i Interu. Kogo jest więcej? Sprawdźcie TUTAJ!

• Zdjęcie sprzed 10 lat, które przeszło do historii Derbów Mediolanu.

• Ławka rezerwowych Interu:

Carrizo, Andreolli, Santon, Felipe, Nagatomo, Dimarco, Obi, Palazzi, Shaqiri, Podolski, Puscas, Bonazzoli.

• Ławka rezerwowych Milanu:

Abbiati, Donnarumma, Paletta, Bonera, De Sciglio, Rami, Zapata, Mastalli, Cerci, Honda, Destro, Pazzini,

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z 214. derbów Mediolanu. Hit 31. kolejki włoskiej Serie A rozpocznie się już za godzinę!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA INTER MEDIOLAN - AC MILAN: DERBY UPADŁYCH POTĘG NA GIUSEPPE MEAZZA

Hitem 31. kolejki będą derby Mediolanu

Jeszcze kilka lat temu spotkanie obu tych drużyn wywoływało w świecie futbolu nie mniejsze emocje, niż w obecnych czasach Gran Derbi. Zarówno Inter, jak i Milan rządzili i dzielili na Półwyspie Apenińskim, godnie reprezentując Serie A w europejskich pucharach. Dziś sytuacja jest zgoła odmienna. Większość kibiców z przymrużeniem oka spogląda na Mediolan, gdzie niedzielnego wieczoru dojdzie do 214. derbowego pojedynku między Interem a Milanem.

I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, bowiem "Derby della Madonnina" zapowiadają się na...najsłabsze w historii. Dlaczego? Jeszcze nigdy przy okazji tego pojedynku obie ekipy nie zajmowały tak niskich pozycji w tabeli włoskiej ekstraklasy. Nerazzurri są obecnie na dziesiątym, a Rossoneri dziewiątym miejscu.