Juventus pokonał Sampdorię i został mistrzem Włoch!

Igor Szczech
W meczu 34. kolejki Serie A Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Sampdorię 1:0, dzięki czemu i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zapewnił sobie zdobycie mistrzostwa Włoch.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście w 26. minucie. Przed okazją strzelenia bramki stanął Vidal, jednak jego strzał został znakomicie obroniony został przez golkipera gospodarzy. Co nie udało się za pierwszym razem, udało się pięć minut później. Piłkę dośrodkował Lichsteiner, doszedł do niej Chilijczyk i precyzyjnym strzałem głową dał prowadzenie gościom z Turynu.

Osłabiony brakiem m.in. Andrei Pirlo, Juventus w drugiej połowie ograniczał się do przerywania akcji gospodarzom, którzy nie potrafili przebić się przez dobrze funkcjonującą obronę Bianconerich. Doskonałą okazję do wyrównania w 65. minucie miał wprowadzony w drugiej połowie Gonzalo Bergessio, jednak w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany przez obrońcę.

Ostatnie dziesięć minut to oczekiwanie na końcowy gwizdek. Gospodarze nie mieli już sił by forsować obronę gości z Turynu, natomiast zawodnicy Juventusu czekali na możliwość świętowania czwartek z rzędu tytułu. Sędzie Paolo Valeri po raz ostatni gwizdnął w 94. minucie i piłkarze Starej Damy mogli cieszyć się z obrony tytułu. Świętowanie będzie zapewne krótki, ponieważ już we wtorek ważny mecz z Realem w Lidze Mistrzów.

Sampdoria - Juventus 0:1

Bramki: 32' Vidal

Kartki: 44' Obiang, 83' De Silvestri, 87' Soriano, 89' Romagnoli – 61' Sturaro

Sampdoria: Viviano – De Silvestri, Silvestre, Romagnoli, Mesbah (36' Regini) – Obiang (73' Duncan), Palombo, Rizzo (54' Bergessio) – Soriano – Muriel, Eto`o.

Juventus Turyn: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Padoin – Sturaro, Marchisio, Vidal – Pereyra (73' Chiellini) – Llorente (79' Coman), Tévez (72' Morata).