Juventus Turyn

2

Lazio Rzym

0

• Buffon! Błąd obrońcy, Candreva strzela z pierwszej piłki z powietrza, ale jego strzał instynktownie i nieco szczęśliwie broni Buffon!

• Wymuszona zmiana taktyczna. Ledesma w miejsce Klose.

• Dośrodkowanie w pole karne Candrevy, ale Włoch nie znalazł żadnego partnera z zespołu.

• Morata pada w polu karnym, ale zdaniem arbitra wejście obrońcy było zgodne z przepisami.

• Świetne wyjście Teveza, który uwolnił się spod opieki trzech rywali. Powalił go dopiero Cataldi, który wejściem od tyłu zatrzymał Teveza, ale obejrzał za to zagranie czerwoną kartkę!

• Nieudane zagranie Keity w kierunku Miroslava Klose.

• Lulić faulował Sturaro, rzut wolny dla Juventusu z odległości około 30 metrów od bramki Marchettiego.

• Dobry powrót Lulica, który wybija piłkę w trybuny zatrzymując atak Starej Damy.

• Arturo Vidal schodzi z boiska. W jego miejsce Stefano Sturaro.

• Felipe Anderson w solowym rajdzie, minął dwóch rywali ale trzeci zdołał go zatrzymać.

• Arturo Vidal znakomicie dostrzegł wchodzącego Teveza, jednak Carlitos bardzo szybko zyskał krycie i stracił piłkę po niecelnym podaniu.

• Nieudane, niecelne podanie w kierunku Moraty.

• Próbują szukać swoich szans na skrzydle Biancocelesti, ale obrońcy Juventusu bardzo wysoko naciskają rywala.

• Mocny strzał z dystansu Antonio Candrevy, ale nie mógł w ten sposób zaskoczyć Gianluigiego Buffona.

• Akcja przeniosła się pod drugą bramkę, tym razem korner dla gospodarzy. Ostatni kwadrans to szansa na podwyższenie prowadzenia dla Juve.

• Balde Keita wywalczył na skrzydle rzut rożny dla gości.

• Do głosu dochodzą Bianconeri, którzy są szybko powstrzymywani faulami.

• Roberto Pereyra zmienia Andreę Pirlo.

• Znów mocniej naciska Lazio. Strzał Dusana Basty zablokowany przez Giorgio Chielliniego.

• Nieudane dośrodkowanie Włocha, ale przy piłce wciąż utrzymują się gospodarze.

• Lorik Cana ukarany żółtą kartką za faul na Alvaro Moracie.

• Felipe Anderson skutecznie powstrzymany przez obrońców. Brazylijczyk nie rozgrywa dziś najlepszych zawodów.

• Mauri opuszcza boisko, za niego melduje się już Balde Keita.

• Candreva huknął potężnie w środek bramki i bez problemów piłkę odbił Buffon.

• Chiellini zagrał piłkę ręką, piłkarze Lazio sugerują, że miało to miejsce w polu karnym. Rizzoli podjął jednak dobrą decyzję - tylko rzut wolny. Tylko, a może jednak aż, bo do bramki Buffona niewiele ponad 16 metrów.

• Arturo Vidal zdecydował się na uderzenie tuż zza linii pola karnego, ale minimalnie chybił.

• Tym razem kartką ukarany został Candreva, który faulował Chielliniego.

• Brzydki faul Claudio Marchisio, Włoch obejrzał za to wejście żółtą kartkę.

• Alvaro Morata zmienia Alessandro Matriego.

• Dośrodkowanie Candrevy, ale piłkę wybija obrońca. Znów wznowią grę z narożnika boiska goście.

• Kolejny korner dla Biancocelesti po zablokowanym strzale z dystansu.

• Zamknięte pod własną bramką Juve, kolejne dośrodkowania wybijają jednak obrońcy. Rzut rożny dla Lazio.

• Lazio w środku pola, konstruuje kolejną akcję. Odważne wejście Chielliniego zatrzymuje Bastę, goście wywalczyli jedynie wrzut z autu na wysokości pola karnego.

• Alessandro Matri w ostatniej chwili zatrzymany przez obrońcę! To mogła być szansa na trzecią bramkę dla Juve.

• Arturo Vidal faulowany na własnej połowie. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Brzydkie wejście Evry na nogi Basty i zasłużona żółta kartka.

• Z rzutu rożnego nie było żadnego zagrożenia dla bramki Gigiego Buffona.

• Strzał z dystansu Felipe Andersona został zablokowany. Rzut rożny dla rzymian.

• Sporo walki, ale i niedokładności na początku tej drugiej części gry. Pewne jest jednak jedno - Lazio będzie zmuszone do gry przez kolejne 45 minut w ataku pozycyjnym.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• Wracamy na plac gry, gdzie są już także obie drużyny. Jedna zmiana w Lazio. Candreva w miejsce Braafheida.

• Bardzo dobry mecz w Turynie, choć pod wyraźne dyktando prowadzonych przez Carlosa Teveza gospodarzy. Juventus prowadzi z Lazio 2:0 i jest to prowadzenie absolutnie zasłużone. Czekamy jednak na reakcję Lazio po przerwie!

• Pirlo strzela prosto w ręce Marchettiego! Sędzia Rizzoli kończy pierwszą część gry w Turynie!

• Żółta kartka dla Lulicia za faul na... Tevezie, oczywiście. Szansa dla Pirlo z około 30 metrów od bramki Marchettiego.

• Jeszcze jedno fatalne wyprowadzenie piłki z linii obrony Juve. Na szczęście gospodarzy Biglia zagrał piłkę w ręce Buffona.

• Evraaaa!!! Kapitalne dośrodkowanie z prawej strony Padoina na głowę wbiegającego w szesnastkę Evry, ale Francuz główkuje minimalnie obok bramki!

• Vidal zachęca trybuny do jeszcze głośniejszego dopingu. Tymczasem faul taktyczny Mauricio na Tevezie kończy się tylko żółtą kartka dla Brazylijczyka. Tevez wychodził sam na sam z bramkarzem....

• Aż cztery minuty doliczone do pierwszej połowy tego meczu. Tymczasem nad stadionem dość solidnie się rozpadało.

• Znowu prosta strata Juve przed własną szesnastką. Braafheid dośrodkował piłkę jednak prosto w ręce Buffona.

• Kolejna próba wyjścia z kontrą Teveza. Gdyby wejście między dwóch graczy Lazio Argentyńczykowi się powiodło, mielibyśmy fantastyczną akcję. Wszędobylski Cataldi zabrał jednak piłkę Carlitosowi.

• Brzydko potraktował Klose Teveza w środku pola. Sędzia na razie tylko słownie upomina Niemca.

• Gra wznowiona, Tevez stracił piłkę na 30. metrze przed własnym polem karnym i z dystansu raz jeszcze uderzył Cataldi! Piłka poszybowała nieznacznie ponad poprzeczką!

• Jeszcze bramkarz Lazio został poturbowany przy tej interwencji przez Vidala. Lekarze raz jeszcze na murawie.

• Kontra Juventusu zamieniła się w atak pozycyjny, po którym długą piłkę zagraną w pole karne pewnie złapał Marchetti.

• Buffon pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Cataldiego. Obrońcy Juve mają problemy z wybiciem piłki, ale zdołali zablokować strzały z dystansu Braafheida oraz Cataldiego. Po chwili kolejne uderzenie z dystansu pewnie broni Buffon!

• Wreszcie jakaś akcja w wykonaniu gości. Przerwał ją dobrą interwencja Bonucci na skraju własnej szesnastki.

• Cierpi na murawie Stefano Mauri, który starł się z Giorgio Chiellinim. Potrzebna interwencja medyczna.

• Pół godziny gry za nami i 2:0 dla mistrzów Włoch! Prawdziwy koncert bianconerich przeciwko wiceliderowi!

• Nieprawdopodobnie wyszedł z kontrą stoper Juve! Matri i Tevez w przewadze '3 na 2' ściągnęli na siebie uwagę obrońców, a Bonucci przez pół boiska z piłką dostał się przed pole karne i płaskim strzałem pokonał Marchettiego! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! GOL GOL GOL! LEONARDO BONUCCI!!!

• Wracający Cataldi doskonale zatrzymał pędzącego środkiem Carlosa Teveza. Piłkę przejmują goście i rozpoczynają swój atak pozycyjny.

• Dwa kolejne rzut rożne dla Lazio. Za drugim razem płaskie zagranie przed szesnastkę trafia do Felipe Andersona, ale płaski strzał Brazylijczyka zostaje zablokowany!

• Klooose!!! Po błędzie Chielliniego piłka spadła pod nogi niemieckiego napastnika, ale tego w idealnej okazji zdołał jeszcze zablokować Bonucci!

• Bezradne jest na razie Lazio. Na Juventus Stadium póki co trwa święto gospodarzy, zarówno na murawie, jak i na trybunach. Choć to wciąż tylko 1:0...

• Piękną sztuczką techniczną popisał się Tevez, ale po chwili jego wysiłek zmarnował Padoin. Nie minęło kilka sekund, a Tevez popisał się efektownym odbiorem! Carlitos jest wszędzie!

• Mauri przedarł się prawą stroną w pole karne mistrzów Włoch, po czym zagrał barzo niecelnie. Rusza kontra Juve!

• Ciekawe, jak teraz zareagują goście, którzy do tej pory nie pokazali zbyt wiele na Juventus Stadium. Słaba płaska centra Felipe Andersona pada łupem Gianluigiego Buffona!

• 1:0 dla Juve! Zgranie piłki głową Vidala zupełnie zdezorientowało obronę Lazio, Tevez wyszedł sam na sam z Marchettim i płaskim uderzeniem nie dał bramkarzowi gości żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! CARLOOOOOS TEVEZ!!!

• Fatalny strzał z rzutu wolnego Cataldiego! Piłka poszybowała wysoko w trybuny!

• Sędzia Rizzoli dopatrzył się zagrania ręką Evry tuż przed szesnastką. Szansa z rzutu wolnego dla gości!

• Biglia tymczasem z opatrunkiem na głowie wraca na plac gry. Teraz w błękitnej koszulce i białym czepku przypomina smerfa.

• Jest pierwszy strzał na bramkę Marchettiego! Z dystansu próbował Claudio Marchisio, ale płaskie uderzenie pomocnika Juve pewnie broni golkiper Lazio!

• Alessandro Matri zdobył w polu karnym rzut rożny dla Juventusu. Tymczasem jakiś problem ma jeden z gości, Lucas Biglia.

• Naciskany przez Teveza Marchetti musiał wybić piłkę na aut, co spotkało się z ogromną owacją ze strony fanów Juventusu.

• Prosta strata gospodarzy w środku pola, Lulić próbował zagrać w pole karne do Mauriego. Tego wyprzedził Buffon i choć wyślizgnęła mu się piłka z rąk, to jednak bramkarz Juve miał mnóstwo szczęścia.

• Matri nie opanował teraz długiej piłki zagranej przez Marchisio. Juventus od pierwszych minut ma niewielką przewagę.

• Tak jest, Vidal już z powrotem na murawie. Tymczasem na lewym skrzydle szarżował Evra, ale jego dośrodkowanie wybił z pola karnego Cana.

• Teraz ucierpiał Arturo Vidal. Chilijczyk potrzebuje pomocy medycznej, ale powinien chyba wrócić na boisko.

• Groźna akcja Juventusu. Długa piłka w kierunku Matriego, ale ten zdaniem sędziego był na spalonym.

• Arbiter daje znak i od środka zaczynają gospodarze!

• Obie drużyny już powoli meldują się na boisku, za chwilę zaczniemy to spotkanie!

• Cztery na sześć ostatnich meczów z Lazio Juve wygrało, po jednym zremisowało i przegrało Bilans bramkowy, 15:4, również jest oczywiście na korzyść mistrzów Włoch

• Nie zapewniliśmy sobie jeszcze tytułu mistrzowskiego, ale zrobimy wszystko, aby stało się to jak najszybciej. Ten mecz z Lazio może okazać się w tym kontekście bardzo ważny - powiedział przed tym meczem Simone Pepe

• Trwa rozgrzewka obu drużyn. W międzyczasie trybuny się powoli zapełniają.Juventus Stadium, Juventus - Lazio

• Sędzią tego spotkania będzie Nicola Rizzoli, jeden z najlepszych sędziów na świecie, który prowadził między innymi ostatni finał mistrzostw świata Niemcy - Argentyna, czy też finał Ligi Mistrzów 2013 Bayern - Borussia.

• Kogo brakuje? W Juventusie nie ma kontuzjowanych Paula Pogby, Romulo, Martina Caceresa czy Kwadwo Asamoaha. Za kartki pauzuje Angelo Ogbonna. W Lazio dzisiaj nie zobaczymy między innymi Stefana de Vrija, Stefana Radu, Marco Parolo, Abdoulaya Konko czy Luisa Cavandy.

• Rezerwowi Lazio: Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Antonio Candreva, Michael Ciani, Ederson, Balde Keita, Cristian Ledesma, Ogenyi Onazi. Brayan Perea, Bruno Pereirinha.

• Rezerwowi Juventusu: Marco Storari, Rubinho, Stephan Lichtsteiner, Alvaro Morata, Kingsley Coman, Paolo De Ceglie, Fernando Llorente, Luca Marrone, Simone Pepe, Roberto Pereyra, Stefano Sturaro.

• Obok już prezentujemy składy wyjściowe Juventusu oraz Lazio!

• Ekipę gospodarzy wita z kolei piosenka AC/DC pt. "Thunderstruck"!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na rozgrzewkę. Drużynę z Rzymu przywitały potworne gwizdy.

• Kilka fotek z Juventus Stadium? Proszę bardzo :) Juventus StadiumJuventus StadiumJuventus Stadium

• Na Juventus Stadium czekają nas wielkie piłkarskie emocje. Wprawdzie pierwszemu w tabeli Juventusowi tylko kataklizm mógłby odebrać kolejne scudetto, ale tracący do turyńczyków 12 punktów wicelider z Rzymu jest na fali. Lazio wygrało osiem ostatnich spotkań w Serie A i dzisiaj zrobi wszystko, żeby tę passę podtrzymać. Czekamy na wielki spektakl!

• Witamy serdecznie z Juventus Stadium! Już za mniej więcej 50 minut rozpocznie się mecz lidera z wiceliderem Serie A! Juventus zmierzy się z Lazio! Czekamy na wielkie piłkarskie emocje!Ekstraklasa.net na Juventus Stadium! Juventus - Lazio!

• Już w niedzielę 214. derby Mediolanu

• Weekend z Serie A

Starcie na szczycie: Relacja LIVE! z Juventus Stadium W sobotni wieczór w ramach 31. kolejki Serie A zajmujący pierwsze miejsce w tabeli mistrz Włoch i ćwierćfinalista Ligi Mistrzów Juventus Turyn zmierzy się na własnym stadionie z drugim Lazio Rzym. Starcie na szczycie ligi włoskiej będziemy śledzić z trybuny prasowej 41-tysięcznego Juventus Stadium.

Weekend z Seria A: Będziemy na Juventus Stadium i San Siro