1

SSC Napoli

0

• Rzut wolny nie zostanie już wykonany, koniec spotkania!

• Juan Cuadrado pada przy polu karnym Napoli, to już chyba koniec nadziei gości, rzut wolny dla Juventusu!

• Trzy minuty, tyle czasu zostało gościom na wyrównanie! Ależ emocje na Juventus Stadium!

• Reaguje trener Napoli, Allan Loureiro schodzi z boiska ustępując Manolo Gabbiadiniemu.

• NARESZCIE!!! SIMONE ZAZA!!! PIĘKNY STRZAŁ SPRZED POLA KARNEGO, PIŁKA PO RYKOSZECIE OD ALBIOLA TRAFIA DO SIATKI, JUVE PROWADZI 1:0 I OBEJMUJE PROWADZENIE W TABELI!!!

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy, zmęczony Paulo Dybala zmieniony przez Alexa Sandro.

• Claudio Marchisio z kartką za przerwanie kontry przeciwnika.

• Po prostu źle zachował się Paul Pogba. Najpierw efektownym dryblingiem minął kilku rywali, by potem oddać zbyt lekki strzał z dystansu, kiedy koledzy wyraźnie prosili o podanie.

• Słabe dośrodkowanie Jorginho w pole karne, bez większych problemów futbolówkę przejmuje Claudio Marchisio. Mecz niesamowicie stracił na jakości w ostatnich minutach.

• Bardzo odważna próba z dystansu Marka Hamsika, Słowak uderza bardzo mocno, tuż ponad poprzeczką! Pretensje do kolegi ma Jose Callejon, który był lepiej ustawiony i czekał na podanie w pole karne.

• Na zmianę decyduję się Maurizio Sarri. Niewidoczny dzisiaj Lorenzo Insigne został zmieniony przez Driesa Mertensa.

• Niesamowity bałagan w obronie drużyny Massimiliano Allegriego. Elseid Hysaj miał szansę na dobre dośrodkowanie, jednak zepsuł swoją okazję.

• Mecz bardzo się wyrównał. Niezwykle ciężko jest teraz wyróżnić jakieś ważniejsze akcje, bo piłka wędruje z jednego do drugiego pola karnego, jednak nie jest to jakieś zabójcze tempo...

• Ciekawa sytuacja. Paulo Dybala podając do Pogby trafił prosto w... sędziego Daniele Orsato, mimo protestów kibiców piłkę przejęli goście.

• Paul Pogba ukarany żółtą kartką za faul na Jose Callejonie.

• Wygląda na to, że zejście z boiska Alvaro Moraty było spowodowane kontuzją. Hiszpan ma opatrywany palec.

• Jose Maria Callejon z pierwszą żółtą kartką w tym meczu.

• To chyba była najlepsza szansa dla gospodarzy! Paul Pogba wybornie posyła piłkę przed pole karne do Paulo Dybali, Argentyńczyk uderza tuż nad poprzeczką!

• Wkraczamy w ostatnie pół godziny spotkania, liczymy na to, że będzie lepsze, niż ostatnia godzina. W powietrzu wisi bramka, jednak ciężko wskazać, kto mógłby ją zdobyć.

• Druga zmiana w zespole Juve. Rozczarowany swoim występem Alvaro Morata schodzi z boiska w akompaniamencie oklasków, zmienił go Simone Zaza.

• Wygląda to trochę tak, jakby zawodnicy Juventusu nie chcieli się zdecydować na strzał. Piłka krąży między nogami Bianconerich, jednak żaden z zawodników mimo dogodnej pozycji do oddania strzału nie decyduje się na uderzenie.

• Pierwsza od dawna akcja Napoli, rzut rożny dla lidera tabeli zakończony pewną interwencją Gianluigiego Buffona. Doświadczony bramkarz został nagrodzony oklaskami przez kibiców zgromadzonych na stadionie.

• Dopiero teraz przeprowadzona jest pierwsza zapowiadana zmiana. Leonardo Bonucci zastąpiony przez młodego Daniele Ruganiego.

• W wielkim zamieszaniu do piłki w polu karnym doszedł właśnie Evra, jednak jego strzał z 10 metrów był równie mocny jak niecelny.

• Pierwsza dzisiaj ofensywna akcja Patrice'a Evry, Francuz wywalczył rzut rożny.

• Rzadki obrazek, Juan Cuadrado fauluje wślizgiem Koulibaliego. W grę Bianconerich wkradła się nerwowość.

• Niesamowity pokaz umiejętności Lorenzo Insigne, który jednym zwodem przy linii końcowej oszukał dwóch obrońców, jednak nie udało mu się zaskoczyć Buffona, który złapał mocny strzał.

• Mecz wznowiony, od środka zaczęli zawodnicy SSC Napoli.

• Już za moment wracamy na drugą połowę spotkania.

• Spotkanie stoi na przyzwoitym poziomie, towarzyszy mu ogromna dramaturgia, czekamy tylko na gole, które niewątpliwie dadzą temu spotkaniu dodatkowy smaczek. Pochwalić należy grę w obronie obu zespołów, która jest nie tylko efektywna, ale i efektowna. Czekamy na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej połowy meczu.

• Paulo Dybala kolejny raz dzisiaj próbuje mocnego podania po ziemi do Moraty, jednak jeszcze raz świetnie interweniuje Raul Albiol.

• Zaskakujący strzał Pogby nieopodal narożnika pola karnego, uderzenie przy krótkim słupku jednak było niecelne. Bardzo odważna próba, jednak niewiele brakowało i gospodarze cieszyliby się z prowadzenia.

• Kolejny raz uderzeniem z dystansu straszy Juventus, znowu uderzał Claudio Marchisio, jednak strzał w środek bramki bez najmniejszych problemów łapie Pepe Reina.

• Kolejne dośrodkowanie Callejona i tym razem wślizgiem mógł trafić Higuain, jednak był minimalnie spóźniony i nie zdążył do podania.

• ALEŻ INTERWENCJA BONUCCIEGO! Samym czubkiem buta "zdjął" piłkę z głowy Gonzalo Higuaina, po chwili strzał po rzucie rożnym imponująco broni Buffon!

• Przez ostatnie kilka minut nie schodzimy z połowy Juve, zdaje się, że gospodarze nieco opadli z sił. Coraz groźniejsze są sytuacje gości.

• Petarda Allana Loureiro z pierwszej piłki, jednak piłka szybuje daleko obok bramki Buffona.

• Po trzydziestu minutach możemy już stwierdzić, że siłą dominującą w tym meczu są mistrzowie Włoch. Mimo to zawodnicy z Neapolu wcale nie składają broni, grają tak, jak można się było tego spodziewać, czyli z kontry, konstruują oni przemyślane i groźne kontrataki.

• Teraz seria nieustannych przejęć w okolicach pola karnego - raz jedni, raz drudzy starają się wyprowadzić akcję, ale obserwujemy popis efektownej gry defensywnej!

• Mocne podanie ze środka boiska w kierunku uciekającego Juana Cuadrado, jednak Kolumbijczyk był na pozycji spalonej. Niezwykle aktywny jest w tym meczu były zawodnik Fiorentiny.

• Długo przed polem karnym rozgrywali piłkę piłkarze trenera Allegriego, ostatecznie sprzed pola karnego uderzał Marchisio, ale strzał pozostawmy bez komentarza...

• Potężna petarda Paula Pogby mija obramowanie bramki.

• Paulo Dybala potraktowany nieprzepisowo przed polem karnym, Bianconeri mają rzut wolny 28 metrów od bramki strzeżonej przez Pepe Reinę.

• Póki co na plac gry wrócił Bonucci, jednak Włoch mocno utyka, wciąż możliwa jest roszada w składzie.

• Nieco przypadkowe zderzenie podczas interwencji - Sami Khedira zderzył się z Leonardo Bonucci, jednak na szczęście dla gospodarzy ta akcja nie skończyła się utratą bramki. Prawdopodobnie dojdzie do zmiany, Daniele Rugani zmieni Bonucciego.

• Ciekawa dwójkowa akcja Higuaina i Insigne, Argentyńczyk zgrał piłkę głową do kolegi tuż przed pole karne, jednak szybciej dotarł do niej Leonardo Bonucci.

• Pierwszy rzut rożny dla Juventusu zakończony bardzo słabym dośrodkowaniem Juana Cuadrado, wprost pod nogi Albiola, który tym razem przyjął piłkę i podał ją celnie.

• Paulo Dybala dośrodkował w pole karne, ale nie dość, że zrobił to zbyt lekko, to w szesnastce nie było żadnego z jego kolegów. Mimo to dość nerwowo poza linię boczną piłkę posłał Raul Albiol.

• Na uwagę zasługuje dzisiaj gra defensywna gospodarzy. Zawodnicy Napoli starali się wymienić kilka podań na połowie Juventusu, jednak bianconeri serią świetnych wślizgów oddalili niebezpieczeństwo.

• Świetna akcja Koulibaliego. Popisał się on imponującym rajdem, wydawało się że poradzi on sobie z dwoma stoperami Juve, jednak ostatecznie pogubił się i futbolówka trafiła pod nogi Buffona.

• Świetnie odebrał piłkę w środku pola Andrea Barzagli, jednak podanie do Moraty było bardzo słabej jakości, przejął je Pepe Reina.

• Dośrodkowanie w pole karne słabe, poradziła sobie bez najmniejszego problemu defensywa ekipy mistrza Włoch.

• Pierwsza akcja Juve, jednak podanie Moraty do Cuadrado z gracją przejmuje Kalidou Koulibaly. Jego szybkie podanie do Hamsika kończy się pierwszym rzutem rożnym w tym meczu.

• Rozpoczynamy spotkanie, przy piłce Juventus Turyn!

• Niesamowita oprawa towarzyszy wychodzącym na murawę stadionu piłkarzom!

• Zawodnicy są już w tunelu, ustawieni i gotowi do wyjścia. Do rozpoczęcia spotkania już tylko kilka minut.

• Oto zestawienie taktyczne drużyny gospodarzy. Trener Allegri ustawił dzisiaj swoich podopiecznych w formacji 4-4-2.

• Przenosimy się już na Juventus Stadium - mecz już za niecałe 10 minut.

• W innych dzisiejszych meczach Serie A Empoli uległo u siebie Frosinone 2:1, Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie. W Weronie Chievo zremisowało z Sassuolo 1:1.

• Do wyjściowej jedenastki Juve wraca dzisiaj Sami Khedira.

• Piłkarze zaczęli już rozgrzewkę.

• Rezerwowi SSC Napoli: Gabriel, Rafael, Ivan Strinić, Mirko Valdifiori, Christian Maggio, Dries Mertens, Vasco Regini, Vlad Chiriches, Manolo Gabbiadini, Omar El Kaddouri i Nathaniel Chalobah.

• Rezerwowi Juventusu FC: Neto, Rubinho, Daniele Rugani, Filippo Romagna, Alex Sandro, Simone Padoin, Stefano Sturaro, Hernanes, Roberto Pereyra, Simone Zaza i Andrea Favilli.

• Na stronie już pełne składy. Za moment podamy również rezerwowych obu drużyn.

• Na stronie już skład Juventusu, za moment pojawi się także zestawienie Napoli.

• Składy obu drużyn powinniśmy poznać już za kilka minut.

• Oba zespoły są w znakomitej formie. Drużyna prowadzona przez Maurizio Sarriego zajmuje pierwsze miejsce w tabeli włoskiej ligi z 56 punktami na koncie, drugi Juventus ma 54 punkty. Zwycięzca dzisiejszego starcia zasiądzie na fotelu lidera Serie A.

• Dobry wieczór, już o 20:45 rozpoczynamy starcie dwóch najlepszych drużyn Serie A. Maszerujący od zwycięstwa do zwycięstwa Juventus podejmie w Turynie zespół lidera, ekipę Napoli. Na relację zaprasza Państwa Piotr Bernaciak.