Juventus Turyn

2

Torino FC

1

• Absolutnie nic na to nie wskazywało, że Juventus wygra ten mecz, ale jeden błysk geniuszu Andrei Pirlo sprawia, że trzy punkty ponownie trafiają w derbach do Starej Damy! To był naprawdę ciekawy mecz! Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• No nieprawdopodobne! Już w ostatniej akcji cudowny płaski strzał Pirlo z około 30 metrów wpada do siatki bezradnego Gillet! Juve wygrywa te derby!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ANDREAAAA PIRLOOOOOO!!! TYLKO ON MÓGŁ TO ZROBIĆ!

• Jeszcze zmiana w Torino. Schodzi El Kaddouri, wchodzi Sanchez Mino.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Żółta kartka dla Morettiego.

• Płaskie uderzenie z 20 metrów El Kaddouriego pewnie broni Storari.

• Pirlo z dystansu uderzył teraz bardzo niecelnie.

• Piłka w siatce Juventusu, ale wcześniej Amauri sfaulował w tym kontrataku Chielliniego. Dobra decyzja sędziego.

• Morata odważną akcją lewym skrzydłem zdobywa rzut rożny dla Juve.

• Gillet pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Evry.

• Ogbonna zmienia Teveza. Allegri nie chce przegrać tego meczu.

• Po rzucie rożnym Gazzi uderzył głową ponad poprzeczką bramki Storariego!

• Kolejna szansa dla Torino! El Kaddouri zatrzymany w polu karnym przez Bonucciego, a Benassiego blokuje w szesnastce Vidal!

• Ależ szansę na kontrę miało Torino! Goście wychodzili we trzech na jednego obrońcę Juve, ale nieudane zagranie Amauriego totalnie zepsuło tę akcję.

• Grający w osłabieniu gospodarze nie przestają atakować. Rzut rożny. Centra Pereyry jednak nie dociera do żadnego z nich.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Lichtsteinera za głupi faul w polu karnym rywala! Juve w dziesiątkę!

• Piękna akcja Juventusu kończy się strzałem do pustej bramki Vidala! Sędzia jednak nie uznaje gola dla Juve, bo był ewidentny spalony! Miał szczęście też Kamil Glik, który po ataku na Teveza mógł obejrzeć drugą żółtą kartkę, ale akcja miała swój dalszy groźny ciąg.

• Larrondo uderza teraz celnie głową na bramkę Juventusu, ale w sam środek i spokojnie łapie piłkę Storari.

• Zmiana w Torino. Larrondo za Quagliarellę.

• Amauri również ogląda żółty kartonik.

• Pierwsza żółta kartka dla gracza Juve, dla Lichtsteinera.

• Dobra akcja Juventusu. Morata zagrywa w pole karne do Teveza, ale tego zdołał zablokować Maksimović.

• Lichtsteiner dość mocno krwawi z łuku brwiowego. Potrzebna interwencja medyczna.

• Rzut rożny dla Torino nie przyniósł strzału na bramkę Storariego.

• Pereyra wchodzi w miejsce Marchisio.

• Znacznie lepiej uderzył teraz z daleka Tevez, ale piłka i tak poszybowała ponad poprzeczką.

• Nieudane i bardzo niecelne uderzenie z dystansu Bruno Peresa.

• Żółta kartka dla Maksimovicia.

• Zmiana w Juventusie. Schodzi Llorente, wchodzi Morata.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Torino po rzucie rożnym dla Juve, ale goście zdołali wybić piłkę z szesnastki.

• Bonucci huknął z dystansu! Odbił piłkę przed siebie Gillet i Glik musiał wybić piłkę poza linię końcową.

• Tevez próbował dograć w pole karne do Vidala, ale to zagranie skuteczną interwencja przerwał Gillet.

• Peres celnie z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, gdzie Amauri głową uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Storariego.

• Zmiana w Torino. Benassi za Vivesa.

• Amauri z lewej strony boiska doskonale dogrywa piłkę w pole karne do Quagliarelli, który 'na wślizgu' minimalnie pudłuje!

• Evra słusznie po własnej akcji domagał się kolejnego rzutu rożnego, ale sędzia nakazał grę od bramki.

• Rzut rożny dla Juve i dośrodkowanie Pirlo nie przyniosło zagrozenia pod bramką Torino.

• Z rzutu wolnego Pirlo dośrodkował na głowę Vidala, ale ten z kilkunastu metrów uderzył nieznacznie ponad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Gazziego za faul na Tevezie.

• Wracamy do Turynu i rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Bardzo ciekawy mecz na Juventus Stadium. Juventus szybko wyszedł na prowadzenie, ale Torino potrafiło odpowiedzieć cudowną akcją indywidualną Bruno Peresa, dzięki czemu do przerwy mamy remis i pewność, że w drugiej połowie nie zabraknie emocji.

• Błąd Bonucciego, ale El Kaddouri nie zdołał dograć celnie w pole karne Juventusu. Koniec pierwszej połowy!

• Zupełnie nieudane uderzenie Carlosa Teveza z 16 metrów. Argentyńczyk posłał piłkę wysoko w trybuny.

• Po dośrodkowaniu Pirlo Amauri wybija piłkę raz jeszcze poza linię końcową. Kolejne krótkie rozegranie i centra Evry, którą pewnie łapie Gillet.

• Po rzucie wolnym dla Juve z dystansu uderza Lichtsteiner, a odbita piłka wychodzi na korner.

• Tevez próbował uderzenia z dystansu, ale bardzo dobrze zablokowała go defensywa gości.

• Szansa! Pogba świetnie wpuścił w pole karne Evrę, ten z lewej strony dograł płasko piłkę do wbiegającego Vidala, który z 10 metrów uderza wysoko ponad bramką!

• Juventus w ataku pozycyjnym, jednak bardzo wielu gości jest we własnym polu karnym. Ciężko jest gospodarzom przedrzeć się w szesnastkę.

• Faul w ofensywie Pogby na Morettim. Kilka minut do końca pierwszej połowy - czy wynik jeszcze ulegnie zmianie?

• El Kaddouri blokuje strzał z dystansu Marchisio. Rzut rożny.

• Po kolejnej niezłej akcji Evry, Tevez uderza z powietrza bardzo niecelnie. Wcześniej pod drugą bramką Amauri, po kombinacji z Quagliarellą, został zablokowany przez Chielliniego.

• Atakuje Torino. Juventus jakby się jeszcze nie otrząsnął po utracie wyrównującej bramki, a goście na fali.

• Nieco ponad pół godziny tego meczu za nami i choć sytuacji nie ma zbyt wiele, to jednak dwa gole już padły i naprawdę przyjemnie ogląda się widowisko na Juventus Stadium.

• W kontrataku Juventusu i akcji Paula Pogby, Fernando Llorente został zatrzymany już w polu karnym przez Darmiana.

• Carlos Tevez został teraz złapany na spalonym.

• Miał teraz drobny problem ze zdrowiem Stephan Lichtsteiner, ale Szwajcar szybko się pozbierał i kontynuuje grę.

• Fantastyczna akcja Brazylijczyka, który od własnego pola karnego na pełnej szybkości przedarł się prawym skrzydłem pod szesnastkę Juventusu, mijając po drodze Evrę i Vidala, po czym huknął z kilkunastu metrów nie do obrony dla Storariego! Piłka od słupka wpadła do siatki! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! CO ZA AKCJA BRUNO PERESA!

• Wydaje się, że Juventus po zdobyciu gola ma ten mecz pod kontrolą. Ciężko będzie gościom teraz przeciwstawić się Starej Damie.

• Faul taktyczny Kamila Glika i żółta kartka! Będzie musiał uważać kapitan Torino, chyba że chce tradycyjnie wylecieć w derbach z boiska.

• Druga próba Vidala i GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Chilijczyk ponownie nie zawiódł i 1:0 dla Juve!

• Vidal zdobywa gola, ale sędzia powtarza jedenastkę, bowiem przed strzałem mnóstwo zawodników było już w polu karnym!

• Dobra decyzja sędziego, fatalna głupota El Kaddouriego, który wystawił rękę w polu karnym mimo uwag arbitra!

• Pirlo trafia w mur, ale jeden z graczy Torino odbił ją ręką. Rzut karny!

• Teraz z kolei Glik faulował tuż przed polem karnym Pogbę. Szansa z 20 metrów dla Andrei Pirlo. Będzie bramka?

• Quagliarella huknął z rzutu wolnego, jednak wprost w ręce Storariego, który pewnie złapał mokrą futbolówkę.

• Tevez fauluje taktycznie uciekającego Darmiana. To mogła być żółta kartka dla zawodnika Juventusu.

• Vidal doszedł do strzału głową po centrze Evry, ale posłał piłkę wysoko ponad bramką.

• Nad Turynem pada dziś bardzo rzęsisty deszcz. To z pewnością nie są idealne warunki do gry.

• Dynamiczna akcja lewym skrzydłem Evry, jednak Francuz centruje wprost w ręce Gillet.

• Evra chciał dośrodkować piłkę w pole karne, ale został dobrze zablokowany przez Peresa.

• Tevez zagrywa piłkę w pole karne do Llorente, ale ten zwolnił akcję i został zablokowany.

• I już pierwszy korner zdobywają goście. Krótkie rozegranie kończy się bardzo niecelnym płaskim strzałem Peresa.

• Rozpoczynamy Derby Turynu!!!

• Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę wypełnionego po brzegi Juventus Stadium. Kapitanami obu drużyn są dziś Giorgio Chiellini (Juve) i Kamil Glik (Torino).

• Arbitrem tego meczu będzie pan Daniele Orsato.

• Kogo brakuje w obu zespołach? W Juventusie kontuzjowani są Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli, Martin Caceres, Luca Marrone i Kwadwo Asamoah, a zawieszony jest Simone Padoin. Z kolei w Torino nie wystąpią dziś Salvatore Masiello, Migjen Basha i Antonio Nocerino.

• Rezerwowi Torino: Luca Castellazzi, Daniele Padelli, Ruben Perez, Gaston Silva, Juan Sanchez Mino, Josef Martinez, Cristian Molinaro, Marcelo Larrondo, Pontus Jansson, Alexander Farnerud, Cesare Bovo, Marco Benassi.

• Rezerwowi Juventusu: Emil Audero, Rubinho, Roberto Pereyra, Simone Pepe, Angelo Ogbonna, Alvaro Morata, Federico Mattiello, Kingsley Coman, Sebastian Giovinco.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W ataku Torino duet byłych graczy Juve Quagliarella - Amauri, a w środku obrony oczywiście Kamil Glik!

• Identyczny wynik udało się Bianconerim osiągnąć także w spotkaniu rozegranym na boisku rywala. Wówczas zwycięskiego gola strzelił Paul Pogba.

• Gdy w poprzednim sezonie Juventus zmierzył się na własnym stadionie z Torino, udało mu się skromnie wygrać 1:0 po bramce Carlosa Teveza.

• Jeśli chodzi o wszystkie mecze, nawet te nieoficjalne, to było ich już 229. Statystyka zwycięstw to 95-72 na korzyść Juventusu, a ponadto były 62 remisy.

• W samej lidze włoskiej rozegrano już 164 pojedynki między Juventusem a Torino. 69 razy wygrywali bianconeri, 49 razy ich rywale, a 46 razy był remis. Bramki: 241-202.

• W dotychczasowej historii obie drużyny spotykały się ze sobą w 188 oficjalnych meczach, w których 79 zwycięstw zanotował Juventus, 55 Torino, a 54 mecze zakończyły się remisem. W bramkach Juve prowadzi 273-232.

• Z kolei Torino, klub Kamila Glika, po bardzo dobrym poprzednim sezonie i sprzedaży duetu Immobile - Cerci, w ostatnich tygodniach nie przekonuje. Zespół Giampiero Ventury jest dopiero na 15. miejscu z dorobkiem 12 punktów i ma zaledwie dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.

• Nie ma co ukrywać - zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania jest Juventus, aktualny mistrz Włoch i lider Serie A. Bianconeri mają na swoim koncie 31 punktów zdobytych w 12 meczach i o trzy oczka wyprzedzają drugą Romę, która dziś zmierzy się u siebie z Interem.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo ze 189. Derby di Torino, czyli Derbów Turynu, w których Juventus zmierzy się z FC Torino!