Lazio Rzym

1

AS Roma

2

• KONIEC! ROMA WYGRYWA DERBY RZYMU I ZOSTAJE WICEMISTRZEM WŁOCH!!! FANTASTYCZNE WIDOWISKO W STOLICY ITALII!

• Jeszcze jeden korner dla Romy...

• To już chyba ostatni rzut rożny w tym meczu, goście utrzymują się pod bramką rywala.

• Giallorossi maksymalnie wydłużają wznowienie gry z autu.

• Rezerwowi piłkarz Romy czekają przy ławce gotowi do świętowania zwycięstwa i wicemistrzostwa kraju, ale gospodarze nie rezygnują z walki.

• Dośrodkowanie w pole karne Romy, małe zamieszanie, ale piłka ostatecznie ląduje na górnej siatce bramki De Sanctisa.

• Dodatkowe pięć minut nadziei dla Biancoceleste.

• Mocny, jednak niecelny strzał z dystansu piłkarza Lazio.

• Długa piłka w kierunku Doumbii, ale dobrze powstrzymują go obrońcy Lazio.

• Jeszcze jedna żółta kartka, Florenzi.

• Kapitalna bramka Yanga-Mbiwy, który najwyżej wyskoczył w polu karnym i strącił piłkę po dośrodkowaniu Pjanica z rzutu wolnego. Marchetti bez szans!

• NIE-SA-MO-WI-TE! GOOOOOOOL! YANGA-MBIWA!!!

• Iturbe schodzi z boiska, w jego miejsce Doumbia.

• Mamma mia! Kapitalna akcja Lazio! Świetne dośrodkowanie Andersona, wprost na głowę Klose, który zamiast strzelać odegrał piłkę do Djordjevica. Ten nie mógł się pomylić i również głową skierował piłkę do bramki!

• A JEDNAK!!! DJORDJEVIĆ!!!

• Goście głęboko cofnięci do obrony, Lazio naciera ale ciężko będzie im się przedrzeć przez "autobus w bramce".

• Nieudane dośrodkowanie Cataldiego.

• Rzymianin na ratunek Lazio. Młody Cataldi zastąpił Biglię.

• Uraz Lucasa Bigli, chwila przerwy w grze.

• Djordjević ostatnią deską ratunku dla Pioli. Serb zmienia Mauriego.

• NAINGGOLAN! Urwał się obrońcy, wpadł w pole karne, ale niedokładnie zagrywał do kolegi z zespołu. Blisko drugiej bramki Roma!

• Żółta kartka dla strzelca bramki, który zdjął koszulkę.

• Ależ radość kibiców Romy! Juan Iturbe kapitalnie wykończył akcję gości. Pjanić ruszył skrzydłem, piłkę po chwili przejął Ibarbo, który dograł ją płasko w pole karne, gdzie stał znakomicie ustawiony Argentyńczyk!

• JUAAAAAAAAAAN ITUUUUUUUUUURBE!!! SZAŁ NA OLIMPICO!!!

• Kolejny korner, znów niebezpiecznie zagrywa Pjanić.

• Odpowiedź Orłów, skutecznie jednak zatrzymana przez defensorów Romy.

• IBARBO! Minimalnie niecelny strzał napastnika Romy po rzucie rożnym! Doskonała okazja dla Giallorossich!

• Pierwsza groźna akcja Bośniaka, ale przynosi ona jedynie rzut rożny dla gości.

• Na boisko wchodzi Pjanić, który zmienia Keitę.

• Nieudane dośrodkowanie Lucasa Bigli.

• Klose w polu karnym, zdołał oddać dwa strzały, ale obydwa skutecznie blokują obrońcy.

• Heroiczna interwencja De Rossiego, który jest dzisiaj jednym z najlepszych zawodników na boisku.

• Bardzo dobra interwencja De Vrija, który zatrzymał szarżującego rywala.

• Lazio odzyskuje panowanie nad przebiegiem gry, Orły konstruują atak pozycyjny.

• Klose ukarany żółtą kartką za brutalny faul na Mbiwie.

• Ibarbo wejdzie na boisko w miejsce Tottiego.

• Mocny strzał Bigli, zablokowany!

• Faul Nainggolana, chwila oddechu dla Biancoceleste.

• Coraz gorętsza atmosfera na trybunach i na boisku, goście naciskają gospodarzy, którzy mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

• Raca pofrunęła na boisko, sprząta ją... Marchetti.

• Klose spróbował strzału przewrotką z bliskiej odległości, ale skutecznie zablokował go obrońca.

• Piolo nie ryzykuje. Schodzi Lulić, w jego miejsce Cavanda.

• Nieczyste uderzenie z dystansu Nainggolana, tymczasem w polu karnym leży Iturbe, który trzyma się za głowę.

• Kapitalny powrót Parolo, który dwukrotnie w jednej akcji powstrzymał Iturbe!

• Kolejne bardzo słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Bardzo brzydki faul Lulica! Bośniak powalił Tottiego kopnięciem w brzuch, ale sędzia darował mu to zagranie. Kartkę obejrzał natomiast Torosidis, który kłócił się z arbitrem.

• Przy piłce utrzymują się Orły, które powoli wymieniają podania na własnej połowie boiska.

• Basta podłączył się do ataku, ale faulował obrońcę Giallorossich. Chwila przerwy w grze.

• Łatwa strata Tottiego, coraz słabiej wygląda gra Romy.

• Znów w ataku gospodarze, dośrodkowanie Parolo, lepszy w powietrzu jeden z obrońców Romy, ale Basta kończy akcję minimalnie niecelnym strzałem z dystansu.

• Pierwsza akcja Lazio, De Sanctis wznawia grę dalekim wykopem.

• Gra wznowiona! Ze środka zaczynają gospodarze.

Faule: 9 - 9

• Koniec pierwszej połowy meczu! Emocji na Stadio Olimpico nie zabrakło, ale póki co brakuje niestety bramek. Kto przełamie się po przerwie?

• Bardzo słabe dośrodkowanie Candrevy. Grę wznowi De Sanctis.

• Dwie minuty doliczonego czasu gry. Rzut rożny dla Orłów.

• Gra wznowiona, ale za chwilę ponownie przerwał ją Rizzoli, który odgwizdał faul Daniele De Rossiego.

• Faul Nainggolana, Biglia potrzebuje pomocy medycznej. Argentyńczykowi mógł odnowić się uraz, który wyleczył kilka dni temu.

• Świetny indywidualny popis Felipe Andersona, ale znów jedynie rzut rożny. W ostatniej chwili goście powstrzymali Brazylijczyka.

• Yanga-Mbiwa agresywnie atakuje rywala, tym razem obyło się bez kartki.

• Mnożą się faule, głównie w środkowej strefie boiska.

• Ostatnie minuty pierwszej połowy meczu nie są już tak porywające, piłkarze powoli myślą już o chwili odpoczynku w szatni.

• Wciąż naciskają podopieczni Stefano Piolego, ale póki co nie przynosi to zamierzonego efektu. Wciąż bez bramek na Stadio Olimpico.

• Kolejna żółta kartka, tym razem dla Lucasa Bigli.

• Piłka po strzale piłkarza Lazio odbiła się rykoszetem, rzut rożny dla Biancocelesti.

• Faul gości z boku pola karnego, okazja do dośrodkowania dla Orłów.

• Świetny kontratak Lazio, ale równie dobrze interweniuje jeden z obrońców Romy, który z łatwością powstrzymał Felipe Andersona.

• Stałe fragmenty gry nie są dziś atutem wicelidera włoskiej ekstraklasy.

• Niezbyt eleganckie zagranie Gentilettiego, żółta kartka dla piłkarza Lazio. Keita wyraźnie ucierpiał w tym starciu, zawodnik Romy trzyma się za szczękę.

• Lazio szuka swojej szansy, ale Biancocelesti nie potrafią wyjść spod wysokiego pressingu Romy.

• Potwierdzenie kary dla obrońcy Lazio.

• Dwa dośrodkowania z kornera nie stworzyły zagrożenia w polu karnym gospodarzy.

• Strzał z dystansu Florenziego przynosi jedynie rzut rożny dla Giallorossich.

• Dobre wyjście z bramki De Sanctisa, który łapie piłkę zagrywaną w kierunku napastnika.

• Bardzo dobre wejście de Vrija, który zatrzymał szarżującego rywala w pobliżu własnej szesnastki.

• Holebas zatrzymał Bastę na skrzydle. Grę wznowi golkiper Romy.

• Dobra próba przechwytu piłki przez Felipe Andersona, ale Brazylijczyk nie opanował futbolówki.

• Gra wznowiona, goście konstruują atak pozycyjny.

• Nieudane dośrodkowanie, Roma wychodzi z kontratakiem, który brutalnym faulem przerywa Lulić. Zupełnie zasłużona żółta kartka dla piłkarza Lazio.

• Tym razem okazję do dośrodkowania mają gospodarze. Holebas faulował rywala na własnej połowie, około 35 metrów do bramki "Wilków".

• Giallorossi coraz odważniej wychodzą do przodu, ale Lazio umyślnie czeka na kontrę. Długie podanie w kierunku napastnika przerywa wychodząc z bramki De Sanctis.

• Holebas złapany na spalonym zdaniem sędziego pomocnika.

• Zamieszki na boisku po faulu na Tottim. Sędzia przywołuje do porządku przepychających się zawodników, ale obyło się bez kartek.

• Nieudane wykonanie stałego fragmentu gry. "Orły" utrzymują się jednak przy piłce na połowie rywala.

• Rzut rożny dla gospodarzy po kolejnej dobrej akcji Lazio.

• Totti uwolnił się od obrońcy, ale po chwili inny piłkarz Biancoceleste powalił go na ziemię.

• Tempo meczu trochę zwolniło, gra przeniosła się do środkowej części boiska.

• Podobna do poprzedniej akcja Florenziego, tym razem niebezpieczeństwo zażegnali defensorzy Lazio.

• Dynamiczna akcja Florenziego, który zagrał płaską piłkę w pole karne, ale nie było tam żadnego klubowego kolegi Włocha.

• Piękna oprawa tifosich Lazio.

• W polu karnym podanie dostał Parolo, odwrócił się, uderzył w kierunku bliższego słupka, ale ten strzał nie sprawił problemów De Sanctisowi.

• Żółta kartka dla Francesco Tottiego za brzydki faul w środku pola.

• Drugi rzut wolny dla gości, znów jednak słabe dośrodkowanie w wykonaniu Giallorossich.

• Roma poprawiła grę w obronie, po dwóch groźnych akcjach wyraźnie zwarli szyki uniemożliwiając szybkie ataki drużynie gospodarzy.

• Kompletnie pozbawieni pomysłu na rozegranie akcji są Giallorossi, tymczasem de Vrij posłał długie podanie do przodu w kierunku napastnika.

• KLOSE! To powinna być bramka! Niemiec "szczupakiem" rzucił się na dograną miękko piłkę, ale minimalnie spudłował! Bardzo dobry początek Lazio.

• Goście próbują się odgryźć, ale nie potrafią skleić solidnej akcji i tracą piłkę.

• Świetne wejście Candrevy w pole karne, zakręcił obrońcą i uderzył z ostrego kąta, ale doskonale spisał się De Sanctis!

• Dośrodkowanie Tottiego z rzutu wolnego - zbyt mocne. Grę od bramki wznowią Biancocelesti.

• Od pierwszej minuty agresywnie atakują obydwa zespoły. Póki co trwa walka o dominację w środku pola.

• Wszystko gotowe, więc zaczynamy! Od środka rozpoczynają goście!

• Piłkarze za chwilę pojawią się na murawie, wszyscy na stadionie i przed telewizorami czekają na pierwszy gwizdek arbitra!

• Z powodu urazów na boisku zabraknie dziś Edersona, Stefana Radu (obaj Lazio), Kevina Strootmana i Leandro Castana (obaj Roma). Na ławce rezerwowych usiedli niepewni występu Maicon i Gervinho.

• Goście w trakcie rozgrzewki.

• Ławka rezerwowych Lazio:

Berisha, Strakosha, Braafheid, Ciani, Mauricio, Onazi, Cavanda, Ledesma, Pereirinha, Cataldi, Keita, Djordjevic.

• Ławka rezerwowych Romy:

Skorupski, Maicon, Astori, Cole, Balzaretti, Uçan, Paredes, Pjanic, Gervinho, Ljajic, Ibarbo, Doumbia.

• Garść statystyk na ładnej grafice od Giallorossich.

• Pamiętacie ostatnie Derby Rzymu i selfie Tottiego?

• Jeden z najlepszych skrzydłowych Serie A, kontra czołowy obrońca we Włoszech. Kto okaże się lepszy?

• Zachęcamy do lektury naszej zapowiedzi - KLIK!

• Znamy składy! Obydwaj trenerzy skorzystali z najsilniejszych możliwych jedenastek. Atmosfera na Stadio Olimpico rośnie z minuty na minutę.

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z hitu 37. kolejki włoskiej Serie A. Derby Rzymu, które zawsze wzbudzają ogromne emocje, dziś mają podwójną stawkę. Oprócz walki o prymat w stołecznym mieście, kluby rywalizują również o wicemistrzostwo kraju!