2

Genoa CFC

1

• Zapraszamy na kolejne relację na ekstraklasa.net! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

• Napoli wskakuje na 3. miejsce w tabeli, Genoa pozostaje na siódmym, puchary nieco się od nich oddalają.

• Piłkarze gości mają olbrzymie pretensje do sędziego, trudno im się dziwić: jedną bramkę stracili po spalonym, a drugą po wątpliwym karnym.

• Genoi nie udało się już zagrozić bramce Napoli, koniec meczu!

• Gabbiadini faulowany w narożniku, a czas upływa.

• Piłka od dłuższego czasu na połowie Genoi, Napoli gra bardzo czujnie, teraz wywalczyli rzut rożny.

• Niang ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem rywala przy walce w powietrzu.

• Ostatnia zmiana w ekipie Azzurrich. Duvan Zapata wchodzi za bohatera dzisiejszego meczu, Gonzalo Higuaina

• Dośrodkowanie Edenilsona na głowę Perottiego. Argentyńczyk w trudnej pozycji uderzył nad bramką.

• Żółtą kartką ukarany Gokhan Inler

• Faul był ewidentny, Roncagli znów się upiekło

• Higuain chciał przedrzeć się przez dwójkę obrońców, został jednak zatrzymany przez Roncaglię. Napastnik gości protestuje, sądząc, że był faulowany.

• Miguel Britos zmienia wyraźnie zmęczonego Ivana Strinicia

• Koulibaly zatrzymał szarżującego Lestienna jak profesor.

• Niezła szansa dla Napoli przerwana przez Antonellego.

• Żółta kartka dla Koulibalego, który trafił w piłkę jednak wślizg był bardzo groźny.

• Ostatnia zmiana u gości: Lestienne za De Maio

• Koulibaly ewidentnie zatrzymał piłkę ręką, sędzia tego nie dostrzegł.

• Sędzia dzisiejszego meczu najwyraźniej wyznaje szkołę Howarda Webba, bo faul był mocno wątpliwy

• Sam poszkodowany podszedł do karnego i uderzył bardzo mocno w boczną siatkę! 2:1 dla Napoli!

• Karny dla Napoli! Gabbiadini dośrodkowywał z wolnego, Higuain pociągany przez Kuckę i sędzia odgwizdał jedenastkę!

• Pierwszej zmiany dokonuje Rafa Benitez. Manolo Gabbiadini zmienia bardzo aktywnego dziś de Guzmana.

• Antonelli fauluje Callejona w narożniku boiska.

• Pierwszy strzał Nianga bez problemów broni Cabral.

• A dośrodkowanie z rożnego wyłapuje Mattia Perin.

• Jest druga zmiana w ekipie gości. Juraj Kucka zmienia Rincona

• Kolejne dośrodkowanie de Guzmana skutkuje rzutem rożnym

• Inler z dystansu. Pozycja była zupełnie nieprzygotowana i w efekcie strzał bardzo niecelny

• Kopia akcji Napoli, znowu dośrodkowywał Callejon, tym razem Perin już to wyłapał

• Piłka wraca w pole karne Genoi. Callejon wstrzelił piłkę w poprzek pola karnego, świetną interwencją popisał się Perin.

• Strzał Callejona z wolnego zatrzymuje się na murze. Dobitka Hamsika zablokowana i jest kolejny rożny.

• Antonelli ukarany żółtą kartką za protesty.

• Świetna akcja de Guzmana, który dograł do Callejona. Strzał Hiszpana zatrzymuje się na poprzeczce!

• Akcja już przeniosła się na drugą stronę. Po kornerze dla Napoli piłkę wybija Niang.

• Napoli zamknięte w swoim polu karnym rzucie rożnym. Strzał głową Burdisso pewnie wyłapuje Cabral.

• Bertolacci dograł do Iago Falque. Inler odpuścił krycie, Koulibaly nie doskoczył i Hiszpan płaskim strzałem z 20 metrów zdobywa bramkę!

• GOOOOOOOOOOOL! Falque zaskakującym strzałem wyrównuje!

• Pierwsza akcja Nianga, Francuz jednak zgubił piłkę i zmarnował niezłą akcję.

• Hamsik drugi raz w drugiej połowie złapany na spalonym

• Pierwsza zmiana w ekipie Genoi: M'baye Niang zmienia Ioannisa Fetfatzidisa

• Rincon fauluje przedzierającego się w środku pola Inlera.

• Cóż za kapitalna interwencja Burdisso! De Guzman miał kolejną świetną szansę, położył Roncaglię i Perina i uderzył na pustą bramkę. W ostatniej chwili wślizgiem ratuje Genoę Burdisso!

• Pierwsza w drugiej połowie szarża de Guzmana. Holender był dobrze blokowany przez Edenilsona, co umożliwiło dobre wyjście Perinowi.

• Obie ekipy bez zmian.

• Oba zespoły już na murawie, piłkarze Genoi mieli dużo do powiedzenia sędziemu. Zaczynamy drugie 45 minut!

• A ja tradycyjnie zachęcam do komentowania i głosowania na najlepszego zawodnika meczu!

• Oglądaliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę z wieloma akcjami z obu stron. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie do tego poziomu dostosują się także sędziowie, którzy są jak na razie najsłabszymi aktorami tego widowiska.

• Ostatni gwizdek sędziego i oba zespoły udają się już na przerwę.

• Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

• Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy rozegrany krótko, neapolitańczycy przeszli do ataku pozycyjnego, cały plan spalił jednak na panewce.

• Bertolacci ruszył do dobitki i zahaczył kolanem brazylijskiego bramkarza, za co obejrzał żółtą kartkę.

• Perotti świetnie piętą do Antonellego, który oddał mocny strzał po ziemi. Cabral jednak pewnie broni.

• Ależ okazję miał de Guzman! Potworna dziura po prawej stronie defensywy Genoi, Holender po kapitalnym podaniu Hamsika miał masę miejsca, zdecydował się na podcinkę, jednak przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką!

• Antonelli ładnie ograł Lopeza, który musiał ratować się faulem i jest niezła okazja do dośrodkowania dla Perottiego.

• Higuain ewidentnie przytrzymywany przez Roncaglię. Napastnik gospodarzy mógł wyjść na czystą pozycję, a sędzia z sobie tylko znanych powodów odgwizdał faul Higuaina.

• Inler w dziecinny sposób poradził sobie z Perottim. To nie jest dobry mecz Argentyńczyka.

• Higuain świetnie wyłożył piłkę Hamsikowi. Strzał Słowaka z 13 metrów minimalnie mija bramkę gości!

• Nie pierwszy już faul w ataku po rzucie rożnym, podopiecznych Gaspariniego, tym razem przewinił Burdisso.

• Po raz kolejny gracze Genoi przegrywają indywidualny pojedynek. Tym razem Fetfatzidis zatrzymał się na Inlerze.

• Groźna kontra Napoli, Strinić przełożył Roncaglię, który chyba zatrzymał piłkę ręką. Gospodarze protestują, ale gwizdek sędziego milczy.

• Po rzucie wolnym groźnie głową uderzał Antonelli, piłkę wybił Koulibaly. Z rożnego również nic nie wyszło.

• Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany został Raul Albiol za zagranie ręką.

• Kolejny raz podopieczni Beniteza próbują z dystansu. Tym razem de Guzman bardzo mocno ale obok bramki.

• De Maio koszmarnie minął się z piłką, ale na jego szczęście Higuain kompletnie sie tego nie spodziewał i nie opanował futbolówki.

• Powtórka pokazuje, że Higuain był na minimalnym spalonym przy zdobytej bramce.

• Niezła wrzutka z rożnego, Cabral faulowany przy wyjściu.

• Najlepsza szansa gości! Edenilson ładnie wymienił piłkę z Fetfatzidisem i oddał groźny strzał, który z największym trudem sparował na rzut rożny Rafael Cabral.

• Callejona strzelał z 10 metrów, dobrze zablokował go Antonelli

• Mocne uderzenie z dystansu Lopeza, jednak tym razem Perin pewnie je wychwycił.

• Świetny przechwyt Inlera, jednak kontry nie będzie, bo źle zagrywał Higuain.

• Falque dobrze przepuścił piłkę, która trafiła do Antonellego. Kapitan gości źle się z nią zabrał i czujnym wyjściem wygarnął mu ją Cabral.

• Przedzierał się Falque, jednak rzuciło się na niego 3 obrońców Napoli i przerwali akcję.

• Callejon miał zdecydowanie za dużo miejsca na 20. metrze i oddał kąśliwy strzał, który źle odbił Perin. Piłka trafiła prosto do Higuaina i 'El Pipita' bez problemów zdobył swą 11. bramkę w sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Higuain dobija strzał Callejona i 1:0 dla Napoli!

• Prostopadła piłka od Callejona do Higuaina, jednak Argentyńczyk na wyraźnym spalonym

• Higuain tym razem na skrzydle, ale jego dośrodkowanie wybija Roncaglia

• Burdisso świetnie przeczytał zagranie Maggio do Hamsika.

• Kolejna wrzutka Higuaina, ale znów górą obrońcy Genoi.

• Pierwsza groźna akcja gospodarzy! Dobre dośrodkowanie Hamsika wybija przed siebie Perin. Dobitka Higuaina obok bramki

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Obie drużyny już wychodzą na murawę w sielankowej atmosferze przy dźwiękach nowego hymnu Napoli

• Przypomnę tylko, że w tym meczu Neapolitańczycy pokonali Udinese po rzutach karnych i w ćwierćfinale Pucharu Włoch zmierzą się z Interem.

• Trener Benitez rotuje nieco składem, w czwartek 120 minut w meczu pucharowym z Udinese rozegrali m.in Mertens, Gabbiadini i Jorginho, więc dziś zaczynają mecz na ławce. Odpoczywali natomiast Higuain, Callejon, de Guzman, Maggio czy Koulibaly.

• I Genoa: Lamanna, Sommariva, Izzo, Kucka, Lestienne, Mandragora, Niang, Rosi, Sturaro

• Wyjściowe '11' można znaleźć w panelu po lewej stronie, oto rezerwowi ekipy Beniteza: Andujar, Colombo, Britos, Gabbiadini, Jorginho, Luperto, Mertens, Zapata

• Z pierwszego spotkania zwycięsko wyszła ekipa Azzurrich, pokonując Genoę 2-1, dzięki bramce de Guzmana w końcówce.

• Genoa ostatnio spisuje się fatalnie - poprzednie zwycięstwo podopieczni Gian Piero Gaspariniego odnieśli na początku grudnia, pokonując Milan 1:0. W ciągu 5 następnych meczów zdołali uciułać zaledwie 2 punkty. Mimo to, w tabeli są na 7. pozycji, tracąc zaledwie 5 oczek do swego dzisiejszego rywala

• Napoli odniosło przed tygodniem bardzo ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Lazio 1:0 po bramce Higuaina. Obecnie zajmują 5. pozycję w tabeli jednak jeśli dziś wygrają to awansują na 3., przed Sampdorią i właśnie Lazio.

• Na zakończenie 20. kolejki Serie A Napoli podejmie u siebie Genoę. Na relację live z tego meczu zaprasza Wojciech Adamczak.