AS Roma

2

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec meczu! Po ciekawym widowisku, pada sprawiedliwy wynik 2:2!

• Ostatni akcent spotkania to dobra akcja Romy i uderzenie Gervinho, ale obok bramki!

• Piłka meczowa dla Milanu! Balotelli dostaje podanie od Montolivo, zakręca jednym obrońcą i uderza! Niestety obok bramki!

• Maicon dogrywa w pole karne, Strootman doszedł do piłki, ale jedyne co wywalczył to rzut rożny.

• Sędzia dolicza cztery minuty.

• Akcja Romy, ale piłkę przejmuję Muntari, który zagrywa do Kaki, ale ten traci ją.

• Znokautowany Emanuelson opuszcza boisko, a zastąpi go Zaccardo.

• Bradley w pole karne, do piłki wyskoczył Emanuelson i Gabriel. I obrońca gospodarzy jest opatrywany przez lekarzy.

• Chwilę później Milan miał rzut wolny z około osiemnastu metrów, podszedł do niego Balotelli, uderzył mocno, ale wprost w bramkarza.

• Balotelli dyskutuje z faulującym i też dostaje upomnienie.

• Kaka faulowany przez Strootmana i mamy żółtą kartkę.

• Kaka do Muntariego, ale ten niecelnie do Emanuelsona.

• Zmiana w Romie. Ljajic schodzi z boiska, a na murawie melduje się Florenzi.

• Rzut rożny. Kaka dośrodkowuje w pole karne, ale było to nieudane dośrodkowanie.

• Milan jednak wyrównał. Kaka zgrał piłkę w pole karne, bardzo umiejętnie Balotelli zgrał ją do Muntariego, który umieścił bez problemów zdobył bramkę!

• I mamy wyrównanie! Muntari!

• Na trybuny został wysłany najprawdopodobniej trener gospodarzy.

• Te zdarzenie rozwścieczyło piłkarzy Milanu i najbardziej Montolivo, który otrzymuję także żółtą kartkę.

• Kaka fauluje i otrzymuje żółty kartonik.

• Muntari z pierwszej piłki do Balotelliego, ale górą obrońcy gości.

• Próbuje strzelać z daleka Balotelli, ale obok bramki.

• Kapitalnie pomyślana akcja Maicona, który dośrodkował wprost na głowę Bradley'a, ale ten uderzył niecelnie.

• Kaka pada w starciu z Dodo, sędzia mógł wskazać na jedenasty metr, ale był innego zdania.

• I zmiana w Milanie. Schodzi z boiska Poli, a za niego pojawi się Matri.

• Boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki Destro, a na nim pojawi się powracający Totti.

• Muntari podaje piłkę do Kaki, który zdecydował się na uderzenie, które jednak trafiło wprost w ... Montolivo.

• Ljajić biegnie kilkanaście metrów i podaje piłkę w polu karnym do Gervinho, ale dobrze interweniuje Emanuelson.

• Balotelli złapany w pół przez obrońcę Benatię w polu karnym. Sędzia mógł wskazać na jedenasty metr lub puścić grę. Ale on odgwizduje faul Balotelliego.

• AC Milan - RomaAC Milan - Roma

• Gervinho zagrywa na prawą stronę, wybrał najtrudniejsze rozwiązanie, więc piłkę przejmują goście.

• W odpowiedzi po bramce dla Romy uderza Montolivo, ale wysoko ponad bramką.

• Kaka pędzi środkiem pola i podaje do Poli'ego, który notuje jednak stratę na swoim koncie.

• Za ten faul Gabriel otrzymał żółtą kartkę.

• Gol! Strootman pewnie pokonuje bramkarza gospodarzy!

• Będziemy mieli rzut karny dla Romy. Gervinho sfaulowany przez Gabriela w polu karnym! Nieodpowiedzialne wyjście drugiego bramkarza gości!

• Balotelli podał w pole karne do Kaki, ale powstrzymał go nieustępliwy Benatia.

• Długo przy piłce utrzymywał się Dodo, który podał w końcu do Gervinho, ale ten stracił piłkę.

• W przerwie jedna wymuszona zmiana i to zaskakująca. Christian Abbiati schodzi z boiska, zastąpi go Gabriel.

• Czas rozpocząć drugą część spotkania!

• Do przerwy mamy remis! Lepsze wrażenie sprawia Roma!

• Sędzia doliczył dwie minuty.

• Wymuszona zmiana. Castan schodzi z boiska, zastępuje go Burdisso.

• Kaka wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale wcześniej w walce o piłkę faulował Castana.

• Piłkarze Romy w ataku. Gervinho do Dodo, który chciał centrować, ale wyszło z tego uderzenie, które o kilkanaście centymetrów minęło poprzeczkę bramki.

• Rządzi Zapata pod bramką gości, rządzi także pod swoją. Tym razem zablokował dośrodkowanie Dodo.

• Błąd jednego z obrońców Milanu starał się wykorzystać Gervinho, który popędził w kierunku bramki, ale w ostatnim momencie wybił mu ją Zapata!

• Będzie gol dla Romy! Nie, nie, Bonera wybija piłkę z linii bramkowej!

• Rzut rożny dla AC Milan. Piłkę po dośrodkowaniu przedłużył Muntari, a Zapata skierował ją do bramki!

• Gol! Zapata! Mamy wyrównanie!

• Emanuelson wpadł w pole karne i uderzył na bramkę, dobra parada de Sanctisa uchroniła Romę przed stratą bramki.

• Rzut rożny dla Romy. W walce o piłkę Muntari faulowany jest przez Destro.

• Z prawej strony Gervinho minął jednego obrońcę Milanu, ale kolejnemu udało się powstrzymać jego podanie.

• Bradley podaje prostopadłą piłkę do Destro, ale w ostatnim momencie przejął ją Zapata.

• Kapitalne podanie Kaki do Emanuelsona, któremu zostało prostopadłe zagranie w kierunku napastnika reprezentacji Włoch, ale interweniował dobrze jeden z obrońców Romy.

• Emanuelson po ziemi zdecydował się podać do Kaki, który chciał dośrodkować w pole karne, ale ofiarnie uprzedził go interweniujący Strootman.

• Świetna akcja AS Romy. Z piłką w polu karnym znalazł się Strootman i wyłożył ją idealnie do Destro, który wpakował ją do bramki!

• Gol! Gol! Destro!

• Kaka chciał podać prostopadłą piłkę do Balotelliego, ale dobrze przeczytał to Benatia.

• De Rossi za ostry faul otrzymał żółty kartonik.

• Okazję na zdobycie gola miał teraz Balotelli, ale uderzył z rzutu wolnego w środek bramki, gdzie stał de Sanctis.

• Dobre podanie w kierunku Gervinho, który zdecydował się na uderzenie, powędrowało ono jednak w środek bramki.

• Balotelli pada na dwudziestym metrze od bramki, po podaniu od Kaki, ale gwizdek sędziego milczał, chociaż mogło się wydawać że było przewinienie.

• Sprytne przepuszczenie piłki przez Balotelliego do Muntari'ego, ale obrona gości przejęła piłkę.

• AS Roma rozpoczyna mecz!

• Piłkarze już na murawie, za kilka chwil początek spotkania.

• Ławka rezerwowych AS Roma: Lobonț, Marquinho, Totti, Taddei, Florenzi, Skorupski, Burdisso, Jedvaj, Torosidis, Romagnoli, Ricci, Mazzitelli

• Ławka rezerwowych AC Milan: Saponara, Matri, Pazzini, Nocerino, Cristante, Coppola, Gabriel, Niang, Zaccardo, Mexès

• W ostatnich sześciu meczach pomiędzy obiema ekipami dwa razy zwyciężali gracze Romy, dwa razy górą byli zawodnicy Milanu i dwukrotnie spotkania kończyły się remisem.

• Od miesiąca kontuzjowany jest Federico Balzaretti, dlatego na lewej obronie prawdopodobnie znów zagra Dodo. W tygodniu urazu nabawił się też Marco Borriello, a wspomnianych zawodników nie ujrzymy już na murawie do końca roku. Najlepszą wiadomością dla kibiców Romy może być fakt, ze do składu zespołu prawdopodobnie w końcu powróci legenda i kapitan klubu, Francesco Totti.

• Obecnie drużyna z Rzymu zajmuje drugie miejsce w tabeli włoskiej ligi z dorobkiem trzydziestu siedmiu punktów na koncie i stratą tylko sześciu "oczek" do lidera z Turynu. Tym samym "Giallorossi" sensacyjnie z zapomnianej przez wszystkich legendy nieoczekiwanie stali się głównym rywalem Juventusu w walce o Scudetto.

• Milan nawiedziła także poważna plaga kontuzji, która znacznie osłabia zespół nie tylko na mecz z Romą, ale także nadchodzące spotkanie derbowe z Interem. W obronie z pewnością nie zobaczymy dzisiaj Constanta i Abate, a w ofensywie ponownie zabraknie El Shaarawyego, który po tym jak wyleczył kontuzje wszedł z ławki na kilka minut meczu z Ajaksem i... nabawił się nowej. Kontuzjowani "z przodu" są też Robinho i jeden z najlepszych zawodników Milanu obecnie, Valter Birsa.

• Obecnie milaniści plasują się na dalekim jak na zespół pokroju siedmiokrotnego triumfatora Ligi Mistrzów, dwunastym miejscu.

• Milan ma za sobą spotkanie z Ajaksem, którego jako klub z tak wieloletnią tradycją, przepełnioną wielkimi zwycięstwami, powinien się zwyczajnie wstydzić. Mediolańczycy nie pokazali w nim bowiem nic, co mogłoby argumentować w sposób wystarczający ich awans do 1/8 finału Champions League, a Holendrzy San Siro, gdyby tylko zwiększyli swoją skuteczność, z pewnością opuszczaliby z upragnionym zwycięstwem.

• Do niedawna na półwyspie Apenińskim, "Rossonerii" brylowali w czubie ligowej tabeli, zaś ekipa ze stolicy Włoch oglądała co najwyżej ich plecy. Teraz jednak sytuacja uległa znacznej zmianie, a role się odwróciły. Dziś to gracze Rudiego Garcii są zdecydowanym faworytem.

• Witamy podczas relacji z najciekawszego pojedynku tej kolejki Serie A, w którym AC Milan podejmie AS Roma.