• Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji LIVE w naszym serwisie. Dobranoc!

Posiadanie piłki: 50% - 50%

Spalone: 3 - 1

Faule: 17 - 12

Rzuty rożne: 6 - 4

• KONIEC! Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu obydwu zespołów i remis jest jak najbardziej zasłużonym wynikiem.

• POLI!!! Ostatnia szansa Milanu?! Świetnie w polu karnym znaleźli się gospodarze, akcję zakończył strzałem z jedenastu metrów Poli, ale został zablokowany i wywalczył tylko rzut rożny!

• Zabawił się teraz Lopez, ale na jego szczęście zdążył złapać piłkę w granicach pola karnego.

• Chyba nie. Gra przypomina już bardziej kopaninę i rozpaczliwe błaganie o zejście do szatni.

• Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry. Czy wynik ulegnie jeszcze zmianie?

• Świetna interwencja Zapaty w polu karnym. Wślizgiem odebrał piłkę Guarinowi, a było już bardzo groźnie! Chwila przerwy w grze, znów jakiś uraz piłkarza Interu.

• Kilka minut szansy dla Osvaldo.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla Milanu, ale ponownie słabo wykonany. Bez pomysłu na rozegranie stałych fragmentów gry są dziś Rossoneri.

• Rami wywalczył korner. Kolejna szansa na bramkę.

• Dobry pomysł, ale bez zagrożenia. Przy piłce utrzymują się gospodarze.

• Jeszcze walczą gospodarze, ale zbyt późno się obudzili. Będą mieli jednak okazję po faulu tuż przy polu karnym, z boku boiska. Szykuje się dośrodkowanie, a także zmiana w Interze.

• Chwila przerwy w grze, leży na murawie Essien. Małe sprostowanie - Icardi trafił w poprzeczkę i dopiero wówczas piłka odbiła się od niej opuszczając plac gry.

• EL SHAARAWY! Świetne wejście w pole karne, ale jeszcze lepiej zatrzymuje go Jesus!

• Akcja Meneza zatrzymana na skrzydle, goście konstruują atak pozycyjny nie kwapiąc się do szybszych prób zagrożenia bramce rywala.

• Znany nam scenariusz - Dodo w pole karne i łapie Lopez.

• Dobra okazja dla Interu, ale Icardi posyła piłkę obok bramki Milanu.

• Pierwszy strzał Hondy - celny, ale broni Handanović.

• Andrea Poli w miejsce Muntariego.

• OEZUS MARIA CYTUJĄC KLASYK! EL SHAARAWY TRAFIA W POPRZECZKĘ! W sytuacji sam na sam z bramkarzem podnosi piłkę i trafia w poprzeczkę! Co za pech, ale fatalnie zachował się Włoch w tej sytuacji!

• Świetna okazja dla Hernanesa, ale ten zamiast uderzać zagrał w pole karne. Nie spodziewali się ani rywale ani koledzy z zespołu.

• A za zupełnie nieobecnego Torresa na placu gry pojawia się Honda

• Strzelec bramki, Obi został zmieniony przez Hernanesa.

• Brzydki faul w środku pola daje okazję do zmian.

• Mexes bez pomysłu zagrywa piłkę do przodu i oddaje ją rywalowi.

• Ależ fatalny strzał Meneza z rzutu wolnego, podobnie jak w pierwszej połowie wysoko ponad bramkę.

• Jeszcze kartka dla Jesusa.

• Będzie bardzo groźnie! 25 metrów do bramki Handanovica, Jesus fauluje rywala i daje okazję do bezpośredniego strzału na bramkę!

• Bezradni są gospodarze, ale nadal skuteczni w defensywie. Tym razem dobrze powstrzymali Kovacica.

• Kolejna akcja Interu kończy się faulem i żółtą kartką Bonaventury.

• Goście rozgrywają piłkę, gospodarze czekają na nich przed własnym polem karnym. Chyba nie tak miało to wyglądać w zamyśle Pippo.

• Zaskoczeni piłkarze Milanu dali się zepchnąć do obrony. Lopez znów łapie piłkę, czy Inzaghi ma jakiegoś asa w rękawie?

• Niesamowite! Obi przed polem karnym dostał prezent od Zapaty, oszukał rywala, był nim chyba Essien i uderzył w długi róg bramki. Interwencję Lopezowi utrudniali obrońcy i Hiszpan dopiero w ostatniej chwili zareagował rzucając się na piłkę, ale nie zdołał jej dosięgnąć. Remis!

• OBI!!! REMIS!!

• Nic z tego - znów bezskuteczna próba zagrożenia bramce Handanovica. Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale po chwili futbolówkę z dala od własnej szesnastki wybijają defensorzy Nerazzurrich.

• Faul w bocznej strefie boiska, rzut wolny dla Milanu i okazja do dośrodkowania.

• Dobra próba odpowiedzi ze strony Milanu, ale Torres bądź El Shaarawy znajdował się na pozycji spalonej.

• Leży w polu karnym De Sciglio, grę z rzutu wolnego wznawia Lopez. Nie jest to jednak nic poważnego i Włoch szybko wraca do gry.

• Faul gospodarzy na połowie rywala, to oznacza, że piłka wraca w posiadanie Interu.

• Coraz większa przewaga Interu. Goście utrzymują się przy piłce na połowie rywala, ale koniec końców piłkę łapie Lopez.

• NIESAMOWITE! Świetnie przedarł się w polu karnym piłkarz Interu, ale jego strzał z ostrego kąta broni świetnym wyjściem z bramki Lopez! To jednak nie koniec, piłka wraca w pole karne i dopiero po dwóch zablokowanych strzałach akcję zakończył niecelnym uderzeniem Kuzmanović!

• Zwarte szyki defensywy Milanu, dopiero trzecia próba kończy się skutecznym podaniem w pole karne, ale tam ponownie dobrze zachowali się obrońcy - korner.

• Nie było zagrożenia, akcja przenosi się już pod drugą bramkę.

• Ależ było teraz groźnie! Wymiana piłki, futbolówka trafia do wbiegającego w pole karne Bonaventury, ten uderza z ostrego kąta ale jego strzał blokuje obrońca! Tylko rzut rożny.

• Dobry powrót Jesusa przerywa akcję Milanu. Znów wznowią grę z autu gospodarze.

• Lopez wychodzi z bramki i łapie piłkę zagrywaną w pole karne przez Dodo.

• Nieudane dośrodkowanie. Goście próbują wyprowadzić kontratak, ale nieskutecznie. Od początku drugiej połowy meczu piłkarze Interu grają wyższym pressingiem.

• Dobra interwencja Jesusa przerywa akcję Boneventury, ale Rossoneri wywalczyli rzut rożny.

• Słychać odpalane petardy hukowe - dopóki nie lecą jednak na boisko nie będziemy mieli powtórki ze słynnego już zdjęcia Rui Costy i Marco Materazziego.

• Nerazzurri wywalczyli pierwszy korner po przerwie, ale zagrywaną w pole karne futbolówkę pewnie chwyta Diego Lopez.

• Bez zmian w przerwie. Przy piłce utrzymują się goście, którzy konstruują atak pozycyjny.

• Ze środka zaczynają piłkarze Interu. Gramy!

• Wracamy na Stadio San Siro - piłkarze również. Jako pierwsi pojawili się zawodnicy Milanu.

Strzały: 3 - 3

Celne: 1 - 2

Posiadanie piłki: 48% - 52%

Spalone: 1 - 1

Faule: 7 - 5

Rzuty rożne: 2 - 2

• Mecz nieco rozczarowuje. Brakuje odważnych, ofensywnych akcji a większość gry polega na wymianie piłki w środku pola. Miejmy nadzieję, że obraz ten zmieni się w drugiej połowie. Za chwilę statystyki i kilka fotek.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Ostatnia minuta nie przyniosła emocji ani kolejnych bramek. Piłkarze schodzą do szatni przy wyniku 1:0 dla Milanu!

• Rzut rożny dla Interu - zbyt mocne dośrodkowanie mija całe pole karne. Nie zdołał przejąć tej piłki żaden z zawodników w czarnych koszulkach. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Znów po stronie De Sciglio, więc znów nieskutecznie próbowali atakować goście.

• Kontratak Milanu, zatrzymany przed polem karnym. Pierwsze nerwowe przepychanki między piłkarzami po gwizdku nie skończyły się pokazaniem kolejnych kartek, na ich szczęście.

• Znów skutecznie w powietrzu interweniuje Mexes. Ciężko celnie dograć górą do rywala, gdy wysoki Francuz kieruje defensywą Milanu.

• Chwila przewagi Interu, który utrzymuje się przy piłce pod bramką rywala ale do tej pory piłkarze tej drużyny nie potrafili znaleźć sposobu na stworzenie większego zagrożenia i odbijają się od przysłowiowej ściany.

• Zapata świetnie ruszył z piłką napędzając atak, gdy dogonił go rywal posłał piłkę na drugą stronę do Meneza, jednak zbyt mocno i akcja wróciła do środka pola. Po chwili kolejna sytuacja, znów Francuz tym razem dryblingiem próbował minąć rywali ale upadł przed polem karnym. "Bez faulu" - mówi Guida.

• Przenosimy się pod bramkę Milanu, znów skrzydłem próbowali atakować piłkarze Interu ale bardzo skutecznie gra dziś De Sciglio.

• Tak po bramce cieszył się Menez.

• Chwila spokoju w grze, piłka wymieniana jest w środku pola i brakuje zainicjowania akcji przez którąś z drużyn.

• Po dośrodkowaniu Dodo dobrze w polu karnym zachował się Mexes, który uprzedził składającego się do strzału Obiego.

• Kontratak Interu powstrzymany przez Ramiego i Muntariego na skrzydle. Ten drugi bardzo ambitnie walczył o piłkę, widać, że chce pokonać swój były zespół zgodnie z tym co zapowiadał w wywiadach.

• Znów przewaga Milanu, znów skutecznie w obronie Inter. Ciężko znaleźć jakąś lukę w defensywie Nerazzurrich i Rossoneri szybko zostali zepchnięci do środka pola.

• Goście próbowali wyprowadzić kontratak, ale stracili piłkę. Po chwili ta znów wróciła w ich posiadanie, ale tym razem walczący z rywalem De Sciglio został brutalnie powalony na ziemię, za co kartkę obejrzał Obi.

• Po akcji Palacio mamy pierwszy korner dla Interu, ale słabe wykonanie stałego fragmentu gry nie stworzyło zagrożenia w szesnastce Milanu.

• Nie mają pomysłu na rozegranie akcji piłkarze Milanu, po chwili wymiany futbolówki tracą ją na rzecz rywala.

• Świetny odbiór w środku pola, rusza El Shaarawy i Menez, ale akcja zwolniła i nic z tego nie wynikło. Wciąż przy piłce gospodarze.

• Około 30 metrów do bramki Lopeza, faul Mexesa - żółta kartka. Pierwsza w tym spotkaniu.

• Nie było zagrożenia, piłkę utrzymali jednak gospodarze.

• Akcja skrzydłem daje Milanowi kolejny rzut rożny.

• Odzyskali piłkę Rossoneri i już ponownie znaleźli się pod bramkę Interu. Tym razem skończyło się na wrzucie z autu, który nie przyniósł kolejnej bramki. Piłkę odzyskali goście.

• Natychmiast reagują piłkarze Interu, ale przytomnie zachowali się obrońcy Milanu, którzy nie dali szans na wyprowadzenie skutecznej akcji.

• Wykrakałem! Pomknęli skrzydłem gospodarze, świetne podanie na wolne pole dostał El Shaarawy, który znalazł się na skrzydle i płasko dograł w pole karne. Tam przytomnie zachował się Menez, który pewnym strzałem w górny róg bramki nie dał szans Handanovicowi!

• MEEENEEEEZ !!! 1:0 DLA MILANU !!!

• Głośno na trybunach, nudno na boisku. Początek meczu nie przynosi wielkich emocji, ale na ten moment brakuje bramek.

• Kolej na Rossonerich. Akcję kończy Giacomo Bonaventura, ale jego strzał lepiej pozostawić bez komentarza. Bardzo słaba próba Włocha.

• Po chwili dośrodkowanie w pole karne posyła Guarin, ale piłkę bez problemów łapie Diego Lopez.

• Chwila przewagi Milanu, ale już szykują odpowiedź piłkarze Interu. Nerazzurri konstruują atak pozycyjny rozgrywają piłkę na połowie rywala.

• Nie był to najlepszy strzał w wykonaniu Jeremy'ego Meneza. Piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką, grę wznowi golkiper Interu.

• Zamknięci we własnej szesnastce goście, wymiana piłki przez piłkarzy Milanu kończy się faulem Obiego na Essienie. Około 30 metrów do bramki, będzie groźnie!

• Gwoli wyjaśnienia - wszystko za sprawą złapanego na spalonym Torresa. Tymczasem piłkę po akcji Interu pewnie łapie Diego Lopez.

• Wracamy na boisko. Kolejna akcja Milanu, ale ponownie nie zakończyła się nawet strzałem. Grę z rzutu wolnego wznawia Handanović.

• Korzystając z chwili przerwy - oprawy obydwu zespołów.

• Gra przerwana, na boisku leży jeden z piłkarzy Interu Dodo, który ucierpiał w starciu z Muntarim. Polała się krew, potrzebna pomoc medyczna.

• Ładny, kąśliwy strzał Guarina z dystansu, ale znów świetnie broni Lopez!

• Dobry pomysł, ale wykonanie już dużo gorsze. Piłkarze Milanu uwolnili się i ruszyli skrzydłem, jednak tam od El Shaarawy'ego lepszy okazał się obrońca Interu.

• Trwa oblężenie bramki Milanu. Dobrze reagują jednak obrońcy, którzy oddają niebezpieczeństwo i przejmują piłkę. Rusza kontra Diavolo.

• Fernando Torres tym razem próbował przedrzeć się przez defensywę Nerazzurrich, ale Ci wciąż skutecznie się bronią.

• LOPEZ! CO ZA PARADA! Muntari fatalnie próbował zagrywać piłkę do kolegi z zespołu, przechwycił ją Icardi, który miał "pustą autostradę do bramki" i tylko fantastyczna interwencja Lopeza chroni Milan przed stratą bramki!

• Rzut rożny dla Rossonerich, ciekawie rozwiązany ale zakończony fatalnym dośrodkowaniem.

• Kontratak Interu kończy się stratą Obiego. Rusza Milan, ale Rami nieskutecznie próbował dośrodkować w pole karne.

• Pierwszy test dla defensywy Interu, dobrze przypilnowali Torresa, który walczył o piłkę w polu karnym.

• Tym razem w polu karnym pada Essien, ale arbiter pozostaje niewzruszony. Zdaniem Guidy ponownie nie było faulu.

• Rzut wolny w środkowej strefie boiska dla Milanu, ale szybko tracą piłkę gospodarze.

• Odpowiedź Interu, kibice domagają się rzutu karnego ale nie ma o tym mowy.

• Gospodarze rozgrywają piłkę w defensywie, po chwili Zapata długą piłką próbuje uruchomić obrońcę - nieskutecznie.

• Ze środka zaczynają piłkarze Milanu. Rozpoczynamy 282 derby Mediolanu!!!

• Przywitanie kapitanów obydwu zespołów, za chwilę zaczynamy!

• Kluby z Mediolanu podzieliły między siebie 84 międzynarodowe i krajowe trofea, w tym 9 Pucharów Europy. Czy jest lepsza zachęta do obejrzenia ich bezpośredniego pojedynku?

• Co do odstawiania nóg. W ostatnich 12 derbach zobaczyliśmy 11 czerwonych kartek. Ukarani nimi zostali: Materazzi, Burdisso, Sneijder, Lucio, Chivu, Nagatomo (Inter) oraz Gattuso, Cassano, Abate, Ambrosini i Muntari (Milan).

• Piłkarze za chwilę pojawią się na murawie. Trybuny wypełnione po brzegi czekają na swoich ulubieńców. Nikt dzisiaj nie odstawi nogi w walce o piłkę!

• A to już San Siro z lotu ptaka!

• Symboliczny obrazek. Ex-gwiazda Interu, Zlatan Ibrahimović, świętuje zdobycie bramki dla Milanu w derbach Mediolanu. Oprócz Zlatan piłkarzami, którzy grali w obydwu zespołach są m.in. Roberto Baggio, Lorenzo Buffon, Giuseppe Meazza czy obecny dziś na boisku od pierwszej minuty Sulley Muntari.

• Mecz rozpocznie się za piętnaście minut! To dobra chwila na lekturę naszej zapowiedzi - KLIK!

• Z jednej strony fani Interu, z drugiej Milanu!

• Ławka rezerwowych Interu:

Carrizo, Berni, Andreolli, Osvaldo, Campagnaro, Vidic, D'Ambrosio, Krhin, Donkor, Hernanes, M'Vila, Bonazzoli.

• A jak wygląda to z perspektywy Roberto Manciniego? Włoch dotychczas czterokrotnie wygrywał derby, pięć razy ten mecz przegrał a raz zremisował. Więcej faktów i ciekawostek do przeczytania - TUTAJ.

• Derby z perspektywy Filippo Inzaghiego? Dla Pippo to pierwszy pojedynek z Interem w roli szkoleniowca. Komentarz, a w nim kilka ciekawostek na temat obecnego trenera Milanu można przeczytać TUTAJ.

• Długie kolejki fanów wciąż czekają na wejście na stadion. Przypomnijmy - sprzedano wszystkie wejściówki na to spotkanie!

• Inter to ulubiony rywal Giacomo Bonaventury. Piłkarz Rossonerich w meczach przeciwko tej drużynie strzelił cztery bramki co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

• Roberto Mancini dotychczas trzykrotnie przejmował zespół w trakcie trwania rozgrywek. Gdy tak się działo pierwsze spotkanie ligowe dwukrotnie kończyło się remisem, a raz wygraną drużyny prowadzonej przez Włocha:

Man City 2-0 Stoke Perugia 2-2 Fiorentina Juventus 2-2 Galatasaray

• Drugi raz w historii Derby Mediolanu rozgrywane są 23 listopada. Wcześniej miało to miejsce w 2002 roku. Wówczas lepszy okazał się Milan, który wygrał 1:0 po bramce Serginho.

• Jeśli Inter strzeli dziś bramkę, będzie to 180 gol za kadencji Roberto Manciniego, który powrócił na ławkę Nerazzurrich po sześciu latach.

• Ławka rezerwowych Milanu:

Abbiati, Agazzi, Albertazzi, Armero, Zaccardo, Montolivo, Poli, Saponara, Van Ginkel, Honda, Niang, Pazzini.

• Znamy składy! Filippo Inzaghi zaskoczył zmieniając ustawienie. Milan zagra dziś w formacji 4-2-3-1. Roberto Mancini konsekwentnie stawia na swoją ulubioną formację 4-3-1-2.

• Tutaj z kolei film pokazujący fanów obydwu zespołów podczas derbów rozegranych w 2012 roku. Atmosfera na San Siro zawsze jest gorąca!

• Tak Inzaghi strzelał w derbach Mediolanu w 2008 roku. Asysta - Kaka.

• Tradycyjnie zobaczymy również oprawy przygotowane przez kibiców obydwu zespołów. Tak w tej chwili wygląda Curva Sud na Stadio San Siro.

• Dzisiejszy mecz to również pojedynek dwóch wspaniałych napastników. Roberto Mancini i Filippo Inzaghi spotykali się już na murawie. W tych pojedynkach lepiej wypadał Pippo. Jak będzie dzisiaj?

• Serwis whoscored przygotował infografikę podliczającą statystyki obecnego sezonu w wykonaniu obydwu zespołów.

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z Derbów Mediolanu! Start spotkania już za nieco ponad godzinę. Czekacie? Kto waszym zdaniem wygra to spotkanie? Zapraszamy do typowania w komentarzach!