AC Milan

0

Juventus Turyn

2

• Koniec meczu! Milan przegrywa na San Siro z Juventusem 0:2. W spotkaniu tym oglądaliśmy kapitalne bramki, pierwszą autorstwa Fernando Llorente, a drugą Carlosa Teveza. Trzy punkty jadą do Turynu, a przewaga "Starej Damy" nad pozostałymi zespołami włoskiej ekstraklasy staję się dzięki nim coraz większa.

• Robinho trafia w poprzeczkę po dośrodkowaniu Saponary! Takie okazje po prostu trzeba wykorzystywac...

• Brawa i owacje na stojąco także dla Carlos Tevez, którego na boisku zastąpi Giovinco.

• Zdaniem sędziego mecz potrwa cztery minuty dłużej.

• Jest i zmiana, Fernando Llorente opuszcza murawę słuchając gromkich braw od kibiców Juve. Osvaldo melduję gotowośc do gry.

• Na końcówkę spotkania Conte wpuści na plac gry Pablo Osvaldo, który już ustawił się przy linii bocznej.

• Rossoneri próbują wyjśc z inicjatywą, ale brakuje im pomysłów w jaki sposób mogliby to uczynic.

• Ależ groźny strzał Pirlo! Były gracz Milanu mógł pogrążyc dawnych kolegów, ale piłka otarła się o poprzeczkę bramki.

• Antonio Conte decyduje się na pierwszą zmianę. Za Lichtsteinera mecz dokończy Simone Padoin.

• Żółta kartka dla Daniele Bonery.

• Mina dyrektora Milanu, Adriano Gallianiego będącego na trybunach, a także Clarenca Seedorfa możemy wywnioskowac, że w szatni zespołu nie będzie przyjemnie po zakończeniu spotkania.

• Abate zagrywa do Emanuelsona, a ten bezpośrednio oddaje strzał na bramkę. Tam jednak niezawodny dziś Gigi Buffon stanął na wysokości zadania i tym razem także poradził sobie z obroną.

• Zobaczcie fenomenalną bramkę Carlosa Teveza.

• Nieco ponad dziesięc minut dzieli nas od zakończenia meczu. Patrząc na to jak gospodarze tracą zapał do gry wszystko wskazuje na to, że Juventus po raz kolejny zapisze sobie na swoje konto trzy punkty.

• Ostatnia zmiana w zespole Rossonerich, za Adela Taarabta pojawia się Robinho.

• Bramka Carlosa Teveza podziałała negatywnie na piłkarzy Milanu, którzy z każdą kolejną minutą tracą moc, z jaką jeszcze przez przerwą potrafili atakowac bramkę Buffona.

• Czy Milan podniesie się z kolan? Gospodarze przegrywając z Juventusem już 0:2 płacą za własne błędy i niewykorzystane okazje.

• Seedorf dokonuje pierwszej zmiany, za Riccardo Montoliwo na murawie pojawia się Japończyk Keisuke Honda.

• Z bombą jaką popularny "Apacz" posłał na bramkę Abbiatiego tuż pod poprzeczkę golkiper Milanu nie miał żadnych szans, Tevez znów pokazuje wielką klasę.

• CO ZA BRAMKA!!!! CARLOS TEVEZ!!!!! KAPITALNE TRAFIENIE ARGENTYŃCZYKA!!

• Taarabt chciał dośrodkowywac, ale po jego strzale piłka powędrowała kierunku trybun San Siro.

• To mogła byc kolejna dobra akcja Milanu, ale do podania De Jonga pierwszy dobiegł Andrea Barzagli, który wyprzedził na finiszu Kake.

• Ostre wejście Pirlo w nogi Saponary. Reprezentant Italii ukarany żółtą kartką, która skutkuje jego nieobecnością w przyszłotygodniowym starciu z Fiorentiną.

• Fernando Llorente jest dziś najaktywniejszym piłkarzem Juventusu, przed chwilą ograł ze swobodą kilku rywali i niewiele brakowało, by po raz drugi pokonał dziś Abbiatiego.

• Abate wygrał pojedynek z Asamoah, ale podawał niedokładnie, bo do swojego byłego już kolegi z zespołu, Andrei Pirlo.

• Gospodarze nawet jeśli nie potrafią finalnie wykończyc swoich akcji zasługują na zdobycie chociażby gola honorowego w tym spotkaniu. San Siro dawno nie widziało tak walecznego i tak ambitnego Milanu w starciu z klasowym rywalem.

• Marchisio zbyt szybko wybiegł z muru, więc sędzia nakazał powtórzenie rzutu wolnego. Tym razem do piłki podszedł Montolivo, posłał ją jednak wysoko ponad poprzeczkę.

• Claudio Marchisio ukarany żółtą kartką.

• Szansa dla Milanu na zdobycie gola z rzutu wolnego. Kombinacyjne ustawienie mediolańczyków nie poskutkowało, Adil Rami trafił prosto w mur.

• Druga połowa przebiega na razie w podobnym stylu co pierwsza. Gospodarzom nie brak ambicji i wciąż napierają na bramkę Buffona, brakuje im jednak kogoś, kto ostatecznie wykończył by wszystkie akcje na które starannie pracuje cały zespół.

• Uraz głowy Polego wyglądał bardzo poważnie. Piłkarz opuści stadion i karetką zostanie przewieziony do szpitala.

• Andrea Poli opuszcza plan gry na noszach, w jego miejsce pojawia się Riccardo Saponara.

• Przerwa w grze, Andrea Poli opatrywany przez medyków swojego zespołu prawdopodobnie nie będzie mógł kontynuować gry.

• Kapitalne dośrodkowanie Kaki, piłka powędrowała pod nogi Polego, ale młody i niedoświadczony Włoch posłał ją tylko w boczną siatkę bramki.

• Świetny strzał Taarabta, ale niebywałym refleksem popisuję się golkiper Starej Damy i reprezentacji Włoch!

• Milan dobrze radzi sobie z rywalami w środku pola, ale nie potrafi przedrzec się przez skuteczną defensywę Juventusu i przedostac się pod ich pole karne.

• Emanuelson podaje do Kaki, ten oddaje mu piłkę, a Holender z narożnika boiska oddaje strzał, który pewnie broni Buffon.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Tak oto bramkę zdobył Fernando Llorente.

• Milan - JuventusMilan - JuventusMilan - Juventus

• Koniec pierwszej połowy. Kreatywność i polot Milanu przegrywają do przerwy ze skutecznością Juventusu 0:1. Zapowiada się kapitalna druga połowa na San Siro!

• Świetna akcja Juventusu, Stephan Lichtsteiner zagrywał do Llorente niemal zza linii końcowej boiska, a Hiszpan bez problemów wpakował piłkę do siatki Milanu. Abbiati nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

• GOL! Fernando Llorente!

• Gracze z Turynu łatwo tracą piłkę na rzecz rywali, co gospodarze wykorzystują z coraz większą częstotliwością. Bramka dla Milanu wisi w powietrzu!

• Pazzini przyjął piłkę, obrócił się z nią i jeszcze oddał strzał. Buffon czujny między słupkami pewnie broni.

• Pazzini bardzo ostro potraktowany przez Pogbę, sędzia dyktuje rzut wolny dla Milanu, do piłki ustawiają się Montolivo i Poli, ale nie udaje im się zdziałac niczego konkretnego.

• Świetne zawody rozgrywa dziś Urby Emanuelson, dwoi się i troi niemal na każdej pozycji, broni, odbiera, podaje i strzela.

• Błąd Bonucciego, który odegrał futbolówkę prosto pod nogi Kaki. Brazylijczyk skierował ją z kolei do Taarabta, jednak Marokańczyk nie zaskoczył Buffona.

• Kaka zgrał piłkę z lewego skrzydła w kierunku Montolivo, a kapitan Milanu pokusił się o strzał z dystansu, niecelny.

• Milan znów przed szansą! Caseres zgubił piłkę, co wykorzystał Milan, ale Pazzinii nie popisał się przed polem karnym Juventusu.

• Emanuelson niedokładnie zagrywa do Pazziniego, reprezentant Włoch opanował jednak piłkę, wycofał ją do Abbiatiego i Milan od własnej bramki konstruuje kolejną akcję.

• Lepszy okres gry w wykonaniu Rossonerich, teraz to oni utrzymują się przy piłce i budują kontratak w środkowej strefie boiska.

• Co za z akcja!!!!! Gospodarze rozmontowali defensywę Juventusu koncertowo, ale ostatecznie Kaka strzelał zbyt lekko i zza linii bramkowej piłkę wybił piłkarz Starej Damy!!

• Pazzini zagrywał piłkę z narożnika boiska do De Jonga, ale Holender źle ocenił sytuację i podawał prosto w kierunku graczy z Turynu.

• Rut rożny dla Juventusu źle wykonany przez Pirlo. San Siro przyjęło swojego byłego ulubieńca sporą porcją gwizdów...

• Podanie do Pazziniego, Włoch znajdował się w dobrej pozycji by strzelac, ale w porę zareagował Buffon i uchronił swoją drużynę przed zagrożeniem.

• Za ciosem poszli także gospodarze, ale im także się nie poszczęściło. Oglądamy jak na razie bardzo wyrównane spotkanie.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Milanu! Tevez i Lichtsteiner atakowali bramkę Abbiatego, a Szwajcar zakończył swój udział w tej akcji strzałem na bramkę zmuszają golkipera Milanu do interwencji.

• Poniosło teraz Paula Pogbę, którzy z ponad trzydziestu metrów oddał mocno niecelny strzał zamiast podawac do wychodzącego na dobrą pozycję Stephana Lichtsteinera.

• Świetna akcja "Starej Damy", Llorente kapitalnie zgrał piłkę do Teveza, a ten mocnym strzałem zagroził bramce Abbiateigo.

• Drużyna Juventusu przeniosła ciężar gry na własną połowę i pozawala wyszumieć się Rossonerim, którzy próbują zwietrzyć swoją szansę na zdobycie gola.

• Gospodarze znów w natarciu, Giampaolo Pazzini trochę przypadkowo uderzał na bramkę Buffona, ale to właśnie charakteryzuje tego napastnika - zawsze znajduje się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie.

• Rzut rożny dla Milanu, przy piłce ustawił się kapitan zespołu, Riccardo Montolivo, który ostatecznie uderzał zbyt mocno i nic z tej akcji nie wynikło.

• Kaka próbował strzelac lewą nogą z okolicy szesnastego metra, ale skierował piłkę obok lewego słupka.

• Dobra akcja Milanu, Montolivo i Kaka rozmontowali piłkarzy Juventusu w środku pola i dotarli futbolówką na połowę rywali, gdzie swoich sił spróbował Taarabt i oddał pierwszy strzał na bramkę Buffona.

• Juventus spokojnie buduje akcję od własnej bramki. Lichtsteiner wrzucił piłkę w kierunku Llorente, ale Hiszpan w porę został uprzedzony przez Polego.

• W szeregach Milanu widac trochę nerwowości, jednak gospodarze z każdą kolejną sekundą starają się opanowac i uspokoic grę.

• Kwadwo Asamoah popełnił błąd i w okolicach pola karnego Milanu nie trafił w piłkę posłaną w jego kierunku.

• Wyrównany początek spotkania. Piłka krąży jak po sznurku pomiędzy piłkarzami obu drużyn.

• Pierwszy gwizdek sędziego i od środka rozpoczynają gospodarze!

• Piłkarze obu drużyn w akompaniamencie hymny Milanu wkraczają właśnie na murawie.

• San Siro pęka dziś w szwach. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie z Juventusem przywiodło na stadion komplet kibiców. Dawno nie było tutaj takiej frekwencji.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego przedstawimy Wam dość ciekawą statystykę. Chociaż oba zespoły w ligowej tabeli dzieli przepaść istnieje sfera, w której to Milan jest lepszy. Chodzi o średnie procentowe posiadanie piłki na mecz, w przypadku gospodarzy wynosi ono 29.55%, zaś drużyny ze stolicy Piemontu 28.50%.

• Pierwszy mecz obu drużyn, jaki z październiku rozegrano na Juventus Stadium zakończył się zwycięstwem "Starej Damy". Jednak w tamtym spotkaniu nie zabrakło goli, bowiem zakończyło się ono wynikiem 3:2.

• Milan, to aktualnie dziewiąta ekipa włoskiej Serie A, która zgromadziła na swoim koncie 35 punktów. Z kolei Juve dorobkiem 66 punktów przoduje tabeli włoskiej ekstraklasy i ma już prawie dziesięć oczek przewagi nad drugą AS Romą.

• Boa zespoły do dzisiejszego spotkania przystąpią w dobrych nastrojach, bowiem w poprzedniej rundzie zarówno Milan jak i Juventus wygrali swoje mecze. Rossoneri poradzili sobie z Sampdorią, którą pokonali 2:0, z kolej Bianconeri triumfowali w derbach Turynu.

• Rezerwowi piłkarze Juventusu: Storari, Rubinho – Chiellini, Giovinco, Isla, Ogbonna, Osvaldo, Padoin, Peluso, Quagliarella.

• Rezerwowi piłkarze Milanu:Amelia, Gabriel – Birsa, Constant, De Sciglio, Essien, Honda, Mexes, Petagna, Robinho, Saponara, Zaccardo.