AC Milan

0

Juventus Turyn

1

• Milan walczył bardzo dzielnie i długo. Mimo niewielkiej ilości bramek spotkanie mogło się podobać, nie brakowało emocji i okazji dla obydwu zespołów. O zwycięstwie, jak zwykle w takich przypadkach przesądza błysk geniuszu jednego zawodnika. Był nim Paul Pogba, który zaliczył świetną asystę i wykonywał dobrą robotę przez całe spotkanie. Słabo zagrał Fernando Llorente, a w Milanie wyróżnić należy głównie Jeremy'ego Meneza. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje LIVE w naszym serwisie! Szymon Janczyk.

• Tutaj jeszcze bramka Carlosa Teveza!

• Milan walczył dzielnie, ale trzy punkty jadą do Turynu!

• Spore zamieszanie w polu karnym Juventusu, ale wszystko kończy się dobrze dla Starej Damy. Chwilę później sędzia kończy mecz, Bianconeri wygrywają w hicie kolejki!

• Również Asamoah ukarany został kartką, a tymczasem De Jong słabym dośrodkowaniem marnuje świetną okazję.

• Torres najpierw był faulowany, a później uderzył w twarz Chielliniego. Przypadkowe zagranie Hiszpana, ale żółta kartka się należy.

• Trzy minuty doliczył sędzia Rizzolli.

• Ostatnie minuty meczu, nie poddają się Il Diavolo. De Sciglio dobrze się zastawił i grę od bramki wznowi Abbiati.

• Kolejna długa piłka w pole karne Bianconerich, ale nadal dobrze radzi sobie defensywa Starej Damy.

• Tym razem to Menez przewrócił się w szesnastce, ale Rizzolli również nie użył gwizdka.

• Ależ świetny przerzut Vidala, Juventus miał świetną okazję w przewadze pod bramką rywala, Pogba wpadł w pole karne i przewrócił się ale nie ma mowy o faulu Ramiego.

• Nie widać już pomysłu na rozgrywanie akcji w grze podopiecznych Pippo Inzaghiego, niewidoczny do tej pory jest Torres.

• Starcie Vidala z Muntarim kończy się brzydkim kopnięciem i żółtą kartką dla piłkarza Milanu.

• Pierwsza akcja Romulo, od bramki zacznie grę Abbiati.

• Jeszcze powalczą gospodarze. Pazzini zastąpił Hondę.

• Na boisku melduje się Romulo, który zmienia Lichtsteinera. Szwajcar żegnany jest gwizdami.

• Słaby strzał Ramiego, ruszają z kontrą goście ale dobry powrót obrońców nie daje szans na strzelenie drugiej bramki.

• Rzut wolny z okolicy 40 metrów do bramki Buffona, krótko rozegrany...

• Całkiem niezły strzał piłkarza Juventusu, pewnie broni Abbiati.

• Spokojnie rozgrywają piłkę goście, nie śpieszy im się i w sumie nic w tym dziwnego.

• Bonaventura cofnie się chyba do środka pola, bowiem Poli został przed chwilę zmieniony przez Fernando Torresa. El Nino debiutuje dziś w Milanie!

• Jest Vidal! Zmienia Pereyrę.

• Od razu atakuje Milan, coraz szybciej i odważniej ale mylą się w ofensywie gracze Rossonerich. Zbyt mocne podanie Bonaventury i mamy aut dla Bianconerich.

• Menez zakręcił Chiellinim, ale nie pomógł mu żaden z kolegów, a obrońca Starej Damy w porę wystawił nogę i zablokował podanie w pole karne.

• No i zrobił nam się mecz! Za chwilę na placu gry pojawi się... Fernando Torres!

• Kapitalne zagranie Paula Pogby tuż sprzed pola karnego, Tevez wychodzi na stuprocentową sytuację, Abbiati zbyt szybko "położył" się na ziemi i Argentyńczyk bez problemu pokonał bramkarza Milanu!

• Carlooooooooos Teeeeeveeeeez!

• Niebezpieczne zagranie głową w kierunku Abbiatiego od Muntariego, ale na szczęście nie wynikło z tego nic groźnego.

• Szukają swojej szansy goście, dobrze jednak wybija piłkę Rami. Chwilę później piłkę odzyskuje Pogba.

• Marchisio fauluje Poliego. Musi uważać Claudio, ma już na koncie żółtą kartkę.

• Na skrzydle trwa walka Hondy z Kwadwo.

• Poturbowany El Shaarawy zostaje zmieniony przez Giacomo Bonaventurę.

• Znakomite wyjście Abbiatiego, łapie piłkę Włoch i uruchamia kontrę Milanu, którą strzałem zakończył Poli - mógł to zrobić lepiej.

• Wciąż rozgrzewa się Vidal. Zobaczymy dziś Chilijczyka na boisku?

• Ogbonna błyskawicznie doskoczył do Meneza i powalił Francuza na ziemię, jednak za to zagranie obejrzał żółtą kartkę.

• Znów przewaga Bianconerich, którzy klepią piłkę na połowie rywala, ale nie mogą zaskoczyć defensywy Il Diavolo.

• Honda dwukrotnie bardzo dobrze wyjaśnia sytuację w okolicy pola karnego wybijając piłkę.

• Marchisio gubi krycie po rzucie rożnym i uderza minimalnie obok słupka!

• Muntari traci piłkę, świetnie przejmuje ją Pogba, uderza... Rami blokuje, tylko korner!

• Dobra interwencja Ogbonny zażegnuje niebezpieczeństwo. Bardzo skuteczni w defensywie są piłkarze obydwu zespołów.

• Towarzysz Pirlo, czyli Paolo Maldini.

.

• Już kontra Juventusu, znakomite podanie w kierunku Lichtsteinera bodajże, ale Abate kapitalnie wraca w pole karne i wybija piłkę.

• Świetne dośrodkowanie ze skrzydła, do piłki doszedł El Shaarawy, huknął z powietrza i trafił w Asamoaha! Tylko rzut rożny...

• Zupełnie jak w pierwszych minutach pierwszej połowy meczu - lepsi są przyjezdni. Słabe podanie przerywa jednak akcję, grę wznowi Abbiati.

• Minął się z piłką teraz Zapata, a szkoda bo gospodarze mieli pomysł na rozegranie tej akcji.

• Akcja pod bramką Milanu, Rossoneri staraj się oddalić grę od własnej szesnastki.

• Pirlo w gustownym fraczku ogląda mecz z wysokości trybun.

• Rozgrzewa się Vidal, a na boisku dwójkowa akcja Juve, tym razem Pogba - Asamoah.

• Abate! Wyjaśnia znakomicie sytuację po dwójkowej akcji Pereyry i Llorente. Hiszpan z łatwością ograł rywali w polu karnym, ale Włoch zachował zimną krew i wybił futbolówkę za linię boczną.

• Faul Marchisio przerywa grę.

• W ataku znów Bianconeri, ale bez problemu obierają futbolówkę gospodarze.

• W środku pola niecelne podanie Muntariego daje szansę do kontry rywalom, ale Juventus tego nie wykorzystuje.

• Szybko przejmują piłkę rywale, ale dobra organizacja Milanu nie pozwala im przedrzeć się w szesnastkę Rossonerich.

• Gra wznowiona przez piłkarzy Milanu!

• Wracamy na San Siro i czekamy już na piłkarzy, którzy są jeszcze w tunelu.

• MILAN

Słabo widoczny jest przede wszystkim El Shaarawy, od którego oczekiwano błysku indywidualności. Grę poprawić powinien również Andrea Poli. Momentami Rossoneri grają niepewnie i zbyt asekuracyjnie, ale nie można im zarzucić braku efektywności. Ofensywna formacja spisuje się przyzwoicie, ale nie może rozwinąć skrzydeł przez solidnie kryjących ich piłkarzy rywala. Dużo szczęścia mieli gospodarze po uderzeniu Marchisio, który trafił w słupek.

• JUVENTUS

Po pierwszej połowie najsłabiej prezentuje się Fernando Llorente. Hiszpan wypracował tylko jedną okazję i zdaje się, że przechodzi obok meczu. Z dwójki skrzydłowych zdecydowanie bardziej aktywny jest Lichtsteiner. Bianconeri dobrze grają w defensywie, ale sporo zawdzięczają również Gianluigiemu Buffonowi. Przewaga w posiadaniu piłki nie przekłada się na bramki dzięki szczelnej obronie rywala.

• "#we are AC Milan"

• Jeszcze jedna akcja, zablokowany Pereyra na szesnastym metrze i sędzia Rizzolli kończy pierwszą część spotkania!

• Genialne odegranie Teveza w polu karnym do Lichtsteinera, ale dośrodkowanie Szwajcara wyjaśnione przez defensorów.

• Spokojne te ostatnie minuty pierwszej części spotkania, ale piłkę odbiera Tevez, holuje ją i uderza z dystansu - strzał zablokowany, a Argentyńczyk został powalony.

• Gramy trzy minuty dłużej.

• Ależ zamieszanie teraz przed bramką Bianconerich, piłkarze obydwu klubów sygnalizują zagranie ręką, ale Rizzolli pozostaje niewzruszony. Akcję celnym strzałem kończy El Shaarawy, świetnie broni Buffon.

• Honda wywalczył wrzut z autu w okolicy pola karnego Juventusu.

• Już podnosi się Muntari i gramy dalej. Sędzia pewnie doliczy kilka minut do pierwszej połowy.

• Marchisio odegrał się rywalowi ale brzydko faulował i zobaczył żółtą kartkę.

• Uspokoili grę Bianconeri.

• Honda wybija piłkę, natychmiast z kontrą rusza Menez, ale brakowało mu kolegów i zmuszony został do oddania strzału. Mocne uderzenie pewnie odbija jednak Buffon.

• Dobrze zastawiał się Pogba, ale radzą sobie gospodarze i wybijają tą piłkę na aut.

• Jeszcze rzut rożny dla Juve, ale nie przyniósł on zagrożenia.

• SŁUPEK!!! Marchisio znalazł sobie miejsce i huknął z dystansu z około 20 metrów ale trafił w słupek! Tylko szczęście ratuje drużynę Milanu przed stratą bramki!

• W posiadaniu piłki są teraz piłkarze Starej Damy.

• Pierwszy faul Ogbonny. Leży Menez.

• Dobra okazja Bonucciego, ale strzał głową tyłem do bramki nie przynosi skutku. Wciąż bez bramek na San Siro.

• Kontuzjowany Caceres schodzi z boiska, zastąpił go Ogbonna.

• AC Milan - Juventus

• Kolejna kapitalna wymiana piłki, Pereyra uderza piłkę z dystansu ale świetnie sparował ją na korner Abbiati!

• Chwila spokoju i wymiana piłki w środku pola.

• Bardzo niecelny strzał w wykonaniu Giorgio Chielliniego.

• ABBIATI! Po dość szczęśliwym zagraniu Pereyry do sytuacji dochodzi Llorente, jednak Abbiati wygrywa ten pojedynek broniąc sytuację sam na sam i strzał Hiszpana z ostrego kąta!

• Pół godziny bez bramek, rusza Juventus - na skrzydle Asamoah.

• Zagrał piłkę ręką Llorente i grę wznowi Abbiati.

• Trochę przestraszyli się goście i zdecydowali się ruszyć nieco odważniej do ataku. Gospodarze bronią się bardzo skutecznie, a tymczasem widzimy, że Caceres zgłasza jakiś uraz.

• BUFFON! Muntari doskonale dośrodkował w pole karne, Honda wygrał pojedynek główkowy ale kapitalną paradą popisał się Gianluigi Buffon, który wybronił to uderzenie!

• Pierwsza dobra okazja, El Shaarawy wygrał pojedynek z Caceresem, ale ten nie poddał się i próbował naprawić błąd. Pomógł mu w tym Bonucci, gdyby nie on to młody Włoch wyszedłby na czystą pozycję!

• Nieudane prostopadłe zagranie do Llorente w wykonaniu Marchisio.

• Zbyt słabe podanie Lichtsteinera do Marchisio tuż przed polem karnym rywala i już próbują kontrataku mediolańczycy.

• Kolejny zablokowany strzał - tym razem Muntariego.

• Nie mogą wyjść z własnej połowy teraz goście, świetnie pressingiem grają gospodarze. Kolejne odbiory Milanu mogą w końcu przynieść efekt i zaskoczyć defensywę Juventusu.

• Po krótkiej wymianie podań przed polem karnym Bianconerich płaski strzał oddał Poli, jednak uderzenie Włocha zostało zablokowane.

• Bez problemu sytuację wyjaśniają obrońcy Juventusu, ale za chwilę ponownie ruszają Il Diavolo. Długa piłka do El Shaarawy'ego, jednak Buffon wychodzi z bramki i wybija piłkę na aut.

• Skutecznie bronią się goście, drugi rzut rożny dla Milanu po kolejnej akcji gospodarzy.

• Będzie okazja do dośrodkowanie w pole karne po zagraniu ręką piłkarza Starej Damy. Przy piłce oczywiście Honda.

• Lichtsteiner nie zdołał zgrać piłki głową do partnerów po niezłym podaniu ze skrzydła. Z piątego metra zacznie Abbiati.

• Muntari dobrym wejściem przerywa podanie do piłkarza Bianconerich.

• Niepewna interwencja Caceresa i El Shaarawy wywalczył pierwszy korner.

• Dłuższą chwilę rozgrywają futbolówkę Rossoneri, ale na razie zupełnie nie widoczni piłkarze ofensywni Milanu.

• Faul Asamoaha w ataku. Gospodarze mają czas by uporządkować szyki.

• Po krótkiej przerwie gra została wznowiona. Przy piłce utrzymuje się Juve.

• Świetne dośrodkowanie Pereyry pewnie łapie Abbiati. Tymczasem Lichsteiner leży na murawie po starciu z Nigelem de Jongiem.

• Przeważa Juventus, kolejna akcja gości przed polem karnym, ale już po zagraniu w szesnastkę dobrze radzą sobie obrońcy Milanu.

• Fatalne zagranie Meneza, piłka wróciła w okolice pola karnego ale na szczęście dla gospodarzy piłkarze Juventusu nie wykorzystali tego prezentu.

• W pojedynku główkowym lepsi okazali się obrońcy Milanu.

• Kolejny rzut wolny dla Starej Damy, kibicom nie podoba się postawa Nicoli Rizziolliego. Znów niebezpiecznie, ponad 20 metrów do bramki Rossonerich.

• Sulley Muntari otrzymuje reprymendę od arbitra tego spotkania po ostrym starciu z Marchisio.

• Lekki uraz Jeremy'ego Meneza, gospodarze przez chwilę grają w "10".

• Bianconeri odbierają piłkę, Pereyra oddał strzał z około 25 metrów od bramki, ale nie udało mu się pokonać bramkarza Milanu.

• Il Diavolo rozpoczynają konstruowanie akcji od własnej bramki, spokojnie rozgrywając futbolówkę w defensywie.

• Po chwili atak Milanu, napędzany przez Meneza kończy się rzutem wolnym. Słabe dośrodkowanie Hondy nie przynosi skutku - mimo niezłej poprawki ze skrzydła piłkę łapie Buffon.

• Odzyskali piłkę gospodarze, ale niecelne podanie do De Sciglio uruchamia kontratak Juventusu, ale dobrze spisuje się defensywa Rossonerich.

• Ponownie grę wznawia golkiper Milanu po niecelnym podaniu do Carlosa Teveza.

• Niecelne uderzenie. Grę wznowi Abbiati.

• Rzut wolny dla przyjezdnych z okolicy 25 metrów do bramki.

• 78,681 widzów - komplet na trybunach!

• Od razu ruszają goście, na razie jednak spokojnie wymieniają piłkę w środku pola.

• Jednak ze środka goście. Gramy!

• Kapitanowie - bramkarze przywitali się ze sobą. Zacznie Milan.

• Piękna oprawa kibiców Milanu wita zawodników, którzy wybiegają na murawę San Siro!

• Milan nie wygrał trzech spotkań ligowych z Juventusem z rzędu. Czy dziś przerwą serię? Piłkarze wychodzą już na murawę!

• Końcowe odliczanie! Do pierwszego gwizdka w derbach Italii pozostało pięć minut!

• Silvio Berlusconi, właściciel AC Milanu:

W latach 2003-2007 zdominowaliśmy wszystkie rozgrywki stając się najbardziej utytułowanym klubem świata. Myślę, że w przeciągu dwóch lat mamy szansę powrócić i ponownie stać się potęgą. Mecz z Juventusem jest dla nas szalenie ważny. Zwycięstwo w nim będzie fundamentalne.

• Zapraszamy do lektury zapowiedzi dzisiejszego spotkania: KLIK!

• Kolejna fotka trybuny kibiców Milanu "Curva Sud".

• Gianluigi Buffon, bramkarz Juventusu:

Inzaghi odbudował zespół, sprawił, że Milan wygląda tak jak za czasów gdy to on strzelał bramki dla Rossonerich. Mają bardzo silną linię ofensywną, to zgrany i doświadczony zespół. Ponadto ich atutem jest brak gry w Europie. Mogą się skupić jedynie na lidze i z powodzeniem rywalizować o czołowe lokaty.

• W zespole Milanu zabraknie dziś kontuzjowanych Riccardo Montolivo, Diego Lopeza, Alexa i Riccardo Saponary oraz zawieszonego Daniele Bonery. Z kolei w kadrze Starej Damy brakować będzie Andrei Barzagliego, Andrei Pirlo i Luci Marrone. Wszyscy są kontuzjowani.

• 221 oficjalnych spotkań pomiędzy Milanem a Juventusem:

80 zwycięstw Juventusu

75 remisów

66 zwycięstw Milanu

• Stadion powoli się zapełnia!

• Carlos Tevez, gwiazdor Juventusu przed meczem również porozmawiał z La Gazettą dello Sport.

Mecz z Milanem na San Siro to coś szczególnego. Zwycięstwo tutaj smakuje dużo lepiej niż w innych spotkaniach. Zagramy o pełną pulę, Milan to silny zespół, dobrze poukładany i z pewnością zdeterminowany by zmazać plamę po fatalnym poprzednim sezonie. Dziś mogą udowodnić co potrafią i na pewno nie będzie nam łatwo grać przeciwko nim. Kogo cenię najbardziej? Stephan El Shaarawy to jeden z moich ulubionych zawodników. Jest świetny.

• Na meczu pojawią się również legendy obydwu klubów. Szlagieru nie mógł przegapić, m.in. Cesare Maldini.

• Kibice (i kibicki) Juventusu oczekują na pierwszy gwizdek sędziego.

• Cristian Abbiati - golkiper Milanu, który zastąpi dziś kontuzjowanego Diego Lopeza przed meczem podzielił się swoimi spostrzeżeniami z dziennikarzami:

Ten mecz na pewno nie będzie dla nas łatwy, ale jestem przekonany, że zaprezentujemy się z dobrej strony. Jesteśmy na właściwym torze, ciężko pracujemy i wyciągamy wnioski z naszym poprzednich spotkań. Stajemy na przeciwko najlepszej drużyny w Serie A w ostatnich latach, ale to nie znaczy, że się przed nią ukłonimy. Zagramy z pełną determinacją, zaangażowaniem i sportową złością.

• Ławka rezerwowych Juventusu:

Storari, Rubinho, Romulo, Ogbonna, Padoin, Pepe, Vidal, Evra, Mattiello, Coman, Morata, Giovinco.

• Ławka rezerwowych AC Milanu:

Agazzi, Gori, Albertazzi, Armero, Mexes, Zaccardo, Van Ginkel, Bonaventura, Pazzini, Torres, Niang.

• Znamy składy! Jesteście zaskoczeni? Fernando Torres i Arturo Vidal zaczynają mecz na ławce rezerwowych.

• Witamy i zapraszamy na relację z meczu, na który oczekuje cała piłkarska Italia i wszyscy fani calcio w Polsce. Gran Derbi - derby Włoch i najważniejsze wydarzenie września w Serie A. Na relację LIVE zaprasza Szymon Janczyk!