AS Roma

2

AC Milan

0

• Koniec meczu. Roma wygrała dziś w pełni zasłużenie. Milan najgroźniejszy był na początku drugiej połowie, kiedy jeszcze przy stanie 1-0 mogli doprowadzić do wyrównania. Potem inicjatywę w tym meczu znów przejeli gracze Romy. Strzelili drugą bramkę i zdobyli 3 punkty. Jest to 9. zwycięstwo z rzędu.

• Brutalne wejście Robinho, bardzo złośliwe, w nogi Toloia, ale sędzia nie widział tego zdarzenia. Zawodnik Milanu powinien otrzymać za to wejście czerwona kartkę.

• Paolo Tagliavento dorzuca 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Kaka z głębi pola, z około 25 metra, w pole karne do Pazziniego. Włoch opanował piłke na kolano, oddał strzał z półobrotu, ale bardzo niecelnie.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi bohater tego meczu - Pjanic, a w jego miejsce Taddei.

• Jednak Milan mógł zdobyć gola! Przed szansą Taarabt. Marokańczyk oddał strzał z pola karnego ale prosto w bramkarza. A sytuację miał po błędzie w wyprowadzaniu piłki przez graczy Romy

• Do końca 7 minut, ale nic nie zwiastuje tego, że Milan strzeli kontaktowego gola, który będzie gwarantem emocjonującej końcówki.

• Jest też zmiana w szeregach Romy. Na boisko wejdzie Torosidis, a opuści je Maicon

• Ostatnia zmiana W Milanie. Robinho za bezproduktywnego Hondę

• Napomniany Rami. Sędzia pokazał na palcach dłoni, że było to 3 przewinienie w tym meczu Ramiego.

• Montolivo na 30 metrze, nie miał do kogo zagrać. Zdecydował się na strzał ale brakowały w nim siły obronił je De Sanctis

• Pierwsza zmiana w ekipie Romy. Na boisko wejdzie Florenzi, a zmieni Tottiego

• Z rzutu wolnego kaka, ale prosto w mur, Miało to miejsce na 25 metrze. Dobijał jeszcze Honda z około 18 metrów ale nieczysto trafił w piłkę i ta poleciała daleko od bramki

• Roma już bardzo spokojnie wymienia piłkę na połowie Milanu. Po takiej wymianie futbolówki na strzał zdecydował się Nainggolan z dobrych 30 metrów ale bardzo niecelnie

• Druga zmiana Seedorfa. Pazzini za Balotelliego.

• Bezpardonowy atak kapitana Romy. Z tyłu, przez piłkę, w nogi Montolivo.

• Na 20 metrze przed bramka nie atakowany przez nikogo Ljajic, zagrał ja w pole karne do tottiego. Włoch z pierwszej piłki oddał strzał, obronił go Abbiati, ale piłka pechowo dla bramkarza Milanu została mu pod pachą i dobił ją do pustej bramki Gervinho.

• GOOOL! GERVINHO DOBIJA STRZAŁ TOTTIEGO!

• Świetna wymiana piłki graczy Romy. Pod polem karnym rozgrywali futbolówkę przeszło minutę, bardzo często na jeden kontakt. Pjanic pozwalał sobie nawet na zagrania piętą, w końcu oddał strzał Pjanic, ale trafił w Ljajicia

• W pierwszym kwadransie drugiej połowy działo się więcej niż przez całą pierwszą odsłonę. Czekamy na więcej!

• Pierwsza roszada w składzie Milanu. Essien za Muntariego, który miał na koncie żółtą kartkę

• Świetnie rozegrany stały fragment gry. Wszyscy zawodnicy wbiegli głęboko w pole karne, a jedyny Pjanic wycofał sie na 11 strzał, do którego piłke podał Totti. Bośniak z pierwszej piłki i broni, nie bez problemów, Abbiati

• W odpowiedzi akcja Romy, przerwana metr z boku pola karnego. Będzie dobra szansa na dośrodkowanie w pole karne.

• Kolejna dobra szansa na zdobycie wyrównującego gola. Przejęta piłka na połowie Romy. Kaka w pole karne do Taarabta, który długo składał sie do strzału i zablokował je Castan

• Najlepsza akcja Milanu w tym meczu. Goście wyszli z piłką spod własnej bramki, ładnie rozegrali akcję. W końcowym jej fragmencie Kaka w prawym sektorze pola karnego, blokowany przez obrońcę, wycofał piłke na 20 metr do Montolivo, ten oddał strzał z pierwszej piłki minimalnie niecelny

• Roma ofensywnie zaczęła druga połowę. Podeszli wysoko pressingiem i Abbiati zmuszony do wybicia piki na aut. Za chwile akcja prawa stronę gdzie dobre podanie w uliczkę, na wolne pole do Maicona posłał Totti ale dośrodkowanie bocznego obrońcy Romy pada łupem Abbiatiego

• Sędzia sprawdził gotowość bramkarzy i dał sygnał gwizdkiem do wznowienia meczu! Drugą odsłonę zaczęli gracze Milanu.

• Piłkarze wracają już na murawę. Za chwilę startujemy z druga połową!

• W tym momencie sędzia kończy pierwszą połowę. Po fenomenalnej akcji pjanicia, Roma schodzi na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu. Czy Milan zdoła się jeszcze otrząsnąć? Zapraszamy za 15 minut!

• Pjanic po strzeleniu bramki, ściągnął koszulkę za co otrzymał żółtą kartkę.

• Fenomenalna akcja Bośniaka! Otrzymał piłkę na 30 metrze. Najpierw minął Muntariego, potem Montolivo, na koniec założył siatkę Ramiemu i wpadł w pole karne, a tam pokonał Abbiatego. 1-0 po fenomenalnym golu Pjanicia!

• PJANIC!! ALEŻ AKCJA! ALEŻ GOOL!

• Po składnej akcji Romy, nadarzyła się sytuacja do oddania strzału przed de Rossim, który z niej skorzystał, ale jego uderzenie z 25 metrów wysoko nad bramką.

• Teraz żółtą kartka upomniany Honda za faul.

• akcja Gervinho na prawej stronie boiska. Zszedł z piłka do środka minął dwóch obrońców Milanu, chciał zagrać na jeden kontakt z Pjaniciem, ale podanie zablokowali obrońcy MIlanu, a po chwili na bramkę uderzał Ljajic, jednak niecelnie.

• Pierwszy żółta kartka w tym meczu. Za przerwane korzystnej akcji ukarany Muntari, który przytrzymywał za koszulkę Pjanicia. Bośniak wbiegał już w pole karne.

• Szansa przed Balotellim. Złe podanie do tyłu Dodo w kierunku Castana. Nieporozumienie wykorzystał Włoch, przejął piłkę, wbiegł z nią w pole karne, ale kąt był na tyle ostry, że napastnik nie zdecydował się na strzał, uwikłał się w drybling i stracił futbolówkę.

• Roma odzyskała inicjatywę w tym meczu. Po blisko dwóch kwadransach stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Milan bez sytuacji bramkowej.

• Ależ akcja Romy! Dwójkowa akcja na linii Pjanic - Ljajic, którzy rozklepali w polu karnym defensywę Milanu. Uderzenie Ljajica z 6 metrów w ostatniej chwili zablokował Rami.

• W końcu trochę emocji. Akcja Romy prawa stroną, gdzie Ljajic posłał piłkę w pole karne, dopadł do niej Pjanic. Bośniak oddał strzał z około 11 metrów, ale piłka po jego uderzeniu, po nogach obrońcy Milanu, wypadła poza linie końcową. Po rzucie rożnym za krótko wybili piłkę defensorzy Rossonerich i uderzenie prawa nogą z 16 metrów oddał Dodo, ale metr nad poprzeczką.

• Sporo niedokładności, fauli, tempo ospałe.

• Od dobrych kilku minut inicjatywę w tym meczu przejęli goście, ale nie potrafią sobie wykreować choćby sytuacji strzeleckiej, nie mówiąc o strzale na bramkę

• Drugi strzał w tym meczu. Tym razem celny, ale bez żadnych problemów interweniował De Sanctis. Z 30 metrów strzelał Montolivo

• Piłkę w pole karne dośrodkował Montolivo, a tam do strzału z przewrotki składał sie Rami, ale nie sięgnął piłki, a sędzia odgwizdał rzut wolny dla Romy za niebezpieczną grę obrońcy Milanu.

• Faulowany Balloteli w okolicy narożnika i będzie okazja do dośrodkowania w pole karne dla gości

• Teraz podopieczni Seedorfa potrafili się dłużej utrzymać przy piłce pod polem karnym rywala, ale bez żadnej wymiernej korzyści.

• Pierwszy strzał w tym meczu, ale bardzo słaby. Totti z 30 metrów ale lekko i bardzo niecelnie

• Od 120 sekund Roma w ataku pozycyjnym, a Milan na swojej połowie skupiony na obronie i wyprowadzaniu kontrataków.

• Początek meczu bardzo spokojny. Żadna z drużyn nie forsuje, póki co, tempa.

• W polu karnym dobrą interwencjął popisał się Castan, który w przepisowy sposób zabiegł drogę Muntari, a ten sfaulował obrońcę Romy

• Od środka zaczynają Giallorossi, Totti do Pjanica i gramy!

• Fantastyczna atmosfera na Stadio Olimpico. Właśnie rozbrzmiał chóralne odśpiewany przez kibiców hymn Wilków, którzy ponadto zaopatrzeni w flagi stwarzają świetną oprawę tego widowiska.

• Piłkarze wychodzą już na murawę wyprowadzani przez arbitrów, na czele z głównym rozjemcą zawodów - Paolo Tagliavento.

• Rezerwowi Milan: Abate, Amelia, De Sciglio, Emanuelson, Essien, Gabriel, Pazzini, Poli, Robinho, Silvestre, Zaccardo, Zapata

• Rezerwowi Roma: Bastos, Berisha, Bumba, Florenzi, Jedvaj, Labont, Mazzitelli, Romagnol, Skorupski, Taddei, Torosidis

• Roma po latach posuchy, w końcu gra na miarę oczekiwań kibiców. Architektem sukcesów Rudi Garcia, który przed sezonem objął Giallorossi. Pod jego wodzą drużyna już dawno zapewniła sobie v-ce mistrzostwo kraju i udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

• Od czasu przejęcia Milanu przez Clarence'a Seedorf'a drużyna cały czas robi postępy. Dość powiedzieć, że za kadencji Allegriego Rossoneri zgomadzili zaledwie 22 punkty w 19 kolejkach (1.15 pkt na mecz). Z Holendrem na ławce wynik wygląda zdecydowanie lepiej - 29 punktów w 15 meczach, co daje 1.93 pkt na mecz.

• Bieżący sezon dla Milanu już dawno spisano na straty. Nie oznacza to, że Roma łatwo zgarnie komplet punktów, tym bardziej, że Rossoneri wygrali ostatnie 5 spotkań i wciąż liczą się w walce o Ligę Europy, która - przynajmniej w jakimś stopniu – uratuje tę kampanię. Na relacje z meczu Roma – Milan zaprasza Artur Bocheńczyk