AS Roma

1

Atalanta Bergamo

1

• Atalanta pokazała dzisiaj charakter, a Roma nie spełniła oczekiwań swoich kibiców. Mimo braku takich zawodników jak Gervinho, czy Pjanić, spodziewaliśmy się o wiele więcej po podopiecznych Rudiego Garcii. Goście z Bergamo dowieźli wynik do końca, ale nie można powiedzieć, by gospodarze mocno im w tym przeszkadzali. Skuteczność to chyba największy problem Roma na dzień dzisiejszy, który będzie trzeba rozwiązać. Z mojej strony to wszystko. Za uwagę dziękuje Mateusz Decyk.

• Koniec spotkania! Atalanta zdobywa bardzo ważny punkt!

• Piłkarze Atalanty postawili przed bramką istny autobus. Piłkarzom Romy brakuje dynamiki i siły przebicia, by złamać obronny mur Atalanty.

• Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry!

• Ibarbo doigrał się żółtej kartki. Niepotrzebnie tyle dyskutował z sędzią.

• Po raz kolejny Gomez w indywidualnym ataku. Wymusił na obrońcach faul na połowie przeciwnika i zyskuje cenne sekundy.

• Mamy do czynienia z istnym oblężeniem bramki Sportiello. Dzielnie bronią się goście.

• Samolubnie Florenzi z dystansu! Doumbia czekał na podanie, ale się nie doczekał.

• Wszystko na jedną kartę. Torosidisa zmienia Doumbia!

• Stendardo ukarany żółtą kartką za nieudaną interwencję.

• W ostatnich minutach piłkarze Romy bezskutecznie próbują przebić się w szesnastce rywala!

• Atalanta myśli o czymś więcej niż obrona wyniku! German Denis zostaje zmieniony przez Rolando Bianchiego.

• Bardzo groźnie! Florenzi z ostrego kąta uderza na bramkę Sportiello, który paruje piłkę na dalszy słupek. O mało nie doszedł do niej Torosidis, którego kapitalnie uprzedził Migliacco.

• Totalny bałagan w ofensywie Romy. Egoistycznie próbował wyjść z kontrą Gomez, ale został szybko skarcony przez pomocników gospodarzy.

• Nainggolan zrobił przewagę w środku pola, zbyt długo zwlekał i stracił w efekcie futbolówkę.

• Totti mocno podał w pole karne, a w obrębie szesnastki niespodziewanie znalazł się Torosidis. Grek mocno uderzył na bramkę, ale dobrze zachował się Sportiello.

• Drame zyskuje na czasie, wywracając się po starciu z Florenzim, w którym nie miał prawa mocno ucierpieć.

• Groźna sytuacja w polu karnym Romy. Pogubił się Torosidis, który zgubił obrońców Atalanty i zamiast oddać strzał podał do linii bocznej.

• Coraz więcej agresji i mniej składnych akcji na boisku. Zaczyna nam się tu robić mecz walki, a liczne centry w pole karne Atalanty nie przynoszą efektu.

• Coraz więcej agresji na boisku. Żółta kartka dla Migliaccio za złapanie Tottiego za kołnierz w powietrznym pojedynku.

• Po dobrej centrze do piłki próbował dojść Totti, ale sfaulował przy okazji rywala. Ucierpiał obrońca Atalanty i mamy chwilę przerwy.

• Gomez faulowany w okolicach trzydziestego metra. Żółtą kartką ukarany Mapou.

• Nie dość, że głupio fauluje to jeszcze dostaje żółtą kartkę za głupi faul! Davide Astori. Słaby występ włoskiego defensora!

• Żółtą kartką ukarany Drame

• W miejsce aktywnego dziś Urby'ego Emanuelsona wchodzi Maxi Moralez.

• Słaba centra Florenziego. Radzą sobie obrońcy z Bergamo.

• W zapaśniczy chwyt złapany Ibarbo. Rzut wolny w dogodnej pozycji do dośrodkowania.

• Florenzi mocno strzela na bramkę Sportelliego, po akcji indywidualnej Ljajica. Dobrze zachował się golkiper Atalanty.

• Nainggolan oddaje słaby strzał z dystansu. Piłkarze Atalanty mocno się już murują.

• Na boisko wchodzi niewysoki, ale dobrze grający Giulio Migliaccio. Zastępuje Daniele Baselliego.

• Zupełnie nieudany rzut rożny w wykonaniu gospodarzy.

• W miejsce Leandro Paredesa, wchodzi Seydou Keita.

• Rzut rożny dla Romy, a w międzyczasie zmiana. Victor Ibarbo wchodzi za Juana Itrube.

• Świetna akcja dwójkowa Estigarribii i Denisa zakończona strzałem Paragwajczyka! Na wolną pozycję wychodził jeszcze Emanuelson, ale pomocnik Atalanty nie dostrzegł dobrze ustawionego kolegi. Z interwencją nie miał większych problemów De Sanctis.

• Rudi Garcia dokładnie widzi, że czegoś brakuje jego drużynie. Szykuje się podwójna zmiana w roli głównej z Victorem Ibarbo i Seydou Keitą.

• Okres kompletnie bezproduktywnej gry obu drużyn.

• Dwójkowa akcja Florenziego i Nainggolana przerwana przez dore wyjście Sportiello.

• Bardzo statyczna gra ofensywna Romy pozwala defensorom Atalanty na odbijanie kolejnych ataków gospodarzy.

• Nainggolan uderzył mocno z powietrza tuż zza pola karnego. Piłka po biodrze obrońcy wyszła za linię końcową.

• Emanuelson z łatwością mija Paredesa. Ten łapie go za koszulkę i otrzymuje od sędziego ostrzeżenie w postaci żółtej kartki

• Oba zespoły bez zmian! Zaczynamy dosyć leniwie, ale dokładnie widać, że Atalanta myśli przede wszystkim o obronie.

• Wznawiamy grę! Od środka piłkarze Romy!

• Weekend z Serie A w Ekstraklasa.net: Relacje prosto z Włoch!

Weekend z Seria A: Będziemy na Juventus Stadium i San Siro

Relacja LIVE! z trybun San Siro

Chociaż obie drużyny z Mediolanu zawodzą w tym sezonie - Milan zajmuje 9. miejsce w tabeli, Inter jest dziesiąty - to derby miasta jak zawsze wzbudzają wielkie emocje. Obie ekipy dzieli zaledwie jeden punkt. Czy "rossoneri" utrzymają bądź powiększą przewagę nad czarno-niebieskimi? Czy może to Inter, który będzie występował w roli gospodarza, zwycięży i prześcignie w tabeli lokalnego rywala?

• W poszukiwaniu większej ilości emocji czekamy na drugą połowę spotkania. Z biegiem pierwszej części coraz większe problemy obrońcom Romy sprawiali goście. Wydaje się, że po strzelonej bramce rzymianie są mocno uśpieni i potrzebują solidnej reprymendy, bo taka gra z drużyną walczącą o utrzymanie, klubowi pretendującemu do wicemistrzostwa Włoch, po prostu nie przystoi.

• Sędzia Gervasioni nie dolicza ani jednej minuty do tego meczu. Najwidoczniej i on miał już dosyć pasywności obu drużyn w końcówce pierwszej połowy.

• Paredes wyłuskał pod polem karnym piłkę od obrońcy, wstrzelił futbolówkę w pole karne, ale sytuację wyjaśnił Emanuelson.

• Ljajic znalazł się w polu karnym po dwójkowej akcji z Tottim, ale Serb przekombinował i dał sobie odebrać piłkę. Mogło być bardzo groźnie gdyby nie trzeźwa interwencja obrońców z Bergamo.

• Ljajic sam wykonał rzut wolny ze skraju pola karnego i trafił w... chłopca od podawania piłek.

• Ljajic dostał ładne podanie na lewe skrzydło. Starał się wejść w pole karne, ale został nieprzepisowo powstrzymywany przez Benalouane. Sędzia sięgnął po żółtą kartkę.

• Bardzo dobre zachowanie Emanuelsona, który pozbawiony innych wariantów wymusił faul Mapou tuż przed polem karnym. Będzie okazja Holendra.

• Iturbe próbował dokręcić piłkę do bramki ze swojej ulubionej pozycji, a Sportiello dobrze obliczył tor lotu piłki i pozwolił opuścić futbolówce boisko.

• Próba Nainggolana z dwudziestego metra, ale piłka totalnie zeszła mu z nogi.

• Atalanta coraz dłużej utrzymuje się przy piłce. Gracze Romy potrzebują chyba chwilę odpoczynku, po okresie intensywnych starań z przodu. Wydaje się, że piłkarze Atalanty rozgrywają tak leniwie, gdyż nie chcą nadziać się na jedną za zabójczych kontr gospodarzy.

• Zbiegający do środka Gomez próbował uderzyć, ale dobrze zablokował do Astori.

• Próba dalekiego podania Tottiego do wybiegającego na wolne pole Florenziego, ale Masiello zdążył przeciąć podanie.

• Próba wyjścia ,,3 na 3'' w wykonaniu gości, ale akcję dobrze przerywa wślizgiem Nainggolan.

• Florenzi! Mocno, ale niedokładnie z około czterdziestego metra.

• Estigarribia dobrze zrobił sobie miejsce do strzału, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką!

• Jeden z obrońców zbyt lekko zagrywa do Sportiello, a ten w ostatniej chwili blokuje próbę strzału Florenziego! Gorąco było również po rzucie rożnym, ale szczęśliwie dla Atalanty nikt nie zdołał przeciąć dobrego dośrodkowania.

• Nainggolan kapitalnie zacentrował w pole karne, ale Totti nie zdołał dojść do piłki. Ogromne szczęście obrońców Atalanty!

• Roma od razu rzuciła się do ataku. Wychodzący z szybkim atakiem Nainggolan faulowany przez Baselliego, który ukarany został żółtą kartką.

• German Denis pokonuje De Sanctisa mocnym strzałem w lewy róg bramki!

• Drugi rzut karny! Tym razem dla Atalanty! Astori faulował Emanuelsona!

• Groźna kontra Romy. Iturbe szalał na prawym skrzydle po raz kolejny, ale kapitalnym wślizgiem w polu karnym wykazał się Masiello. Rzut rożny!

• Atak pozycyjny Romy zakończony czytelnym dośrodkowaniem Nainggolana.

• Florenzi przy próbie kontry bardzo niedokładnie do Ljajicia.

• Prawym skrzydłem szybko biegł Iturbe, ale dobrze interweniował Drame wyprowadzając kontrę Atalanty. Z drugiej strony Estigarribia nie poradził sobie z Cholevasem i Roma znów wpadła w posiadanie piłki.

• Atalanta szuka dalekich podań do Estigarribii i Denisa, ale piłkarze z Bergamo są w tym elemencie bardzo niedokładni. Mapou i Astori nie mają problemów z przechwytywaniem piłki.

• Najpierw z prawej strony dośrodkował Ljajic, ale wszyscy zawodnicy minęli się z piłką. Do piłki na skrzydle doszedł Cholevas. Centra Greka bardzo słaba i obrońcy nie mieli z nią problemów.

• Sportiello spokojnie łapie piłkę, po słabo wykonanym kornerze. Wybija piłkę tak, że Roma ma możliwość rozpoczęcia nowego ataku od swojej strefy obronnej.

• Cholevas zablokowany przy próbie dośrodkowania. Rzut rożny.

• Szarżował Gomez na pole karne, ale jego podanie w uliczkę do Denisa było za mocne.

• Estigarrbia szukał w polu karnym Gomeza, ale jego górne podanie wylądowało za linią końcową.

• Atalanta wysoko ustawiła linię defensywną przez co ciężko przedrzeć się piłkarzom Romy atakiem pozycyjnym. Ich próby rozrzucenia akcji po skrzydłach spalają na panewce.

• Na trzydziestym metrze faulowany Alejandro Gomez. Była okazja do centry z rzutu wolnego, ale piłkarz Atalanty podał prosto w ręce De Sanctisa.

• Torosidis pospieszył się z dośrodkowaniem i zrobił to niecelnie. Chwilę później wkroić się w pole karne znów próbował Iturbe.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę. Atalanta jest jak na razie bezradna, a i intensywność ich pressingu pozostawia wiele do życzenia.

• Piłkarze Rudiego Garci próbowali pójść za ciosem, jednak do piłki w polu karnym nie doszedł Iturbe.

• Do piłki podchodzi Il Capitano - Francesco Totti i zamienia jedenastkę na bramkę!

• Rzut karny! Ljajic wjechał z piłką w pole karne, piłkę próbował odebrać mu Stendardo, ale przy wślizgu dotknął piłki ręką!

• Sędzia Gervasoni gwiżdże po raz pierwszy, a piłkarze Atalanty zaczynają swoją pierwszą akcję.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę przy dźwiękach hymnu Romy.

• Gospodarze stają dzisiaj z kolei przed ogromną szansą wyprzedzenia Lazio i wskoczenia na pozycję wicelidera, po porażce lokalnego rywala w Turynie.

• Mimo efektownych bramek strzelanych ostatnio przez podopiecznych Colantuono, nie są oni w stanie zbliżyć się do środka tabeli. Utrzymanie wydaje się kwestią pewną, ale nie dzięki dobrej grze drużyny z Bergamo, a beznadziejnej postawie drużyn ze strefy spadkowej.

• Rezerwowi Atalanty: Avramov, Frezzolini – Zappacosta, Del Grosso, Bianchi, Kessié, D'Alessandro, Moralez, Grassi, Rosseti, Migliacco.

• Rezerwowi Romy: Skorupski - Cole, Spolli, Can, Balzaretti, Calabresi, Keita, Ucan, Pellegrini, Ibarbo, Verde, Doumbia, Sanabria.

• Za chwilę podamy składy ławek rezerwowych obu zespołów.

• Tradycyjnie po lewej stronie mogą Państwo zapoznać się z wyjściowymi jedenastkami obu drużyn.

• Witamy w relacji LIVE ze spotkania 31. kolejki Serie A, w której AS Roma podejmie na własnym stadionie strzelającą ostatnio fantastyczne bramki Atalantę Bergamo!

• Weekend z Serie A

"Giallorossi" walczą o wicemistrzostwo AS Roma zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A tracąc przed 31. kolejką tylko punkt do drugiego Lazio. Piłkarze Rudiego Garcii zmierzą się w niedzielę na Stadio Olimpico w Rzymie z siedemnastą Atalantą. "Giallorossi" będą murowanym faworytem tego starcia.