AS Roma

2

SSC Napoli

0

• Koniec spotkania! Ostatni gwizdek arbitra rozbrzmiał nad stadionem! AS Roma wygrywa swój 30 mecz derbowy na Stadio Olimpico i coraz śmielej rozsiada się na fotelu lidera. Pozostawienie w pokonanym polu ekipy z Neapolu oznacza, że "Giallorossi" mają po 8 kolejkach komplet 24 punktów! Dla Napoli porażka w "Derbach Słońca" jest pierwszą w tym sezonie. Za wspólnie spędzony czas dziękuję już Państwu Mariusz Lesiak.

• Głośne śpiewy kibiców Romy towarzyszą piłkarzom w samej końcówce.

• Dwie minuty przed końce napomnienie łapie jeszcze Benatia.

• Cztery minut doliczone do drugiej połowy.

• Napoli próbuje, ale bije głową w mur. Dobrze poukładana w defensywie Roma nie da sobie już wydrzeć tego zwycięstwa.

• Ostatnią zmianę wykorzystuje także Rafa Benitez. Dzemaili za Inlera.

• Ostatnia zmiana w szeregach gości.

• Gökhan Inler z dystansu, ale wprost w de Sanctisa. Takimi strzałami bramkarza Romy nie pokona.

• Od razu widać, że Roma gra z przewagą jednego zawodnika. Rzymianie odzyskują swój rytm gry. Kibice także bawią się tym spotkaniem. Z trybun słychać już hiszpańskie "ole" po każdym celnym podaniu.

• Miralem Pjanić ukarany "żółtkiem" za zbyt agresywną grę. Bośniaka ewidentnie ponoszą emocje.

• Gökhan Inler napomniany przez arbitra.

• GOOOOOOOL!!! Roma 2 Napoli 0!!! Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Miralem Pjanić i pewnie pokonał Pepe Reinę! Stadio Olimpico oszalało!

• Paolo Cannavaro bezsensownie łapie drugą kartkę za faul w polu karnym! KARNY DLA ROMY!!

• Druga zmiana w Napoli. Higuain za Pandeva.Czy wejście Argentyńczyka zmieni coś w grze gości? Były gracz Realu Madryt ma na to około 25 minut.

• Druga połowa to totalna dominacja Napoli! Roma liczy już tylko i wyłącznie na kontry.

• Pierwszy strzał niewidocznego zupełnie w tym spotkaniu Hamsika. Morgan de Sanctis kontrolował jednak całą sytuację i pozwolił futbolówce opuścić boisko. Z piątego metra grę rozpocznie golkiper gospodarzy.

• Kombinacyjna akcja Napoli, ale finalizujący całą sytuację Goran Pandev został w ostatniej chwili zablokowany przez Benatie.

• Zmiana, na którą zanosiło się już kilka minut temu. Gervinho nie wygrał z kontuzją i musiał opuścić plac gry. Za niego Ljajić.

• Dalej Napoli na połowie gospodarzy. Coraz bliżej bramki wyrównującej!

• Gervinho zmaga się z kontuzją, ale nie chce zejść z boiska!

• Odważniej zaczyna grać Napoli. Przekłada się to sytuację podbramkowe. Tym razem w roli głównej wystąpił Gökhan Inler, ale futbolówka po jego strzale zatrzymała się na słupku bramki.

• Ofiarnie w polu karnym interweniuje Daniele De Rossi, który w ostatniej chwili wybija futbolówkę!

• Wracamy po przerwie. Pierwszy gwizdek w drugiej połowie rozbrzmiał nad Stadio Olimpico!

• Koniec pierwszej połowy spotkania! Końcówka była naprawdę niesamowita, miejmy nadzieję, że piłkarze nie zwolnią tempa.

• GOOOOOOOOOL!!! Roma prowadzi 1:0!!! Miralem Pjanić fantastycznie egzekwuje rzut wolny i wprawia w szał radości kibiców "Giallorossi"!

• Tuż po wejściu na plac gry żółtą kartkę łapie Cannavaro! Faul taktyczny tuż przed linią pola karnego!

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Druga zmiana wymuszona kontuzją! Cannavaro wchodzi na plac gry.

• Ależ szalona minuta. Najpierw strzał Strootmana trafił w poprzeczkę, a chwilę potem Lorenzo Insigne obił słupek bramki de Sanctisa.

• Gervinho pada w polu karnym , gwizdek arbitra milczy.

• Kolejny piłkarz leży na boisku. Miguel Britos trzyma się na bark, czyżby druga wymuszona zmiana w pierwszej połowie? Już rozgrzewa się Cannavaro.

• Kąśliwy strzał Florenziego minimalnie minął bramkę Napoli. Dobra próba Włocha. Gdyby piłka leciała w światło bramki zapewne znalazłaby się w siatce Pepe Reiny.

• Chwilę grozy chwilę wcześniej przeżyli kibice Romy. Kolejny zawodnik trzymał się za mięsień dwugłowy.

• Był to pierwszy celny strzał gości w tym spotkaniu.

• AS Roma - Napoli

• Coś niesamowitego! Błąd Castana, który nie przytrzymał linii spalonego dzięki czemu w sytuacji sam na sam znalazł się Pandev. Piłkarz Napoli strzelił jednak wprost w bramkarza! Futbolówka przecisnęła się jeszcze co prawda pod de Sanctisem, ale z lilii bramkowej wybił ją jeden z obrońców!!

• Zły scenariusz dla kibiców Romy spełnia się! Borriello zastępuje kontuzjowanego Tottiego.

• Wszystko już dobrze z Callejonem. Dużo gorzej wygląda sytuacja Tottiego, który najprawdopodobniej opuści boisko!

• Ostro zaatakowany Callejon. Były gracz Realu leży na boisku. Przy okazji z "usług" masażysty korzysta także Totti.

• Pierwsza próba zawiązania akcji przez gości, ale dośrodkowanie Maggio w ostatniej chwili zablokowane.

• Roma szuka swoich szans po akcjach skrzydłami, jednak jak na razie dośrodkowania pozostawiają wiele do życzenia.

• Goran Pandev ukarany żółtym kartonikiem!

• Pierwsze zgrzyty na murawie! Prawdopodobnie posypią się kartki

• Miękkie dośrodkowanie Tottiego z rzutu wolnego, ale czujny w bramce Pepe Reina wyłapuje piłkę.

• Drugi niecelny strzał z dystansu Miralem Pjanica. Przy pierwszej próbie uderzenie zablokował obrońca, tym razem futbolówka poleciała w kierunku trybun. Zawodnik Romy bierze na siebie ciężar gry, ale jak na razie jest to bardzo mało efektywne.

• AS Roma - NapoliAS Roma - Napoli

• Coraz większa przewaga Romy. Goście na razie w odwrocie.

• Powinno być 1:0! Daniele De Rossi znalazł sobie miejsce w polu karnym do strzału głową, ale uderzenie Włocha wpadło wprost w ręce Pepe Reiny. Fantastycznym dośrodkowanie z rzutu rożnego popisał się przy okazji Francesco Totti.

• Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Z narożnika grę wznowią gospodarze.

• Ależ mało miejsca na boisku. Gra toczy się głównie na kole środkowym.

• Ładna dwójkowa akcja Dodo i Gervinho zastopowana w polu karnym przez dwóch obrońców gości. Fajny pomysł, ale im bliżej bramki tym większą nerwowość dało się wyczuć u obu zawodników Romy.

• Wysoki pressing Napoli zmusza Romę do gry długą piłką.

• W odpowiedzi Napoli, ale do prostopadłej piłki nie doszedł Jose Callejon i od bramki grę rozpocznie Morgan de Sanctis.

• Pierwsza dogodna sytuacja gospodarzy, ale strzał Pjanica z linii pola karnego skutecznie zablokował Miguel Britos. Gospodarze domagali się jeszcze rzutu karnego za zagranie piłki ręką, ale arbiter nie wskazał na "jedenastkę". Powtórki pokazały, że sędzia miał 100% rację.

• Piłkarskie trzęsienie ziemi w Rzymie czas zacząć! Dzisiejszy spektakl rozpoczęli od środka gospodarze.

• Fantastyczna atmosfera w Rzymie. Czas na hymn Romy.

• Spotkania derbowe charakteryzują się tym, że nie brakuje w nich walki i ostrych spięć. Piłkarze obu ekip muszą jednak bardzo uważać, ponieważ arbiter Daniele Orsato nie toleruje ostrej gry. W dotychczasowych 4 spotkaniach w Serie A pokazał aż 21 żółtych kartek.

• Pierwotnie spotkanie pomiędzy Romą, a Napoli miało zostać rozegrane jutro, jednakże Giuseppe Pecoraro poprosił władze ligi o przełożenie meczu. Prefekt Rzymu swoją prośbę argumentował tym, iż w dniu jutrzejszym Rzym będzie "zaangażowany" w dwa wydarzenia, w których uczestniczyć będzie duża grupa ludzi.

• Ławka gości: Rafael, Colombo, Dzemailli, Fernandez, Radosević, Armero, Cannavaro, Zapata, Higuain, Mertens.

• Ławka gospodarzy: Lobont, Skorupski, Bradley, Marquinho, Romagnoli, Ljajić, Taddei, Caprari, Torosidis, Burdisso, Borriello, Ricci.