AS Roma

3

Sampdoria Genua

0

• Roma pewnie pokonała Sampdorię 3:0 po dwóch golach Matii Destro i trafieniu Miralema Pjanica. Gracze z Genui chociaż próbowali podjąć walę szczególnie w pierwszej połowie byli na Stadio Olimpico bezradni. Komplet trzech punktów zostaje w stolicy Italii, a Rzymianie umacniają swoją pozycję wicelidera włoskiej ekstraklasy.

• Sędzie nie przedłuża meczu ani o minutę i kończy spotkanie w regulaminowym czasie.

• Miralem Pjanić rządzi i dzieli dziś w zespole Romy, fantastyczny występ Bośniaka.

• Kevin Strootman poluje na gola od początku spotkania, próbuje z bliska i z dystansu, z rzutów wolnych i rożnych, ale Holendrowi nie jest dane wpisac się dziś na listę strzelców.

• Pozostało nieco ponad pięc minut do zakończenia meczu, a tempo spotkania ciągle spada. Nic nie wskazuje na to, by cokolwiek na murawie uległo jeszcze zmianie.

• Ostatnia zmiana Sampdorii, Roberto Soriano zmieni się z Michaelem Fornasierem.

• Dobrą zmianę za Wszołka dał Stefano Okaka, kilka razy zagroził bramce de Sanctisa.

• Strzelec dwóch bramkę, Mattia Destro opuszcza plac gry, zastąpi go Michel Bastos.

• Sędzia Domenico Celi jest dziś bezwzględny, ukarał Daniele Gastaldello drugą żółtą kartką, w efekcie Sampdoria będzie kończyła mecz w dziesiątkę.

• Alessandro Florenzi i jego strzał od niechcenia to najlepszy obraz gry, jaką oba zespoły prezentują na murawie. Obie ekipy myślami są już chyba w szatni.

• Gospodarze robią z Sampdorią co chcą, ale coraz częściej wykazują się sporą nieuwagą wywołaną z pewnością wysokim prowadzeniem i niemal pewnym zwycięstwem.

• Zrezygnowana i bezradna Sampdoria nie podejmuje od kilku chwil żadnych prób zaatakowania bramki Romy. Morgan De Sanctis nie napracuje się dziś zbyt wiele.

• Alessandro Florenzi źle podawał do Destro, który w tej sytuacji nie mógł ani strzelac, ani podawac dalej.

• Kolejna akcja gospodarzy, Gervinho ogrywa rywali, podaje do Destro, ale w posiadanie futbolówki koniec końców wchodzi Nenad Krsticić.

• Boisko opuszcza Mehdi Benatia, na placu gry melduję się Daniele de Rossi.

• Roberto Soriano przegrał pojedynek z Benatią, ten z kolei podawał do Pjanica. Strzelec drugiej bramki nie opanował jednak piłki i z tej akcji nie wynikło nic dobrego.

• Gervinho wpadł w pole karne, rozejrzał się i idealnie w tempo zagrał do Miralema Pjanica. Między słupkami pewnie interweniuje jednak da Costa.

• Sampdoria dłużej utrzymuje się teraz przy piłce, ale nie potrafi wykorzystac swojej przewagi. Jeśli goście chcą myślec o zdobyciu jakiejkolwiek bramki muszą zmienic swoją postawę.

• Kolejna zmiana w ekipie gości. Za Palombo pojawia się Pedro Obiang.

• Po nieco ospałym w wykonaniu Romy początku piłkarze ze stolicy Italii rozegrali się na dobre. Giallorossi świetnie prezentują się na murawie, nie tracą głupio piłek i szybko reagują na działania rywali. Czekamy na więcej goli.

• Pędzący prawą flanką Gervinho zakończył swój rajd strzałem na krótszy słupek, po którym piłka wpadła prosto w ręce da Costy.

• To jest wieczór Matii Destro! Gervinho obsłużył napastnika fantastycznym podaniem, a Destro strzałem z bliska, bo okolicy siódmego metra pakuje piłkę do siatki.

• Gol !!!!! Mattia Destro!!

• Maicon prosi o zmianę i opuszcza plac gry. W jego miejsce pojawia się Alessio Romagnoli.

• Zmiany dokonuje także Sinisa Mihajlović. Plac gry opuszcza Paweł Wszołek, zastąpi go Stefano Okaka.

• Miralem Pjanić ustawił się do piłki i z niebywałą finezją niczym najwięksi mistrzowie pokroju Juninho Pernambucano uderzył na bramkę Angelo da Costy kierując piłkę na lewy słupek.

• I co, i gol!!!!! Miralem Pjanić pięknie uderza z rzutu wolnego!

• Kolejny stały fragment gry dla Rzymian, tym razem przy piłce ustawia się Miralem Pjanić.

• Paweł Wszołek prowadzi gorliwe dyskusje z sędzią, który zdaniem Polaka nie zauważył jak Benatia pomógł sobie ręką opanowac futbolówkę. Nasz ujrzał żółtą kartką.

• Rzut wolny dla Romy, do piłki ustawił się Kevin Strootman, ale skierował piłkę wysoko ponad poprzeczkę.

• Daniele Gastaldello ukarany żółtym kartonikiem.

• Paweł Wszołek po raz kolejny starł się w Maiconem, który dziś spisuję się przeciętnie. Polak zdołał ograc Brazylijczyka i zagrac piłkę do Vasco Reginiego.

• Długie i niecelne podanie Leandro Castana, Gervinho nie miał szans by dobiec do tej piłki.

• Wracamy do Rzymu po krótkiej przerwie i zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego Mattia Destro wyprowadził swoją drużyną na prowadzenie. Roma 1:0 Sampdoria.

• Żółta kartka także dla Kevina Strootmana.

• Mattia Destro po zdobytej bramce ściągnął koszulkę, za co został ukarany żółtą kartką.

• Destro doskoczył najwyżej ze wszystkich piłkarzy do piłki uderzanej z rzutu rożnego i zdobył pierwszego w tym sezonie gola głową.

• Gol!!!!! Mattia Destro!!!!!!! Roma wychodzi na prowadzenie!!!!

• Ależ pech Gervinho, w jego kierunku mknęła futbolówka, ale reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej przewrócił się i nie zdołał jej opanowac.

• Roma - Sampdoria

• To mógł byc gol! Kevin Strootman ograł z dziecinną łatwością Palombo i wyszedł na czystą pozycję z Angelo da Costą. Holender trafił jednak prosto w ręce golkipera Sampdorii i sam nie mógł uwierzyc w to, że piłka nie wpadła do siatki.

• Radja Nainggolan zdecydował się na strzał z dystansu prawą nogą, ale piłka minęła światło bramki.

• Nieudana wrzutka w pole karne Kevina Strootmana, którą natychmiastowo przechwycili defensorzy Sampdorii.

• Starcie Wszołka z Maiconem bez ofiar, możemy zatem uznac je za remis.

• Wysokie podanie Alessandro Florenziego, ale Mustafi lekko musnął futbolówkę czym zmylił Destro, który już chciał składac się do oddania strzału.

• Miralemowi Pjanicowi udało się przedrzec przez zasieki stworzone przez graczy Sampdorii i zagrac piłkę wgłąb pola karnego rywali. Tam Maicon uderzył piłkę od niechcenia i zniweczył wysiłek swojego kolegi.

• Mehdi Benatia zderzył się z Ederem, w starciu tym ucierpiał gracz gości, ale sędzia nie pokazał żadnej kartki w tej sytuacji.

• Gervinho starannie pracuje dziś na to, by wpisac się na listę strzelców. Jest najaktywniejszym graczem Romy.

• Sampdoria nie pozostaje Romie dłużna, przed chwilą Eder mógł pokusic się o pokonanie po raz pierwszy dziś Morgana De Sanctisa.

• Powoli rozkręca nam się to spotkanie, Roma coraz częściej utrzymuje się przy piłce i oddaje także więcej strzałów na bramkę Sampdorii.

• Miralem Pjanić strzelał z dystansu, ale piłka minęła lewy słupek.

• To mogła byc bramka! Gervinho świetnie popędził lewą flanką pod bramkę Angelo da Costy i oddał mocny strzał, ale Gastaldello wybił piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili!

• Zapowiadało się na groźną akcję Sampdorii, ale piłkarze z Genui zostali ograni w środku pola przez Gervinho.

• Pierwszy rzut rożny dla Rzymian, piłkę uderzał Kevin Strootman, ale było to bardzo złe wykonanie Holendra.

• Gervinho ruszył przebojem do piłki, która powędrowała w jego stronę z głębi pola, ale w porę interweniował Angelo Palombo.

• Vasilis Torosidis źle przyjął piłkę, ale w porę ją opanował, próbował później okiwac Gabbiadiniego, ale to gracz Sampdorii wygrał ten pojedynek.

• Angelo Da Costa niepotrzebnie wybija piłkę, De Silvestri próbował jeszcze interweniowac, ale nie udało mu się i ta powędrowała na aut.

• Dwadzieścia minut gry za nami, sytuacji jak na lekarstwo, obie drużyny błądzą w środku pola i nie potrafią zrobic dziś z piłką niczego konkretnego. Dużo, dużo chaosu na murawie.

• Zawodnicy Sampdorii przez kilka chwil kontrolowali grę, wymieniając między sobą krótkie podania, ale w końcu jeden z obrońców Romy odebrał im piłkę.

• Radja Nainggolan ładnie, wysoko zagrał do Matti Destro, ale ten nie opanował piłki, która opuściła plac gry.

• Nie dzieje się za wiele na Stadio Olimpico. Obie drużyny grają nieco zachowawczo, miejmy nadzieje, że obraz gry ulegnie zmianie w miarę upływu czasu.

• PWszołek popisał się niemal bliźniaczym zagraniem co Gervinho, posłał piłkę w miejsce gdzie nie ma nikogo z jego drużyny, kto mógłby wykończyć tę akcję.

• Gervinho nie przemyślał swojej decyzji i zagrał w pole karne Sampdorii tak, że do piłki bez problemu doskoczyli defensorzy Sampdorii.

• Paweł Wszołek daję o sobie znac. Polak ostro wszedł w przeciwnika próbując odebrać mu piłkę i powalił go na ziemię, obyło się jednak bez kartki.

• To mogła byc dobra akcja Romy, Miralem Pjanić trochę przypadkowo uderza piłkę tak, że spada ona pod nogi Matti Destro. Ten przejął nad nią kontrolę, ale nie zdołał zrobic nic więcej, ponieważ sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• Walka głównie w środkowej strefie boiska. Jak na razie nie mamy za wiele okazji bramkowych z żadnej ze stron.

• Pierwszy rzut rożny dla gości, dośrodkowywał Angelo Palombo, ale piłkę piąstkował Morgan De Sanctis. Przy piłce wciąż utrzymują się jednak podopieczni Sinisy Mihajlovica.

• Paweł Wszołek dobrze rozpoczął ten mecz, gra odważnie, nie boi się mierzyc nawet z rosłymi defensorami Romy, jak chociażby z Maiconem.

• Kevin Strootman zagrywał do Torosidisa, ale Grek został uprzedzony przez jednego z graczy Sampdorii.

• Spokojny początek meczu, poza pierwszą próbą Edera niewiele dzieje się na boisku, piłkarze Romy z rozwagą rozgrywają piłkę i powoli przesuwają się pod pole karne rywali.

• Pierwsza groźna akcja Sampdorii, to znak, że gracze z Genui nie zamierzają ulec dziś wyżej notowanemu rywalowi.

• Domenico Celi używa gwizdka po raz pierwszy, to znak, że czas zacząć! Od środka gracze Sampdorii!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie, a na Stadio Olimpico rozbrzmiał właśnie hymn Romy.

• Rezerwowi piłkarze Sampdorii: Berardi, Bjarnason, Costa, Falcone, Fiorillo, Fornasier, Okaka, Renan, Ridriguez, Salamon, Sansone, Sestu.

• Rezerwowi piłkarze Romy: Lobonț, Skorupski, Toloi, Ljajić, Taddei, De Rossi, Bastos, Jedvaj, Romagnoli, Ricci, Di Mariano.

• Na ławce rezerwowych Romy zasiądzie Łukasz Skorupski, a Sampdorii Bartosz Salamon.

• Jak już wspominaliśmy ostatnie spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem Romy, po bramce Vasilisa Torosidisa.

• Oba zespoły grały już ze sobą w tym roku w ramach rozgrywek Pucharu Włoch. Wówczas skromne zwycięstwo 1:0 odnieśli gracze Romy, a na boisku występowało równocześnie trzech Polaków - Łukasz Skorupski, Bartosz Salamon i Paweł Wszołek.

• Sytuacja w tabeli Sampdorii jest znacznie gorsza niż drużyny ze stolicy Italii. Zespół Sinisy Mihajlovica to obecnie dwunasta siła Serie A, której do tej pory udało się zgromadzić 28 punktów.

• Spoglądając na składy po lewej stronie szybko zorientujecie się, że w wyjściowym składzie Sampdorii znalazł się PAWEŁ WSZOŁEK.

• Roma to obecnie wicelider włoskiej ekstraklasy, który zgromadził na swoim koncie 51 punktów. Do prowadzącego Juventusu gracze Rudiego Garcii tracą 12 "oczek", ale za to nad trzecim Napoli mają zaledwie punkt przewagi.

• Przy okazji występów Sampdorii i Romy uwaga nas wszystkich skupia się głównie na Polakach, którzy mają dziś szansę na występ. W zespole z Genui są to Bartosz Salomon oraz Paweł Wszołek, a w Romie Łukasz Skorupski.

• Dobry wieczór wszystkim sympatykom włoskiego futbolu! Już za kilkanaście minut zabierzemy Was w podróż na Stadio Olimpico, gdzie Roma podejmie Sampdorię.