1

Inter Mediolan

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• Druga połowa należała do gości, lecz nie miało to przełożenia na wynik końcowy. Ba, To Atalanta mogła zapewnić sobie komplet punktów gdyby Yepes wykorzystał dogodną okazję. W 15. minucie bramkę dla Interu strzelił Ricardo Alvarez:

Do remisu, dziewięć minut później, doprowadził German Denis mający patent na mediolańskich Nerazzurrich:

W tabeli Inter skoczył na 4. miejsce z 19 punktami, ale jutro grają Fiorentina (5;18) i Verona (6;16). Atalanta jest 8. z 13 oczkami na koncie.

• Piłkę meczową miał Palacio, ale nie ograł w polu karnym Caniniego. Kilka sekund później Nicola Rizzoli kończy mecz! Derby Lombardii na remis.

• Ricky Alvarez źle dośrodkował i znowu bramkarza Atalanty wznawia grę .

• Nieudany atak Interu i ostatecznie Consigli wznawia grę z piątki. Nieco ponad minuta do końca spotkania.

• Nicola Rizzoli dolicza 3 minuty

• Walter Samuel stanął w torze biegu zawodnika Atalanty. Taktyczne przewinienie, więc pierwsza żółta kartka dla Interu w tym spotkaniu.

• Migliaccio ukarany żółtą kartką za faul.

• Ożywił się pod koniec spotkania Yagatomo Co prawda lepiej późno niż wcale, ale był na spalonym.

• Taider pojawia się na boisku zastępując Jonathana. Walter Mazzarri wykorzystał limit zmian.

• Palacio pada w polu karnym Atalanty. Nie ma mowy o rzucie karnym, co nie podoba się kibicom Interu.

• Yepes strzela z linii 5 metrów w nogę Carizzo!. Kolumbijczyk powinien wykorzystać "setkę"!

• Rolando ratuje Inter przed ewentualnym straceniem gola wybiciem na korner.

• Migliacco za Moraleza. Ostatnia zmiana w Atalancie.

• Atak pozycyjny Interu i w polu karnym został Icardi. Wszystko było pod kontrolą - rezerwowy Interu na spalonym.

• Piłka po centrze Nagatomo straciła na impecie po rykoszecie. Łapie ja Consigli. Po chwili Denis skoczył wyżej w polu karnym Interu i strzela głową. Za słabo by pokonać Carrizo.

• Marilungo nie wykorzystał dogodnej okazji do zmiany rezultatu. Gospodarze powoli opadają z sił co próbują wykorzystać gracze Waltera Mazzaniego.

• Baslli pojawia się na murawie. Opuszcza ją Cigarini.

• Icardi ograł na zamach Yepesa i trafia w słupek! Szczęście sprzyja też bramkarzowi Atalanty.

• Icardi nie sięgnął piłki głową po centrze Jonathana.

• Strata za stratą w środku pola. Podanie w pole karne do Moraleza, ale ten był skutecznie blokowany przez Waltera Samuela.

• Wreszcie w ofensywie pokazali się zawodnicy Atalanty. Cambiasso wybija piłkę sprzed linii bramkowej! Druga raz dobrze jest asekurowany bramkarz Interu!

• I Icardi zastępuje nieźle grającego Guarina.

• Pierwsza zmiana w Atalancie: Marilungo wchodzi za Livaję.

• Zbyt indywidualnie tę akcję chciał wykończyć Alvarez, lecz jego uderzenie z ostrego kąta nogami broni Consiglie. Wynik pozostaje bez zmian.

• 18 000 kibiców zasiada na trybunach Stadio Atleti Azzurri d'Italia w Bergamo

• Palacio kieruje piłkę do siatki Atalanty, ale jego radość została brutalnie przerwana przez sędziego. Spalony.

• Sędzia Nicola Rizzoli pokazuje żółtą kartkę Caniniemu za faul taktyczny w środku pola.

• Carrizo na raty broni strzał Livai. Od początku drugiej połowy mocno leje, więc nasiąknięta murawa może spłatać psikusa bramkarzom.

• Nikt nie sięgnął piłki po centrze Cambiasso.

• Szósty korner dla Interu. Tyle samo ma Atalanta. Bez zagrożenia pod bramką, ale jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

• Dalekie wybicie Stendardo pod pole karne Interu, ale Denis nie doszedł do piłki. Carrizo wznawia grę.

• Guarin nadział się na nogę Stendaro, który w stylu kung-fu chciał trafić w piłkę. Zamiast niej trafił w Kolumbijczyka. Pierwsza żółta kartka w tym meczu.

• Rzut rożny dla Interu. Sędzia przywołał do siebie Yepesa. Ricky Alvarez strzela głową nad poprzeczką.

• Kolejna nieudana próba Guarina. Powinien popracować na treningu nad celownikiem.

• Kontra Atalanty przerwana przez arbitra. Livaja złapany na spalonym.

• Niecelny strzał Guarina. Z animuszem zaczęli drugą odsłonę goście.

• Juan Pablo Carrizo od początku drugiej połowy zajmie miejsce w bramce za kontuzjowanego Samira Handanovicia.

• I wracamy na drugą odsłonę. Inter z jedną wymuszoną zmianą. Atalanta w tym samym składzie personalnym.

• Garść statystyk:

• 53% Posiadanie piłki 47%
    • 4/1 Strzały celne/niecelne 2/3
    • 6 Rzuty rożne 4
    • 0 Spalone 0
    • 1 Interwencje bramkarzy 3
  • Pierwsza połowa Derbów Lombardii jak najbardziej na plus. Sporo akcji i szybkie tempo gry może się podobać kibicom. Może pora częściej relacjonować Serie A?;) Dwie bramki rozbudzają apetyt na drugie trzy kwadranse. Jak będzie? Przekonamy się niebawem. Wracamy za kilkanaście minut.

• Gospodarze oddalają grę od własnego pola karnego. Bez doliczania nawet minuty Nicola Rizzoli kończy pierwszą połowę.

• Pojedynek na prawej stronie dwóch trzynastek: Guarina z Caninim. Poniekąd górą lepszy zawodnik Interu, ale dośrodkował w pole karne za mocno. Piłka nie dotarła do adresata.

• Podłączył się Nagatomo, ale został bez trudu powstrzymany przez Stendardo. Po sambie w polu karnym Jonathana i centrze Palacio strzela głową w słupek.Od bramki Consigli.

• Okazja Interu, ale Guarin powstrzymany w polu karnym Atalanty. Gospodarze ruszyli z kontrą, która po chwili przemieniła się w atak pozycyjny.

• Centra Moraleza z prawej flanki przeciągnięte i opuszcza pole karne Interu.

• Handanović nie miał problemu z obroną plasowanego strzału Denisa. Notabene, reprezentant Argentyny ma na koncie już 5 bramek.

• Moralez pada w polu karnym Interu! Sędzia nie zdecydował się odgwizdać "jedenastki".

• Livaja leży na boisku po starciu z Jonathanem. Po chwili wstaje z murawy. Może kontynuować grę.

• Role się odwróciły. Teraz Inter ma przewagę. Atalanta rzadko jest przy piłce.

• Publiczności na pewno podoba się to spotkanie. Stracona bramka podziałała pobudzająco na Atalantę i szybko udało się wyrównać. I gospodarze idą za ciosem.

• Argentyński snajper ma patent na Inter. Wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie z prawej flanki i strzałem głową doprowadza do remisu. Handanović odprowadził piłkę wzrokiem.

• GOL, GERMAN DENIS!!!

• Yepes strzela głową po rzucie rożnym. Handanović przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Jeszcze raz Brivio. Jego centrę zablokował Jonathan. Aut na wysokości pola karnego Interu. Gospodarze mocno przycisnęli rywala.

• Handanović łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony Brivii.

• Jonathan na wszelki wypadek wybija piłkę na rzut rożny. Chociaż za jego plecami nie było zawodnika Atalanty. Centra i Yepes prawie szczupakiem strzela obok bramki!

• Zablokowane uderzenie Guarina, ale piłka wychodzi na rzut rożny.

• Centra z prawej strony Kovacicia w pole karne do Palacio, który głową zgrywa ją na 7. metr do Ricky'ego Alvareza. Ten przyjął piłkę i strzelił przy biernej postawie obrońcy przy bliższym słupku. To trzecie trafienie Alvareza w tym sezonie.

• GOL, RICARDO ALVAREZ!!!

• Jonathan powinien jak najszybciej zapomnieć o tym strzale w stronę bramki Consigliego. Fatalne uderzenie z 20 metrów.

• Płaskie zagranie Livai w pole karne Interu, ale piłkę wybija Juan Jesus. Próba poprawki nieudana. Od bramki Handanović.

• Guarin chciał ograć na prawej stronie przeciwnika, ale ten nie chciał się nabrać na "przekładańca".

• Guarin wybija piłkę z linii bramkowej! Tylko rzut rożny dla podopiecznych Stefano Colantuono.

• Odpowiedź Atalanty i podanie na 13. metr do niekrytego Denisa w decydującym momencie przechwycone przez Waltera Samuela.

• Podanie w pole karne Nagatomo przerwane przez Stendardo, który wybija piłkę poza linię końcową. Jeszcze jeden korner dla mediolańskich Nerazzurri. Bez zagrożenia.

• Consigli broni strzał Guarina zza pola karnego. Po chwili goście mają jednak rzut rożny. Yepes wybija piłkę po dośrodkowaniu Cambiasso.

• Błyskawiczna kontra Jonathana, który podaje w pobliże pola karnego do Palacio. Ten uciekł z piłką do lewego narożnika i podaje przed "16" do Guarina. Ten za mocno wypuścił sobie piłkę, którą wybija Stendardo.

• Rzut wolny dla gospodarzy 35 metrów od bramki Interu. Canini trafia w mur, a po centrze obrońca gości wybija piłkę na korner.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!z lekkim opóźnieniem.

• German Denis vs. Esteban Cambiasso - kapitanowie obu drużyn stoją przy arbitrze głównym. Następuje losowanie stron.

• Już wychodzą. Za kilka chwil nastąpi losowanie stron. Fani Atalanty przygotowali oprawę w niebiesko-czarne pionowe pasy.

• Zniecierpliwieni kibice nerwowo patrzą na zegarek. Lada moment obie jedenastki powinny wyjść na murawę.

• Zachęcam do podawania w komentarzach swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• TUTAJ można przeczytać zapowiedź tego spotkania.

• Z kolei piłkarze Waltera Mazzaniego wygrali u siebie z Veroną 4:2. Bramki dla Interu strzelili Moras (samob.), Rodrigo Palacio, Esteban Cambiasso i Rolando. Na te trafienia odpowiedzieli R. Martinho oraz Romulo.

• W poprzedniej kolejce Atalanta przegrała w Genui 0:1 z Sampdorią. Jedynego gola strzelił wówczas Shkodran Mustafi.

• Rezerwowi Interu Mediolan: Andreolli, Icardi, Castellazzi, Mudingayi, Kuzmanović, Wallace, S. Taider, Rabocchia, Carrizo, Pereira, Donkor, Olsen.

• Za moment pojawi się skład gospodarzy. A oto szeroka ławka rezerwowych Atalanty: Scaloni, Migliaccio, Polito, Baselli, Del Grosso, Cazzola, Gagliardini, Marilungo, M. Kone, De Luca, Fezzolini.

• Tomasz Górski, dobry wieczór Państwu.

• Już za 25 minut rozpocznie się spotkanie 10. kolejki Serie A, w którym Atalanta Bergamo zmierzy się z bardziej znanym przedstawicielem Nerazzurri, Interem Mediolan.