Chievo Werona

1

Juventus Turyn

2

• Piłkarze Juventusu mieli dziś dużo szczęścia i tylko dzięki niemu wywożą z Werony komplet punktów. Stara Dama po 5. kolejce najprawdopodobniej wskoczy na podium ligowej tabeli, a ich dzisiejsi rywale na pewno nie opuszczą dolnej części. W nadchodzącej kolejce Serie A Juventus Turyn rozegra derby z AC Torino, natomiast Chievo Werona powalczy o punkty na wyjeździe z Catanią. Za śledzenie relacji dziękuje M.Popko

• Ostatni gwizdek arbitra głównego!

• Ambitne ataki w końcówce w wykonaniu gospodarzy, jednak nie mogą przez dłuższy czas utrzymać się przy piłce

• Za Thereau wchodzi Sergio Pelissier

• 3 minuty doliczone do regulaminowych 90.

• Arturo Vidal na ostatnie minuty w ekipie Starej Damy.

• Pierwsza szansa Chievo niewykorzystana. Bentivoglio oddał piłkę do środka, tam odegrał mu górą z pierwszej jednen z partnerów i napastnik Werony mógł pokonać Buffona, jednak nieczysto trafił w futbolówkę.

• Rozpoczął się ostatni kwadrans w meczu, a jedynym obszarem gry jest połowa gospodarzy. Czy będzie ich stać na jedną skuteczną akcję?

• Antonio Conte wprowadza na plac gry Carlosa Teveza. Argentyńczyk pojawił się na nim za Quagliarellę.

• Dobry przerzut do świeżego Lichtsterinera, jednak wielkie pokłady energii Szwajcara pozwoliły mu tylko i aż na rajd poza linię końcową.

• A także Ardemagni za Paloschiego.

• Oraz Radovanović za Estigarribię.

• Lichtsteiner za Islę.

• Juventus na prowadzeniu! Nieszczęśliwa interwencja Bernardiniego i stoper Chevio wyręcza napastników z Tutynu.

• Llorente poprawił nieco celownik, albowiem stojąc tyłem do bramki zdołał oddać strzał głową, jednak w środek bramki.

• W meczu Lazio-Catania widzowie obserwowali bramki już w 4. i 6. minucie spotkania. Kibice w Weronie mogli być świadkami jeszcze żywszego początku, tym razem drugiej połowy, gdyby arbiter uznał gola gospodarzom.

• Marchisio z dystansu! Włoch uderzył potężnie pod poprzeczkę, jednak na posterunku Puggioni.

• Chwilę później za faul będący skutkiem frustracji żółtko ogląda Bentivoglio.

• Za pretensje do sędziego liniowego ukarany został Sardo - strzelec nieuznanego gola.

• GOOOLaaa nie ma... piłka w bramce Buffona, który popełnił wielki błąd nie łapiąc piłki, ale odgwizdany spalony. Po obejrzeniu powtórki muszę przyznać - błąd sędziego. Powinno być już 2:1.

• Quagliarella najpierw uderzył w bramkarza, przy pierwszej dobitce piłka obiła poprzeczkę i słupek po czym zatrzymała się na linii bramkowej, a dopiero przy trzeciej próbie zdołał wbić futbolówkę do siatki.

• GOL, Quagliarella!

• Wracamy do Werony. Od środka drugą połowę rozpoczęła Stara Dama.

• Wyniki pozostałych spotkań Serie A po pierwszych 45 minutach: Bologna 1:1 Milan, Lazio 2:1 Catania, Livorno 1:0 Cagliari, Parma 4:2 Atalanta, Napoli 1:1 Sassuolo, Sampdoria 0:0 Roma, Torino 1:1 Hellas Werona.

• Nieudolny upadek Quagliarelli w polu karnym ostatnim akcentem w tej części gry.

• Pierwsza połowa spotkania potrwa o 1 minutę dłużej.

• Isla z ostrego kąta zdecydował się na strzał, piłkę podbił po drodze defensor Chievo tak, że ta spadła na głowę osamotnionego Llorente. Mówiąc żargonem Hiszpan nie miał jednak "z czego uderzyć" i ten "strzał" pada łupem bramkarza.

• Podanie wprost do koszyczka bramkarza Chievo. Podającym był Llorente, który gra dziś bardzo bezbarwnie i nie pomaga partnerom z drużyny.

• Nie musze pisać która z drużyn przeprowadziła przed momentem akcję :) Quagliarella był już w polu karnym, ale jego strzał z półobrotu zatrzymał się na głowie obrońcy. Następnie z linii szesnastki dobijał Pirlo, nieznacznie pomylił się uderzając nad poprzeczką i interweniującym bramkarzem gospodarzy.

• Obraz gry póki co bez zmian - piłkarze z Turynu przy piłce na połowie rywala, czyhający na błąd któregoś z obrońców Chievo.

• Sardo odebrał piłkę niedaleko bramki Juventusu, dograł kozłującą piłkę do Thereau, a Francuz z pierwszej piłki strzałem na dalszy słupek pokonał Buffona

• GOOOOL!!! Ależ zwrot akcji!

• Clayton zderzył się podczas interwencji z klubowym kolegą i potrzebował chwili czasu by dojść do siebie.

• Tym razem Andrea Pirlo zdecydował się na wrzutkę, której nikt z jego partnerów nie przeciął.

• Żółta kartka dla Drame za faul. Kolejny stały fragment gry

• Kombinacyjna próba rozegrania rzutu wolnego na trzydziestym metrze zakończyło się niepowodzeniem i Stara Dama musi od początku budować swoją akcję.

• Pogba "przeskoczył" Boukary'ego Drame po czym oddał strzał głową, zgodnie z poprzednikami - bardzo niecelnie.

• Hiszpan podbił sobie piłkę kolanem po czym uderzył z powietrza wysoko nad poprzeczką.

• I znów. Pogba głęboko w pole karne, lecz Llorente znów przegrywa pojedynek z defensorami.

• Nerwowy początek w Weronie. Akcje Juventusu są szybkie, ale równie szybko się kończą, zwłasza na wrzutkach "do nikogo".

• Pogba wrzuca na głowę Llorente, ale Hiszpan nie trafił czysto w piłkę, a było to blisko bramki Christiana Puggioni.

• Teraz zagrożenie pod bramką Buffona. Chievo z rzutu rożnego w sam środek kotła, futbolówka została przedłużona przez... obrońcę i na szczęście na gości powędrowała na aut.

• Pierwsza akcja Starej Damy. Isla prowadził piłkę przed szesnastką, jednak wyłuskali ją obrońcy gospodarzy.

• Ruszyli! Od środka gospodarze.

• Zawodnicy stawili się już na murawie. Chievo zagra w żółtych, natomiast Juventus w czarno-białych trykotach.