ACF Fiorentina

0

AC Milan

2

• Koniec! Fiorentina traci szansę na występ w LM w następnym sezonie a Milan zyskuje cenne trzy punkty w ligowej tabeli. Milan - Fiorentina 2:0, za uwagę dziękuje Szymon Janczyk.

• Wolski dobrze zagrał do Matosa, który utrzymał się przy piłce ale niezbyt długo. Constant odebrał mu futbolówkę.

• Trzy minuty potrwa jeszcze spotkanie na Stadio Artemio Franchi.

• Doświadczony Zaccardo zastępuje Balotellego. Seedorf ściągnął Włocha żeby ten przypadkiem nie dostał drugiej żółtej kartki.

• Gonzalo ukarany żółtym kartonikiem - numer 12 w tym sezonie.

• Honda... zatrzymuje akcję Milanu. To dokładnie opisuje jego postawę w tym meczu.

• Słabo wykonany rzut wolny przez Matiasa Fernandeza.

• Mexes dołącza do grona ukaranych żółtą kartką. Grono jest szerokie ale Francuz zasłużył bo ostro potraktował gracza Violi.

• Valero wykonał korner, piłka trafia do Gonzalo którego uprzedzają defensorzy Milanu.

• Znów w ataku Milan, mocne uderzenie De Jonga mija bramkę Neto.

• Zmiana również w ekipie Rossonerich, Taarabta zmienia Birsa.

• Młody Matos zmienia zmęczonego Joaquina.

• Dwie próby Violi. Najpierw z rzutu wolnego a potem Cuadrado niecelnie uderzał z dystansu.

• Szósta (!) żółta kartka dla zawodnika Milanu. Tym razem Bonera.

• Balotelli próbował zaskoczyć strzałem z 40 metrów Neto, ale to wykonanie rzutu wolnego nie było najlepsze mimo że futbolówka skozłowała tuż przed brazylijskim bramkarzem Fiorentiny.

• Rafał Wolski leży na murawie, jednak zdaniem Orsato Polak nie był faulowany.

• Milan utrzymuje się przy piłce więc prezentujemy drugą bramkę, cudowny gol Balo.

• Były gracz warszawskiej Legii dobrze wszedł w mecz, wywalczył dwa rzuty rożne i jeden rzut wolny. Oby tak dalej.

• Golkiper Milanu został ukarany żółtą kartką.

• RAFAŁ WOLSKI wchodzi na plac gry! Polak zmienia Nenada Tomovica.

• Brzydki faul Taarabta, żółta kartka dla tego zawodnika od Daniele Orsato.

• Oto pierwsza bramka w dzisiejszym spotkaniu autorstwa Mexesa :

• Perfekcyjne uderzenie Super-Mario z rzutu wolnego! Co tu dużo mówić - gol marzenie!

• CO ZA GOL, BALOOOOTELLIIIII !!! DWA DO ZERA !!!

• Roncaglia odepchnął Hondę i mamy groźną okazję do uderzenia z rzutu wolnego z okolic dwudziestego metra. Argentyńczyk obejrzał żółtą kartkę.

• Rzut wolny z bocznej strefy boiska, dośrodkowanie do Gonzalo kończy się faulem tego zawodnika.

• Borja Valero uderza wysoko ponad bramką Abbiatiego. Takimi próbami Fiorentina nie wyrówna...

• Seedorf nie planuje zmian ale wydaje się że pierwszy do zmiany jest Honda. Kolejna strata Japończyka.

• Tomović kończy swój rajd nieudaną próbą dośrodkowania.

• Kevin Constant dostał żółtą kartkę.

• Rozgrzewają się rezerwowi Fiołków, między innymi Rafał Wolski. Tymczasem na boisku piłka jest pod bramką Fiorentiny. Atak pozycyjny w wykonaniu Milanu.

• Rusza kontra Milanu, Kaka do Balotellego ten jednak za plecy zagrywał Hondzie, Piłkę odbierają gracze Violi.

• Znów okazja dla Fiołków, znów byłego gracza Milanu i znów... niecelny strzał. Ambrosini strzela w boczną siatkę.

• MATRI! Cytując klasyka "aezus maria"! Stuprocentowa okazja, dośrodkowanie w pole karne, Valero zagrywa głową do Matriego który - również głową, stara się pokonać Abbiatiego... Z wiadomym skutkiem. Fatalne rozwiązanie byłego gracza Milanu!

• Rzut rożny dla Violi, Borja Valero kończy go strzałem na bramkę - niecelnym.

• Przed chwilą na Stadio Artemio Franchi rozpoczęła się druga część spotkania!

• Daniele Orsato kończy pierwszą połowę przed rozegraniem korneru dla Milanu.

• Fiołki co chwilę znajdują się pod szesnastką Milanu jednak nie mają pomysłu na to co zrobić z futbolówką.

• Holender de Jong ostro fauluje Borję Valero i ogląda żółtą kartkę.

• Muntari kończy akcję Hondy efektownie uderzając, niestety zabrakło efektywności. Wciąż 1:0 dla Rossonerich.

• Muntari faulował Matriego, przy piłce utrzymuje się Viola.

• Taarabt! Groźny strzał tego piłkarza przynosi rzut rożny - piłkę ponad bramkę sparował Neto.

• Fiołki w ataku, udało się im wywalczyć dwa kornery jednak nie przyniosły one bramki. W zamieszaniu w polu karnym lepsi okazali się defensorzy Rossonerich.

• Taarabt w pole karne, piłka wybita na przedpole gdzie znów czeka Muntari! Były gracz Interu znów huknął z całej siły jednak tym razem trafił jednego z obrońców Fiorentiny.

• Słabo gra dziś Honda, Japończyk dostał "siatkę" w prezencie od Cuadrado a chwilę później powalił Koreańczyka na ziemię.

• Odpowiedź gospodarzy, Tomović dogrywał ze skrzydła a piłkę strącił Abbiati.

• MUNTARI! Huknął potężnie po błędzie defensora Violi, który wyłożył mu piłkę jak na tacy! Świetną interwencją popisał się jednak Neto!

• Super-Mario trafił w twarz Gonzalo, jednak było to przypadkowe zagranie.

• Valero zbyt mocno dogrywał do Cuadrado, od bramki rozpocznie Milan.

• Viola atakuje, strzał Cuadrado zablokowany i mamy rzut rożny po którym pewnie interweniuje Abbiati.

• Fiorentina - MilanFiorentina - Milan

• Potężna bomba Balotellego, który wykonywał rzut wolny, Neto "wypluwa" futbolówkę do której dopada Mexes. Milan obejmuje prowadzenie w 24 minucie spotkania!

• MEXEEEEESSS !!! JEDEN DO ZERA ROSSONERI !!!

• Balotelli beznadziejnie uderzał z rzutu wolnego, kilka metrów nad bramką.

• Kapitan Fiorentiny - Manuel Pasqual nabawił się kontuzji i opuszcza plac gry. Zmienia go Argentyńczyk Facundo Roncaglia. Opaskę kapitańską przejął Gonzalo.

• Kolejna strata Hondy otwiera drogę do bramki Joaquinowi, jednak na miejscu jest Rami.

• Za zgryźliwe komentarze Balotelli ogląda żółtą kartkę.

• Arbiter zbyt często używa gwizdka, nie pozawala grać zawodnikom. Tymczasem Balotelli próbował przedrzeć się przez szyki obronne gospodarzy.

• Super-Mario fauluje Juana Cuadrado.

• Honda uderza wprost w mur, poprawia równie nieskutecznie.

• Balotelli leży na murawie, Milan ma rzut wolny z okolic dwudziestego metra od bramki.

• Wzmagają się gwizdy na trybunach, kibice Fiorentiny doszukiwali się faulu w zagraniu Constanta.

• Fatalny błąd piłkarzy gości daje kolejną szansę Fiorentinie. Kontratak kończy Matri - znów nieskutecznie.

• Dobra interwencja defensora Rossonerich, ale Fiorentina odzyskuje piłkę. Chwile później były gracz Milanu - Alessandro Matri mógł otworzyć wynik spotkania jednak niecelnie główkował.

• Borja Valero starał się zagrać z pierwszej piłki, piłkę przeciął Muntari i mamy rzut rożny dla Violi.

• Fiorentina rozgrywa piłkę na własnej połowie. Gospodarze konstruują atak pozycyjny.

• Kaka zagrywa do Hondy, ten jednak mija się z futbolówką!

• Rossoneri, którzy dziś grają w jednolitym białym komplecie strojów, atakuje. Balotelli zatrzymany przez Gonzalo.

• Pierwszy gwizdek Daniela Orsato, Fiorentina zaczyna ze środka boiska!

• Piłkarze są już na murawie, za chwilę zaczynamy!

• Fiorentina zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A - osiem oczek niżej plasuje się Milan. Viola odpadła z rozgrywek Ligi Europy (porażka z Juventusem) i może skupić się na rywalizacji w lidze. W barwach klubu z Florencji występuje Rafał Wolski, który zacznie dzisiejsze spotkanie na ławce rezerwowych.

• Rossonerich czeka dziś niezwykle trudne zadanie. Ostatni tryumf nad Fiorentiną miał miejsce w 2011 roku. W jedenastej kolejce Serie A, na San Siro "Viola" ograła Milan 2:0. Dzisiejsze spotkanie ma wielką rolę dla przyszłości szkoleniowca czerwono-czarnych, Clarenca Seedorfa

• Ławki rezerwowych

ACF Fiorentina: Rosati – Lupatelli, Diakitč, Roncaglia, Bakic, Wolski, Aquilani, Ilicic, Matos, Venuti, Fazzi

AC Milan: Amelia, Gabriel – Zapata, Zaccardo, Silvestre, Essien, Emanuelson, Birsa, Cristante, Saponara, Robinho, Pazzini