AC Milan

1

• Koniec meczu.

• Koniec! Niesamowite, Fiorentina wygrywa po fantastycznej końcówce spotkania!

• Desperackie ataki Milanu nie przynoszą skutku. Rozpoczyna się ostatnia minuta tego spotkania.

• Kolejna dobra akcja Joaquina, ale gorsze wykończenie.

• Sześć minut dłużej potrwa to spotkanie.

• Milan sie nie poddaje, Pazzini zmienia Essiena.

• Joaquin, który wcześniej zaliczył asystę (początkowo podałem, że Valero - mój błąd), tym razem sam strzałem głową umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! JOAQUIN!

• Abate słania się na nogach. W jego miejsce na boisku melduje się Bonera.

• Tymczasem zawodnicy... grają bez sędziego! Zabawna sytuacja na Stadio Artemio Franchi.

• Chwila przerwy w grze spowodowana zmianą arbitra głównego.

• Piłkarze Fiorentiny protestują i wydaje się, że mają rację - w polu karnym pociągany za koszulkę był zawodnik Violi, jednak sędzia nie dopatrzył się faulu.

• Dośrodkowanie Valero ze skrzydła wprost na głowę Rodrigueza, który zdobywa swoją piątą bramkę w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! RODRIGUEZ!

• Kolejny korner dla gospodarzy, jednak wciąż bez pomysłu wykonują stałe fragmenty gry piłkarze Violi.

• Alessio Cerci zmienia Keisuke Hondę.

• Ofensywna zmiana Fiołków. Babacar za Rosiego.

• Obrońcy Milanu uruchamiają atak swojej drużyny.

• Rzut rożny dla Milanu, a w międzyczasie żółtą kartkę obejrzał Diego Lopez.

• Fatalne uderzenie z dystansu piłkarza Fiorentiny.

• Ruszają z kontratakiem goście, Honda sprzed pola karnego przerzucił piłkę do wbiegającego w pole karne Meneza - zbyt mocne.

• Zdaniem arbitra za faul Ilicica należała się żółta kartka.

• Niewiele dzieje się na boisku. Gospodarze nie wykazują chęci do zdobycia wyrównującej bramki.

• Grę z narożnika boiska wznowią piłkarze Violi.

• Póki co Inzaghi unika zmian, jednak może warto wymienić zmęczonych piłkarzy na ostatnie 20 minut spotkania?

• 30-35 metrów od bramki Milanu, Mexes fauluje Gilardino.

• Joaquin świetnie oszukał rywala na skrzydle, wpadł w pole karne ale podjął złą decyzję próbując lobować bramkarza. Grę wznowi Lopez.

• Piłkarze Fiorentiny protestują, ale Ilicić nie był faulowany.

• Gra wznowiona, Milan w natarciu.

• Gra przerwana. Carmine Russo ma... problemy z obuwiem. No cóż, czekamy na sędziego.

• Dobry atak Rossonerich, ale Menez zgubił piłkę przyjmując ją w polu karnym.

• Nieudany strzał z dystansu w wykonaniu Kurtica.

• Akcja Milanu Neto wyjaśnia sytuację łapiąc piłkę.

• Rodriguez nieprzepisowo powstrzymał Destro, który przedzierał się pomiędzy dwójką obrońców Fiorentiny. Żółta kartka.

• Gospodarze szukają szybkiej odpowiedzi, póki co jednak wywalczyli rzut rożny.

• Bonaventura zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale fatalnie skiksował. Na jego szczęście na drodze strzału stanął Destro, który wewnętrzną częścią stopy zmienił tor lotu futbolówki, która zaskoczyła bramkarza Fiorentiny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! DESTRO!

• Raz jeszcze Lopez! Intuicyjna interwencja ratuje Milan przed stratą bramki!

• Diego Lopez! Badelj strzela z dystansu, ale pewnie broni Hiszpan!

• Rzut rożny, piłka po rykoszecie trafia do Ilicica, który z ostrego kąta uderzył na bramkę - fatalnie, słabo i niecelnie.

• Nieporadnie kontratak wyprowadzał Ilicić, który łatwo stracił piłkę na skrzydle.

• Pasqual został ukarany przez arbitra za faul na Hondzie.

• Grę od bramki wznawia Diego Lopez.

• Ilicić wbiegł w pole karne, ale został szybko powstrzymany przez obrońców.

• Fatalna strata Milanu pod własną bramką, ale Ilicić zagubił się w dryblingu i gospodarze nie wykorzystali kolejnej świetnej sytuacji!

• Starcie Abate - Joaquin zakończyło się faulem.

• Podobnie jak w pierwszej połowie mecz rozkręca się powoli.

• Przed chwilą rozpoczęła się druga połowa spotkania!

• Badelj zastąpi natomiast Aquilaniego.

• Joaquin w miejsce Micaha Richardsa.

• Przeciąga nam się moment wznowienia gry, ale piłkarze meldują się już na murawie. Za chwilę również podwójna zmiana w ekipie gospodarzy.

• Wracamy na Stadio Artemio Franchi - za chwilę początek drugiej części spotkania.

• 45 minut i ani sekundy dłużej - koniec pierwszej, niezbyt ciekawej, części spotkania.

• Gorąco pod bramką Milanu, gospodarzom zależy na strzeleniu "gola do szatni". Póki co jednak skoncentrowany Lopez powstrzymuje rywali na linii bramkowej.

• Chaos pod bramką Rossonerich kończy się strzałem Valero, wcześniej skutecznie w powietrzu radzą sobie defensorzy Milanu.

• Tym razem faulował Abate. Rzut wolny z bocznej strefy boiska to zawsze szansa na groźne dośrodkowanie.

• W środku pola faulowany był jeden z piłkarzy Fiorentiny, grę ze stałego fragmentu gry wznawiają goście.

• Zwleka z wznowieniem gry Diego Lopez, ale sędziemu to nie przeszkadza.

• Fatalne dośrodkowanie w pole karne Fiorentiny ląduje wprost w rękach Neto.

• Menez zatrzymany w finalnej fazie swojego pojedynku biegowego z obrońcą.

• Słabe dośrodkowanie nie przynosi zamierzonych efektów. Przy piłce znów są goście.

• Rzut wolny dla Violi z odległości około 35-40 metrów od bramki Diego Lopeza.

• Faul Mexesa i żółta kartka, zasłużona.

• Goście wymieniają kolejne podania nie kwapiąc się do podjęcia próby szybkiego ataku.

• Dośrodkowanie w pole karne, Basanta skacze najwyżej i... POPRZECZKA! Ogromne szczęście Milanu!

• Dobry kontratak Fiorentiny. Najpierw jednak tempo akcji zatrzymuje Gilardino, a później van Ginkel, który dodatkowo został ukarany żółtą kartką za brzydki faul na skrzydle.

• Rzut wolny z bocznej strefy boiska nie przynosi zagrożenia.

• Kolejna nieudana akcja Hondy, gra zostaje przerwana po faulu na Abate.

• Strzał z dystansu - Borja Valero. Cenny, lecz wprost w Lopeza.

• Bardzo chaotyczna gra obydwu zespołów, chyba brakuje im pomysłów na rozegranie akcji.

• Menez ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką.

• Honda faulowany w środku pola.

• Gilardino powstrzymany w polu karnym po dobrym, prostopadłym podaniu od Ilicica/

• Stałe fragmenty gry nie są dziś mocną stroną Rossonerich.

• Rzut rożny dla Milanu po akcji Keisuke Hondy.

• Wracamy do niezbyt porywającego, wolnego rozgrywania piłki.

• Sporo strat w centralnej części boiska, nie wygląda to najlepiej.

• Fiołki konstruują atak pozycyjny, do tej pory brakuje wyraźnej przewagi w środku pola. Gra polega na wymianie ciosów.

• Menez! Kontratak Milanu, Francuz wyprzedził obrońcę, ale w ostatniej chwili zwolnił pozwalając rywalowi na wybicie futbolówki poza boisko!

• Chyba zaczął nam się mecz! Świetny pomysł Borja Valero, jednak nie zrozumiał go żaden z klubowych kolegów.

• Kolejny błąd Violi! Tym razem przy próbie wyprowadzania piłki, znakomicie przejął ją na skrzydle Bonaventura, który ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny!

• Fatalnie zachował się w teraz jeden z zawodników Milanu, który skiksował przy próbie oddania strzału i oddał piłkę "za darmo".

• NETO! Honda dostał kapitalne podanie w polu karnym, uderzył na bramkę z ostrego kąta, ale trafił wprost w golkipera Fiorentiny!

• Tym razem do podania zdążył dobiec Gilardino, jednak Włoch był na spalonym.

• Dwa długie, niecelne podania - po jednym od każdej z drużyn.

• Odważne wyjście z bramki Lopeza, który uprzedził przeciwnika w bocznej strefie boiska i wybił piłkę poza linię boczną.

• Próba odpowiedzi Rossonerich - bardzo słaba. Po chwili w posiadaniu piłki ponownie znajdują się gospodarze.

• Ilicić! Świetnie zszedł ze skrzydła do środka i oddał strzał w kierunku dalszego słupka bramki Diego Lopeza, ale piłka minęła słupek o kilka centymetrów!

• Fiorentina rozgrywa piłkę pod bramką rywala szukając okazji do zaskoczenia defensorów Milanu.

• Spokojny początek meczu, żadna ze stron nie forsuje tempa. Być może jest to spowodowane nieustanie padającym deszczem, który utrudnia grę zawodnikom.

• Ucierpiał jeden z zawodników Fiołków, gospodarze przez chwilę zmuszeni są grać w dziesiątkę.

• Dośrodkowanie na bliższy słupek nie przyniosło zagrożenia, ale goście wywalczyli kolejny rzut rożny.

• Pierwszy korner dla Milanu już w drugiej minucie meczu.

• Pierwsza nieudana akcja Violi, ale szybko starają się odpowiedzieć goście.

• Rozpoczęli! Ze środka Fiorentina.

• Na stadionie minutą ciszy uczczono pamięć Luki Colosimo. 30-letni sędzia zginął niedawno w wypadku samochodowym.

• Przywitanie kapitanów obu jedenastek, za chwilę zaczynamy!

• Na murawie meldują się również główni bohaterowie dzisiejszego hitu - czas na prezentację składów obydwu zespołów.

• Z powodu deszczu będziemy mieli niewielkie opóźnienie, kibice ubrani w płaszcze przeciwdeszczowe witają wychodzących z tunelu rezerwowych.

• Rossoneri jednak również nie są najlepiej dysponowani. Drużyna nie potrafi ustabilizować formy i regularnie gubi punkty z niekoniecznie lepszymi kadrowo zespołami. Dodatkowym problemem są kontuzje i urazy, których w Milanie jest ostatnio naprawdę dużo.

• Jak widać pytań i zagadek jest sporo. Kolejną będzie forma Fiorentiny, która zmęczona graniem w europejskich pucharach zmuszona jest do rotacji w składzie. Dla Milanu będzie to duża szansa, bowiem lider Violi - Mohamed Salah rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Jeśli Rossoneri wykorzystają braki kadrowe mogą wyjechać z Florencji z kompletem punktów.

• Innym interesującym wątkiem jest sprawa Vincenzo Montelli. Szkoleniowiec Violi łączony jest z Milanem i niewykluczone, że w nowym sezonie podejmie pracę w drużynie swojego dzisiejszego rywala. Czy Montella zwycięży Milan po raz ostatni przed podjęciem nowego wyzwania?

• Ciekawie zapowiada się występ Alberto Gilardino. Włoch po powrocie z krótkiej wizyty w Chinach zmierzy się ze swoim byłym zespołem. Przed laty Alberto trafił do Milanu za 18 milionów euro. Czy dziś skarci swoich eks-pracodawców?

• Ławka rezerwowych Fiorentiny:

Lezzerini, Rosati, Salah, Vargas, Lazzari, Joaquin, Fernandez, Badelj, Diamanti, Babacar, Alonso.

• Ławka rezerwowych Milanu:

Abbiati, Gori, Bonera, Bocchetti, Alex, Albertazzi, Locatelli, Mastalli, Muntari, Suso, Cerci, Pazzini.

• Menez gotowy do jednego z dwóch hitów tej kolejki!

• Fiorentina plasuje się obecnie na 6. miejscu w tabeli Serie A - pięć pozycji nad Milanem. Goście tracą do Violi siedem punktów i w obliczu decydującej fazy walki o europejskie puchary nie mogą sobie pozwolić na porażkę w dzisiejszym spotkaniu.

• Witamy i zapraszamy na relację z meczu 27. kolejki włoskiej Serie A. Na Stadio Artemio Franchi we Florencji zmierzą się dziś Fiorentina i AC Milan. Który z tych zespołów dopisze trzy punkty do tabeli? Jaki wynik padnie w dzisiejszym spotkaniu? Zapraszamy do typowania w komentarzach!