3

Genoa CFC

3

• Za uwagę dziękuję wam Wojciech Maćczak. Do usłyszenia!

• Świetne widowisko stworzyły nam dziś oba zespoły. Obejrzeliśmy sześć goli i ostatecznie padł remis 3:3, choć gdyby nie błędy arbitra, wynik mógł być inny, korzystniejszy dla gospodarzy.

• Koniec meczu!

• Była niezła akcja gości, wychodzili z szybkim atakiem, ale pogubił się Bertolacci.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnie łapie Perin.

• Dośrodkowanie na krótki słupek wybija Antonini.

• Matias Fernandez faulowany na boku boiska, będzie wolny dla Fiorentiny.

• Ostatnia zmiana również w ekipie Genoi: Konate zastąpiony przez Cofie.

• Ostatnia roszada w ekipie "La Viola". Cuadrado zmieniony przez Rydera Matosa, a to oznacza, że Rafał Wolski kolejne spotkanie przesiedzi na ławce.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła do Francuza, a ten zdołał znaleźć lukę i umieścić piłkę w siatce. To już szósty gol w tym meczu, będą kolejne?

• GOOOL!!! REMIS 3:3!!! De Maio umieszcza piłkę w siatce!

• Druga zmiana w drużynie Fiorentiny: Anderson zastępuje strzelca trzech goli, Alberto Aquilaniego.

• De Ceglie zastąpiony na placu gry przez Stoiana.

• Matri miał problemy z zachowaniem równowagi w polu karnym Genoi, zdołał odegrać do Matiaza Fernandeza, tyle że zbytnio wyrzucił go do boku.

• Po trzeciej bramce tempo nieco spadło, ale mamy nadzieje, że w tym spotkaniu czeka nas jeszcze sporo emocji.

• Sędzia dwukrotnie pomylił się na niekorzyść Fiorentiny, ale gospodarze dopięli swego i objęli prowadzenie. Czy utrzymają je do końca?

• Zmiana w drużynie gości - Fetfatzidis zastępuje Marchese

• Gracze Fiorentiny wykorzystali fatalny błąd zespołu Genoi, który stracił piłkę przy wyprowadzaniu jej z okolic własnego pola karnego. Futbolówkę przejął Joaquin, zagrał do Aquilaniego, a ten strzałem z ostrego kąta pokonał Perina i zaliczył hat-tricka. "La Viola" prowadzi 3:2!

• GOOOOL!!! Alberto Aquilani po raz trzeci!

• Cuadrado schodził do środka, próbował prostopadłego podania, które przechwycili rywale.

• Zmiana w zespole Fiorentiny: Matias Fernandez zastępuje Ambrosiniego.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony Konate trafia w słupek! Świetna okazja dla Genoi!

• Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła na linię pola karnego do Aquilaniego, który oddał niecelny strzał.

• Cuadrado zgrał do boku do Ambosiniego, ten oddał piłkę Kolumbijczykowi, który wszedł w pole karne, ale został tam zablokowany.

• Goool! Nie, nie ma! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka, podbita głową przez jednego z obrońców trafiła do gracza Fiorentiny, był to bodaj Matri. Ten umieścił piłkę w siatce, sędzia uznał, że był na spalonym, a my mamy ogromne wątpliwości co do tej decyzji!

• Cuadrado szukał pozycji do oddania strzału, w końcu uderzył z 20 metrów, a piłka po rykoszecie wyszła na róg.

• Długa piłka Savicia, zagrana w zasadzie do nikogo. Od bramki rozpocznie Perin.

• Oba zespoły rozpoczynają drugą połowę w identycznych składach, jak pierwszą.

• Zaczynamy drugą część meczu.

• Na boisko wybiegają gracze Fiorentiny, zaraz za nimi pojawiają się zawodnicy Genoi.

• Do przerwy mamy więc remis 2:2. Przed meczem wspominaliśmy ostatnie starcie obu zespołów, w którym padł wynik 5:2. Czy dzisiaj obejrzymy również tak dużo bramek? Na razie wszystko na to wskazuje, choć ciężko wskazać stronę przeważającą.

• Ogromne emocje zaczęły się od ogromnego błędu. Arbiter dzisiejszego spotkania, Dino Tommasi był chyba jedyną osobą na stadionie we Florencji, która widziała faul Neto na Antonellim. Arbiter podyktował jedenastkę, a za chwilę dał drugą, tym razem słuszną i tym razem Fiorentinie. Na tym się nie skończyło, bo oba zespoły zdobyły jeszcze po bramce.

• Mamy chwilę, by ochłonąć po bardzo emocjonującej pierwszej części meczu. Od początku oba zespoły grały odważnie, wychodziły wysokim pressingiem i stwarzały sobie niezłe okazje. przez pierwsze 20 minut lepsze wrażenie sprawiała Fiorentina, ale nie była to znacząca przewaga.

• Koniec emocjonującej pierwszej połowy!

• Arbiter dolicza do pierwszej połowy jedną minutę.

• Curdrado wszedł w pole karne, przewracany przez rywali do końca walczył w parterze i na siedząco zdołał jeszcze utrzymać piłkę, po czym odegrać do Aquilaniego. Nie spodziewali się tego obrońcy Genoi, ale zawodnik "La Viola" był gotowy i pokonał Perina. Znów mamy remis!

• GOOOL!!! Ogromne zamieszanie w polu klarnym Genoi wykorzystuje Aquilani i zdobywa swoją drugą bramkę!

• Żółtą kartką ukarany Bertolacci.

• Pizarro wrzucał piłkę z rzutu wolnego, po główce jednego z obrońców piłka wychodzi na róg.

• Aquilani naciskał Marchese, ten jednak nie dał się przepchnąć i skutecznie odegrał do bramkarza, który niewiele myśląc wybił piłkę w pole.

• Ależ mieliśmy piorunujące kilka minut na stadionie we Florencji. Gospodarze tylko chwilę cieszyli się z wyrównującej bramki, bo Genoa szybko objęła prowadzenie. Świetny mecz!

• GOOOL!!! Ależ odpowiedź Genoi! Antonini dostał świetne podanie od Matuzalema i strzałem w długi słupek pokonał Neto! Genua prowadzi 2:1!

• GOOOL! Pewny strzał zawodnika Fiorentiny z 11 metrów i mamy remis!

• Żółta kartka dla De Maio za faul.

• To w karnych już 1:1! De Maio przewraca rywala we własnym polu karnym i arbiter dyktuje drugą w tym meczu jedenastkę!

• Cuadrado wpada w pole karne rywala, zgrywa do środka, ale tam piłkę łapie Perin.

• GOOOL!!! Gilardino pewnie wykorzystał jedenastkę!

• Karny dla Genui! Neto rzuca się pod nogi Antonelliego, w ostatniej chwili chowa ręce, ale arbiter dyktuje jedenastkę! Fatalny błąd sędziego!

• Żółta kartka dla Cuadrado.

• Alessandro Matri po prostopadłym podaniu wpadł w pole karne rywala, do końca przepychał się z przeciwnikiem, oddając w końcu niecelny strzał.

• Matri świetnie przechwycił piłkę, odegrał do Ambrosiniego, a jego strzał blokują obrońcy.

• Szybki, ciekawy mecz toczy się we Florencji. Oba zespoły grają otwartą piłkę, zakładają wysoki pressing, przez co sporo się dzieje na boisku.

• Po dośrodkowaniu Cuadrado piłka, przedłużona głową przez obrońcę Genoi trafiła na długi słupek do Pasquala, ale ten został zablokowany. Chyba za długo czekał z oddaniem strzału.

• Świetne prostopadłe podanie dostał Gilardino, ale kapitalnie zachował się Roncaglia, momentalnie reagując na zagrożenie i wybijając piłkę spod nóg przeciwnika. Bardzo ważna interwencja obrońcy Fiorentiny.

• Dobra interwencja Savicia głową we własnym polu karnym.

• Cuadrado wbiegł w pole karne rywala, ale ciut za mocno wypuścił sobie piłkę. Błąd umożliwił przejęcie piłki przez rywali.

• Cuadrado faulowany przez Antonelliego w środku pola. Na początku spotkania oglądamy mnóstwo przewinień w tej strefie, co pokazuje, że obie drużyny walczą o zyskanie pola.

• Ambrosini stracił piłkę w środku pola, poszła akcja gości, ale w końcowej fazie zawodnikom Genuy brakło dokładności.

• Matuzalem ładnie przechwycił piłkę w środkowej strefie, później był faulowany przez dwójkę zawodników rywala.

• Mocno i bardzo niecelnie z rzutu wolnego uderzał Cuadrado.

• A teraz Fiorentina dość nerwowo na własnej połowie, bo z wysokim pressingiem podeszła Genoa.

• Ależ okazja! Alessandro Matri dostał świetne prostopadłe podanie, zdążył do piłki przed wychodzącym bramkarzem, musiał zejść do boku, a później zablokowali go obrońcy. Zapachniało pierwszą bramką w tym meczu!

• Genoa od początku spotkania rozgrywa piłkę na swojej połowie.

• Początek meczu!

• Oba zespoły już gotowe do gry, za chwilę zaczynamy!

• W poprzednim starciu obu zespołów Fiorentina wygrała 5:2. Po dwie bramki dla Fioletowych zdobyli Mario Gomez i Giuseppe Rossi. Dla Niemca były to pierwsze i jednocześnie ostatnie gole w tym sezonie, bo później z gry wyeliminowała go poważna kontuzja. Natomiast Rossi urazu więzadeł w kolanie doznał w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej z Livorno.

• Podaliśmy już składy obu zespołów. Fiorentina oczywiście bez kontuzjowanego najlepszego strzelca, Giuseppe Rossi. Na ławce rezerwowych spotkanie rozpocznie Rafał Wolski.

• Ławka rezerwowych Genui: A. Bizzarri, A. Stoian, I. Cofie, E. Calaiò, I. Fetfatzidis, Š. Vrsaljko, R. Centurión, A. Donnarumma, S. Sturaro, D. Portanova, M. Motta, Cabral.

• Ławka rezerwowych Fiorentiny: C. Lupatelli, M. Bakić, A. Rebić, A. Rosati, M. Fernández, Ryder Matos, J. Vargas, J. Iličić, O. Iakovenko, R. Olivera, L. Venuti, R. Wolski, Anderson.

• W międzyczasie Fioletowi rozegrali jeszcze mecz ćwierćfinałowy Coppa Italia, w którym pokonali 2:1 drugoligową Sienę, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału. Genoa odpadła już wcześniej, w trzeciej rundzie przegrała ze Spezią Calcio.

• Zespół dzisiejszych gości, a więc Genoa nieco skromniej pokonał Inter Mediolan. Zwycięstwo 1:0 podopiecznym Gran Piero Gasperiniego zapewnił Luca Antonelli.

• Dodajmy, że w tamtym meczu Matri debiutował w barwach ACF. 29-letni napastnik od początku obecnego sezonu jest zawodnikiem Milanu, gdzie jesienią zaliczył tylko jedno trafienie. Na wypożyczeniu we Florencji potrzebował zaledwie 45 minut do podwojenia tego dorobku.

• W poprzedniej kolejce oba zespoły wygrały swoje spotkania. Fiorentina pokonała na wyjeździe plasującą się na ostatnim miejscu Catanię 3:0, dwie bramki zdobył Alessandro Matri, a jedno trafienie zaliczył Matias Fernandez.

• To ostatnie spotkanie w 21. kolejce spotkań ligi włoskiej. Na chwilę obecną Fiorentina plasuje się na czwartej pozycji, natomiast Genoa zajmuje 11. miejsce (dzisiaj wyprzedził ją Milan).

• Dobry wieczór państwu, kłania się Wojciech Maćczak. Zapraszam na relację na żywo ze spotkania Serie A pomiędzy Fiorentiną i Genuą.