ACF Fiorentina

0

Juventus Turyn

0

• Hit 14. kolejki Serie A z pewnością rozczarował. Na Stadio Artemio Franchi we Florencji mieliśmy dziś mnóstwo walki i bardzo mało sytuacji podbramkowych. Obaj bramkarze nie mieli dziś wiele pracy i bezbramkowy remis należy uznać za najbardziej sprawiedliwy rezultat. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Fiorentina bezbramkowo remisuje z Fiorentiną!

• Pogba trafia w pole karnym w rękę Pizarro, ale Nicola Rizzoli nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego.

• Piłkarze obu drużyn czekają już raczej na koniec tego spotkania, na boisku dzieje się niewiele.

• Powalczył teraz w polu karnym Evra, ale po chwili piłka i tak wylądowała w rękach Neto.

• Cztery minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Pogba niedokładnie zagrywa do Evry, ale drugi z Francuzów i tak złapany na spalonym.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Zamiast Roberto Pereyry na murawie pojawia się Simone Padoin.

• Pogba zagrywa prostopadle do Evry, ten w starciu z Saviciem nie zdołał jednak wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Cuadrado nie jest w stanie kontynuować gry i opuszcza boisko. Zastępuje go Jasmin Kurtić.

• Pareyra znalazł się z piłką po prawej stronie boiska i dośrodkował w pole karne, ale bez problemu złapał piłkę Neto.

• Ucierpiał teraz w starciu z jednym z rywali Cuadrado. Kolumbijczyk długo nie podnosi się z murawy.

• Strzał Babacara odbija się od Chielliniego, będzie rzut rożny dla Fiorentiny.

• W Juventusie boisko opuszcza natomiast niewidoczny dziś Andrea Pirlo. Pojawia się za to Claudio Marchisio.

• Druga zmiana w zespole Fiorentiny. Alberto Aquilani zastępuje Joaquina.

• Chiellini z rozciętym czołem, Włoch musi na chwilę opuścić boisko.

• Pojedynek Ogbonny z naciskającym go Babacarem kończy się autem dla Fiorentiny.

• Pogba uderza słabo i obok słupka. Gra Francuza pozostawia dzisiaj wiele do życzenia.

• Fatalny błąd Savicia, który stracił piłkę na rzecz Teveza, ale dobrze asekurowali go koledzy.

• Dobra akcja Fernandeza, który podaje na prawo do Cuadrado, lecz ten psuje dośrodkowanie.

• Tevez zagrywa na lewą stronę boiska do Vidala, Chilijczyk wywalczył rzut rożny, ale niewiele z niego wynikło.

• Pierwsza zmiana we Fiorentinie. Mario Gomeza zastępuje Khouma Babacar.

• Świetny strzał Cuadrado z dystansu, czujny jest jednak Buffon, który wybija piłkę na rzut rożny!

• Fatalna strata Pogby, piłkę przejmuje Fernandez, podaje do Gomeza, lecz sytuację ratuje Bonucci, powstrzymując Niemca świetnym wślizgiem.

• Strzał Pirlo z rzutu wolnego odbija się od jednego z obrońców Fiorentiny i pewnie łapie piłkę Neto.

• Uderza z dystansu Bonucci, ale był to strzał wprost w ręce Neto.

• Mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Gola Juventusowi ma zapewnił Carlos Tevez, który zastępuje Kingsleya Comana.

• Pogba traci piłkę na rzecz Pizarro, a chwilę później fauluje rywala, za co ogląda żółtą kartkę.

• Fernandez dobrze zagrał w pole karne do Gomeza, ale ten stracił równowagę i piłkę.

• Fatalny błąd jednego z defensorów Juventusu, ale naprawia go Buffon, wychodząc przed pole karne i wybijając piłkę.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Neto z prawej strony boiska i pewnie łapie piłkę Neto.

• Indywidualna akcja Pogby, ale Francuz zamiast dogrywać do Llorente zbyt długo holował piłkę u tuż przed polem karnym ją stracił.

• Odpowiedź Fiorentiny, Alonso zdołał sobie przyjąć piłkę na lewej stronie, ale po chwili futbolówka i tak wylądowała w rękach Buffona.

• Od początku drugiej połowy zdecydowaną inicjatywę ma Juventus, który naciska Fiorentinę.

• Dobrze poradził sobie teraz z obrońcą po lewej stronie boiska Coman, lecz dośrodkował zbyt mocno i piłka nie trafiła do żadnego z jego kolegów.

• Evra! Akcja trzech Francuzów, znakomite podanie Comana do Pogby, ten zagrywa na lewą stronę do Evry, ale strzał obrońcy Juventusu pewnie broni Neto.

• Buffon niedokładnie zagrał do Ogbonny, ale ten poradził sobie w trudnej sytuacji i bramkarz Juventusu zacznie grę od bramki.

• Chiellini chciał przerzucił piłkę do Pereyry, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Od bramki zacznie Neto.

• Od środka rozpoczął Juventus, oba zespoły na razie bez żadnych zmian.

• Znów gramy!

• Wracamy już do Florencji, czekamy jeszcze na powrót obu drużyn na boisko.

• Żywy początek meczu dawał nam sporą nadzieję na świetne widowisko. Później brakowało jednak sytuacji podbramkowych, było natomiast mnóstwo walki, fauli i żółtych kartek. Oby w drugiej połowie piłkarze do waleczności dołożyli jeszcze piłkarką jakość. Na drugie 45 minut zapraszamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Pirlo dobrze dogrywa na lewą stronę do Evry, ale francuz po raz kolejny przegrywa pojedynek z obrońcami rywali.

• Pirlo dogrywa z rzutu wolnego na głowę Evry, ten wywalczył jeszcze rzut rożny. Wówczas Włoch dograł przed pole karne do Vidala, ale jego strzał z woleja minął słupek bramki Neto.

• Kolejny faul i kolejna żółta kartka. Niepotrzebny wślizg od tyłu Cuadrado w nogi Bonucciego. Także Kolumbijczyk za tydzień odpocznie.

• Kolejny faul i rzut wolny dla Fiorentiny. Tym razem po raz pierwszy z lewej strony boiska, dośrodkowanie zakończyło się ostatecznie strzałem Valero, lecz piłka przeleciała nad bramką.

• Tym razem Chiellini fauluje wychodzącego z kontrą Borję Valero. Włoch nie zagra więc w następnym meczu.

• Cuadrado faulowany przez Ogbonnę, Nicola Rizzoli przy owacji widzów wyciąga żółtą kartkę.

• Próba z dystansu Pizarro, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. W ostatnich fragmentach Fiorentina ma wyraźną inicjatywę.

• Próba Matiasa Fernandeza bezpośrednio z rzutu wolnego. Obok muru i obok bramki.

• Kolejny faul przed polem karnym Fiorentiny, tym razem przewinił Pogba. Będzie następna szansa dla gospodarzy z rzutu wolnego.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Juventus wychodził z kontrą, ale Pizarro powstrzymuje Comana faulem. Żółta kartka dla piłkarza Fiorentiny.

• Kolejny faul Evry z prawej strony boiska, tym razem na Joaquinie. Ostatnie ostrzeżenie dla Francuza.

• Bardzo niecelna próba z dystansu Cuadrado. Od bramki zacznie Buffon.

• Kolejna strata piłki przez Pirlo, tym razem próbę dogrania do Cuadrado blokuje Vidal, wybijając piłkę z pola karnego.

• Fatalna strata piłki przez Pirlo, Valero zagrywa długie podanie do Cuadrado, lecz jego strzał został zablokowany przez Bonucciego.

• Vidal chciał dogrywać w pole karne, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Tylko rzut z autu dla Juve.

• Dośrodkowanie Fernandeza z rzutu wolnego, spore zamieszanie w polu karnym i Fiorentina domaga się rzutu karnego za zagranie ręką Chielliniego! Gwizdek sędziego jednak milczy!

• Niepotrzebny faul Evry na Joaquinie, będzie rzut wolny dla Fiorentiny.

• Groźna kontra Fiorentiny, Cuadrado nie zdołał jednak dograć piłki do jednego z kolegów.

• Pirlo dośrodkowuje z rzutu rożnego, Llorente uderza głową, a Mario Gomez wybija piłkę z linii bramkowej! Gdyby nie Niemiec, mielibyśmy gola!

• Atak prawą stroną Roberto Pereyry, będzie rzut rożny dla Juventusu.

• Dobrzy przechwyt Borji Valero, piłka trafia do będącego na lewej stronie Marcosa Alonso, lecz ten uderza fatalnie.

• Naciska Juventus. Vidal dogrywa w pole karne w kierunku Pogby, ten nie radzi sobie jednak z obrońcą.

• Pogba zagrywa na lewej stronie do Evry, ten nieźle dośrodkowuje w pole karne, ale dobrze wychodzi z bramki Neto i piąstkuje piłkę daleko od własnej bramki.

• Zbyt mocne było teraz podanie w kierunku Gomeza i od bramki rozpocznie grę Buffon.

• Ogbonna ryzykownie zagrywał do Buffona, ten podaje piłkę pod nogi Cuadrado, Ogbonna odebrał jednak piłkę Kolumbijczykowi, naprawiając swój błąd.

• Tym razem z osiemnastego metra strzelał Fernando Llorente, lecz i Hiszpan uderzył nad bramką.

• Świetne tempo od początku meczu. Zejście do środka Pogby i uderzenie sprzed pola karnego, Francuz się jednak poślizgnął i piłka przeleciała nad bramką.

• Kolejna próba Fiorentiny, tym razem Mario Gomez, ale i tym razem było to uderzenie zablokowane.

• Sprytnie rozegrany rzut wolny i podanie do Cuadrado, lecz strzał z dystansu Kolumbijczyka został zablokowany.

• Fernandez faulowany przez Evrę tuż przed polem karnym. Będzie świetna okazja dla gospodarzy.

• Od środka rozpoczęła grająca we fioletowych strojach Fiorentina. Juve na biało-czarno.

• Gramy!

• Kibice Fiorentiny przygotowali dziś specjalną oprawę, na trybunach pojawiły się też race.

• Przenosimy się już do Florencji, obie drużyny wychodzą właśnie na boisko.

• Massimiliano Allegri nie będzie mógł natomiast skorzystać z kilku piłkarzy – zawieszonego Lichtsteinera, a także kontuzjowanych Asamoaha, Marrone, Caceresa i Barzagliego.

• W drużynie Fiorentiny z pewnością zabraknie dziś Lupatellego, Pasquala i Rossiego. Właśnie brak tego ostatnie boli zapewne Vincenzo Montellę najbardziej. Rossi był bowiem bohaterem spotkania przed rokiem, kiedy do przerwy gospodarze przegrywali 0:2, a ostatecznie zwyciężyli 4:2, a hat trickiem popisał się właśnie Rossi.

• Na Stadio Artemio Franchi przyjeżdża jednak mistrz kraju i lider ligowej tabeli, turyński Juventus. „Stara Dama” w 13 poprzednich kolejkach aż 11 razy schodziła z boiska jako zwycięska, ponosząc tylko jedną porażkę. Dodatkowo w listopadzie Juventus wygrał wszystkie sześć pojedynków – cztery w Serie A i dwa w Lidze Europy.

• Z dziewiętnastoma punktami na koncie „Viola” znajduje się obecnie dopiero na ósmym miejscu w ligowej tabeli, ale ostatnio podopiecznym Vincenzo Montelli wiedzie się całkiem nieźle. W ostatnich trzech meczach Fiorentina odniosła bowiem trzy wyjazdowe zwycięstwa, pokonując w lidze Veronę i Cagliari (tych drugich aż 4:0), a w Lidze Europy francuskie Guingamp.

• Rezerwowi Juventusu: Marco Storari, Rubinho, Simone Padoin, Simone Pepe, Claudio Marchisio, Federico Mattiello, Alvaro Morata, Carlos Tevez, Sebastian Giovinco

• Rezerwowi Fiorentiny: Ciprian Tatarusanu, Micah Richards, Nenad Tomović, Ahmed Hegazi, Andrea Lazzari, Milan Badelj, Jasmin Kurtić, Juan Manuel Vargas, Marco Marin, Alberto Aquilani, Josip Ilicić, Khouma Babacar

• Znamy już podstawowe składy obu zespołów. Możecie znaleźć je po lewej stronie.

• Przed nami 14. kolejka włoskiej Serie A. W pierwszym i najciekawszym jej pojedynku Fiorentina podejmie na własnym boisku Juventus Turyn. Pierwszy gwizdek arbitra już za 40 minut, a na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Ekstraklasa.net!