0

Lazio Rzym

2

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Znanie lepsza druga połowa w wykonaniu gospodarzy, którzy zdominowali rywala. Piłkarska prawda mówi, że niewykorzystane sytuacje mszczą się, i tak było w 92. minucie. Przyczajone Lazio dzielnie broniło jednobramkowego prowadzenia, po czym wyprowadziła w ostatnich minutach dwie kontry, z których wykorzystała jedną z nich.

• Sebastiano Peruzzo gwiżdże ostatni raz! Lazio wygrywa na Stadio Artemio Franchi z Fiorentiną 2:0 po bramkach Filipa Djordjevicia oraz Senada Lulicia w doliczonym czasie gry.

• Josip Ilicić w ostatniej chwili zablokowany.

• Gospodarze próbują strzelić bramkę kontaktową, ale utrata drugiego gola podcięła skrzydła. Coraz bliżej końca spotkania.

• Fiorentina przybita! Była bardzo bliska strzelenia wyrównującego gola, a tu została skarcona zabójczą kontrą.

• Lazio wyszło 3 na jednego i Antonio Candreva, czego nie zrobił kilka minut wcześniej, tym razem wystawia piłkę Senadowi Luliciowi, a ten posyła piłkę do pustej bramki.

• GOL, SENAD LULIĆ

• Centrostrzał Juana Cuardado zablokowany i poszła kontra Lazio...

• Podanie w ciemno Juana Cuardado w pole karne. Jeszcze będzie rzut wolny przy linii bocznej pola karnego! Sędzia dolicza aż osiem minut!

• Miroslav Klose zmienia jedynego strzelca bramki w tym spotkaniu, Filipa Djordjevicia.

• Kontra Lazio powinna przynieść drugą bramkę! Antonio Candreva sam przebiegł ponad 30 metrów i zwlekał z podaniem na wprost bramki do Filipa Djordjevia! Kiedy wreszcie się na to zdecydował, to piłkę wślizgiem wybija wracający Ogenyi Onazi.

• Górne podanie w stronę Juana Cuardado skazane na porażkę. Jednak po interwencji Diego Novarettiego będzie rzut rożny dla gospodarzy. Piłkę pewnie łapie Federico Marchetti.

• Josip Ilicić wpada w pole karne Lazio i strzela obok bramki.

• Cudowne ozdrowienie i bramkarz Lazio wznawia grę z "piątki".

• Najpierw obrona Lazio radzi sobie w tej sytuacji. Później centruje Borja Valero, przedłużenie i Federico Marchetti skutecznie piąstkuje, uprzedzając w ostatniej chwili Filippo Bernardeschiego. Dodatkowo bramkarz Lazio leży na murawie... Gra na czas.

• Senad Lulić fauluje. Rzut wolny dla Fiorentiny na wysokości pola karnego.

• Diego Novaretti podłącza się do akcji ofensywnej, zaskakując... obie drużyny. Z prawej strony mijał go Antonio Candreva, ale podanie było niecelne.

• Jednak nie! Belg wraca o własnych siłach na boisko. Lazio w komplecie.

• Obrońca Lazio opuszcza boisko na noszach. Będzie konieczna zmiana?

• Skurcze łapią Luisa Pedro Cavandę. Krótka przerwa w grze.

• Filippo Bernardeschi zastępuje Alberto Aquilaniego. Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy.

• Odpowiedź gospodarzy. Juan Cuardado strzela głową w sam środek bramki. Federico Marchetti pewnie i spokojnie broni.

• Do głosu powoli dochodzą goście. Zagranie na lewą stronę do Senada Lulicia, który bardzo źle centruje w pole karne.

• Bez zagrożenia. Neto od bramki.

• Diego Novaretti strzela głową i piłka znowu wychodzi na rzut rożny po interwencji obrońcy Fiorentiny.

• Cofam co napisałem. Przebojowa akcja Filipa Djordjevicia. Jego strzał zza pola karnego zablokowany, ale piłka wychodzi na (drugi) rzut rożny.

• Lazio przyczajone na kontry, ale w drugiej połowie nie przeprowadziła nawet jednej. Fiorentina przeprowadza coraz więcej akcji.

• Josip Ilicić przerzuca piłkę nad jednoosobowym murem, ale z pole karnego piłkę wybija obrońca Lazio.

• Juan Cuardado ratuje piłkę na boisku i chciał "podcinką" przerzucić wykonującego wślizg Stefana Radu. "Sanki" Rumuna kwalifikowały się bardziej na czerwoną kartkę!

• Z kolei w Lazio pojawia się Diego Novarotti, który zastępuje Michaela Cianiego.

• Josip Ilicić za Khoumę Babacara. Fiorentina gra bez klasycznej "9".

• Borja Valero zagrywa prostopadle do Khoumy Babacara, ale ten nie opanował piłki w polu karnym.

• Kolejna okazja Fiorentiny! Dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek i Marco Alonso na wślizgu strzela... wprost w Khoumę Babacara! A piłka leciała w światło bramki Laizo!

• Lazio w komplecie. Uraz Senada Lulicia nie jest groźny i może grać dalej.

• Michael Ciani wybija piłkę na uwolnienie mimo pressingu Juana Cuardado.

• Pomoc medyczna udzielana Senadowi Luliciowi. Lazio przez moment w "dziesiątkę".

• Khouma Babacar próbuje strzelać z przewrotki, lecz pociągany lekko za koszulkę nie trafia w piłkę. Sędzia jednak nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego.

• Kolejne przewinienie Filipa Djordjevicia. Serb powinien uważać bo ma już na koncie żółtą kartkę.

• Naciskany przez dwóch rywali Alberto Aquillani nie spanikował - wywalczył rzut rożny. Szybko rozegrany stały fragment i Marco Alonso strzela z powietrza nad poprzeczką. Zupełnie inna gra Fiorentiny w pierwszym kwadransie niż w pierwszej połowie. Lazio mocno zepchnięte do defensywy.

• Ogenyi Onazi zastępuje kapitana, Stefano Mauri'ego.

• Zdaniem sędziego Juan Cuardado fauluje w ofensywie.

• Pojedynek o górną piłkę Stefana Savicia z Filipem Djordjeviciem. Napastnik Lazio z okładem na głowie opuszcza murawę.

• Ledwie zaczęła się druga połowa, a Lazio gra na czas! Dokładniej Federico Marchetti, który zwlekał z wznowieniem gry. Sędzia nie i upomina bramkarza Lazio żółtą kartką.

• Khouma Babacar strzela bezpośrednio z rzutu wolnego metr nad poprzeczką.

• Fantastycznie rozegrany rzut wolny przez gospodarzy! David Pizarro przerzuca piłkę podcinką nad murem i Alberto Aquillani strzela z przewrotki! Piłka na jego nieszczęście trafia w słupek!

• Juan Cuadrado wyprowadza kontrę. Przerywa zwalniając całą akcję, co wykorzystał wracający Luis Pedro Cavanda.

• Aplauz kibiców gospodarzy po przebojowej akcji lewą stroną Khoumy Babacara. Rzut rożny, a po nim strzał nad bramką Federico Marchettiego.

• I druga połowa rozpoczęta.

• Już wiemy; Borja Valero zmienia niewidocznego w pierwszych trzech kwadransach Jasmina Kurticia.

• Wracamy na Stadio Artemio Franchi. Przypomnę, że po pierwszej połowie Lazio prowadzi z Fiorentiną 1:0. A w ekipie gospodarzy intensywnie rozgrzewa się Borję Valero, który niebawem powinien wejść na murawę. Nie wiadomo, czy od początku drugiej odsłony.

• TAK STRZELIŁ FILIP DJORDJEVIĆ W PIERWSZEJ POŁOWIE

• Goście zasłużenie prowadzą. Mieli więcej z gry, stworzyli kilka klarownych sytuacji, z których wykorzystali jedną. Fiorentina była raczej nastawiona na kontry, z których niewiele wynikało. Jak będzie w drugiej połowie? Wracamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Lazio prowadzi na Stadio Artemio Franchi z Fiorentiną 1:0 po golu Filipa Djordjevicia.

• Marcos Alonso strzela z woleja daleko od bramki Lazio.

• Żółta kartka dla Luisa Pedro Cavandy. Dodatkowo sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy.

• Neto ratuje Fiorentinę przed utratą bramki! Filip Djordjević nie zachował się samolubnie i podaje na linię 16. metra do Antonio Candrevy, który strzela niemal natychmiast w sam środek bramki czym ułatwił Brazylijczykowi interwencję!

• Strzał na wiwat Davida Pizarro postraszył gołębie na stadionie.

• Dobre dośrodkowanie Marco Alonso z lewej strony. Nikt z jego kolegów nie zamknął akcji.

• Matias Fernandez dostaje dobre podanie od Nenada Tomovicia, ale w momencie podania Serb w ekipie gospodarzy był na spalonym.

• Odpowiedź gospodarzy i błąd Federico Marchettiego, który niepewnie wychodzi z bramki! Pusty przelot bramkarza o mały włos wykorzystałby Juan Cuardado. Niewiele brakowało.

• Marco Parolo zapisany w protokole sędziowskim za faul. Żółta kartka.

• Goście idą za ciosem, ale Senad Lulić strzela zbyt słabo by podwyższyć prowadzenie Lazio.

• Do tej pory Serb wyróżnił się jedynie żółtą kartką, a tu proszę - podanie w pole karne do Antonio Candrevy, a ten wystawia piłkę na 10. metr do napastnika. Piłka poleciała pod poprzeczkę, Neto bez szans.

• GOL, FILIP DJORDJEVIĆ!

• Khouma Babacar strzela głową pół metra nad poprzeczką! Dobre zgranie głową w wykonaniu Marco Alonso.

• Ekwadorczyk trafia w mur. Jednak piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Spóźniony Stefan de Vrij fauluje Juana Cuardado ok. 27 metrów od bramki Lazio.

• Filip Djordjević odpycha rywala na tyle, by zostać upomniany żółtą kartką.

• Płaskie uderzenie Stefana Mauriego nie sprawiło problemów Neto.

• "Dzida" z pominięciem drugiej linii Stefana Radu w stronę Filipa Djordjevicia. Zbyt tępa próba i piłka pada łupem obrońców gospodarzy.

• "Obudził" się Marco Alonso, który do tej pory nie podłączał się do akcji ofensywnych. Jego centra z lewej strony była daleka od ideału.

• Zaostrza się spotkanie. Marco Alonso bezpardonowo skoszony przez Antonio Candrevę. Tym razem sędzie nie sięga do kieszeni po kartkę.

• Faul taktyczny Davida Pizarro, który przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę gości. Sędzia upomina pomocnika Fiorentiny żółtą kartką.

• Kontra Fiorentiny, która wychodziła 4 na 5! Piłka adresowana do Khoumy Babacara nie znajduje trafia do celu, bowiem Luis Pedro Cavanda wybija piłkę na rzut rożny. Nie było zagrożenia pod bramką Federico Marchettiego.

• Luas Biglia wybija piłkę poza "16" po centrze Matiasa Fernandeza.

• Reprezentant Ekwadoru tym razem uprzedza Stefana Radu i ostatecznie wywalczył rzut wolny z prawej strony.

• Juan Cuardado oraz Khouma Babacar złapani w pułapkę ofsajdową.

• Khouma Babacar wywiera pressing na Stefanie de Vrijnie, ale ten ze stoickim spokojem radzi sobie z przeciwnikiem. Wycofuje piłkę do bramkarza, który wybija piłkę poza linię środkową.

• Bez zagrożenia pod bramką Neto.

• Bezpośrednie uderzenie Antonio Candrevy trafia w mur i piłka wychodzi na rzut rożny.

• Antonio Candreva posyła dobrą piłkę w pole karne Fiorentiny, ale górą piłkarze Vicenzo Montelly. Jednak będzie rzut wolny z ok. 23 metrów od bramki.

• Nenad Tomović udanym wślizgiem wybija piłkę spod nóg rozpędzonego Stefana Radu, lecz ostatecznie piłka wychodzi na aut.

• Federico Marchetti na raty interweniuje. Dalekie podanie do Khoumy Babacara niewiele brakowało by zamieniło się w asystę.

• Pierwsza akcja gospodarzy od dobrych kilku minut. Alberto Aquillani idealnie zgrywa piłkę w pole karne do... Federico Marchettiego.

• Kolejna akcja Lazio i tym razem kapitan Lazio - Stefano Mauri - wrzuca piłkę w "16" w stronę Filipa Djordjevicia. Za mocno oraz bardzo niedokładnie.

• Stefano Mauri przyjmuje piłkę w polu karnym po dobrym podaniu od Stefana Radu i strzela z półobrotu nad poprzeczką. Gospodarze już w komplecie.

• Alberto Aquillani zwija się z bólu, trzymając za prawe kolano. Przerwa w grze - konieczna jest pomoc medyczna, ale pomocnik Violi sam opuszcza na moment murawę. Niebawem powinien wrócić.

• Stefan Radu z dziecinną łatwością zabiera piłkę na prawej stronie rywalowi i popędził co sił w nogach na bramkę Fiorentiny. Zagrywa przed pole karne do Lucasa Bigli, ale jego strzał zostaje zablokowany.

• Kontra Lazio i Stefano Mauri "zatańczył" w polu karnym z Nenadem Tomoviciem. Centra w poszukiwaniu Filipa Djordjevicia pada łupem Stefana Radicia, który głową wybija piłkę poza "16".

• Prawą stroną przedziera się Khouma Babacar, ale jedyne co wycisnął z tej akcji, to aut na wysokości pola karnego gości.

• Gwizdek sędziego i Lazio zaczyna ze środka!

• Za moment rozpoczęcie meczu, a ja przypominam o możliwości pisania komentarzy oraz swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• W dwóch rozegranych wczoraj spotkaniach AS Roma pewnie pokonała przed własną publicznością Chievo 3:0 (Łukasz Skorupski poza kadrą), a Sasuolo niespodziewanie zremisowało z Juventusem 1:1.

• Bezpośredni bilans jest bardzo wyrównany. W pięciu ostatnich spotkaniach każda z drużyn notowała po dwa zwycięstwa. W poprzednim sezonie w Rzymie był bezbramkowy remis, a drugiego marca br. w Fiorentine trzy punkty zawędrowały na konto Lazio, które wygrało skromnie 1:0 po goli Cani w 5. minucie.

• Po 6 kolejkach obie drużyny nie rozpieszczają swoich kibiców. Zajmują odpowiednio dziewiąte i ósme miejsce w tabeli z jednakowym dorobkiem punktowym - dziewić. Piłkarze ze stolicy Włoch mają lepszy bilans bramkowy (11:7), stąd są "oczko" wyżej od dzisiejszego rywala (5:3).

• Asystentami Sebastiano Peruzzo są dzisiaj Andrea Padovan oraz Gianmatia Tasso. Z kolei sędzią technicznym jest za to Matteo Passeri.

• Rezerwowi AC Fiorentina: Richards, Badelj, Vargas, Tătăruşanu (Br), Joaquin, Basanta, Borja Valero, Pasqual, Brillante, Bernardeschi, Ahmed Hegazi, Ilćić.

• Zanim poznamy składy obu drużyn, zobaczmy kogo obaj trenerzy mają w rezerwie. Zacznijmy od gości, czyli Lazio: Berisha (Br), Braafheid, Felipe Anderson, Anderson, Klose, Konko, A. Gonzalez, Bruno Pereirinha, Onazi, Ledesma, Strakosha, Novaretii.

• Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski, na którą serdecznie zapraszam do śledzenie.

• To, że za pół godziny zagrają ze sobą drużyny znajdujące się w środku tabeli nie oznacza, że nie możemy się spodziewać emocji. Na Stadio Artemio Franchi we Fiorencji zmierzą się AC Fiorentina z Lazio Rzym w ramach 7. kolejki Serie A.