ACF Fiorentina

2

Udinese Calcio

1

• To już koniec dzisiejszej relacji z meczu Fiorentina - Udinese. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Fiorentina zdobywa dziś kolejne trzy punkty, dzięki czemu umacnia się na czwartym miejscu w tabeli Serie A. Udinese natomiast kolejny raz nie zdobywa punktów na wyjeździe. Strzelcami bramek dla "Violi" byli Cuacdrado i Rodriguez (k.). Bramkę kontaktową zdobył w 82. minucie Fernandes.

• Sędzia kończy spotkanie! Fiorentina pokonuje na własnym stadionie Udinese 2:1.

• Ostatnia zmiana w Fiorentinie. Anderson zastępuje Pizarro.

• Bliski wyrównania było Udinese. Heurtaux po wrzutce z rzutu rożnego minimalnie niecelnie uderzał na bramkę Neto.

• A trener Udinese korzysta z tej okazji i Fernandesazmienia Yebda.

• Jakiś skurcz złapał Pizarro i gra przerwana. Służby medyczne na boisku.

• Haurtaux wycina Matriego. Sędzia pokazuje kolejną żółtą kartkę w tym meczu.

• Sędzia Domenico Celi dolicza aż cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Pareyra kopie Cuadrado, za co ogląda żółty kartonik. Desperacki i podwórkowy faul w wykonaniu piłkarza Udinese.

• Tomović w pole karne do Aquilaniego, a ten efektowną przewrotką uderza na bramkę Scuffeta. Niecelny strzał.

• Kolejna zmiana w ekipie gości. Lopez pojawia się na boisku w miejsce Badu.

• Ależ sytuacja! Amrosini w okolicach pola karnego rozejrzał się i zagrał piłkę do Cuadrado, a ten uderza na bramkę! Piłka trafiła w poprzeczkę.

• GOOOOOL!!! 2:1! FERNANDES! Piłkarz Udinese chciał centrować w pole karne, a piłka wpadła do bramki. Co za gol!

• Kolejna zmiana w Fiorentinie, Matosa zmienia Matri.

• Ależ sytuacja w polu karnym! Po rzucie rożnym, po zagraniu Cuadrado nogę w polu karnym dostawia Rodriguez. Piłka minimalnie mija bramkę.

• Na boisku pojawia się Rafał Wolski, który zastępuje zmęczonego Ilcicia.

• Za faul w polu karnym żółtą kartką ukarany Danilo.

• GOOOOOL!!! 2:0! Rodriguez pewnie wykorzystuje "11" i umieszcza piłkę w prawym rogu bramki!

• Danilo fauluje w polu karnym Cuadrado i mamy rzut karny!

• Dośrodkowanie Pasquala w pole karne, ale wybijają obrońcy Udinese.

• Ależ bomba Cuadrado! Piłka minimalnie minęła okienko bramki strzeżonej przez Scuffeta.

• Kilkadziesiąt metrów przed bramką Scuffeta faulowany Pizarro i rzut wolny dla Fiorentiny.

• Muriel oddał strzał z pozycji spalonej, za co sędzia ukarał go żółtą kartką.

• Tomović fauluje jednego z rywali w lewym narożniku na połowie Udinese.

• Błąd Haurtaux, który nie patrząc na rywali zagrał do swojego bramkarza. Naciskał Cuadrado, ale poradził sobie Scuffet.

• Pierwsza zmiana w Udinese. W miejsce Bubnjicia pojawia się Lazarri.

• Długą piłkę dostaje Pasqual. Kapitan Fiorentiny był jednak na spalonym i gwizdka używa sędzia Celi.

• Bubnijć próbował uderzyć na bramkę Neto, ale na drodze piłki znaleźli się obrońcy "Violi".

• Centra w pole karne i kolejny strzał na bramkę Scuffeta. Tym razem uderzał Matos. Piłka po jego strzale minimalnie mija prawy słupek bramki.

• Zwód Cuardrado, który kolejny raz oddaje strzał w stronę bramki Scuffeta. Piłka trafia w jednego z obrońców.

• Przez chwilę na murawie leżał Cuardrado, który chwilę wcześniej ucierpiał w starciu z jednym z rywali. Interweniowała służba medyczna.

• Kolejny raz daje o sobie znać Cuadrado, który mocno strzela na bramkę Scuffeta, broni bramkarz Udinese.

• Widmer dogrywa w pole karne do Fernandesa, a ten oddaje strzał na bramkę Neto. Piłka minimalnie mija lewy słupek.

• Żółta kartka dla Ambrosiniego za faul taktyczny.

• Sędzia Celi rozpoczyna drugie 45 minut! Od środka piłkarze Udinese.

• Kilka statystyk po pierwszej połowie:
    13 sytuacje bramkowe 6
    7 rzuty rożne 2
    1 spalone 0
    8 faule 7

• Sędzia Domenico Celi kończy pierwszą część spotkania. "Viola" - jak na zespoł, który gra dziś o "nic" - prezentuje się bardzo dobrze. Fiorentina po golu Cuadrado prowadzi z Udinese 1:0.

• Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Scuffet interweniując zderza się z Tomoviciem. Z bólu zwija się teraz młody bramkarz Udinese.

• Heurtaux dogrywa w pole karne, a tam niecelnie i nijako głową uderza Pereyra.

• Widmer wykonuje zwód i dogrywa w pole karne Fiorentiny. Wybijają defensorzy.

• Ambrosini na spalonym, sędzia gwiżdże i przy piłce Udinese.

• Dwadzieścia metrów przed bramką Neto z bólu zwija się Pereyra. Sędzia nie używa gwizdka.

• Badu decyduje się na strzał z dystansu. Tak niecelnego strzału w tym meczu chyba jeszcze nie było.

• Żółtą kartką ukarany Badu, który był spóźniony i sfaulował Allana.

• Ilicić dośrodkowuje w pole karne, gdzie do piłki wyskakuje Ambrosini. Futbolówka przelatuje nad bramką.

• Fiorentina - Udinese

• Od dłuższej chwili przy piłce zawodnicy Udinese, którzy rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska.

• Dośrodkowanie w pole karne piłkarzy z Calcio. Dobrze w polu karnym interweniuje Rodriguez.

• Kolejna sytuacja Fiorentiny. Błąd golkipera Udinese. Piłkę przejął Aquilani, który odegrał piłkę przed pole karne do jednego z kolegów, ten oddał strzał, jednak piłka nie leci w stronę bramki.

• Patrząc na powtórkę, strzelcem bramki dla Fiorentiny był chyba jeden z obrońców Udinese, który miał jeszcze kontakt z piłką.

• GOOOOOL!!! 1:0! CUARDADO! Doczekał się piłkarz Fiorentiny! Cuardado oddał strzał z około trzydziestu metrów. Piłka po rykoszecie wpada wprost do bramki!

• Piłkę w pole karne próbował dogrywać Cuardado. Kolejne nijakie zagranie.

• Długą piłkę w pole karne posłał jeden z zawodników "Violi", nikt nie doszedł jednak do piłki. Najbliżej był Cuardado.

• Cuardado dostaje dobrą piłkę przed pole karne, odgrywa do jednego z kolegów, a ten zagrywa w stronę bramki. Z piłką minął się bramkarz i przed szansą stanął Cuardado. Nie zdążył jednak do piłki piłkarz Fiorentiny.

• Piłkę od Pereyry w pole karne dostał Muriel, piłka po jego strzale trafia w jednego z obrońców. Ależ aktywny jest dziś Kolumbijczyk.

• Rzut rożny dla Fiorentiny. Po dośrodkowaniu Tomović fauluje jednego z obrońców Udinese i przy piłce goście.

• Ależ akcja! Po dośrodkowaniu Tomovicia groźnie głową uderza Matos, ale odbija Scuffet. Z przed pola karnego dobijał jeszcze Ilcić, piłka przelatuje jednak nad bramką.

• Strzał z dystansu oddaje Muriel, piłka po raz kolejny ląduje w rękach bramkarza "Violi". Nieprzemyślany strzał.

• Przejęli piłkę piłkarze Fiorentiny i popędzili w pole karne rywala, ale odbierają piłkarze Calcio i kontratakują. Znów w polu karnym znalazł się Muriel, ale uciekła mu piłka i łapie Neto.

• Ilcić dośrodkowuje w pole karne, a tam do piłki wyskakiwał Diakite. Zbyt wysoko futbolówka i nie dochodzi do niej zawodnik "Violi".

• Kilkanaście metrów przed polem karnym faulowany Cuardado i rzut wolny dla Fiorentiny. Dobra odległość do oddania celnego strzału.

• Po centrze w pole karne głową uderzał Matos, piłka przelatuje wysoko nad bramką.

• Ambrosini dostał piłkę od Matosa w pole karne, ale jego strzał trafia w jednego z obrońców.

• Muriel minął kilku zawodników w polu karnym, ale stracił piłkę w kluczowym momencie.

• Muriel wykonywał rzut rożny. Głową niecelnie uderzał Heurtaux

• Leży na murawie Matos, który przed chwilą wpadł na Danilo. Interweniuje służba medyczna.

• Cuadrado próbował już na początku dogrywać w pole karne, ale wybija Badu.

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy! Od środka piłkarze Fiorentiny.

• Sędzia Domenico Celi wyprowadza już obie jedenastki na murawę Stadio Artemio Franchi.

• W dzisiejszym spotkaniu od pierwszej minuty na murawie nie zobaczymy żadnego z dwóch Polaków. Zarówno Rafał Wolski, jak i Piotr Zieliński rozpoczną mecz na ławce rezerwowych.

• Udinese Calcio plasuje się obecnie na odległym 14 miejscu w tabeli Serie A, ale pomimo tego jest groźnym rywalem dla Fiorentiny. Podopieczni Francesco Guidolina w ostatnich trzech spotkaniach nie stracili ani jednej bramki. Były to jednak spotkania rozgrywane na własnym stadionie. "Zebry" nie radzą sobie tak dobrze na obcych boiskach, na których nie wygrali od lutego.

• Ostatnie tygodnie dla Fiorentiny nie były zbyt szczęśliwe. "Viola" może już pożegnać się z trzecim miejscem, które gwarantuje udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a na pocieszenie pozostaje im jedynie Liga Europejska. Podopieczni Vincenzo Montelli muszą bronić obecnie czwartego miejsca w tabeli, bo po piętach depcze im już Inter Mediolan.

• Ostatnia ligowa potyczka pomiędzy Fiorentiną, a Udinese miała miejsce 24 listopada 2013 roku na stadionie Stadio Friuli w Udine. Udinese Calcio pokonało wówczas Fiorentinę 1:0. Strzelcem zwycięskiej bramki był Heurtaux (34').

• Już za niecałe 20 minut Fiorentina podejmie na własnym stadionie Udinese Calcio w ramach 32. kolejki SerieA. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania!