1

Juventus Turyn

1

• Za wspólne spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• To spotkanie było bardzo dobrą reklamą Serie A. Pierwsze starcie mediolańsko-turyńskie na remis. Drugie już niedługo: AC Milan zagra z Torino, którego barwy reprezentuje Kamil Glik. Jednak to spotkanie przyciągnie (ponowny) debiut w barwach rossoneri Brazylijczyka Kaki.

• Giorgio Chiellini przerwał atak rywala przecinając podanie do Mauro Icardiego. Po chwili Daniele Orsato kończy mecz! Inter dzieli się punktami z Juventusem. Bramki strzelili wcześniej wspomniany Mauro Icardi, a dla gości Arturo Vidal.

• Dwie minuty dłużej potrwa druga połowa Derby d'Italia.

• Arturo Vidal zagrywa z rzutu wolnego w pole karne Interu. W piłkę nie trafił żaden z zawodników Juventusu i z ulgą łapie ją Samir Handanović.

• Ale szczęście sprzyja Interowi! Najpierw Samir Handanović sparował strzał głową Carlosa Teveza, a dobitka Mauricio Isli była fatalna – nieczysto trafił w piłkę! A do bramki miał 5 metrów! To była piłka meczowa!

• Ostatnia zmiana w Juventusie. Za zmęczonego i żegnanego gwizdami Andreę Pirlo wchodzi Simone Padoin.

• Arturo Vidal ma na koncie trzy trafienia. Przerwał serię Interu, który w trzech ostatnich spotkaniach zachował czyste konto.

• Wyróżnił się Fabio Quagliarella od momentu wejścia na boisko. Tylko szkoda, że dał się złapać na spalonym. Piąty spalony zawodników Juve w tym meczu.

• Giorgio Chellini uprzedza Mauro Icardiego i wślizgiem zagrywa piłkę do bramkarza. Gdyby nie jego interwencja, to byłoby bardzo groźnie.

• Mateo Kovacić melduje się na boisku. Zastępuje dobrze grającego Ricardo Alvareza.

• W roli głównej ponownie Francuz. Tym razem negatywnie. Fauluje przeciwnika.

• Kąśliwe uderzenie z dystansu Paula Pogby. Z problemami broni bramkarz Interu.

• Juve idzie za ciosem! Piłka po uderzeniu Carlosa Teveza nieznacznie mija bramkę Interu!

• Ale odpowiedź mistrza Włoch! Lewą stroną przedarł się Kwadwo Asamoah i zagrywa na 11. metr do Arturo Vidala! Ten poprawił sobie piłkę i strzałem przy prawym słupku doprowadza do remisu! Samir Handanović bez szans!

• REMIS, ARTURO VIDAL!

• Przechwyt w okolicach środka boiska Ricardo Alvareza i podaje na wolne pole do Mauro Icardiego! Rezerwowy Interu z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Gianluigim Buffonem!

• GOL, MAURO ICARDI

• Za Mirko Vucinicia pojawia się Fabio Quagliarella.

• Nie od razu, ale po kilkunastu sekundach centruje z lewej strony Ricardo Alvarez. Radza sobie obrońcy Juve.

• Zamieszanie w polu karnym Juventusu. Zaznacza się powoli przewaga gospodarzy. Rzut wolny dla Interu ok. 30 metrów od bramki Gianluigi Buffona.

• Leonardo Bonucci wślizgiem wybił piłkę spod nóg Ricardo Palacio.

• Mauro Icardi wchodzi za Saphira Taidera.

• Jeszcze raz Algierczyk: strzela z dystansu obok słupka.

• Ostre wstrzelenie piłki przez Freddy'ego Guarina w pole karne. Usain Bolt nie dobiegłby do tego podania, a tym bardziej Saphir Taider.

• Carlos Tevez za mocno wypuścił sobie piłkę i nie miał szans by do niej dobiec przed Samiren Handanoviciem.

• I Andrea Ranocchia też pojawia się w protokole sędziego w dziale "żółta kartka".

• Arturo Vidal musiał faulem przerwać kontrę Interu za co został upomniany żółtą kartką. Zaczęło się od straty... Andrei Pirlo.

• Gianluigi Buffon czekał aż "świeca" w wykonaniu Jonathana wpadnie w jego rękawice. Doczekał się.

• Arturo Vidal strzela z narożnika pola bramkowego w stronę dalszego słupka bramki Interu. Pomysł dobry, wykonanie już nie. Samir Handanović wznawia grę z "piątki".

• Za głębokie dośrodkowanie Saphira Taidera w pole karne Juve. Piłkę łapie Gianluigi Buffon.

• Komu jak komu, ale Andrei Pirlo strzały 5 metrów nad poprzeczką nie powinny się zdarzać.

• Wściekli są kibice Interu! Freddy Guarin został ostro potraktowany przez Paula Pogbę. Sędzia nakazał grać dalej!

• Mirko Vucinić na dwumetrowym spalonym. Boczny dopiero po kilkunastu sekundach podniósł chorągiewkę.

• Inter - Juventus

• W odpowiedzi znowu Inter: strzelał Rodrigo Palacio głową z 13 metrów w sam środek bramki.

• Płaskie uderzenie zza pola karnego Giorgio Chelliniego nie sprawiło problemów Samirowi Handanoviciowi.

• Rozpędził się Saphir Taider w polu karnym Juve. Zyskał tylko rzut rożny... Piłkarze Waltera Mazzaniego mają nad czym popracować na treningach.

• Kontra Interu i podanie Rodrigo Palacio w pole karne do Saphira Taidera, lecz szybszy od Algierczyka był Gianluigi Buffon.

• Na drugie trzy kwadranse wyszedł Mauricio Isla w miejsce Stephana Lichtsteinera.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Inter - JuventusInter - Juventus

• Dobry, szybki mecz na Giuseppe Meazza w wieloma okazjami. Obu drużynom zależy na wygranej i nie odstępują rywalom ani na krok. Największe zagrożenie Inter stwarzał po... stratach Andrei Pirlo. Jeszcze Gianluigi Buffon z trudem i efektownie sparował strzał Yuto Nagatomo. Wracamy za kilkanaście minut!

• Daniele Orsato nie doliczył nawet jednej minuty i kończy pierwszą odsłonę Derby d'Italia. Inter bezbramkowo remisuje z Juventusem.

• Druga strata Andrei Pirlo i kontra zapoczątkowana przez Ricardo Alvareza. Podaje na lewą stronę pola karnego do Saphira Taidera, ten strzela i Gianluigi Buffon nogami paruje uderzenie na korner!

• Mirko Vucinić na minimalnym spalonym.

• Prostopadłe podanie Ricardo Palacio do Estebana Cambiasso. Szybszy od Argentyńczyka był Gianluigi Buffon.

• Arturo Vidal zdeptany przez szarżującego Jonathana. Jednak to gospodarze mają rzut wolny.

• Inter przeważa tylko zdobywają rzuty rożne. Stałe fragmenty gry mogą być atutem w tym meczu mając wysokich zawodników w składzie. Niemniej najpierw trzeba dobrze dośrodkować...

• Arturo Vidal zagrywa do Carlosa Teveza, ale wmieszał się w to Hugo Armando Campagnaro przecinając podanie.

• Inter próbuje się odgryźć rywalowi. Na "zakąskę" mają korner.

• Stephan Lichtsteiner fauluje przeciwnika. Za ten faul powinien zostać upomniany przez sędziego, a nie w 17. minucie.

• Inter zachował czyste konto w 3 meczach z rzędu.

• Paul Pogba dostaje piłkę w pole karne i strzela z narożnika pola bramkowego z powietrza. Strzelał to za dużo powiedziane – musnął piłkę, która wpada do koszyczka Samira Handanovicia.

• Strata Andrei Pirlo w pobliżu środka pola! Poszła kontra, ale gościom udało się zastopować.

• Paul Pogba minął jak tyczki czterech zawodników Interu. Spodobało się to... fanom niebiesko-czarnych.

• Złe zagranie do Ricardo "Ricky" Alvareza w "16" Juve. Od bramki Gianluigi Buffon.

• Andrea Barzagli zagrywa piłkę w pole karne gospodarzy. Żaden z jego partnerów nie sięgnął doszedł do podania.

• Jonathan chciał się przedrzeć w pole karne Juve, ale było tak gęsto, że stracił piłkę.

• Andrea Pirlo trafia w mur i dzięki temu Samir Handanović nie musiał wyjmować piłki z siatki. Tylko rzut rożny.

• Paul Pogba faulowany ok. 23 metrów od bramki Samira Handanovicia. Może być groźnie!

• Andrea Pirlo nie miał komu podać i dał się sfaulować Freddy'emu Guarinowi. To pierwsze przewinienie Interu.

• Yuto Nagatomo strzela z dystansu bardzo niecelnie, wysoko nad poprzeczką. Bramkarz Juve wznawia grę z "piątki".

• Gianluigi Buffon spokojnie łapie piłkę. Nie milkną chóralne śpiewy kibiców.

• Arturo Vidal pada w polu karnym po chwycie rodem z zapasów przez Saphira Taidera. Nie ma rzutu karnego! Kapitalnym podaniem popisał się nie kto inny jak Andrea Pirlo.

• Stephan Lichtseiner również ukarany kartką za faul. Przesadził arbiter. Była walka bark w bark.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany za nieprzepisowe zagranie Hugo Armando Campagnaro.

• I jeszcze jeden rzut rożny dla Interu. Zagubił się w dryblingach Paul Pogba i piłka wyszła poza linię końcową. Jednak nie było zagrożenia pod bramką gości.

• Wykonanie rzutu rożnego poprzedził gwizdek sędziego, który musiał uspokajać Paula Pogbę i Estebana Cambiasso. Po nim z woleja strzela Yuto Nagatomo i Gianluigi Buffon paruje strzał!

• Akcja Interu lewą stroną przynosi korner.

• Samir Taider w dziecinny sposób traci futbolówkę na 30. metrze od bramki Gianluigi Buffona. Kontra gości, ale w porę przerwana.

• Esteban Cambiasso powstrzymał przed własnym polem karnym Mirko Vucinicia.

• Dalekie podanie Andrei Pirlo spod własnej połowy do Mirko Vucinicia, lecz ten został uprzedzony. Juve powoli narzuca swój styl gry.

• Początek spotkania i ostro walczą o piłkę obie drużyny. Cios za cios, akcja za akcję. Miękka centra Paula Pogby i piłka wpada w rękawice Samira Handanovicia.

• Najpierw Carlos Tevez najpierw zaatakował lewą stroną, a teraz prawą. Znowu jednak niecelnie zagrał do czarnogórskiego partnera.

• Od razu zaczęli gospodarze. Rzut wolny w wykonaniu Ricardo Alvareza niedokładny i kontra Juve. Podanie do Carlosa Teveza, lecz ten źle podaje w pole karne do Mirko Vucinicia.

• Daniele Orsato gwizdkiem daje znać gwizdkiem i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Oprawa meczu wyśmienita. Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko!

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego polecamy też zapoznanie się z zapowiedzią: Inter - Juventus LIVE! Kolejne Derby d'Italia

• Tak wyglądało ostatnie bezpośrednie starcie między tymi zespołami. Warto zwrócić uwagę na pięknego gola Quagliarelli.

• Podczas ostatnich 45 spotkań, Inter wygrał 9 razy, mieliśmy 18 remisów, a Juventus wygrał 18 razy.

• Juventus jest czwarty i też ma sześć "oczek". Na inaugurację sezonu okazał się lepszy od Sampdorii wygrywając w Genui 1:0 (Paweł Wszołek i Bartosz Salamon nie zagrali w tym meczu), a później rozbili rywala Legii Warszawa w fazie grupowej LE, Lazio Rzym, 4:1.

• Obie drużyny pewnie zaczęły zmagania w nowym sezonie: Inter z kompletem punktów po dwóch kolejkach jest trzeci. Wygrał u siebie z Genoą 2:0 i na wyjeździe z Catanią 3:0.

• Rezerwowi Juventusu Turyn: 30. Storari, 50. Citti, 5. Ogbonna, 11. De Ceglie, 13. Peluso, 16. Motta, 20. Padoin, 33. Isla, 12. Giovinco, 14. Llorente, 27. Quagliarella.

• Rezerwowi Interu Mediolan: 12. Castellazzi, 30. Carrizo, 6. Andreoli, 18. Wallace, 24. Samuel, 31. Alvaro Pereira, 35. Rolando, 7. Beflodil, 10. Kovacić, 17. Kuzmanović, 9. Icardi, 22. D. Milito

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Państwa Tomasz Górski!

• W Ekstraklasa.net rzadko relacjonujemy spotkania Serie A, ale w tym przypadku grzechem by było odpuszczenie tego meczu. Za pół godziny na Stadio Giuseppe Meazza rozpocznie się hit 3. kolejki – Inter zmierzy się Juventusem Turyn!