1

Juventus Turyn

2

• Dziękujemy Państwu, że dzisiaj byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na portalu Ekstraklasa.net!

• Europejskie puchary w przyszłym sezonie nie dla Interu. Dzisiejsza porażka przekreśla ich szansę na udział chociażby w Lidze Europy. Osłabiony Juventus dzisiaj nie pokazał piłki na światowym poziomie, lecz wystarczyło to, aby pokonać Mediolańczyków.

• Ostatni gwizdek w tym meczu. Juventus wygrywa 2:1!

• Zmęczeni zawodnicy Interu rozpaczliwie atakują, jednak nie mogą ani przedostać się w okolice pola karnego, ani oddać strzału, który zagroziłby Storariemu.

• Osamotniony Palacio w polu karnym wywalczył dla Interu rzut rożny.

• Arbiter dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Za Ranocchiego wchodzi Gnoukouri.

• Wszyscy piłkarze Interu na połowie gości.

• Co za obrona Storariego! Najpierw obronił strzał Palacio z 5. metra, szybko się pozbierał i przy dobitce Interu również górą włoski golkiper!

• Alvaro Morata daje prowadzenie Juventusowi! Strzał wychowanka Realu Madryt wpada w kozioł tuż przed Handanoviciem i piłka ląduje w siatce. 2:1!

• Druga zmiana Interu. Za Brozovicia wchodzi urodzony w Gliwicach napastnik Lukas Podolski.

• Wysoki pressing Interu i Icardi przed szansą na bramkę po dośrodkowaniu Nagatomo. Źle się jednak ustawił i piłka wychodzi za bramkę.

• Dośrodkowanie Marchisio z rzutu wolnego pewnie łapie Handanović.

• Brozović niecelnie uderza sprzed szesnastki.

• Ostatnia zmiana w szeregach Juventusu. Na boisku, w miejsce Pereyry, pojawia się Pogba.

• Uderzenie przewrotką Sturaro, jednak piłkę blokują obrońcy Interu.

• Kovacić próbował prostopadłym zagraniem znaleźć Nagatomo, jednak obrońcy Juve kończą akcję Interu.

• Przerwa w grze, na boisku pojawia się sztab medyczny Juventusu.

• Pereyra chciał nabrać sędziego na rzut wolny, jednak gwizdek arbitra milczy.

• D'Ambrossio wybija piłkę spod nóg Moraty. Aut dla "Starej Damy".

• Mancini na 20 minut przed końcem spotkania przeprowadza pierwszą zmianę. Nagatomo wchodzi za Shaqiriego.

• Aż 9 piłkarzy Juventusu broni się przed własnym polem karnym. Inter w natarciu.

• Dośrodkowanie D'Ambrossio do Brozovicia, lecz Chorwat nie mógł jej czysto uderzyć.

• Ostre wejście Jesusa obok pola karnego. W starciu ucierpiał Marchisio, zaś Brazylijczyk otrzymuje żółtą kartkę.

• Druga zmiana w Juventusie. Za Matriego na boisku melduje się Fernando Llorente.

• Potężne uderzenie Shaqiriego sprzed szenastki. Piłka przelatuje tuż obok spojenia poprzeczki ze słupkiem!

• Szarża Palacio zatrzymana przez Barzagliego.

• Długa piłka do Icardiego, lecz stojący za jego plecami Bonucci tylko się za nią obejrzał. Bez zagrożenia dla bramki Juventusu.

• Pereyra z Padoinem chcieli bardzo finezyjnie zagrywać do siebie piłkę, lecz skończyło się na aucie dla Interu.

• Ogbonna wybija piłkę na rzut rożny, przerywając akcję prowadzoną przez Palacio.

• Nieprzepisowo zatrzymywano Morata. Brozović dostaje za to żółtą kartkę.

• D'Ambrossio i Brozović oddają bardzo groźne strzały, ale obrońcy "Starej Damy" skutecznie je blokują.

• Massimiliano Allegri decyduje się na pierwszą zmianę. Za kontuzjowanego Lichsteinera na boisku pojawia się Ogbonna.

• Piłka wraca na połowę Interu, defensorzy "Nerazzurrich" wymieniają ją między sobą.

• Szwajcar opóźnia wznowienie z autu, za co otrzymuje karę w postaci żółtego kartonika.

• Arbiter musi uspokoić piłkarzy obu zespołów w polu karnym.

• Żółta kartka dla Moraty za faul na Medelu. Inter ma rzut wolny z okolic 30. metra.

• Icardi uderza z nieprzygotowanej pozycji, piłka wychodzi za bramkę.

• Przechwycenie piłki przez Kovacicia pod polem karnym rywala! Defensorzy Juve jednak w porę interweniują.

• Próba zagrania do znajdującego się w polu karnym Icardiego, lecz Argentyńczyk źle przyjmuje piłkę.

• Morata nie trafia głową z najbliższej odległości! Handanović wznawia grę od bramki.

• Piłkarze "Starej Damy" chcieli rozpocząć z wysokiego C, lecz Morata nie zakończył swojej indywidualnej akcji celnym strzałem.

• Piłkarze Interu już rozpoczęli!

• Wracamy na San Siro na drugą połowę spotkania! Za chwilę arbiter wznowi mecz.

• Gołym okiem widać podejście Juventusu do tego spotkania. Zdecydowanie bardziej na zwycięstwie zależy podopiecznym Manciniego, którzy bez przerwy napierają na bramkę Storariego, często zamykając gości na ich połowie. Obraz gry "Starej Damy" prawdopodobnie w następnej odsłonie gry nie ulegnie zmianie, zawodnicy są już myślami w środowym spotkaniu z Pucharze Włoch.

• Arbiter kończy pierwszą połowę nie doliczając nawet sekundy. Do przerwy piłkarze schodzą z remisowym rezultatem.

• Juventus wyrównuje z karnego! Marchisio pewnie wykonuje jedenastkę!

• Żółtą kartką za ten faul ukarany Vidić.

• Pojedynek Matriego i Vidicia, który fenomenalnie wygrywa Włoch. Serb fauluje w polu karnym!

• Dwójkowa akcja Icardiego i Palacio w polu karnym! Piłka po uderzeniu Argentyńczyka trafia pod nogi Shaqiriego, Szwajcar bez zastanowienia oddaje strzał, lecz trafia w poprzeczkę. Futbolówka za chwilę wpada do siatki, jednak bramka padła z pozycji spalonej.

• Błąd w przyjęciu Icardiego, Inter bliski straty futbolówki.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Lichsteinera, o piłkę przy linii końcowej powalczył Morata.

• Kolejna kara dla Interu. Brozović ogląda żółtą kartkę.

• Atak pozycyjny podopiecznych Roberto Manciniego. Juventus nawet nie stara się go przerwać.

• Pierwsza żółta kartka w spotkaniu. Za faul na Matrim ujrzał ją kapitan Interu, Ranocchia.

• Juve ma problem z wymianą kilku podań między sobą na połowie rywala, Inter kontratakuje.

• Pereyra próbował lobem przerzucić piłkę nad linią defensywną Interu, lecz gospodarze w porę się zorientowali i zagranie nie dotarło do Lichsteinera.

• Dośrodkowanie Brozovicia z trudnej sytuacji. Defensorzy Juve wyprzedzają jednak Icardiego.

• Padoin fatalnie zagrywa i piłka wychodzi za linię boczną. Aut dla Interu.

• Morata pada na ziemię w polu karnym Interu przewrócony przez... Sturaro.

• Świetnie przedarł się przez zasieki obronne Juventusu Palacio, jednak w finalnej fazie akcji fatalnie dośrodkowywał.

• Gwizdek arbitra, Juan Jesus fauluje w polu karnym Juventusu.

• Barzaagli wybija piłkę na rzut rożny.

• Inter bardzo dokładnie buduje swoją akcję, piłkarze wymieniają między sobą wiele podań.

• Handanović z trudem na rzut rożny piłkę po strzale Moraty z lewego skrzydła.

• Dośrodkowanie Lichsteinera z prawej flanki wybija za własne pole karne Ranocchia.

• Lichsteiner starał się wyprowadzić atak swojego zespołu, lecz defensorzy Interu bez większych problemów poradzili sobie ze Szwajcarem.

• Storari zmuszony do interwencji po zagraniu Brozivicia.

• "Nerazzurri" wymieniają piłkę w linii defensywnej, starają się wciągnąć Juventus na własną połowę.

• Brozović nie zrozumiał intencji D'Ambrossio i Inter oddaje piłkę "Starej Damie".

• Handanović zmuszony do wyjścia z bramki, niedokładne zagranie do golkipera Interu.

• Fatalne zagranie Lichsteinera, piłka wychodzi na aut.

• Bonucci przewiduje zagranie Icardiego i przechwytuje piłkę. Włoch rozpoczyna kontratak Juventusu.

• Inter nadal w natarciu, próbują atakować dwoma skrzydłami i zamknąć Juve na własnej połowie.

• Piłka nie dochodzi do Brozovicia. Mogło być 2:0!

• Mamy pierwszą bramkę! Piłka po strzale Brozovicia zza pola karnego odbija się od klatki piersiowej Icardiego i delikatnie zmienia trajektorie lotu. Storari bez szans.

• Lichsteinter blokuje dośrodkowanie Shaqiriego z lewej części boiska.

• Podanie z głębi pola dochodzi do Matriego, jednak znajduje się on na pozycji spalonej.

• Faul na Moracie tuż przy linii środkowej.

• Inter uparł się na strzały sprzed pola karnego, lecz większość z nich jest niecelna, albo blokują je zawodnicy Juve.

• Shaqiri uderza, jednak wysoko ponad bramką.

• Inter zamknięty we własnym polu karnym, po dośrodkowaniu Padoina piłkę łapie Handanović.

• Strata Shaqiriego w środku boiska, kontra Juventusu. Mistrzowie Włoch mają rzut rożny.

• Morata przebiegł praktycznie sam całe boisko, jednak piłka po jego uderzeniu przelatuje tuż obok słupka.

• Uderzenie Icardiego sprzed pola karnego, które z najwyższym trudem broni Storari!

• Juventus groźnie zaczyna. Lewym skrzydłem Romuolo, lecz arbiter boczny pokazuje spalonego.

• Od środka zaczynają zawodnicy "Starej Damy". Pierwszy gwizdek w spotkaniu!

• Jeszcze zdjęcie dla mediów i piłkarze ustawiają się na swoich pozycjach.

• Zawodnicy właśnie wychodzą na murawę, za chwilę rozpoczynamy Derby Włoch!

• Kwadrans pozostał do rozpoczęcia spotkania. Już za 15 minut pierwszy gwizdek!

• Ławka rezerwowych Juventusu: Moedim, Audero, Ogbonna, Pogba, Pepe, Coman, Llorente, De Ceglie, Asamoah, Marrone.

• Ławka rezerwowych Interu: Carrizo, Andreolli, Podolski, Kuzmanovic, Obi, Santon, Felipe, Gnoukouri, Puscas, Nagatomo, Dimarco, Bonazzoli.

• Przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem Allegriego przebiegła praktycznie w całości obok meczu. Dziennikarzy interesował przede wszystkim środowy finał Pucharu Włoch oraz finał Ligi Mistrzów, lecz Włoch wypowiedział się również o derbowym pojedynku. - Derby rządzą się swoimi prawami, do Mediolanu jedziemy bardzo zmotywowani. San Siro to trudny teren do grania, tam zawsze trzeba grać na najwyższym poziomie.

• Pomimo mocno rezerwowego składu Juventusu, szkoleniowiec Interu – Roberto Mancini – podchodzi do spotkania bardzo ostrożnie: - Czeka nas bardzo trudny mecz. Zespół wchodzący do finału Ligi Mistrzów dostaje mocny bodziec, skład wtedy nie ma znaczenia, piłkarze i tak będą prezentować wysoki poziom.

• Sytuacja Interu jest zgoła odmienna. Mediolańczycy mają jeszcze matematyczne szanse, żeby wskoczyć na 6. lokatę w tabeli Serie A, która premiowana jest grą w Lidze Europy w następnym sezonie. Warunkiem jest oczywiście zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu.

• Juventusowi dzisiaj się nie śpieszy. Massimiliano Allegri dzisiaj nawet nie zabrał do Mediolanu kilku podstawowych zawodników, m. in. Buffona, Pirlo, czy Tevez. Włoch trzyma zawodników na środowy pojedynek w finale Pucharu Włoch przeciwko Lazio Rzym.

• To będą 164. Derby Włoch. Bilans wynosi 77 zwycięstw dla ‘Starej Damy” do 45 wygranych „Nerazzurrich”. Inter, z ostatnich 9 ligowych pojedynków z Juventusem, wygrywał tylko raz, 5 razy tryumfowało Juve.

• Serdecznie witamy Państwa na relacji tekstowej z Derbów Włoch!