1

Inter Mediolan

1

• To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Zasłużony remis na Juventus Stadium! W pierwszej połowie to Juve było zespołem zdecydowanie lepszym, ale już druga należała do Interu, przez co na podział punktów ani jedni, ani drudzy narzekać nie mogą. Juve po tej kolejce ma już tylko punkt przewagi nad drugą w tabeli Romą.

• Koniec meczu!

• Spore zamieszanie w polu karnym Interu!!! Zablokowane uderzenie Pereyry odbił Handanović, a po chwili Słoweniec wyjaśnił pewnym chwytem całą sytuację.

• Gianluigi Buffon uprzedził teraz Podolskiego na 45. metrze przed własną bramką! Bardzo ryzykowna, ale skuteczna interwencja.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy, a Carlos Tevez zdobywa korner dla Juve.

• M'Vila zmienia Icardiego.

• Juve poczuło krew i zamknęło Inter niemalże w polu karnym. Powinien być teraz korner dla gospodarzy po akcji Evry, ale sędzia się pomylił.

• Czerwona kartka dla Kovacicia!!! Chorwatowi odcięło prąd i wykonał typowe 'flying tackle' na nogi Lichtsteinera! Inter w dziesiątkę!

• W kontrataku gości Icardi wybrał fatalne rozwiązanie i uderzył bardzo niedokładnie zza pola karnego. Od razu ruszył na niego wściekły Osvaldo i musiał go oddzielić Guarin!

• Mizerne uderzenie przewrotką Pereyry mija bramkę Kuzmanovicia. Jest zmiana w Interze: schodzi Hernanes, wchodzi Osvaldo.

• Faul taktyczny Medela i kolejna kartka.

• Trwa ofensywa gości! Buffon kapitalnie broni uderzenie z 16 metrów Mauro Icardiego!

• Guarin! Kolumbijczyk ponownie uderzył z dystansu, ale raz jeszcze nie wcelował w bramkę Buffona.

• Żółta kartka dla Bonucciego.

• Ależ szansa dla Interu! Po świetnej kontrze Interu Podolski wykłada piłkę przed bramkę Icardiemu, ale ten na wślizgu nie zdołał wpakować jej do siatki!

• Żółta kartka dla Juana Jesusa za faul taktyczny na Pogbie.

• Alvaro Morata został złapany na spalonym.

• Roberto Pereyra wchodzi w miejsce Arturo Vidala.

• Pogba!!! Francuz doszedł do dośrodkowania Pirlo z rzutu rożnego, ale uderzył głową obok bramki Handanovicia!

• Żółta kartka dla D'Ambrosio.

• Strzał zza pola karnego Podolskiego zostaje zablokowany przez gospodarzy i piłka ostatecznie wpada w ręce Buffona.

• Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Fredy'ego Guarina. Piłka poszybowała daleko od bramki Juve.

• Żółta kartka za symulowanie dla Alvaro Moraty, choć wydaje się, że powinien być rzut karny za faul D'Ambrosio!

• Rzut rożny dla Starej Damy nie przyniósł strzału na bramkę Nerazzurrich.

• Pirlo!!! Włoch świetnie uderzył z rzutu wolnego, jednak Handanović zdołał odbić piłkę!

• Napomnienie także dla Ranocchii.

• Żółta kartka dla Mauro Icardiego.

• Świetne prostopadłe podanie w pole karne do Icardiego, a ten mimo opieki Bonucciego uprzedził źle wychodzącego z bramki Buffona i z ostrego kąta zdołał go pokonać! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mauro Icardi!

• Schodzi z boiska Llorente, a w jego miejsce wchodzi Morata. Hiszpańska zmiana w Juve.

• Godzina gry za nami. Juventus teraz pozwala na zdecydowanie więcej Interowi, ale ten na razie niespecjalnie jest w stanie coś zdziałać.

• Nieco odważniej gra teraz Inter, z kolei Juve wydaje się nieco obniżyć loty. Czy mediolańczycy to wykorzystają?

• Do dośrodkowania z lewego skrzydła D'Ambrosio doszedł w polu karnym Hernanes, ale głową uderzył bardzo niedokładnie.

• Pierwsza akcja Podolskiego, który jednak pogubił się w dryblingu w polu karnym rywala i stracił piłkę.

• I właśnie Podolski zmienia Kuzmanovicia!

• Za chwilę na boisku zadebiutuje nowy gracz Interu, Lukas Podolski!

• Rzut rożny dla Interu nie przyniósł zagrożenia dla bramki Juve.

• Chiellini przewrócił się na połowie Interu po swojej ładnej akcji indywidualnej. Sędzia jednak nie widział faulu żadnego z gości.

• Dośrodkowanie Lichtsteinera nie znalazło adresata w polu karnym Interu.

• Wracamy na plac gry w Turynie i rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Juventus absolutnie zasłużenie prowadzi z Interem 1:0 po szybkiej bramce Teveza i trzeba przyznać, że Bianconeri są zespołem przynajmniej o jedną klasę lepszą. Cięzko będzie dziś gościom o jakiekolwiek punkty na Juventus Stadium, to pewne.

• Koniec pierwszej połowy!

• Dośrodkowanie z lewej strony Kuzmanovicia dociera w pole karne Juve, ale tam dobrze interweniuje Bonucci.

• Inter ma problem, żeby w ogóle wyjść z własnej połowy. Roberto Mancini będzie musiał wiele zmienić, jeśli będzie chciał po przerwie jeszcze powalczyć choćby o punkt.

• Juventus bezsprzecznie dominuje na placu gry. Wydaje się, że kolejne bramki dla Bianconerich są kwestią czasu.

• Kombinacyjna akcja dwójkowa Teveza z Marchisio, jednak Włocha już w polu karnym uprzedził Handanović.

• Giorgio Chiellini został teraz zdzielony łokciem przez Juana Jesusa. Gdyby sędzia widział to zagranie Brazylijczyka, to kto wie, czy nie pokazałby nawet czerwonej kartki.

• Ponownie Juventus zdołał zdobyć serię rzutów rożnych, z których jednak ponownie nie ma zagrożenia dla bramki Interu.

• Szansa dla Paula Pogby! Francuz przegrywa jednak pojedynek z Handanoviciem!!!

• Techniczne uderzenie z 20 metrów Arturo Vidala bardzo pewnie łapie Samir Handanović.

• Mecz na Juventus Stadium przebiega pod totalną kontrolą drużyny Massimiliano Allegrego. Na razie Inter nie jest w stanie się przeciwstawić Starej Damie.

• Kolejne rzuty rożne nie przynoszą zagrożenia dla bramki Nerazzurrich.

• Fatalna strata Interu przed własnym polem karnym, jednak świetny, kąśliwy strzał z dystansu Vidala broni Handanović!

• Ładny kombinacyjny kontratak Juventusu został zaprzepaszczony przez Carlosa Teveza, który nie potrafił dobrze opanować piłki na 16. metrze przed bramką Handanovicia.

• Juventus za sprawą zablokowanego strzału z dystansu Teveza zdobywa kolejny rzut rożny.

• Ostre dośrodkowanie Teveza wybija poza pole karne Ranocchia, a kontratak Interu fatalnie zepsuł teraz Kovacić.

• Ucierpiał teraz Hugo Campagnaro, jednak Argentyńczyk szybko wrócił do gry.

• Rzut rożny dla Interu kończy się niedokładną wrzutką Guarina.

• Icardi nie zdołał dojść do dośrodkowania z lewej strony boiska D'Ambrosio. Po chwili obrońca Interu raz jeszcze centrował w pole karne, ale ponownie bez powodzenia.

• Llorente na obrzeżach pola karnego nie zdołał sobie poradzić z Juanem Jesusem, ale wyszedł z piłką poza plac gry.

• Po kolejnej wrzutce Pirlo nie było już zagrożenia dla bramki Handanovicia.

• Lichtsteiner wywalczył rzut rożny, a po dośrodkowaniu Pirlo piłka trafia pod nogi Vidala, którego strzał po rykoszecie wychodzi na kolejny korner.

• Pierwsze dziesięć minut gry zdecydowanie dla Juve, które ustawiło sobie to spotkanie.

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska dociera w pole karne Juve do Icardiego, ale ten skiksował przy próbie uderzenia z pierwszej piłki.

• Przecudownie zabrał się z piłką w pole karne Arturo Vidal i wyłożył ją jak na tacy Carlosowi Tevezowi, który tylko dopełnił formalności! Piękna akcja Juve i 1:0 dla gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Carlos Tevez!

• Odpowiedź Interu. Z dystansu uderza Fredy Guarin, jednak przymierzany w przeszłości do Juve Kolumbijczyk posłał piłkę dość wyraźnie obok bramki!

• Piękna akcja Juve! W jej końcowej fazie Tevez świetnie zostawił piłkę na 15. metrze Marchisio, ale ten w dobrej sytuacji uderzył obok bramki!

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Sędzią tego spotkania jest Luca Banti.

• Kogo dzisiaj brakuje w obu drużynach? W Juventusie nie zobaczymy kontuzjowanych Andrei Barzagliego, Romulo i Kwadwo Asamoah, natomiast w Interze nieobecny jest Yuto Nagatomo, który już wyjechał na Puchar Azji. Mancini nie skorzysta także z Argentyńczyka Rodrigo Palacio.

• Rezerwowi Interu: Carrizo, Andreolli, Osvaldo, Podolski, Vidic, Obi, Dodò, Puscas, Krhin, Donkor, M'Vila, Bonazzoli.

• Rezerwowi Juventusu: Storari, Rubinho, Caceres, Ogbonna, Pepe, Morata, Coman, Giovinco, Padoin, Pereyra, Mattiello, Marrone

• Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Cesena - Napoli 1:4
  • Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja Interu, któremu nawet nie pomaga zmiana szkoleniowca. Roberto Mancini nie jest w stanie obudzić drużyny, którą wcześniej prowadził Walter Mazzarri i Inter jest w Serie A dopiero dwunasty z dorobkiem 21 punktów.

• Juventus cały czas musi zaciekle walczyć o każdy punkt w ligowej tabeli. Wszystko dlatego, że na Bianconerich bardzo zaciekle naciera stołeczna Roma, która ma dokładnie tyle samo punktów co Juve. Zespół Massimiliano Allegriego, podobnie jak jego największy rywal, ma na swoim koncie 39 'oczek'.

• Witamy bardzo serdecznie ze szlagierowego meczu 17. kolejki włoskiej Serie A, w którym Juventus Turyn zmierzy się z Interem Mediolan.