Juventus Turyn

1

Torino FC

0

• Druga połowa niestety bardzo nas rozczarowała. Szkoda, bo pierwsza połowa nie była najgorsza. Ekipa gospodarzy starała się za wszelką cenę obronić wynik, a graczom Torino zabrakło argumentów w ataku, aby odwrócić losy meczu. Kamil Glik zaliczył solidny występ, choć ciekawi jesteśmy jak sam oceni swoje zachowanie przy straconej bramki. Wydaje się, że mógł być bliżej strzelającego Teveza. Za uwagę dziękuje Michał Jackowski.

• Sędzia kończy ten mecz ! Juve wygrywa w derbach 1-0 !

• Gracze Torino obrali prostą strategię. Grają na aferę.

• Na ostatnie sekundy Basha za Kurticia.

• Sędzia daje 180 sekund szansy graczom Torino.

• Schodzi strzelec jedynego na razie gola. Za Teveza wchodzi Osvaldo.

• Llorente bramki dziś nie zdobędzie. wchodzi za niego Padoin.

• Juventus jest bardzo głęboko cofnięty. To może się źle skończyć dla Starej Damy.

• Zmiana u gości. El Kaddouri opuszcza plac, a wchodzi Farnerud.

• Glikowi się upiekło, gdyż sędzia już wyciągał kartkę, która nie pozwoliłaby mu zagrać w następnej kolejce. Jednak gracz Juve był na spalonym.

• El Kaddouri ukarany za padolino. Powtórki nie są jednoznaczne, ale w poważnym futbolu po tak lekkim dotknięciu nie należy padać jak porażony.

• Wam występ Kamila Glika jak na razie przypada do gustu. Cóż gra dobrze, ale chyba przy bramce lepiej mógł się zachować

• Ostatni kwadrans przed nami. Niestety ta część gry dłuży się niesłychanie. Druga połowa jest po prostu słaba.

• Marchisio wchodzi na boisko za niezbyt widocznego dziś Vidala. Wydaję się, że to też próba przećwiczenia ustawienia na mecz z Milanem, w którym Vidal nie zagra.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego próbował strzelać Kamil Glik. Zrobił to jednak nieporadnie, gdyż wyskakując do główki dotknął piłkę ręką.

• Torino zaczęło grać nieco odważniej, ale czy taka postawa wystarczy, aby osiągnąć lepszy rezultat? Na razie na to się nie zanosi.

• Duża doza przypadku, ale Tevez mógł strzelić bramkę na 2-0 ! Dopadł do piłki na 5 metrze, odbitej od Kamila Glika, ale Padelli uratował Torino przed stratą gola.

• El Kaddouri jednak wykonał wolnego fatalnie. Oj piłkarze nas dziś nie rozpieszczają efektywnością stałych fragmentów gry.

• Bonucci naprawił faulem błąd Caceresa, który głupio stracił piłkę przed polem karnym. Mamy rzut wolny z 18 metrów !

• A Wam jak się podoba ten mecz ? Jak oceniacie występ Glika ? Komentujcie, a najciekawsze wypowiedzi zamieścimy w relacji !

• Niestety z boiska wieje nudą. O wiele więcej spodziewaliśmy się po drugiej połowie w wykonaniu gości. Nie chcą oni zbyt dużo ryzykować.

• Duży spokój Starej Damy. Ekipa Juventusu stara się uśpić swoich rywali.

• Przebieg gry jest bardzo podobny do tego, co obserwowaliśmy w pierwszej części pojedynku. To gospodarze utrzymują się przy piłce i starają się spokojnie budować swe akcję.

• Mateo Darmian oddał zaskakujący strzał z ponad 30 metrów. To nie mogło się powieść.

• Zawodnicy są już gotowi, aby zacząć drugą połowę Derbów Piemontu !

• Garść statystyk: Strzały: 13-7 Celne: 5-2 Faule: 4-7 Rzuty rożne: 2-1 Posiadanie piłki: 65% - 35% Skuteczność podań: 93%- 82 %

• Oglądaliśmy ciekawe 45 minut, choć jak na Derby mało mieliśmy na boisku sytuacji, w których leciały by wióry, a iskry wzniecałyby pożar. Druga połowa zapowiada się jednak ciekawie, gdyż goście na pewno jeszcze powalczą o choćby remis w tym spotkaniu.

• Juventus - TorinoJuventus - TorinoJuventus - Torino

• Nicola Rizzoli zaprasza obie ekipy na przerwę !

• Arbiter doliczył 2 minuty!

• Ostatnie minuty, to spokojne oczekiwanie na gwizdek oznaczający przerwę. Zawodnicy są już nieco zmęczeni i chyba chcą wysłuchać już wskazówek trenerów.

• Cesare Bovo oddał atomowy strzał ! Nie chciałbym być w skórze kibica, który wyłapał to uderzenie...

• Ręka Vidala na 17 metrze od bramki Buffona. Duża szansa dla gości !

• Pirlo uderzył w sam środek bramki. Padelli spokojnie wypiąstkował futbolówkę.

• Seria dwóch rożnych dla gospodarzy. W efekcie mamy rzut wolny z 25 metrów.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mieliśmy starcie dwóch kapitanów. Glik próbował zaskoczyć Buffona strzałem głową, ale Włoch bez problemów łapię futbolówkę.

• Stara Dama spokojnie kontroluję teraz grę, ale gracze Juventusu muszą uważać, gdyż goście już pokazali, że potrafią groźnie kontynuować.

• Kapitalne podanie z bocznej strefy Asamoaha. Tevez na 17 metrze przyjął piłkę, odwrócił się z nią i spokojnie strzelił w kierunku bramki. Padelli był bez szans i niestety wydaję się, że Kamil Glik powinien być dużo bliżej strzelającego Argentyńczyka.

• GOOOLLL !!! 1-0 !!! TEVEZ !!!

• Tym razem Pirlo zaskoczył wszystkich ! Z ostrego kąta strzelił z rzutu wolnego, gdy wszyscy spodziewali się dośrodkowania. Uderzył minimalnie nad poprzeczką !

• Pasquale przytrzymywał Teveza. Na tyle uporczywie, że musiał obejrzeć kartkę.

• Buffon musiał wybiec na 30 metr, gdyż do prostopadłej piłki próbował dobiec Cerci. Bramkarz Juve był szybszy.

• Pirlo jednak zawiódł. Zdecydował się na strzał nisko nad murawą, ale trafił prosto w mur.

• Llorente faulowany na 17 metrze. Nie muszę pisać, kto będzie wykonywał tego wolnego !

• Gracze Torino groźnie kontratakuje ! El Kaddouri zagrał prostopadłą piłkę,a Ciro Immobile z ostrego kąta strzelił w boczną siatkę ! Na tyle mocno, że zerwał linki przytrzymujące siatkę i mamy krótką przerwę w grze.

• Obraz gry nie ulega zmianie. Gospodarze spokojnie konstruują swe akcje, ale "Byki" są bardzo uważne w obronie.

• Arturo Vidal ukarany żółta kartką i nie zagra w następnej kolejce z Milanem !

• Tevez zakręcił dwoma obrońcami w polu karnym, ale Padelli choć był zasłonięty, to wybił piłkę do boku.

• Omar El Kaddouri wybiegł sam na sam z Buffonem, ale do końca ścigał go Barzagli i ostatecznie przeszkodził w oddaniu dobrego strzału. To była dobra kontra !

• Pirlo po raz pierwszy sprawdził, jak piłka leży mu dziś na stopie. Pierwszy jego strzał, choć celny, to nie mógł zaskoczyć bramkarza Torino.

• Na razie na boisku panuję wielki spokój. Nikt nie chce na samym początku zbyt bardzo zaryzykować.

• Jednak to goście jako pierwsi strzelają na bramkę. Po błędzie Asamoah strzelał Kurtić, ale mógł nam oszczędzić tego strzału. Koszmar.

• Od pierwszych sekund mamy przewagę gospodarzy. Są częściej przy piłce i próbują narzucić swój styl gry !

• NICOLA RAZZIOLI DAJE SYGNAŁ DO ROZPOCZĘCIA DERBÓW !!!

• Kamil Glik i Gianluigi Buffon już po przywitaniu i losowaniu !

• Na stadionie rozbrzmiewa już hymn Juventusu !

• Nas oczywiście interesuję najbardziej to, jak dziś zagra będący w dobrej formie Kamil Glik. Kapitan Torino będzie miał trudne zadanie, aby zatrzymać Teveza i Llorente !

• W dzisiejszym meczu nie zobaczymy na pewno Chielliniego, Pepe i Vucinica. A w szeregach gości nie zagrają Barreto i Gillet.

• W meczu poprzedniej rundy Juventus wygrał na wyjeździe 1-0. Od powrotu do Serie A w 2012 roku, gracze El Toro nie byli w stanie zatrzymać Starej Damy i ponieśli 3 porażki, nie zdołali zdobyć gola, a stracili 6.

• Gracze gości zaskakująco dobrze spisują się w tym sezonie i zwycięstwo w dzisiejszym meczu może przesunąć ich na 6 miejsce w tabeli. Awans do europejskich pucharów jest naprawdę realny.

• We włoskiej ekstraklasie "Bianconeri" nie mają sobie równych i nieprzerwanie od kilkunastu kolejek piastują zaszczytną pozycję lidera tabeli. Stara Dama może poszczycić się przy tym niezwykle imponującym bilansem, bowiem na przestrzeni 25. kolejek jakie rozegrano na Półwyspie Apenińskim doznała tylko jednej porażki, trzykrotnie dzieliła się z rywalami punktami, a resztę spotkań wygrywała.

• Juve i Torino aż 185 razy stawały naprzeciw sobie, a bilans tychże spotkań przemawia na korzyść "Starej Damy", której zwycięstwo udało się odnieść w 76 meczach. Torino wygrywało z kolei 5 razy, a remis padł 54 razy.

• Witamy wszystkich ! Igrzyska Olimpijskie dobiegły końca, więc już z czystym sumieniem możemy skupić się tylko na piłce ! Już za nieco ponad 30 minut wielkie emocje czekają na nas w Turynie, gdzie rozegrane zostaną derby tego miasta !