Lazio Rzym

1

AC Milan

1

• KONIEC! Na Stadio Olimpico Lazio remisuje z Milanem 1:1. Pierwszy wyniki spotkania otworzył Kaka, a do wyrównania doprowadził Alvaro González. Mecz, podobnie jak postawa obu drużyn nie zachwycał, a wynik jaki padł dziś w Rzymie jest jak najbardziej sprawiedliwy.

• Candreva posyła piłkę obok bramki. Na nic zdały się jego protesty do sędziego, że mur złożony z graczy Milanu ustawił się zbyt blisko.

• Piłka meczowa dla Lazio. Rzut wolny, a do piłki ustawia się Candreva.

• Ogenyi Onazi w pełnym biegu wystawił nogę do przypadkowego podania, ale źle ułożył się do tej piłki i ta minęła lewy słupek.

• Sędzia Gianluca Rocchi aż o pięc minut przedłużył mecz.

• Ostatnie minuty meczu, wynik nie ulega zmianie. Niewiele wskazuje na to, że coś może ulec zmianie, obie strony są już bardzo zmęczone.

• Za strzelca wyrównującego gola, Alvaro Gonzaleza wchodzi Stefano Mauri.

• Muntari nie wykorzystał prostopadłego podania, ale wywalczył cenny rzut wolny.

• Nieco ponad piec minut pozostało nam do zakończenia spotkania. Na Stadio Olimpico wciąż utrzymuje się remis 1:1.

• Szybka kontra Lazio. Antonio Candreva ładnie zamknął dobre podanie, ale oddał strzał, który przelatuje wysoko ponad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana Milanu, tym razem w defensywie. Za Mattie De Ssciglio pojawił się Daniele Bonera.

• Ależ okazja Balotellego! Włoch dokładne wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i od razu oddał strzał na bramkę. Piłka niefortunnie odbiła się od lewego słupka, to byłby piękny gol!

• Wyróżniającym się piłkarzem Milanu jest dzisiejszego wieczoru Ricardo Kaka, który jak na razie zapewnia swojej drużynie jeden punkt. Niestety po grze Rossonerich możemy wywnioskowac, że remis na Stadio Olimpico w zupełności ich zadowala, a ambicja Brazylijczyka nie wystarczy do tego, by wygrac.

• Senad Lulić ukarany żółtym kartonikiem.

• Zmiana w zespole Lazio. Ogenyi Onazi zastąpi Lucasa Biglie.

• Cristian Ledesma faulował Kake, ale sędzia nie zareagował. Faul ten mógł skończyc się dla Brazylijczyka jakąś kontuzją, więc tym bardziej dziwi decyzja arbitra.

• Andrea Poli decyzją Seeddorfa opuszcza plac gry, zastąpi go Sulley Muntari.

• Świetne podanie do Balotelliego, ten wchodził niemal na czystą pozycję strzelecką, ale arbiter odgwizdał spalonego.

• Cristian Ledesma zatańczył z piłką na jedenastym metrze i zagrał do Gonzaleza, który koniec końców nie opanował futbolówki i stracił ją na rzecz Rossonerich.

• Alvaro Gonzalez posłał długie podanie, ale w miejsce gdzie trafiła piłka nie było żadnego piłkarz Lazio.

• Giuseppe Biava doznał jakiegoś urazu, ale nie jest on na tyle poważny, by piłkarz opuścił boisko.

• Andrea Poli ukarany żółtą kartką.

• Mario Balotelli faulowany, wywalczył rzut wolny. Od bramki Berishy dzieliło go trzydzieści metrów, ale piłka po jego strzale trafiła prosto w mur graczy w błękitnych koszulkach.

• Lazio - Milan

• Prosty błąd Mexesa wykorzystał Candreva, który dzielnie przedarł się pod bramkę Rossonerich i po raz kolejny chciał dośrodkowywac, niestety jego koledzy znów nie skorzystali z jego podania.

• Teraz to gospodarze dyktują warunki gry. Bramka podziałała na Lazio niezwykle motywująco i widac, że na jednej nie poprzestaną.

• Kevin Constant - najgorszy z obrońców Milanu uratował teraz swój zespół wybijając piłkę z okolic własnego pola karnego.

• Alvaro Gonzalez dobiegł do świetnego podania z głębi pola i umieścił piłkę w siatce głową tuż przy lewym słupku. Bezradny Amelia nawet nie drgnął.

• GOOOL!!!! ALVARO GONZALEZ!!!!! MAMY REMIS!!!!

• Przyjemny obrazek widzieliśmy na boisku, Mario Balotelli, niczym doświadczony senior tłumaczył ochoczo Ramiemu i Essienowi, no właśnie co? Stawiamy na zawiłości taktyczne zaproponowane przez Seedorfa.

• Żółta kartka dla Michaela Essiena.

• Balotelli starł się z Novarettim i chwilowo musi przerwac grę.Sztab medyczny Milanu znów w akcji.

• Świetna akcja Lazio! Lucas Biglia z linii pola karnego strzela na bramkę Amelii, ale piłkę ofiarnie broni własnym ciałem Nigel de Jong.

• Zmiana także w szeregach Lazio. Plac gry puści Perea, a w jego miejsce pojawia się Senad Lulic.

• Seedorf dokonuje pierwszej zmiany. Bezbarwny dziś Keisuke Honda zostanie zastąpiony przez Mario Balotellego.

• Groźny strzał z prawej strony sparował Almeia, a po chwili w sam środek bramki piłkę skierował Candreva, jednak znów golkiper Milanu nie zawiódł między słupkami.

• Kolejny atak Lazio prawą flanką, Biava i Candreva sprawili wiele kłopotów defensorom Milanu, ale ci na moment oddalili grę od własnej bramki. Przy piłce wciąż rzymianie.

• Mario Balotelli ruszył na rozgrzewkę. Wszystko wskazuje na to, że niebawem pojawi się na placu gry.

• Pazzini wygrał pojedynek z Biavą, zagrał piłkę do Kaki, ten oddał ją Essienowi. Były gracz Chelsea trochę przyciśnięty przez rywali oddał strzał, ale mocno niecelny.

• Szybka odpowiedź Lazio, Candreva dośrodkowywał z prawej strony, ale bardzo dobrze zagranej piłki nie opanował żaden z piłkarzy Lazio.

• Znacznie lepiej drugą połowę rozpoczęli gracze Milanu. Przed momentem kilka ładny podań wymieniali między sobą Honda, Kaka i Poli, Brazylijczyk próbował nawet strzelac, ale tym razem się nie udało.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Ten pan, Mario Balotelli wciąż na ławce rezerwowych. Czy Seedrof da mu dziś szansę?Balotelli

• W pierwszej połowie sędzia skrzywdził Lazio nie uznając prawidłowo zdobytej bramki przez Diego Novarettiego. Na nieszczęście gospodarzy chwilę później trochę przypadkowo do bramki Berishy trafił Kaka. W pierwszej połowie to właśnie rzymianie sprawiali lepsze wrażenie, a goście dopiero pod koniec zaczynali dorównywac im kroku.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy po szczęśliwym golu Kaki Milan prowadzi na Stadio Olimpico z Lazio 1:0.

• Ledesma ukarany żółtą kartką za faul na Kevinie Constancie.

• Cóż za kuriozalna sytuacja, najpierw do bramki trafił Novaretti, ale sędzia odgwizdał spalonego i Lazio nie objęło prowadzenia. Raptem kilkanaście sekund później jedną z nielicznych dobrych akcji wykorzystał Kaka i zdobył bramkę dla Milanu.

• ALEŻ AKCJA MILANU!!!!! KAKA ZDOBYWA GOLA!!!!!!!

• Novaretti zdobywa gola!!!! Niestety sędzia odgwizduje spalonego!!

• Kaka ofiarnie przedarł się przez szczelną rzymską defensywę, ale nie zdołał już oddac dobrego strzału, bowiem z tym poradził sobie jeden z graczy gospodarzy.

• Na ławce rezerwowych Mario Balotelli wyczekuje na moment, kiedy dostanie szansę na wystąpienie w tym meczu.

• Tym razem do akcji ofensywnej włączył się Philippe Mexes, ale obrońcy Lazio powstrzymali jego strzeleckie zapędy.

• Bilia podręcznikowo ograł Hondę i Polego, zagrał do Balde Keity, ale koniec końców pogubili się w tej akcji gospodarze i teraz swój atak buduje Milan.

• Alvaro González zagrywał z narożnika boiska, ale po raz kolejny w tym meczu Mexes oddalił zagrożenie od własnej bramki.

• Kaka prawą nogą uderzał na bramkę Berishy, ale piłka trafiła w plecy jednego z obrońców rzymskiej drużyny. Błyskawicznie piłkę przejęli gospodarze i ruszyli z groźną kontrą.

• Biava sfaulował Kake, ale gwizdek sędziego milczy.

• Goście biją głową w mur, chcą coś zrobic, ale nie wiedzą jak. Gracze Lazio spokojnie rozgrywają piłkę, kiedy trzeba bronią się całym zespołem, ale ich mądra gra przynosi efekty, gdyż wciąż mają nad rywalami przewagę.

• Balde Keita wpadł w pole karne Milanu i podawał do Perey, ale uprzedzili go defensorzy w czerwono-czarnych trykotach, którzy rozbili tę akcję i oddali grę od własnej bramki.

• Pierwszy strzał Milanu na bramkę Berishy, ale Hondę ewidentnie poniosła fantazja, bowiem jego próba z dystansu zakończyła się kompletnym fiaskiem, a piłka powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

• Zbyt mocne podanie do Brayana Perey i Lazio traci piłkę na rzecz Rossonerich.

• Swoich sił probówał De Sciglio pędząc prawym skrzydłem, ale jego podanie jakie otrzymał od Essiena wołało o pomstę do nieba.

• Milan próbuje wybudzic się z letargu, ale na razie nie ma pomysłu w jaki sposób można pokonac dobrze spisującą się dziś drużynę Lazio.

• Sztab medyczny Milanu zajął się Adilem Ramim. Po kilku chwilach Francuz doszedł do siebie i wrócił do gry.

• Bezmyślny i brutalny faul Brayana Perey wchodząc w nogi Ramiego z tyłu. Obyło się bez czerwonej kartki, która w tej sytuacji była jak najbardziej zasłużona.

• Wywołaliśmy do tablicy graczy Rossonerich, Kaka popisał się ładną akcją z młodszym od siebie Polim, ale w tym wszystkich zabrakło skuteczności i celności.

• Gracze Milanu nie stworzyli sobie jeszcze żadnej dobrej akcji ofensywnej. Sprawiają wrażenie, jakby zostali jeszcze w szatni i nie wyszli na boisko.

• Kaka wbiegł w szesnastkę, ograł rywali i chciał dośrodkowywać, ale piłka niefortunnie po rykoszecie wpadła do bramki, zaskoczony Berisha był bez szans na obronę!

• Brayan Perea szarżował pod bramkę Amelii, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Ledesma próbował podać do jednego ze swoich kolegów z rzutu wolnego, ale obrona Milanu wybija piłkę z okolic własnego pola karnego.

• Rzut wolny dla Lazio, przy piłce ustawia się Candreva, Trzyosobowy mur Milanu powstrzymał strzał gracza Romy, a piłkę wybijał Essien.

• Pazzini zgrał na prawe skrzydło do Hondy, ten uderzał jednak z pierwszej piłki i zaprzepaścił wysiłki swoich kolegów z drużyny nieudanym strzałem. Teraz znów atakuje Lazio.

• Lekką przewagę optyczną zaczynają miec gospodarze, ale jak na razie żadna z nich nie jest na tyle groźna, by Marco Amelia musiał interweniowac.

• Clarence Seedorf żywo udziela przy linii uwag i wskazówek swoim piłkarzom. Włoska prasa donosi, że walczy o posadę, bowiem kolejna porażka może sprawic, że cierpliwośc względem Holendra skończy się.

• Alvaro González powielił wyczyn Candrevy - nieudana wrzutka w pole karne poskutkowała kontratakiem gości.

• Wściekły teraz Antonio Candreva, ponieważ jego dośrodkowanie nie dotarło do adresata i zostało przechwycone przez czujnych defensorów Milanu.

• Spokojny początek meczu w Rzymie. Żadna ze stron nie stworzyła sobie jeszcze groźnej sytuacji, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Zarówno goście, jak i gospodarze powoli badają wzajemnie swoje możliwości, miejmy nadzieje, że niebawem spotkanie nabierze tempa.

• Pazzini mocno utyka i zmierza do linii bocznej boiska, gdzie już zajęli się nim medycy Milanu. Goście przez moment będą grali w dziesiątkę.

• Giampaolo Pazzini wszedł ostro w przeciwnika próbując odebrać mu piłkę i powalił go na ziemię. Tym razem obyło się bez żółtej kartki.

• Honda dostał dobre podanie z lewej strony w pole karne, ale nie opanował piłki i już z kontratakiem ruszyli gospodarze.

• Jeden z graczy Lazio biegł prawą flanką, ale czujny na posterunku Mexes przechwycił futbolówkę i po chwili razem ze swoimi kolegami zaczął konstruowac pierwszą akcję Milanu.

• Pierwsza próba oddania strzału Ledesmy, ale źle zagrał piłkę, którą pewnie chwycił Marco Amelia.

• Pierwszy gwizdek sędziego i od środka piłkarze Lazio!

• Zawodnicy witają się na murawie. Za chwile powitanie kapitanów i losowanie stron.

• Piłkarze obu drużyn powoli pojawiają się na murawie. Za kilkanaście sekund zaczynamy!

• Rezerwowi piłkarze Milanu: Muntari, Robinho, Saponara, Birsa, Zapata, Taarabt, Bonera, Emanuelson, Coppola, Balotelli, Gabriel, Zaccardo.

• Rezerwowi piłkarze Lazio: Mauri, Anderson, Lulić, Kakuta, Onazi, Cana, Cavanda, Guerrieri, Strakosha, Postiga.

• W poprzedniej rundzie Lazio rozprawiło się na wyjeździe z Cagliari 2:0, zaś Milan po szalonym meczu przegrał z Parmą na San Siro 2:4.

• Trener Milanu, Clarence Seedorf nie będzie mógł z kolei skorzystać z usług zawieszonego za czerwoną kartkę w meczu z Parmą Abbiatiego oraz kontuzjowanych Abate, El Shaarawy'ego i Petagni.

• Na Stadio Olimpico Lazio będzie musiało radzić sobie bez kilku kontuzjowanych piłkarzy. W tym gronie znajdują się przede wszystkim Federico Marchetti, a także Ederson i Ciani. W pełni sił są za to Candreva i Klose, którzy strzelają bramki jak na zawołanie. Włoch zdobył ich w tym sezonie już osiem, z kolei urodzony w Opolu reprezentant Niemiec sześć.

• W nieco bardziej ponurych nastrojach do meczu przystąpią gracze Milanu. Po dwudziestu ośmiu ligowych kolejach piłkarze ze stolicy Lombardii zajmują dopiero jedenaste miejsce z dorobkiem trzydziestu pięciu punktów. Do lidera z Turynu tracą z kolei już czterdzieści "oczek".

• Lazio, faworyt dzisiejszego spotkania zajmuje obecnie siódmą pozycję z dorobkiem czterdziestu jeden punktów na swoim koncie. W ostatnim czasie gospodarze dzisiejszego spotkania notują tendencję wzwyżkową, bowiem w trzech z czterech rozegranych meczów odnosili zwycięstwo

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Lazio Rzym - AC Milan. Mamy nadzieje, że mecz ten wprawdzie nie tak emocjonujący jak dzisiejsze Gran Derbi zgromadzi kibiców calcio, którzy nade wszystko kochają włoski futbol.