0

Genoa CFC

1

• Zapraszamy na kolejne relacje na naszym portalu, już jutro 25. kolejka Premier League! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

• Lazio miało dziś swoje szanse, ale niezbyt klarowne. Genoa była dziś zespołem lepszym, który umiejętnie wykorzystał przewagę jednego zawodnika i zasłużenie zwyciężył. Tym samym Rossoblu odnieśli pierwsze zwycięstwo od ponad 2 miesięcy i awansowali na 7. pozycję w tabeli, tracąc już tylko 2 oczka do 6. Lazio

• Genoa wychodziła z ostatnią kontrą, sędzia jednak ją przerwał i zakończył mecz! Genoa wygrywa w Rzymie 1:0!

• Lestienne na wyraźnym spalonym, zakończył jednak akcję strzałem. Belg miał sporo szczęścia, że sędzia go oszczędził

• Biglia bardzo brzydko sfaulował rywala, ale tym razem sędzia tego nie zauważył. Ten mecz potrwa jeszcze 3 minuty

• Kolejna kartka w tym meczu. Tym razem za nieładny faul na Biglii żółtko obejrzał Pavoletti

• Lestienne kopnął piłkę po gwizdku, utrudniając rywalowi wznowienie. Za to niesportowe zachowanie został ukarany żółtą kartką

• Kolejna szarża Andersona lewą stroną, ale stoperzy rywali są dziś bardzo czujni i nie przepuszczają żadnego dośrodkowania. Inna sprawa, że zdecydowanie za mało graczy Lazio wchodzi w pole karne

• Ależ bomba Kucki! Słowak uderzył potężnie z 16 metrów, Berisha odbija przed siebie, Lestienne z dobitki trafia do siatki. Belg był jednak na wyraźnym spalonym, co nie uszło uwadze sędziego

• Boisko opuszcza zdecydowanie najlepszy dziś na boisku, M'Baye Niang, a w jego miejsce wchodzi ściągnięty niedawno z Sassuolo Leonardo Pavoletti

• Tym razem Francuz przytrzymywał Klosego za koszulkę, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Parolo dość przypadkowo wpadł w pole karne, De Maio nie odpuścił go ani na krok i zablokował jego strzał

• Mauri strzela w słupek! Zdecydowanie najlepsza dziś akcja Lazio. Klose świetnie do Mauriego, kapitan gospodarzy uderzył płasko lewą nogą, piłka minęła bramkarza, ale zatrzymała się na słupku!

• Wydawało się, że Anderson poradzi sobie z Roncaglią, ale nie udało mu się zabrać z piłką. Brazylijczyk jako jedyny wnosi coś do gry w ekipie gospodarzy, ale widać, że nie jest jeszcze w pełni formy

• Tym razem Edenilson centrował w pole karne, ale znowu nikt nie nabiegł na tę piłkę. Genoa jednak znów przy piłce, Lazio zamknięte na swojej połowie

• I znowu Niang! Tym razem młody Francuz zdecydował się na uderzenie. Strzał był jednak za lekki i Berisha pewnie go wybronił.

• Niang robi dzisiaj co chce z obrońcami Lazio, brakuje jednak celnego dośrodkowania

• Biglia prostopadle do Klosego, ale Argentyńczyk spóźnił się z tym zagraniem i Miro na wyraźnym spalonym

• Piłkarze Geoni wychodzili 4 na 3, ale przekombinowali i Radu przejął piłkę

• Po raz pierwszy pokazał się Anderson, który założył siatkę Rinconowi. Dobrze zaasekurował kolegę Roncaglia, który wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny. Korner źle wykonany przez gospodarzy

• Kolejna okazja dla wychowanka Barcelony! Ładna akcja Genoi, ale tym razem Falque uderzył prosto w Berishę

• Niang pięknie podał do Iago Falque, który w sytuacji sam na sam z Berishą strzela obok bramki

• Biglia miał jeszcze lepszą okazję niż w pierwszej połowie, ale tym razem uderzył nad bramką

• Mauri odepchnięty przez Roncaglię. Dobra okazja dla Lazio z wolnego, a dla Argentyńczyka żółta kartka

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Na drugą połowę nie wyszedł już Antonio Candreva, a w jego miejsce na boisku pojawił się wracający po kontuzji Felipe Anderson

• Sytuacja z 27. minuty była kluczowa dla dotychczasowego przebiegu meczu. Nie ma jednak wątpliwości co do decyzji arbitra, faul i czerwona kartka dla Marchettiego były oczywiste. Czy Lazio w dziesiątkę jest w stanie odwrócić jeszcze losy meczu? Zachęcamy do komentowania i głosowania na gracza meczu.

• Koniec pierwszej połowy! Na Stadio Olimpico wrócimy za 15 minut.

• Kolejne żółtko dla piłkarza Lazio. De Vrij nie upilnował Nianga i powalił go na ziemię, za co został słusznie ukarany. Holender podobnie jak Mauri w następnym meczu będzie pauzował.

• Aż 4 minuty doliczone do pierwszej połowy

• Candreva ukarany żółtą kartką za nieładny faul z tyłu na Kuccę

• Niang po raz kolejny szarpnął lewą stroną. Zdołał dośrodkować, ale nie było nikogo w polu karnym.

• Bertolacci ucierpiał w walce powietrznej z Parolo. Trzyma się za ucho, w które otrzymał cios łokciem. Opuszcza na chwilę boisko, ale nic poważnego się nie stało

• Piłkarze Lazio starają się teraz uspokoić nieco grę i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Prawdopodobnie będą chcieli wytrwać do przerwy i potem spróbować odrobić straty

• Dobra dwójkowa akcja Nianga z Edenilsonem, ostatecznie jednak znów dobrze akcję przerwał de Vrij

• Fatalna strata Bigli i Perotti od razu chciał uruchomić Nianga prostopadłym podaniem, tym razem jednak podanie do niego doszła. Dobra interwencja de Vrija

• Perin bardzo odważnie wyszedł i w ostatniej chwili uprzedził Klosego, który wpadł w bramkarza gości i faulował

• Lazio od razu ruszyło do odrabiania strat, ale źle wykonali rzut rożny, obroncy Genoi bez problemu wybili.

• Niang otrzymał świetne podanie za plecy obrońców, kapitalnie przyjął piłkę i minął bramkarza Lazio, który powalił go na ziemię. Perotti ze stoickim spokojem poczekał na ruch Berishy i uderzył w drugą stronę. 1:0 dla gości!

• Perotti pewnie zamienia jedenastkę na bramkę!

• Berisha wchodzi na bramkę na Cataldiego

• Nie mogło być inaczej! Czerwona kartka dla Marchettiego!

• Niang powalony przez Marchettiego! Karny dla Genoi!

• Długa piłka do Candrevy na wolne pole, ale szybszy okazał się Roncaglia, który zdążył wybić na aut

• Perrotti ładnie pokazał się na lewej stronie, chciał dośrodkować fałszem, ale został zablokowany przez Canę. Rzut rożny pewnie wyłapany przez Marchettiego

• De Vrij z Perrottim zderzyli się głowami, obaj wyraźnie ucierpieli. Chyba nic poważnego się nie stało, ale przez chwilę Lazio grało w 10.

• Ależ agresywny pressing gospodarzy. Klose jednak przesadził i faulował Roncaglię, ale zaangażowanie Lazio robi wrażenie

• Znowu świetnie broni Perin! Basta kapitalnie wysunął piłkę Candrevie, który zdecydował się na mocny strzał z 12 metrów, ale bramkarz Genoi pokazał, dlaczego jest jednym z najlepszych bramkarzy Serie A

• Świetny strzał Candrevy! Piłka przeszła nad murem i spadała tuż przy słupku bramki, ale fantastyczną paradą popisał się Perin

• Klose dobrze się zastawił, został sfaulowany i będzie rzut wolny dla Lazio z około 25 metrów

• Rossoblu muszą sobie dziś radzić bez lidera defensywy Nicolasa Burdisso, który pauzuje za kartki

• Pierwsza groźna akcja Lazio, jednak sędzia dopatrzył się przewinienia Parolo

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Obie ekipy już na murawie, a na trybunach zasiadł selekcjoner reprezentacji Włoch, Antonio Conte

• W pierwszym meczu tych drużyn Genoa wygrała 1:0 po bramce Mauricio Pinilli

• I ławka gości: Ariaudo, Bergdich, Lammana, Laxalt, Lestienne, Mandragora, Pavoletti, Sommariva, Tambe

• Rezerwowi Lazio: Anderson, Berisha, Cavanda, Ederson, Keita, Konko, Ledesma, Mauricio, Novaretti, Onazi, Perea, Strakosha

• Genoa podczas zimowego okienka transferowego straciła kilku swoich kluczowych zawodników z kapitanem Lucą Antonellim i najlepszym strzelcem Allessandro Matrim na czele. Nazwiska nowych graczy nie rzucają na kolana, czy uda im się ich godnie zastąpić?

• Natomiast Lazio gra w tym sezonie w kratkę. Po niezłych meczach z trudnymi przeciwnikami - pokonaniu Milanu i Sampdorii, remisie z Romą - w poprzedniej kolejce niespodziewanie ulegli przedostatniej w tabeli Cesenie 1:2. W efekcie spadli na 6. pozycję, jednak jeśli dziś zwyciężą to przeskoczą Sampdorię i Fiorentinę.

• Trwa beznadziejna seria Genoi - zawodnicy Gian Piero Gasperiniego ostatnie zwycięstwo odnieśli na początku grudnia, pokonując 1:0 Milan. W 7 ostatnich meczach zdobyli zaledwie 3 punkty, co odbija się na pozycji w tabeli. Genoa spadła już na 9. miejsce, europejskie puchary coraz bardziej się od niej oddalają

• Inter 3-0 Palermo
  • Witamy i zapraszamy na relację live z ostatniego meczu 22. kolejki Serie A, w którym Lazio zagra u siebie z Genoą!