Lazio Rzym

1

Inter Mediolan

0

• Koniec meczu! Lazio zasłużenie pokonuje Inter Mediolan 1:0 po świetnym golu Miroslava Klose. Gospodarze dobrze rozpoczęli współpracę z nowym trenerem, Edoardo Reją, który wniósł powiew świeżości w szeregach rzymskiej drużyny.

• Sędzia przedłużył spotkanie o trzy minuty.

• Diego Milito pilnowany przez Giuseppe Biave oddał niecelny strzał na bramkę Berishy, który wybił ją przed siebie. Taką sytuację chciał wykorzystac Mateo Kovacic dobijają ftubolówkę, ale podobnie jak jego poprzednik nie trafił do bramki.

• Antonio Candreva opuszcza plac gry przy akompaniamencie oklasków tysięcy kibiców zgromadzonych na Stadio Oilimpico. W jego miejsce Edoardo Reja oddelegował do gry Honorato Edersona.

• Cristian Ledesma ukarany żółtą kartką.

• Diego Milito podrażniony stratą gola chciał doprowadzic do wyrównania, ale sędzia zasygnalizował, że Argentyńczyk znalazł się na pozycji spalonej.

• Javier Zanetti w ciągu ostatnich dziesięciu minut będzie mógł pomóc swoim kolegom na boisku, gdzie zastąpił Andreę Ranocchie.

• Fenomenalna akcja Lazio, ręce same składają się do oklasków! Antonio Candreva wypatrzył Niemca na szesnastym metrze i precyzyjnie zagrał piłkę w stronę Niemca, a ten pięknym strzałem wpakował ją do siatki.

• GOOOOL! KLOSE!

• Ricky Alvarez zagrał na pole karne, gdzie na jego podanie już czekali Rodrigo Palacio i Diego Milito, ale niezwykle skuteczna dziś defensywa Rzymian znów sprostała zadaniu i zdusiła akcję Interu w zarodku.

• Mamy zmianę, której kibice Interu wyczekiwali, Diego "Il Principe" Milito pojawia się na placu gry w miejsce Frediego Guarina.

• To mogła byc groźna sytuacja dla drużyny Lazio, po strzale Yuto Nagatomo Etrit Berisha sparował piłkę przed siebie w momencie, kiedy w jego polu karnym było obecnych kilku graczy Interu.

• Antonio Candreva dostrzegł w polu karnym Miroslava Klose i skierował w jego stronę futbolówkę, która przeleciała kilka centymetrów obok głowy niemieckiego napastnika.

• Jeśli mielibyśmy wskazac drużynę, która lepiej prezentuję się na boisku będzie to Lazio. Chociaż od gry Rzymian także można by wymagac jeszcze więcej, na tle piłkarzy Interu, którzy kompletnie stracili pomysł na grę prezentują się korzystniej.

• Świetna akcja Lazio, jej bohaterem został Hernanes, który wzorowo wyszedł z własnej połowy i posłał piękne podanie w kierunku Candrevy.

• Próba prostopadłego zagrania przez Guarina spaliła na panewce, goście dzisiejszego spotkania mają coraz większe problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku.

• Kolejnej zmiany dokonuje Edoardo Reja, Alvaro schodzi z boiska i zmienia go Ogenyi Onazi.

• Było groźnie! Yuto Nagatomo szybko zszedł lewą stroną w pole karne Lazio i zaskoczył strzałem głową Etrita Berishe.

• Zdravko Kuzmanović opuszcza plac gry, zastąpi go Mateo Kovacic.

• Tym razem Andrea Ranocchia oddawał strzał z dystansu, ale tak jak poprzednie próby j ego kolegów, tak i tak zakończyła się lotem piłki wysoko ponad poprzeczkę.

• Cambiasso ładnie piętką odegrał piłkę do Guarina, a ten widząc wbiegającego już w pole karne Palacio bez chwili namysłu skierował futbolówkę w jego stronę. Ta jednak minęła się z jego stopą, a bezpiecznie wzrokiem poza boisko odprowadził ją jedynie Etrit Berisha.

• Jonathan chciał oddac strzał na bramkę Berishy, ale trafił prosto w jednego z rzymskich obrońców.

• Cambiasso podawał do Rodrigo Palacio, jednak ten nie zauważył nadbiegających ww jego kierunku obrońców Lazio i stracił piłkę.

• Radu podciął Jonathana i początkowo całe przewinienie wyglądało dośc niebezpiecznie. Obyło się jednak bez zbędnych sporów, obaj piłkarze podali sobie ręce i wrócili do gry.

• Wrzawa na sektorze Interu podniosła się, a to może oznaczac tylko jedno - intensywną rozgrzewkę rozpoczął Diego Milito.

• Inter chwilowo zepchnął graczy Lazio pod własne pole karne, jednak gospodarze zdołali wydostac się spod nacisku przeciwników i przenieśc grę do środkowej strefy boiska.

• Guarin chciał spokojnie rozegrac piłkę do swoich partnerów, ale w porę zaskoczył go Senad Lulić, który zmusił rywala do tego, by ten wycofał futbolówkę do Handanovica.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Ci którzy oczekiwali na Stadio Olimpico wielkiego widowiska mogą czuć się nieco zawiedzeni. Do przerwy Lazio bezbramkowo remisuje z Interem.

• Należy dziś pochwalic defensorów Lazio, którzy dobrze wywiązują się ze swojego zadania i skutecznie utrudniają graczom z Mediolanu przeprowadzenie jakiegokolwiek ataku na ich bramkę.

• Pierwsza połowa została przedłużona przez sędziego o dwie minuty.

• Ledesma nie dał ograc się na lewym skrzydle Alvarezowi i pokazał piłkarzowi Interu, że musi się bardziej namęczyc, jeśli chcę przedostac się pod pole karne Lazio.

• Fredy Guarin wrzucił piłkę na szesnasty metr, gdzie roiło się od piłkarzy obu drużyn. Chociaż gracze Lazio próbowali wykorzystac podanie swojego kolegi, w porę piłkę wybili gospodarze.

• Żółta kartka także dla Rickyego Alvareza.

• Nieudane dośrodkowanie Antonio Candrevy, po jego wykonaniu piłka kończy poza boiskiem.

• Kartonik ogląda także Stefan Radu za niepotrzebne dyskusje.

• Małe zamieszanie na boisku. Fredy Guarin doigrał się i w końcu został ukarany żółtą kartką,

• Lepszy okres gry w wykonaniu piłkarzy Lazio, gospodarze częściej utrzymują się przy piłce, częściej też zapuszczają się pod pole karne Interu.

• Antonio Candreva uderz z rzutu rożnego, ale do piłki doskakuje jeden z obrońcy Interu i wybija ją z dala od własnego pola karnego.

• Andre Dias powalił przeciwnika na ziemię, gwizdek sędziego milczy.

• Piłkarze obu drużyn z każdą kolejną minutą gubią się w swoich zamiarach co raz bardziej, Oglądamy chaotyczną, niepoukładaną grę po obu stronach boiska, przeplataną nielicznymi momentami, które mogą doproadzic do zmiany wyniku.

• Lazio co raz częściej popełnia proste błędy i niepotrzebnie gubi piłkę w momentach, kiedy mogłoby mądrzej ją rozegrac.

• Kolejna groźna akcja! Antonio Candreva strzelał na bramkę Interu, jednak piłka odbiła się od jednego z obrońców od i wylądowała prosto pod nogami Miroslava Klose. Niemiec pomylił się nieznacznie, a gdyby dołożył w to uderzenie więcej precyzji wyprowadziłby Lazio na prowadzenie.

• Fredy Guarin nieładnie zachował się wobec rywala i dopuścił się nieprzepisowego faulu. Ma szczęście, że sędzia nie pokazał mu kartki.

• Ricardo Alvarez dobrze rozegrał rzut wolny i niewiele brakowało, żeby piłka trafiła do bramki. Gracz Interu skierował ją jednak nieznacznie ponad poprzeczkę.

• Żółtą kartką zostaje ukarany Andre Dias.

• Cavanda wybija piłkę na aut, rzut rożny dla Interu. Goście źle rozegrali stały fragment gry, a do piłki najwyżej doskoczył Miro Klose.

• Rodrigo Palacio pędził lewą flanką i wypatrując pod polem karnym Lazio Yuto Nagatomo zagrywał w jego kierunku. W jego wykonaniu zabrakło jednak precyzji i w efekcie piłki sięgnął golkiper gospodarzy, Etrit Berisha.

• Miroslav Klose znów atakuje. Reprezentant Niemiec otrzymał ładne podanie od jednego ze swoich kolegów, ale czujni obrońcy Interu w porę zainterweniowali i pozbawili napastnik szansy na oddanie strzału.

• Abdoulay Konko znoszony na noszach z boiska. Edoardo Reja zmuszony jest do wprowadzenia zmiany. Na boisku w miejsce kontuzjowanego pojawił się Luis Cavanda.

• Abdoulay Konko poprosił o pomoc lekarzy. Szykuje się zmiana?

• Ależ zamieszanie! Defensorzy Interu dopuścili do sytuacji, w której Senad Lulić miał niemal stu procentową okazję na zdobycie gola. Gdyby gracz Lazio miał odrobinę więcej miejsca na oddanie strzału Samir Handanović byłby bez szans.

• Juan popisał się ładnym strzałem z dystansu, jednak piłka poszybowała kilka centymetrów nad poprzeczką.

• Gospodarze, przynajmniej po ośmiu minutach gry, oddali pole do popisu rywalom, pozwalają im na wiele i jeśli gra Lazio dalej będzie tak wyglądała Inter z pewnością wykorzysta swoją przewagę.

• Miroslav Klose rozpoczął niebezpieczny rajd pod polem karnym Interu, ale asystent sędziego uniósł chorągiewkę i zasygnalizował, że Niemiec znalazł się na pozycji spalonej.

• Próba długiego zagrania Estebana Cambiasso zupełnie się nie opłaciła, piłka po jego strzale powędrowała prosto w ręce Berishy.

• Spokojny początek meczu na Stadio Olimpico, nie oglądamy jak na razie żadnych groźnych akcji, piłkarze spokojnie wymieniają między sobą podania, raz po raz próbując nieśmiało wyprowadzic jakiś atak.

• Przy piłce gospodarze, spokojnie starali się wyprowadzic atak na bramkę Handanovica, ale skutecznie powstrzymali ich defensorzy Interu, którzy przechwycili futbolówkę.

• Pierwszy gwizdek Antonio Damato i od środka rozpoczynają gracze Lazio!

• Piłkarze już pojawili się na placu gry. Za kilkadziesiąt sekund zaczynamy mecz!

• Oba zespoły w Serie A mierzyły się ze sobą 143 razy. 65 spotkania kończyły się zwycięstwem Interu, a Lazio wygrywało e 39 meczach.

• Inter ostatnimi czasy może mówic o prawdziwym szczęściu. Dziś na murawę goście wybiegną zmotywowani i podbudowani ostatnią wygraną z Milanem 1:0 w elektryzujących całą Italię derbach Mediolanu. Dodatkowo do składu powrócił Ricky Alverez oraz Diego Milito, którego powrotu z niecierpliwością wyczekują kibice "Nerazzurrich".

• Jak widać nowy trener Lazio chyba znalazł wspólny język z najlepszym piłkarzem swojej drużyny, Miroslavem Klose. Lazio

• Piłkarze Lazio po raz pierwszy w tym sezonie do rywalizacji przystępuję z nowym trenerem na ławce. Prezydent klubu, Claudio Lotito postanowił zakończyć współpracę z Vladimirem Petkovicem, a w jego miejsce zatrudniło nowego, "starego" szkoleniowca, Edoardo Reje, który przeszłości prowadził już ekipę Biancocelestich.

• Dziś dwunasta drużyna w ligowej tabeli, Lazio zagra z szóstym Interem. Obie ekipy dzieli różnica jedenastu punktów. Celem Rzymian po słabej rundzie jesiennej jest zapewnienie sobie miejsca gwarantującego występy w Lidze Europy, zaś "Nerazzurri" po rocznej przerwie chcą powrócić na boiska Champions League.

• Rezerwowi piłkarze Interu: 30 Carrizo, 12 Castellazzi, 4 Zanetti, 6 Andreolli, 7 Belfodil, 9 Icardi, 10 Kovacic, 16 Mudingayi, 18 Wallace, 22 Milito, 25 Samuel, 31 Pereira

• Rezerwowi piłkarze Lazio: 55 Guerrieri, 95 Strakosha, 2 Ciani, 5 Biglia, 7 Felipe Anderson, 10 Ederson, 14 Keita, 23 Onazi, 27 Cana, 39 Cavanda, 85 Novaretti, 99 Floccari

• Serdecznie witamy w relacji LIVE z ostatniego meczu 18. kolejki włoskiej Serie A i zachęcamy do spędzenia dzisiejszego popołudnia razem z nami na Stadio Olimpico, gdzie Lazio Rzym zmierzy się z Interem Mediolan.